Jump to content

Moto Zajednica

Perforirani jednodelni kombinezon

Recommended Posts

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Tražeći da kupim jednodelni kombinezon za stazu nisam uspeo da nadjem sličnu temu pa bih voleo da vidim iskustva drugih.... 

Prvenstveno mi su značajna iskustva, voleo bih da čujem savete i kako ste zadovoljni sa onim što ste kupili i koliko je to koštalo. Gledam svašta i što više gledam sve mi je manje jasno. Cene su raznolike. Ali onošto znam jeste da bih hteo da kombinezon bude preforiran jer tesko podnosim vrućinu i da ima što bolju zaštitu jer su mi koža i koske veoma mile i znam da će proces oporavka od pada sa 45godina trajati bolno dugo. 

Imam dve dvodelna ali ni jedan nije to to. Tj Dainese mi je kvalitetom ok ali sam zeznuo broj pantalona. A i ispod jakne teško pakujem kornjaču.... a razmišljam i da bi u slučaju pada na stazi jednodelni bolje radio posao. Takodje pojedine staze insistiraju na jednodelnom kombinezonu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pročitaj koristan tekst našeg @dvlns baš o kombinezonima za stazu:

 

BJBIKERS.COM

Istina je ta da su kombinezoni napravljeni kao oprema za stazu. U ovom tekstu o kombinezonima pričaćemo o ovom delu opreme kao ključnom za bezbednu vožnju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Raspisa se dobri Vlada.... ali moje pitanje osta otvoreno... u Motolandu ima Revit par modela, u Maxmomentu ima Spyke, u Platneru ima Alpinestars.... ali sta je bolje ? Interesuju me iskustva sa nekim modelom ovo generalno znam i sam.... ali prednosti i mane modela kao takvih... e u tom žbunu lezi zec. 

Spyke i Alpinestars ima i moja velicina sa spoljnim protektorima... nažalost Spyke nije perforiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 42 minuta, grof je napisao:

Raspisa se dobri Vlada.... ali moje pitanje osta otvoreno... u Motolandu ima Revit par modela, u Maxmomentu ima Spyke, u Platneru ima Alpinestars.... ali sta je bolje ? Interesuju me iskustva sa nekim modelom ovo generalno znam i sam.... ali prednosti i mane modela kao takvih... e u tom žbunu lezi zec. 

Spyke i Alpinestars ima i moja velicina sa spoljnim protektorima... nažalost Spyke nije perforiran.

Da si hteo da me pitas dobio bi odgovor. Posto znas da ti se moj odgovor ne bi svideo ti neces ni da pitas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Uzeo sam perforirani Dainese Assen 2 jednodelni kombinezon. Nešto sam ga malo nosio, još nijednom na stazi. Ovako što mogu da ti kažem da je skroz okej kombinezon,  ali spada u "osnovne". Ima grbu na leđima i prostor za vodu. Od protektora dolaze samo na kolenima, poktolenica, laktovima i ramenima. 
 

Nema slajder na lakotivma, ima prostor za umetanje protektora za kukove i to je manje više to.

 

Što se tiče protoka vazduha i ostalo, deluje solidno i iznutra ima onu mrežičastu postavu.

 

Osnovni kombinezon za stazu. Gledao sam i druge, iskreno i Revit ima odlične kombinezon. Alpinestars nisam ni uzimao u razmatranje, jer ih iz nekog subjektivnog razloga ne volim. Ukoliko bih se dvoumio između dva, to bi bili ili Dainese ili Revit.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
1 hour ago, dvlns said:

Da si hteo da me pitas dobio bi odgovor. Posto znas da ti se moj odgovor ne bi svideo ti neces ni da pitas

Vodiću te na kafu pa ćeš mi oči otvoriti:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja