Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Split,Hrvatska
  • Motocikl: Suzuki Gsxr

@mali_veseljak

 

Sto ljudi,sto cudi,sto puteva,sto dozivljaja....nije da san bas gleda tocno kojin ulicicama cu gdje ici....vise old school,i napisa san da je negdi asfalt dobar al tamo di san ja prolazija je katastrofa kao sta mozete vidit na slikama...al zato i jesmo ode da svako podili svoje iskustvo...blago tebi ako ti je tamo bilo dobro,ja se tamo vise ne vracan

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Drago mi je da je Vama bilo lepo, i nemam ništa protiv, ako i drugi žele da se bave turizmom na ovaj način.

Lično, nikad nisam imao želju da posećujem radioaktivna mesta.

Život je prekratak da ga provodim na groblju.Ovo mesto je postalo i ostalo, kapija za pakao.

 

Večna hvala svim herojima koji su život dali, da tu kapiju zatvore.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
2 hours ago, lastre1996 said:

@mali_veseljak

 

Sto ljudi,sto cudi,sto puteva,sto dozivljaja....nije da san bas gleda tocno kojin ulicicama cu gdje ici....vise old school,i napisa san da je negdi asfalt dobar al tamo di san ja prolazija je katastrofa kao sta mozete vidit na slikama...al zato i jesmo ode da svako podili svoje iskustvo...blago tebi ako ti je tamo bilo dobro,ja se tamo vise ne vracan

Ma naravno. Poenta je i bila da svako moze imati drugacije iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
6 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Rupe preko Karpata te samo iznenade ali ajde, ceo život na Balkanu pa se navikli.. od Lviv do Kieva je ok...

Ali od Kieva kad se krene ka Rusiji... (Brovari pa na gore...) nekad je bio put, sad je površina meseca. Jadan mali Pežo 207, dezintegrisao se... 

E o tome ja pričam. Mi smo 2013. išli za Lviv preko Mađarske. Preko Karpata je put bio baš sa tim iznenadnim rupama, ali ni u ostatku nije bio mnogo bolji. Ali ipak, ne kao ovo što kolega pominje.

 

Što se tiče pandura, i mi smo imali dogodovštine. Na troja kola, platili smo oko 100 evra mita sve ukupno, a realno bez potrebe. Ipak, znali smo da nas to čeka i pre nego što smo krenuli, pa smo na to bili i spremni. Moglo je i gore da bude, ali vozači su nam bili dovoljno bezobrazni, naivni i lukavi i sve to po potrebi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Znam jednog sa ovog foruma koji je išao isto motorom za Černoblj, i ošine ga radar (onako, sevali ga momački, debelo preko 100kmh), i panduri za njima, rotacija, sve po pravilu službe....

Pita naš kolega - jel može nešto da se dogovore (računa, bolje i 50e nego kazna), kaže pandur - ne, to je mito, ni slučajno, imaju kamere... Aj dobro... 

Kaže pandur mora karticom da se plati, baš zbog toga što je suzbijanje korupcije u toku - nema više keš ništa. 

Aj dobro... Pa gde da idu?!

A pa neeee... Tu na licu mesta! Pandur ima aparat za kartice u autu! 21. vek brašo....

Tip tip tip tip.... Kazna 12e... (Tako nešto, koji evrić gore dole) :D

Tako da... Sa njima samo oprezno, prevaranti su to.. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
10 hours ago, Forsberg said:

E o tome ja pričam. Mi smo 2013. išli za Lviv preko Mađarske. Preko Karpata je put bio baš sa tim iznenadnim rupama, ali ni u ostatku nije bio mnogo bolji. Ali ipak, ne kao ovo što kolega pominje.

 

Što se tiče pandura, i mi smo imali dogodovštine. Na troja kola, platili smo oko 100 evra mita sve ukupno, a realno bez potrebe. Ipak, znali smo da nas to čeka i pre nego što smo krenuli, pa smo na to bili i spremni. Moglo je i gore da bude, ali vozači su nam bili dovoljno bezobrazni, naivni i lukavi i sve to po potrebi :D 

Tim putem smo mi isli 2019. Sredjen j3 dobro i ljepota je za voziti. Sa policijom nikakvih problema, ignorisali su nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Bravo kolega! Odlican putopis i odlicna avantura. Pogotovo kad ide iz prvog lica pravog bajkera. 

Cestitamo i gixeru, vidimo da se odlicno pokazao. Raga je to opasna jos uvek. Japanac se tek posle 20 godina razradjuje :jee::jee:

Pozdrav za tebe i curu i ocekujemo jos avantura i putopisa. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

2019 sam terao Debrecin, Lavov, Kijev, Odesa, Kišnjev,Brašov, Sibiu pa kući, po nagovoru nekih koji su tvrdili da su putevi užas isao sam Smorom (stromom 1000) umesto GSXR1000 k8. Putevi su bili ok, po istočnoj Srbiji sam se vozio po lošijim. Sa policijom nisam imao problema iako zakon i ograničenja ič ne poštujem, platio sam (mislim) samo jednu kaznu od tih nekih 12e za obilaženje kolone preko pune linije sa prekoračenjem od preko 140km/h.... ograničenje kroz punkt policije bilo 10 ja naleteo sa jedno 150-160.... platio karticom, lepo se ispričao sa ljubaznom policajkom i gas dalje....

Sam Černobil mi je krivo što nisam bio da vidim 10 godina ranije, ono što se sada vidi je jako zaraslo ili namešteno (moj utisak) poput obdaništa u koje turoperateri vode... 

I za kraj pitanje: DA LI BIH IŠAO OPET? Naravno da bih.... ali posle Kijeva i Černobila bih produžio ka Belarusiji ili Rusiji... potez ka Odesi nije vredan voznje kao ni Moldavija a posebno Pridnestorovlje...

Tebi dečak svaka čast na putopisu i  lepom putovanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

@grof sjecam se da si isao (ostao si duzan putopis). Iste godine i istim putem sm prosao sa jos trojicom kolega. Isto su nas plasili katastrofalnim putevima, problemima sa policijom i granicom. Nista od toga nismo dozivjeli...naprotiv.

Ne volim kada se napise da je neka zemlja i uslivi u njoj, katastrofa. Takvo nesto odbije ljude koji bi mozda isli tamo....odbije bez razloga.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Svaka čast na turi i realizaciji. Uvek se, u ovakvim situacijama, setim one čuvene: "Put od hiljadu kilometara započinje prvim korakom."

 

Još jednom, kapa dole.

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 12. 3. 2023. at 4:42, Dejan88 je napisao:

Citao, i gledao putopis na youtube. Svaka cast, respect!

Moze se i sa R-om putovati, sto si i dokazao! :takoje:

"Moze se i sa R-om putovati" Mislis moze se sa R-om leteti??? :lol2: Ljudi isli na putesestvija sa china skuterima, R je avion! :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja