Jump to content

Moto Zajednica

Autolimari i farbari na forumu

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Evo jednog pitanja za sve,koji je lak najbolji po vama,odnosno,da je kvalitetan,brzo susi,lako polira(posto nemam svoju komoru,nego je iznajmljujem ovo me najvise interesuje)da je tvrd,i da dugo drzi sjaj,i ono najlepse,da nije mnogo skup ;)

 

skoro nishta od navedenog ne ispunjava nit je jeftin, nit moze da se polira, al je postojan do 00 i josh tvrdji , keramik , ja sam probao onaj najjeftiniji u maxmayeru mislim da je bio oko 6000din , ali mozesh da ga lupash chekicem i nishta , kazu na dobru podlogu trpi udarac kamenchica od 2cm bez pucanja ... elem najveca mana netrpi greshke , ne polira se tj nemoze da se polira kad se osushi , neki su probali 2-3 sata posle farbanja da ispoliraju i kao uspeli su , huo nisam video ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

moze da se polira  :D

proizvodjac se zove Boss Auto polir paste imaju brojevne oznake

cut,medio,brillo,aqua brill i ceramic

za tvrde lakove i lakove bojane nano tehnologijom se koristi keramik,kad dodjem s godisnjeg mogu ti poslati prospekte...

 

LAK koji brzo susi,moze da se polira i ima jako lijep sjaj i bistrinu - poljski Ranal,oznaka mu je "UNI" kosta oko 1500din i moze ga se kupiti u Sesvetama(zagreb)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pozdrav svima

E ludi moze li se od kompresora ili sta je to vec za frizider napraviti nesto ozbilnije ovako treba mi kompresor za airbrush znaci nista veliko ili ogromno ocu reci moze i boca od 20 l brzina punjena mi nije bitna i to sve za male pare.

Moja ideja da kompresor od frizedera prikacim na praznu bocu od plina na neko mesto koje mogu naknadno izbusiti i zavariti tako da imam jedan slobodan ventil za manometar i filter vlage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Pozdrav svima

E ludi moze li se od kompresora ili sta je to vec za frizider napraviti nesto ozbilnije ovako treba mi kompresor za airbrush znaci nista veliko ili ogromno ocu reci moze i boca od 20 l brzina punjena mi nije bitna i to sve za male pare.

Moja ideja da kompresor od frizedera prikacim na praznu bocu od plina na neko mesto koje mogu naknadno izbusiti i zavariti tako da imam jedan slobodan ventil za manometar i filter vlage

naravno da moze cak sto vise imas takvih gotovih na prodaji...

kliknes WWW.JURICEK.HR/forum, imas svasta,od savjeta i pomoci

skice i nacrti,savjeti za kompresore u samoizradi  ;)

 

od frizidera su bolji nego membranski bas za airbrush jer imaju stabilniji pritisak,brzi su i dugovjecniji(a jeftiniji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Pitanje za kolege,radi li neko od vas sa PPG

Silom prilika sam radio sa ppg kada je u mitrovici zatvoren  spies hecker. Za 6 godina ni jednom nisu uboli boju. Kupio sam moto katalog, pa dopunu istog. Jos nisam nasao boju iz kataloga da se poklapa sa motorom. Kada narucim boju iz njihovog kataloga dobijem samo slicnu. Na kraju sam prestao da farbam motore u originalnu boju, nemam vise zivaca da se preganjam da trgovcima daltonistima. Imaju lepu reklamu, ali ako moze izbeci. Sto se tice Mipe, baze su bljak, bela je teska za nanosenje, sve dozivljava kao masnocu. lakovi od 85 nagore su OK. 420 je u klasi zvucnijih i skupljih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Pitam iz razloga,jer mi je lik doterao mercedesa na kompletno farbanje,i uzeo je sav materijal,tako da mi je doneo ppg boju,sa kojom do sad nisam radio.Aj da mi je doneo u original pakovanju lak,katalizator i razredjivac,pa da se i snadjem za odnos mesanja,ovako nemam pojma.Znam samo da je pre bio odnos 2-1-1,a sad mi izgleda da mi je dao za 3-1-1.Niti znam koji je lak u pitanju,niti sta drugo,znam samo da je boja kupljena u smederevu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Po smesama,bi rekao da je ovak 3-1-1.Mada,vec duze vreme radim sa du pont gde ode 3-1-0,znaci ni gram razredjivaca

Prosto mi je mnogo razredjivaca ovo sa ppg,zato i pitam.Kakav li je lak,po pricama mnogih majstora,kazu da je ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Dobar je. Dugo ostaje mek nakon lakiranja, posto nemam komoru, to su dodatna dva dana cekanja. Ako se susi bez komore sutradan nema poliranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Pitanje za kolege,radi li neko od vas sa PPG

Silom prilika sam radio sa ppg kada je u mitrovici zatvoren  spies hecker. Za 6 godina ni jednom nisu uboli boju. Kupio sam moto katalog, pa dopunu istog. Jos nisam nasao boju iz kataloga da se poklapa sa motorom. Kada narucim boju iz njihovog kataloga dobijem samo slicnu. Na kraju sam prestao da farbam motore u originalnu boju, nemam vise zivaca da se preganjam da trgovcima daltonistima. Imaju lepu reklamu, ali ako moze izbeci. Sto se tice Mipe, baze su bljak, bela je teska za nanosenje, sve dozivljava kao masnocu. lakovi od 85 nagore su OK. 420 je u klasi zvucnijih i skupljih.

istina ...proziru se i nepokrivaju,ali postoji alternativa(prije bih rekao tvornicka greska)

kod mipe(ako pogodite nijansku) u recepturi vam daje da umixate kao prvu komponentu BC razredjivac...PRESKOCITE TO

dakle mjesaj bez razredjivaca,a kasnije normalno mjesas 2:1 i bit ce sve O:K:

 

farbach...ajd mi provjeris nesto dali ima taj vas prodavac PPG DMX je oznaka,hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ima, zove se skidol i moze se kupiti u svakoj farbari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Imam par pitanja u vezi farbanja rama.Zavrsavam prepravke cevastog rama za moju custom jawu 350.Sad je farbanje na redu,a nazalost nisam u mogucnosti da dam da mi to neko profesionalno uradi. Znaci kad skinem svu farbu,ismirglam i operem ram,sta dalje?Imam kompresor i neki obican pistolj za farbanje.Kakva podloga mi treba i koju farbu da uzmem,kolicina i neke okvirne cene kod nas?

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

POMOĆ!  ;D

 

pogledajte sliku bok 2

 

dali se na hartletovano moze cinovat?

to mi je jedino palo na pamet...neznam kako da to izravnam (kit ne dolazi u obzir)

sve ostalo(a bilo je....) izvuceno elektro magnetnim punkt aparatom...

post-3186-12879025595772_thumb.jpg

post-3186-12879025596331_thumb.jpg

post-3186-12879025596872_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

nekada su se kola kalajisala. Nadji limara, ne autolimara nego onog za oluke. Oni imaju velike lemilice i rade te stvari. Majstor koji meni radi rezervoare izvuce tako da nakon njega ide samo spric git. Sto je najvaznije na taj nacin se zatvore sve moguce rupice i nema bubrenja boje nakon farbanja.

Ako ne nadjes nikog dodji do Mitrovice pa cemo napraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

kao sto sam i rekao,i meni je to palo na pamet,imam i lemilice i cin i letlampu i mali brener,to nije problem...vec

dali ce se cin uhvatiti za ovo sto je hartletovano? :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja