Jump to content

Moto Zajednica

Kupio bih Navaru

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kupio moj kum iz CG,pre 2 nedelje Pajera 2008 godiste, motor 3.2, registruje ga kao teretno. Od modifikacija za reg ,stavi mrezu iza prednjih sedista i nalepnicu 80km/h. Reg u CG 180e.

 

Auto u full opremi koza, blokada srednjeg dif ne znam ni kako se to kaze ali svaki tocak vrti za sebe, menjac automatik,muzika neka fabricki nasvirana sa vuferima u gepeku itd. Kupljen nov u CG presao

200 000km. Platio ga je 10 000e sa novim Kormoran gumama. 

Meni izgleda prelepo.Nasli smo se na Zlataru ovog vikenda i igrali se po snegu... prolazi kao grtalica... njemu treba za lov,za planinu gde mu je vikendica u nedodji na Komovima,a opet da moze i u gradu da bude sa normalnim autom. Nije tema o Pajeru ali mene je odusevio.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
17 hours ago, Gile said:

Daj neke detalje o X Trailu. Ja ovih dana obilazim oglase i trazim nesto za sebe. Naravno ako Mrle nije zainteresovan. Juce sam gledao Maverika, lep, ali mrtav konj... Ide malo bolje od traktora. Inace u terenu se lepo snalazi, isprobao sam ga...

Osim ako ovo 20.000 nije cena?

Hahahhaha, ma zajebava Sale, samo se hvali :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Taj motor 2.5 ima dve muke, lanac koji zna da preskoci i hoce da im puca glava izmedju ventila. 
Lanac pre nego što preskoči čangrlja bar 10 000 kilometara. Isto kao i kod ostalih "modernih" motora sa lancem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre sat vremena, kole24 je napisao:
Pre 4 sati, zemunac72 je napisao:
Taj motor 2.5 ima dve muke, lanac koji zna da preskoci i hoce da im puca glava izmedju ventila. 

Lanac pre nego što preskoči čangrlja bar 10 000 kilometara. Isto kao i kod ostalih "modernih" motora sa lancem.

Delimicno tacno. Potrosi se klizac i pukne u trenu. Lanac dobija veliki luft i preskoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Moguće, ne znam. U Xtrailu sam imao skoro isti motor, YD22. Nikad nikakav kvar. Vidim po stranim forumima da se žale na lanac, ali nikome nije preskočio. Uglavnom se toliko istegne da počnu da zezaju senzori bregaste i radilice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
13 hours ago, Gile said:

Meni treba magare, ne picolovac. Sposobno da sidje sa asfalta, da povuce prikolicu, a opet dovoljno jeftino da ga ne zalim. Poslednjih par meseci gledam oglase, zovem, obilazim zanimljive autice. Shvatio sam da je jedino pametno resenje kupiti nesto do 3k evrica, svestan da ne moze bas sve za te pare, ili se nateci bar 5,5-6 pa malo vise birati. Sve izmedju je cisto bacanje para, bar u kategoriji koju ja gledam...

XC70, ili A6 Allroad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

XC70, ili A6 Allroad?

kolega trazi dovoljno jeftino da ga ne zali,a ti mu predlozio dva najskuplja . Navara je odlican izbor . poredjenje sa A6 Allroad je besmisleno,potpuno dve razlicite koncepcije.

Ko nije vozio volvo u servis na popravku,ne zna sta je pakao i srecan je covek.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Mislim da cu na kraju pazariti Mavericka, pruzicu mu sansu, pa ako mi se ne svidi kako se ponasa ici ce na oglase. Malo sam se i zamorio potraznjom. Sto vise gledam sve sam u vecem rebusu sta kupiti... A ne daje mi se 6-7k za vikend vozilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1280 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, Gile said:

Mislim da cu na kraju pazariti Mavericka, pruzicu mu sansu, pa ako mi se ne svidi kako se ponasa ici ce na oglase. Malo sam se i zamorio potraznjom. Sto vise gledam sve sam u vecem rebusu sta kupiti... A ne daje mi se 6-7k za vikend vozilo. 

Koji model Mavericka. Ako je ovaj noviji bez reduktora, 2.0 16v, imao sam ga par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Navara je deklarisana kao pikap „srednje veličine".

Monstrum od skoro tri tone (2t prazan) i 5,22m dužine se teško može okvalifikovati kao vozilo srednje veličine.

Tvrdo kvačilo.

I upravljač na kome se težina Navare jasno oseti i pored servo pojačavača.

U slučaju kvara servo asistenta upravljanje je moguće, ali zahteva napor  u rukama.

Motor je veoma snažan, a obrtni moment takav da Navara prosto poskoči pri oko 2500 obrtaja.

Već preko 3000 postaje nešto lenja i  da bi ubrzavala možete pokušati brže šaltanje  (jaka mašina pa se to ne doživljava kao hendikep, ali se oseti na potrošnji goriva).

Menjač  je spor i robustan, tipičan “kamionski”, tako da priču o brzoj promeni prenosa treba shvatiti uslovno.

Loša strana, zaista odličnih, terenskih sposobnosti se ogleda u tome što, zadnje vešanje sa krutom osovinom, po magistralnim putevima  zahteva opreznije  prolaske kroz krivine.

Zadnje vešanje,  ako zadnji deo automobila nije opterećen teretom, ne voli nagle  promene  pravca.

A  nimalo  mu se ne dopada kada, tokom promena  pravca,  mora da amortizuje i neravnine.

Poskakivanje po putu u 2 tone teškom vozilu nije nimalo prijatan osećaj.

Zbog zaista impozantnih dimenzija vozila, ostali učesnici u saobraćaju, pa čak i oni sa modernim SUV-ovima, će strpljivo sačekati, dok se uparkiravate ili odlučujete gde imate više šanse da se provučete (a da ne pregazite neko parkirano vozilo).

Upotrebna vrednost?

- Odličan je kao službeno vozilo;

44819150_1870057239779730_1546550949433049088_n.thumb.jpg.106ace250f808f6e584c2c787db39c9b.jpg

 

- A ukoliko imate žarku želju da imate najveći automobil u komšiluku, Navara je pravi izbor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Sto se tice krivina,navara ih jede samo tako. Stariji modeli nemaju kontrolu stabilnosti i ako zadnji kraj krene da bezi...tesko ga je vratiti. Vise od decenije sam u Navarama,na kraj sveta bih isao sa svakom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 4 sati, Gile je napisao:

Mislim da cu na kraju pazariti Mavericka, pruzicu mu sansu, pa ako mi se ne svidi kako se ponasa ici ce na oglase. Malo sam se i zamorio potraznjom. Sto vise gledam sve sam u vecem rebusu sta kupiti... A ne daje mi se 6-7k za vikend vozilo. 

Ford Maveric napravljen da Opel Frontera ne bi bila najgori auto

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 13 sati, Markone88 je napisao:

Hahahhaha, ma zajebava Sale, samo se hvali :D

Ma jok bre, ovaj Zeljin je sinovljev moj bio na servisu...Evo stigao...:lol3:Doduse stalno drpa ovaj moj. Mladje sladje sta ces...

Mrle ako ne mozes da uteras makinu odpozadi ne uziimaaaj.

5A7C2A50-4CA2-4D96-88E2-A6A37B5EDB6A.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 4 sati, slave74 je napisao:

Koji model Mavericka. Ako je ovaj noviji bez reduktora, 2.0 16v, imao sam ga par godina.

2.0, 124 ks, 2003. Kako si bio zadovoljan? Moze li da povuce prikolicu (malu, do 750 kg)? Kako se snalazi u ozbiljnijem terenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Atmosferski benzinac male kubikaze,ne ocekuj previse. Za vucu prikolice,obilazenje,teren...treba dizel sa dosta obrtnog momenta . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To su već ozbiljni kamioni.

Ja sam još u lajt varijanti sa freelanderom.Veći klirens manje lima za po putu dobar za teren baš i nije nešto.

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da se malo uključim, pošto imam slična razmišljanja, mada me žena popreko gleda :). Meni b pick up koristio kako osnovno vozilo, za izlete u prirodu i za prevoz enduro motora ( zbog ovoga sam zapao u razmišljanje o pickup).

 

Ima li neko licno uskustvo sa Great Wall Steed ?

 

Jeste kinez, ali sklapan u Evropi sa Mitcubishi pogonom. Jeftin je pa ga zato gledam. Verovatno je venčanica, ali sada razmišljam o kupovini, ne o prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Koristio sam Mazdu BT50 kao službeno vozilo i samo ću reći, po gradu patnja za parking, tvrd nazad ko kita u osamnaestogodisnjaka, skače guzica preko ležećih samo tako, na zadnjoj klupi kada su vozač i suvozač viši od 180 ima mesta samo na kratko za osobe ne više od 160.

Ne bih krenuo sa njim na put nema šanse.... kapiram da bi me smorio žestoko, menjač kratak, motor 2,5l dizel, prodje gde hoces po snegu i ulicama, ozbiljan off nisam probao pa da ne serem puno.

Za off probao (imam) Chevrolet Blazer 4.3 i Fronteru kratku 2.8 dizel i reći ću da je za off dizel mama... na benzincu okvasim svećice kada prodjem kroz vodu pa sa 6 spadnem 3-5 cilindara:grr: da Frontera ima ozbiljniji klirens nikad sa njom zapao negde nebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja vozam Hiluxa sluzbeno. Tvrd je kao djavo. Kad natovaris nazad, onda je bolje.

Skakuce kod mladi zec. I mislim da je sa vecinom tih pickupa isto.

 

Nego, vezano za fazni lanac...

Pa jel postoji servisni interval/inspekcijski interval za njega?

Ili se vozi dok se ne razjebe!? 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja