Jump to content

Moto Zajednica

Autolimari i farbari na forumu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

to kada uhvati ne otpada, za razliku od gita ;D. Obradjuje se nekim rende alatom slicnim onom za obradu gipsa.

oce li SE uhvatit za mjed(mesing)?!

to je pitanje >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Nije ovaj 'mnogo' star...yamaha tdm '96...nije ni mnogo korodirao ali mislim da bi ipak to trebalo da se sredi...

p.s. jel ta rdja koja se nalazi u rezervoaru moze nekako da naskodi motoru u smislu da zapusi karburator ili nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ne znam koliko je pametno da se nanosi obican kalaj,da bi se on naneo,limari (majstori za oluke) koriste kiselinu,koja dosta ngriza,tako da se u vise slucajeva na kolima koje sam vidjao,ispadne gore nego kad je kitovan.postoji specijalni kalaj bazs za te stvari,i moze se naci u wurthu,negde je oko 20€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Na Discovery sam gledao da rade sa olovom !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ne znam koliko je pametno da se nanosi obican kalaj,da bi se on naneo,limari (majstori za oluke) koriste kiselinu,koja dosta ngriza,tako da se u vise slucajeva na kolima koje sam vidjao,ispadne gore nego kad je kitovan.postoji specijalni kalaj bazs za te stvari,i moze se naci u wurthu,negde je oko 20€

i to je tocno ...to imam :)

siva tekucina poput boje,neutralna...

namazes cetkom,ali dobro namazes(deblje) let lampu i guzvani papis i palis tu kao boju i onu cadj trljas papirom,ispod cadje izadje lijepo cinovana podloga,na koju mozes i nemoras da cinujes....jako dobra stvar.

malo je skuplja od 20€ :-\

 

kupis u bilo kojoj oruzarnici 2 pakovanja diabola.

naspes antirost u rezervar,izmuckas i sacekas oko 2 -3sata.

sipas diabole unutra pomesane s benzinom(ili nitrom) i muckaj,kad ti se neda vise onda jos 2X toliko ;D

istresi u neku kanticu diabole i tu tecnost da vidis sta si napravio...upalit ce 8)

kolega je  rezervar od svog motora fiksirao(da se netumba) na unutrasnost mjesalice za beton i ostavio preko noci,projekt uspio,on zadovoljan,komsije na psihijatriji  ;D :D :D :D

 

obavezno koristi predfilter za benzin,da mogo bi imati problema s karboratorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Na stapovima viljuske pojavila su se mala ostecenja,kao da se oljustila farba,pa me interesuje kako to da popravim,ako moze farbanjem kako da pripremim ili je bolje da se polira,inace stapovi su skinuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Na stapovima viljuske pojavila su se mala ostecenja,kao da se oljustila farba,pa me interesuje kako to da popravim,ako moze farbanjem kako da pripremim ili je bolje da se polira,inace stapovi su skinuti.

okaci sliku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Pa jbga morao sam da namontiram stapove u subotu  ;D bilo mnogo lepo vreme,a ona ostecenja sam osmirglao vodenom ali sada se poznaju mali risevi,pa mi recite kako najlakse da se oslobodim tih riseva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Pa jbga morao sam da namontiram stapove u subotu  ;D bilo mnogo lepo vreme,a ona ostecenja sam osmirglao vodenom ali sada se poznaju mali risevi,pa mi recite kako najlakse da se oslobodim tih riseva.

poliranje vodobrusnim....pa flex i tkanina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Posto nam malo traljavo ide sa ovom temom,ajde da priupitam ja vas,koje boje,i koje materijale najcesce koristite,koje malo redje,a koje nikako ne preporucujete ni drugima,i zbog cega

Nebi bilo lose da ovde razmenimo svoja iskustva,i da podelimo po neku tajnicu,jer relativno svi smo daleko jedan od drugog,i niko nikom ne pretstavlja neku konkurenciju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ko se boji konkurencije nije dobar majstor  ;D :D

evo ovako,osobno koristim AKEMI materijale za pripremu pdloge,SIA brusne materijale  i zavrsni lak od MIPA,boje od MaxMayer,Spies Hacker,PPG

-najcesce Mipu zato sto je najjeftinija,odnosno zato sto musterija nece da plati skuplji materijal.

Ako se radi sa ljudima kojima pare nisu strane,tada se radi i sa drugim materijalom.

Mobihel izbjegavam u sirokom luku.

 

Kakvu tajnicu? na sta mislis konkretno?

 

Napomena kolegama,SIA brusni materijali (siaspeed) su daleko najjaci od konkurencije,kod nas usporedno s 3M,Mirka,Norton,Grinco

Sia zauzima 1. mjesto,prati ga 3M,a ove ostale necu komentirat.

Ako pogledas usporedne cijene SIA i 3M definitivno je bolje raditi sa SIAom,probajte,necete se za*ebat.

Materijali su izdrzljiviji,a jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

ja sam zadovoljan sa mobihelom stim da git njihov ne koristim,lak ms je super,baze takodje i spric git je odlican.inace dostupno mi je sve od drugih proizvodjaca.spies heckerov git koristim i baze po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Nisam nikad koristio mobihel,a ni mipine boje i lakove.Od mipe sam koristio kit,i sada po potrebi,mada mi se ne smirgla nesto najbolje,ali je zato jeftin,cak je jeftiniji i od body-jevog kita,auto soft.Pre sam koristi max mayer i lechler,sada uglavnom du pont,a za losija vozila duxson boje .Pre mesec dana sam imao i svoj prvi susret sa ppg bojama,o odusevile su me,kako baza,tako lak,i prekjuce sam radio jedan auto u akrilu,boja se fenomenalno razliva

E sad pitanje sam postavio jer nikako ne mogu da se odlucim koju boju da koristim,najvise bih vole da se vezem za jedan brend,sto se tice boja ,a mozda u skorijoj buducnosti i uznem mikser za mesanje boja

Sta mi vi preporucujete,koji mikser i boje uzeti

Pitanje 2,da li neko zna gde se moze kupiti polovna komora za farbanje,i za koje pare se moze naci,,ili  lomim se da pocnem da je pravim,mada nista bolje kad je kupis kompletnu i samo je postavis

Danas sam dobio pib ,to jest prijavio sam radnju,pa moram postepeno da je sredjujem

Poitanje 3,danas sam isao da kupim elektricni kruznu vibracionalnu slajfericu,i lomim se izmedju boscha i makite

Cene su skoro iste,sta mi vi preporucujete

post-150-12879031967529_thumb.jpg

post-150-12879031967931_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

najbolje i najjeftinije ti je da uvezes komoru iz kine.

Imas li mozda neki link ka njima,ili znas mozda ko uvozi i koliko bi me iznela ovde.Cuo sam da neka firma iz Nisa uvozi i da su cene kompletno nove komore bilo oko 7200€,mada sam dobio neki broj(koji sam izgubio),i kada sam ih pozvao rekli su da su komore 9700+pdv,ali su mi bili potpuno neozbiljni,nisu znali ni protok vazduha na dali ima 1 ili 2 turbine,cak ni nacin na koji se greje.Rekli su da ce pozvati,ali do sada nisu,a ima vec 5 meseci ??? :o ::)

Podigao bi neki namenski kredit za pocetnike i kupio komoru,posto sam pre par dana registrovao firmu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

najbolje i najjeftinije ti je da uvezes komoru iz kine.

Imas li mozda neki link ka njima,ili znas mozda ko uvozi i koliko bi me iznela ovde.Cuo sam da neka firma iz Nisa uvozi i da su cene kompletno nove komore bilo oko 7200€,mada sam dobio neki broj(koji sam izgubio),i kada sam ih pozvao rekli su da su komore 9700+pdv,ali su mi bili potpuno neozbiljni,nisu znali ni protok vazduha na dali ima 1 ili 2 turbine,cak ni nacin na koji se greje.Rekli su da ce pozvati,ali do sada nisu,a ima vec 5 meseci ??? :o ::)

Podigao bi neki namenski kredit za pocetnike i kupio komoru,posto sam pre par dana registrovao firmu

Baze su ti najvaznije,trebace ti vremena da vidis ko ih najbolje pogadja,ali najgora varijanta ti je da se vezes za jednu firmu,obrati paznju da se 2003 zabranjuje upotreba(i kod nas) a i prodaja konvencionalnih boja,sto znaci samo voda,na to trebas da se baziras.komora treba da ti podrzava vodene boje!Extra protok vazduha i grejanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Cuo sam i ja za to,cak sta vise,mozda bude i pre,radio sam vodenu bazu u kg,du pont tamo ima jako savremen trening centar,bili smo tamo 2 dana,i ne znam sta da ti kazem,jebeno vreme dolazi.prvo vodena baza je skuplja,trazi maksimalnu higijenu i pedantost u radu,i i veliki protok vazduha,komora mora imati minimum 36000cm3 protok vazduha.Sto se tice temperature,tu ne igra veliku ulogu,vec se susi bukvalno na promaji,cak sta vise,kolegama u primorskim krajevima zadaje i te kakve probleme,jer je tamo velika vlaznost vazduha,sto ova boja ne trpi

Da li znas gde se moze naci neka komora za farbanje?

Sto se tice protoka,imam u glavi sta bi trebalo da se doradi u standardnoj komori,da bi to fino funkcionisalo,i da se ukljucuje samo po potrebi,odnosno dok se radi baza,jer lak ostaje ovaj stari,tako je barem za du pont boje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

neznam za polovne,uvoz od preko,ali uglavnom stare modele nude,najbolje je otici preko i izabrati pa uvesti ako neko ne nudi nesto interesantno ovde,ja sam radio  vodu u Becu u Spies Heckerovom trening centru,po meni lakse se radi o konvencionalnih a cena ce pasti vremenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Nisam nikad koristio mobihel,a ni mipine boje i lakove.Od mipe sam koristio kit,i sada po potrebi,mada mi se ne smirgla nesto najbolje,ali je zato jeftin,cak je jeftiniji i od body-jevog kita,auto soft.Pre sam koristi max mayer i lechler,sada uglavnom du pont,a za losija vozila duxson boje .Pre mesec dana sam imao i svoj prvi susret sa ppg bojama,o odusevile su me,kako baza,tako lak,i prekjuce sam radio jedan auto u akrilu,boja se fenomenalno razliva

E sad pitanje sam postavio jer nikako ne mogu da se odlucim koju boju da koristim,najvise bih vole da se vezem za jedan brend,sto se tice boja ,a mozda u skorijoj buducnosti i uznem mikser za mesanje boja

Sta mi vi preporucujete,koji mikser i boje uzeti

Pitanje 2,da li neko zna gde se moze kupiti polovna komora za farbanje,i za koje pare se moze naci,,ili  lomim se da pocnem da je pravim,mada nista bolje kad je kupis kompletnu i samo je postavis

Danas sam dobio pib ,to jest prijavio sam radnju,pa moram postepeno da je sredjujem

Poitanje 3,danas sam isao da kupim elektricni kruznu vibracionalnu slajfericu,i lomim se izmedju boscha i makite

Cene su skoro iste,sta mi vi preporucujete

Vec sedam godina radim sa Festo i samo sam cetkice i kabal mijenjao! Moja preporuka  ,malo je skuplja ali vrijedi svaki dinar.

Sto se tice materijala koristim sve i svasta ,zavisi od posla,za auto jeftinija kombinacija Mobihel baza i Sikens lak ili skuplja sve Sikens ili du pont. Za motore obicno Standox.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

za festo jos uvek nemas dobrog servisa,mass alati  tek  imaju u planu servis.Meni  MicaBOSCH (BG) nije znao da izservisira polirku festo(7god radila)ali je dobro naplatio.Ipak i moja preporuka je FESTO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja