Jump to content

Moto Zajednica

YZF R125 / Pitanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha

Nisam iskusan mehaničar, motor je tek prešao 9300km, da ne dužim puno, nisam bio prisutan, čovjek mi je uzeo motor (bio je u pijanon stanju, nikad nije vozio manuelca) neki đavo me naćerao da ostavim ključ u motor, bata ga je upalio, vozio pod blokadom nije znao da prešalta i da bude još gore vjerovatno ga je prešaltao iz 2 u prvu u nekih iz nekih 10000 obrtaja i to se odvijalo više od minuta, nije mi jasno kako se mašina nije raspala, motor ide normalno, pojavio se zvuk kao da se čuju ležaji, i još neki zvuk kao da se mrse niti od metala, nisam baš riječit izvinjavam se, ne znam šta da radim, nova mašina, pojavili su se ti zvukovi a ide normalno, ako može neko da dadne savjet bio bih zahvalan pošto sam baš pod velikim pitanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Nisam iskusan mehaničar, motor je tek prešao 9300km, da ne dužim puno, nisam bio prisutan, čovjek mi je uzeo motor (bio je u pijanon stanju, nikad nije vozio manuelca) neki đavo me naćerao da ostavim ključ u motor, bata ga je upalio, vozio pod blokadom nije znao da prešalta i da bude još gore vjerovatno ga je prešaltao iz 2 u prvu u nekih iz nekih 10000 obrtaja i to se odvijalo više od minuta, nije mi jasno kako se mašina nije raspala, motor ide normalno, pojavio se zvuk kao da se čuju ležaji, i još neki zvuk kao da se mrse niti od metala, nisam baš riječit izvinjavam se, ne znam šta da radim, nova mašina, pojavili su se ti zvukovi a ide normalno, ako može neko da dadne savjet bio bih zahvalan pošto sam baš pod velikim pitanjem.
Prvo isputi ulje i vidi dal se nesto moze naci magnetom.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
pre 1 minut, brdy je napisao:

Prvo isputi ulje i vidi dal se nesto moze naci magnetom.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 

Super ideja, taman mu je vrijeme za mali servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja