Jump to content

Moto Zajednica

DAKAR, 2022

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sad bi Gabi... nekako je sišao s motora da razvije srpsku zastavu... Kako se popeo nazad, samo on zna!

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

Gas  gas poveo....

I naš Gabor je preleteo  prvu etapu sa 43 min kasnjenja...

139 pozicija za Sagmajser team

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
9 hours ago, to crank said:

Meni kaze "spam/scam violation..." jel ima neka fora?

Kao traze neku registraciju, ali Opera ih ne prihvata. Nisam probao sa drugim pretrazivacem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...na motorima niko ne forsira prvih par dana, ne rizikuje niko. Mladi Sanders je vrela krv, verovatno nema iskustvo da malo "stane na loptu" kao iskusni lisci...

 

PS. Da uđe u zapisnik, ko je prvi rekao da je mališa opasan! ;) Ja ove godine svim srcem za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Upravo sada, vava je napisao:

Cica Franko je opasan igrac, u svoje vreme je mislim bio 3 na dakaru

Naravno, ali 67 godina je ipak nešto. Mnogi u njegovim godinama, čak i bivši sportisti ne znaju da li su došli ili su pošli, a kamo li da se upuste u ovako nešto.

la-leggenda-franco-picco-correr-la-dakar-2016_64046_sbig.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Arso, Aj nemoj da truješ ovu lepu temu spominjanjem politike i bilo čime vezano za tu gamad... Moto forum...

Zar nam ništa nije sveto?!

J8e mi se koga on podržava, da ga volim kao ličnost i sportistu - ne, ne mislim da je fanatik za taj sport kao što želi da pokaže, ali je trenutno jedini naš tamo pa mu želim sve najlepše i da završi reli, to je uspeh sam po sebi. 

Da li smo mi kao ljubitelji sporta pomogli ikom našem išta? Nismo.

Samo kenjamo. 

Da li bi voleo da vidim ikog mlađeg, nadu neku koja kreće tim putem?! Voleo bi. 

Ajde da radimo na tome da popularišemo sport i publiku, da se uključe i sponzori, da ne moramo da gledamo veterana kao jedinog našeg...

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 9 minuta, BRACO je napisao:

Ko je na struju auto, moto?

Audi, ide na struju ali ima SUS motor i generator koji puni akumulatore. Bili dobri prve 3-4 kontrolne tacke pratili Toyotu u stopu, posle se nesto desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

 

Онда да се у некој будућности организују неке квалификације за најбољег возача у Србији и после сви остали да учествују прилогом, док се не скупи цифра од 14 000 евра, колико је потребно за пријаву. 

 

Пријава за Дакар покрива бензин, уље и клопу и спавање (шатор, врећа) од организатора.

 

На то треба платити превоз мотора, авионску карту и још штошта резервних делова и ту се дође до 25 сома за појаву на релију Дакар. То је под претпоставком да ће најбољи да вози са својим постојећим мотором. Ако нема одговарајући мотор, онда у то убацити и куповину мотора додатно на ту цену. Тај може после и да се прода после релија и тако поврате неке паре.

 

У тој цени најбољи возач треба да буде и умешан у механици, да поправи шта може ако му се деси неки пех.

 

Иначе они који имају тимове механичара, а нису сам свој мајстор и возач имају укупне трошкове око 60 000 евра.

 

Ово о цени сам покупио из једног клипа Француза који вози у истој категорији као и Габор.
 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Devedeset tisuća eura sa uplatom,gumama, rentanim motorom i suportom.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Претпостављам да ту цену што си поменуо од 90 хиљада је превасходно ”подршка” на неком вишем нивоу.

 

Овај човек што вози је у оној цени са гумама и сам свој мајстор, без подршке, он помиње у тој категорији ону цифру од 60 хиљада са подршком, али то је вероватно све варијабилно.

 

То је онај тип што је возио са Лоло Кошеом, Амори Баратан, а клип траје два сата где у детаље прича о свему што носи и показује где то пакује, како се одвија рели и које је проблеме имао на претходним релијима и како се припрема да му се не десе исте грешке.

 

 

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I necu vise to da komentarišem. Rekao sam šta mislim. Pratim Dakar i navijam za "dedu". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 7 minuta, stari roker je napisao:

Dakar je takvo takmičenje gde ne postoje kvalifikacije za ogranicen broj takmičara. Znaci platiš - voziš. Nemam ja nista protiv da je on dao i milion evra svojih para za zezanje po pustinji. Otisao je na trku, a na trci treba da se da gas. A ne da vozi kao baba, a ovamo daj pare iz budžeta. Mi imamo na stotine zlatnih sportista koji su zaslužili svaki euro koji su dobili od države. Deca nam osvajaju medalje za druge države jer nemaju uslove za treninge, a ovamo bacamo na sprdnju i zajebanciju. 

Da uvedu pravilo kao u MotoGP ili F1 107% ali da bude 170% ili 200% treci dan bi ostali samo trkaci a ostali kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mislio sam na kvalifikacije tipa SP u fudbalu ili košarci. 25-30 najboljih pa raspali. Svi igraju gas do daske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

E Gabore, gabore, vreme je za penziju. Sta kaze u gornjem klipu "...hard enduro, moto kros , trial...mnogo teska staza, nije kao ranije, svi vozaci su "profi"..." . Izgleda da dakar postaje MMA i zahteva mnogo spremnije i svestranije vozace, po mogucstvu mladje i lakse od njega (na ovom snimku deluje kao da ima 130 kila i vise) ....Vreme je da se pojavi neko nov definitivno...

Promenio član Marko81
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mnogo ste bre... Da ne kažem.

 

Ajde neko se bilo ko sa foruma prijavi i da skupimo pare i da jurimo ljude. Pa kad se pomene 300 km asfalta mnogima je puno a ne etapa na Dakaru.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
2. Januar
Franko Piko 80. mesto u generalnom plasmanu 144 takmičara, 53. mesto u klasi Reli2 u konkurenciji 117 takmičara. 8. mesto u Trofeju veterana u konkurenciji 32 vozača. 
Mirjam Pol (NL) 67. mesto u generalnom plasmanu, 41. mesto u klasi Reli2, 1. mesto u Trofeju žena u konkurenciji 4 takmičarke 
Sandra Gomez (ESP) 95. u generalnom , 68. mesto u klasi Reli2
Sara Garsia (ESP)  112. u generalnom 85. u klasi Reli2 
Audre Rosa (FR) 127. mesto u generalnom  100. u klasi Reli2 
Gabor Sagmajster  110. u generalnom  83. u klasi Reli2 17. u Trofeju veterana

271208856_309092161224320_6662543920344654611_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, BRACO je napisao:

Petrux odustao

Crkao mu motor. Postoji šansa da će nastaviti da vozi van konkurencije kako bi skupio iskustvo. Naravno, ako organizatori dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja