Jump to content

Moto Zajednica

Sprint falcon

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint falcon

Pozdrav svima nov sam tu,gledao sam po celom forumu i nisam uspeo da nadjem rešenje mog problema pa da počnem:

Skuter je sprint je falcon 2t,pre nekog vremena mi se ugasio u vožnji,otvorim vidim da mi je pukao pick up na magnetu (mali nosač)+ stradao ležaj u donjoj pesnici na radilici,ne budem lenj i rešim se na generalnu kupim novu radilicu,ležajeve,ploču paljenja, karburator,usisnu piramidu,cilindar + klip (40 mm), vakum pumpu i kaiš sve uredno na motobike. Naravno sve spakujem namontiram i prvi dan upali i tako 3-4 puta bez problema,dodjem sutradan da vratim plastike i neće da upali i tako već 5 dana samo vergla.

Sad ako naprskam start sprej on da znake života ali nece da primi gas,neke ideje ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint falcon

imam i varnicu i kompresiju i gorivo,tu mi i leži misterija,mada svecica nema korektnu boju to sam prepisao delu da neće da upali pa realno nemogu ni smešu najbolje podesiti

Promenio član Šunjalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pošto je 2t,možda negde falšira,eventualno da je plovak na karbu zalepio pa ne pušta gorivo.Ovako odavde teško da bilo šta mogu više reći.Pošto je upalio pa sada neće,negde mora da je zastoj.Probaj sa novom svećicom zna i ona da zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako ima elektro sauh,možda on ne reaguje,može biti svašta.Proveri da li vakum pumpa baca gorivo kada verglaš,probaj špricem da napuniš karb.Pošto si menjao ploču možda je tu negde problem ,baci varnicu ranije ili kasnije .Sve u svemu igranka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav svima nov sam tu,gledao sam po celom forumu i nisam uspeo da nadjem rešenje mog problema pa da počnem:
Skuter je sprint je falcon 2t,pre nekog vremena mi se ugasio u vožnji,otvorim vidim da mi je pukao pick up na magnetu (mali nosač)+ stradao ležaj u donjoj pesnici na radilici,ne budem lenj i rešim se na generalnu kupim novu radilicu,ležajeve,ploču paljenja, karburator,usisnu piramidu,cilindar + klip (40 mm), vakum pumpu i kaiš sve uredno na motobike. Naravno sve spakujem namontiram i prvi dan upali i tako 3-4 puta bez problema,dodjem sutradan da vratim plastike i neće da upali i tako već 5 dana samo vergla.
Sad ako naprskam start sprej on da znake života ali nece da primi gas,neke ideje ? 
А јеси ли негде научио да кад се ради генералка на 2Т МОРА, да се промене и семеринзи радилице. А онај иза бендекса је зајебан за намештање и треба знати како.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint falcon
pre 35 minuta, Krokodilo je napisao:

А јеси ли негде научио да кад се ради генералка на 2Т МОРА, да се промене и семеринзи радилице. А онај иза бендекса је зајебан за намештање и треба знати како.emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Proverio i ovaj sa strane varijatora i onaj iza magneta pre kupovine delova delovalo mi ok,ajde pogledam i to da li sluze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint falcon
pre 47 minuta, gebee&co je napisao:

Ako ima elektro sauh,možda on ne reaguje,može biti svašta.Proveri da li vakum pumpa baca gorivo kada verglaš,probaj špricem da napuniš karb.Pošto si menjao ploču možda je tu negde problem ,baci varnicu ranije ili kasnije .Sve u svemu igranka.

Stigao novi sa karburatorom,idu u kompletu za ove kineze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Proverio i ovaj sa strane varijatora i onaj iza magneta pre kupovine delova delovalo mi ok,ajde pogledam i to da li sluze.
Да се не би зезао сада то се ради у генералку.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ako ima elektro sauh,možda on ne reaguje,može biti svašta.Proveri da li vakum pumpa baca gorivo kada verglaš,probaj špricem da napuniš karb.Pošto si menjao ploču možda je tu negde problem ,baci varnicu ranije ili kasnije .Sve u svemu igranka.
Плоча на којој лежу намотаји је фиксно уштрафљена и нема могучности за померање. Ја рецимо шлицујем рупице да би добио 7степени - ,или тачније вече раније паљење које опасно добро утиче на рад и постизање крајних перформанси. Али све ово треба пажљиво да се упражњава.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Očekivao sam da se Krokodilo uključi.Nije mi jasno zašto svi preferiraju to zagrevanje,hlađenje prilikom montaže.To se primenjuje ali ne svuda.A sledeće nije potrebno veliko i snažno udaranje za ležajeve.Zato ne treba uzimati sve zdravo za gotovo što se vidi na you tube.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Рукавац радилице је дугачак и брзо охлади загрејани лежај, осим тога делови не лебде у ваздуху. Којим рукама их држи?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И није поента да се правим паметан, будите искрени, тражите помоч а све знате. Пробали сте, не даје вам се лова код мајстора, немате мајстора у близини или нешто трече није битно. Због овога, нас неколико који разумемо ствари све мање пишемо, бар је то моја процена.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint falcon
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Тако само на You Tubеemoji6.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



 

Indukcioni grejač + fiksiran blok+štipaljka za metal tamo sam ja u sekciji predstavljanja pisao da sam mašinac ali nema veze to, nisam tu da se ubedjujem kako ubaciti radilicu u blok. Pitanje je bilo više za rad 2t motora gde ne poznajem materiju najbolje što se i videlo po pitanju. Ne morate se dalje truditi i trošiti dragoceno vreme,ode to kod majstora već posle praznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja