Jump to content

Moto Zajednica

DAKAR, 2022

Recommended Posts

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jel ovo druga pobeda Sam-u?

Svaka mu čast, mislim da je ovo prva pobeda GasGas-a (jasno nam je svima da je to KTM, čak im je i ekipa mehaničara ista)...

 

Što se tiče Gabora, svaka čast ako je završio, podvig je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

Jel ovo druga pobeda Sam-u?

Svaka mu čast, mislim da je ovo prva pobeda GasGas-a (jasno nam je svima da je to KTM, čak im je i ekipa mehaničara ista)...

 

Što se tiče Gabora, svaka čast ako je završio, podvig je to.

Baš tako...od reči do reči

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Što se tiče Gabora, svaka čast ako je završio, podvig je to.

Sto se tice Gabora da se pohvalim da sam zajedno sa njim bio u vojsci ,ceo vojni rok, 1991 i spavali jedan iznad drugog,naravno on je bi na donjem krevetu jer je i tada bio kao planina..i jos tada nas "palio" sa slikama na kojima se vidi kako  vozi motor na zadnjem tocku..

OGROMAN uspeh svakako za Sagmajstera koji i u ovim godinama (51) jos uvek se bavi ekstremnim sportom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Sad kad je sve gotovo, moram da se osvrnem na ružnu stranu dakara...

 

Ni ova godina nije mogla da prođe bez žrtava. Dečak, 20-o godišnji mehaničar. 

Ako ne grešim, apsolutno svake godine je bilo 'race related' nesreća?

 

Prošle godine i ove godine na isti datum...  

 

IMG_20220115_114709.jpg

Promenio član PremieRacing
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
Pre 17 sati, vava je napisao:

Prvo vreme 38h47min nas predstavnik zaostaje 26+h

od 410 ucesnika svih kategorija gabor na 290 mestu

jos ako oduzmemo asistenciju i fabricke timove

dok gabor popravlja svoj motocikl sasvim sam bez icije pomoci

moze se reci da je u zlatnoj sredini

izuzetan uspeh

svako moze da stisne gas ali nije to poenta zato su i odustali

da su vozili pazljivije mogli su zavrsiti  iza gabora

i tu se ogleda njegov uspeh

zaostatak je samo oko 2h po danu za vodecim profesionalnim duplo mladjim jacim opremljenim timskim vozacima

ne razumem negativne kritike da gabora izjednacavate sa na primer petrucijem

a kasni samo 2 sata po danu

dok sainc ekstrom i peterhansel medjusobno pozajmljuju delove jedan drugom u fabrickom audiju

i peterhansel kasni 68h neko kritikuje gaborovih 26h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3240 postova
  • Lokacija: Debrc

Sagmajster je 106 od 124 motora u plasmanu, od 110 do 124  su oni koji su odustali pa im uz penale dozvoljeno da nastave. 107-109 su debitanti na Dakaru. To su cinjenice, uspeh procenite sami.

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jel ti rod kad ga braniš?

Šteta što nije na forumu pa da nam napise putopis. 

Nije poenta da se stisne gas? Brate sta to pišeš? Pa reli Dakar je trka. Kada ce da da gas ako ne na trci... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Fredimislim da @stari rokernije mislio na tebe već na kolegu koji je komentarisao pre tebe :) . Da je 106. pozicija uspeh i nije. Lepo je Fredi sve obrazložio. Sagmajster je svoje najbolje dao onda kad je završavao oko 50. i neke pozicije. Čini mi se da se tad trudio i da skine koji kilogram. Ove godine mi deluje kao da mu nije uopšte bilo stalo do plasmana, već samo da završi trku i da se upisuje u istoriju Dakara kao vozač sa najviše završenih relija ili tako nešto. 

 

Lepo je što imamo predstavnika i daleko od toga da je lako završiti Dakar, ali sam očekivao da će voziti sa malo više žara i truda.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 4 minuta, Fredi je napisao:

Nije mi rod a nisam ga ni branio. Samo postavio rezultat koji je ostvario.

Ma ne kažem tebi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

ajooooooooojjjjj

trka jeste biti brz ali je i trka izdrzljivosti poput 24h le mana

u le manu se gleda i generalni plasman dakle poredak svih ucesnika u trci a ne samo po kategorijama

po vama legendarni putnicki automobil mclaren f1 je pobednik u klasi a ne pobednik trke 24h le mana za istorijsku 1995 na primer

bolje je na lemanu biti poslednji u trci od prvog koji je odustao

po meni gabor je u sredini od svih ucesnika i to je uspeh

prosirite malo vidike ne budite ograniceni

vi bi isto za petrucijem zaostali gaborovih 2h od subotice do beograda

a voleo bih da vas vidim u pustinji

@Jovan Ristic ne pratis na casu

petruci ima 30 godina i do juce je bildovao vozeci moto gp

dok gabor ima 50

i jos jednom da se vratim na 24h le mana gde je prosle godine ucestvovao deda od 75 godina u klasi amatera

znaci vi ste u stanju njega da kritikujete sto je zavrsio trku kao stoti u odnosu na alonsa u tojoti sa budzetom od 250 miliona dolara

to su vasa poredjenja

sve sam lepo napisao samo treba razumeti ko hoce

Promenio član cr4zyzola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Drug bez ljutnje. Sve je dosad receno cak i u temama od prethodnih godina, i nema potrebe za mesanje baba i zaba, cak i poredjenje sa zivotinjama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 1 minut, vava je napisao:

Drug bez ljutnje. Sve je dosad receno cak i u temama od prethodnih godina, i nema potrebe za mesanje baba i zaba, cak i poredjenje sa zivotinjama.

 

tema je aktuelna

komentarisemo ovogodisnji uspeh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@cr4zyzolane bih da unosim paniku, ali na trkama kao i na takmičenju se gleda plasman. Ni u 24h Le Mana se ne gleda kao uspeuh ako se neko dovuče do cilja sa 100 krugova zaostatka. Na svakom živom takmičenju se gleda samo plasman. Ne volim kad neko kaže: bitno je učestvovati. Ako sa tom parolom krećeš na neko takmičenje, onda učestvuj kao gledalac. Naravno da ne mogu svi da pobede, ali sve teže ka pobedi. 

 

Možda previše subjektivno gledam na to, ali to je moj stav i viđenje takmičenja u bilo kom obliku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Druže, ja razumem da ti njega podržavaš i simpatišeš, ali nema potrebe da vredjaš nekoga ko misli drugačije. Vec smo dosta puta otvarali ovu temu i ona uvek ode na politiku i novac od poreza koji je Gabor dobio na osnovu svog stranačkog opredeljenja, a ne na osnovu uspeha. 

Ovo za Le man stvarno ne bih komentarisao. Da li misliš da je taj deda os 75 leta dobio sponzorstvo od drzave da se zeza ili je potrosio svoj novac? 

Ili ovaj komentar da li bi neko od nas bio brzi od Gabora ili ne. Sta da ti kazem? Pošto i on vozi kao turista nije nam bitno ko ce stici prvi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nije ovde ni reč toliko o Sagmajsteru. Nit ga simpatišem nit ga ni ne simpatišem. Skidam mu kapu za one rezultate koje sam spominjao kad je vozio stari motor i išao u Argentinu, Afriku itd. Jednostavno treba objektivno gledati nešto. To je kao kad bi govorili Rosi je najbrži, a realnost bila malo drugačija. (Inače sam Rosijev fan :) ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, cr4zyzola je napisao:

ajooooooooojjjjj

trka jeste biti brz ali je i trka izdrzljivosti poput 24h le mana

u le manu se gleda i generalni plasman dakle poredak svih ucesnika u trci a ne samo po kategorijama

po vama legendarni putnicki automobil mclaren f1 je pobednik u klasi a ne pobednik trke 24h le mana za istorijsku 1995 na primer

bolje je na lemanu biti poslednji u trci od prvog koji je odustao

po meni gabor je u sredini od svih ucesnika i to je uspeh

prosirite malo vidike ne budite ograniceni

vi bi isto za petrucijem zaostali gaborovih 2h od subotice do beograda

a voleo bih da vas vidim u pustinji

@Jovan Ristic ne pratis na casu

petruci ima 30 godina i do juce je bildovao vozeci moto gp

dok gabor ima 50

i jos jednom da se vratim na 24h le mana gde je prosle godine ucestvovao deda od 75 godina u klasi amatera

znaci vi ste u stanju njega da kritikujete sto je zavrsio trku kao stoti u odnosu na alonsa u tojoti sa budzetom od 250 miliona dolara

to su vasa poredjenja

sve sam lepo napisao samo treba razumeti ko hoce

Kad si se već dotakao godina Franko Piko ima 67 i gde je u odnosu na pomenutog. O čemu ti to pričaš.

img_1_1642268082690.jpg

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nije uopšte sramota biti poslednji. Neko i to mora. Ako neko da najbolje od sebe, sve što može, to je najbitnije, ne bitno dal je poslednji.

Dakar vozači, vozači TTa, uličnih trka - to niko ne radi zbog para, to niko ne radi zbog slave, slava je samo među nama koji ih pratimo, nikada nije bilo za dvorce i novce - prosečan šutač fuZbala zarađuje 10x više od bilo kog vozača motoGPa, o ostalim moto klasama neću ni da pričam - ove kategorije su opsesija za ljude koji jure sebi da dokažu i otkriju dal imaju to u sebi. Gotovo svaki od njih ima posao, i rani porodicu od nečeg desetog.

To je ONO što ja uvek govorim! 

Nikad ne navijam za onog ko pobeđuje, uvek navijam za onog ko pokaže NAJVEĆE SRCE! Ono što ja volim da vidim je plamen u čoveku, kad diše za nešto, kad nešto voli toliko da je spreman da život da za to. Kad ima strah, ali je želja jača od toga. Zato sam ove godine navijao za Načo-a, a sve mi se čini  i mali Sanders je takva vrsta... Načo je prošle godine vodio do predposlednje etape, kad je doživeo težak pad, i podigao motor i završio, jureći titulu. Lekari mu nisu dali da sutradan nastavi, imao je težak potres mozga, ja ne smem da zamislim kroz kakav pakao je prošao vozeći Dakar etapu sa potresom mozga... Sanders je i ove godine vozio natečen kao kiklop - nema predaje.

Trkanje je čudan sport. Raja pamti pobednika i titule, dok vozači uvek pamte onog ko je "izvozao dušu iz sebe", jer na kraju, svi sedamo na motor sa znanjem da je to nešto zašta možda moramo da platimo ultimativnu cenu. I oni sa tim žive svaki dan i sami donesu tu odluku da nastave.

Ja Gaboru skidam kapu, 52 godine a vozi Dakar. Ono što mu svi verovatno "zameramo" je što više ne vidimo tu želju i plamen, da bi ga nazvali trkačem.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Nije uopšte sramota biti poslednji. Neko i to mora. Ako neko da najbolje od sebe, sve što može, to je najbitnije, ne bitno dal je poslednji.

Dakar vozači, vozači TTa, uličnih trka - to niko ne radi zbog para, to niko ne radi zbog slave, slava je samo među nama koji ih pratimo, nikada nije bilo za dvorce i novce - prosečan šutač fuZbala zarađuje 10x više od bilo kog vozača motoGPa, o ostalim moto klasama neću ni da pričam - ove kategorije su opsesija za ljude koji jure sebi da dokažu i otkriju dal imaju to u sebi. Gotovo svaki od njih ima posao, i rani porodicu od nečeg desetog.

To je ONO što ja uvek govorim! 

Nikad ne navijam za onog ko pobeđuje, uvek navijam za onog ko pokaže NAJVEĆE SRCE! Ono što ja volim da vidim je plamen u čoveku, kad diše za nešto, kad nešto voli toliko da je spreman da život da za to. Kad ima strah, ali je želja jača od toga. Zato sam ove godine navijao za Načo-a, a sve mi se čini  i mali Sanders je takva vrsta... Načo je prošle godine vodio do predposlednje etape, kad je doživeo težak pad, i podigao motor i završio, jureći titulu. Lekari mu nisu dali da sutradan nastavi, imao je težak potres mozga, ja ne smem da zamislim kroz kakav pakao je prošao vozeći Dakar etapu sa potresom mozga... Sanders je i ove godine vozio natečen kao kiklop - nema predaje.

Trkanje je čudan sport. Raja pamti pobednika i titule, dok vozači uvek pamte onog ko je "izvozao dušu iz sebe", jer na kraju, svi sedamo na motor sa znanjem da je to nešto zašta možda moramo da platimo ultimativnu cenu. I oni sa tim žive svaki dan i sami donesu tu odluku da nastave.

Ja Gaboru skidam kapu, 52 godine a vozi Dakar. Ono što mu svi verovatno "zameramo" je što više ne vidimo tu želju i plamen, da bi ga nazvali trkačem.

Ovo je lepo receno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Čestitam Sagmasteru, svaka čast. Nije Dakar samo gas, tu je izdrzljvist i snalazljivost sa mapama.....

Ko nije pržio off road 100km u jednom danu, neka ne komentarise nista o Gaborovom uspehu, jer nije iz te priče. Tako je najbolje. :takoje:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Jedino što se Gaboru može zameriti, bar je to moj stav, je nedostatak volje da se postigne lični optimum po pitanju fizičke spremnosti. Sada ima dovoljno godina, to ide teže ali je davno morao sebe da "steše" i održava tu fizičku spremu. Koji je po redu, stranke i druge ičke materine, njegova stvar ali dežmekasti vozač motora na jednoj od najzahtevnijih trka, e to mi nikako nije jasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja