Jump to content

Moto Zajednica

Prodaja motora i odjava...

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Prodao sam motor kupcu iz drugog grada a nisam odjavio motor i vratio tablice. Nisam znao da treba, mislio sam da kupac nosi stare tablice i Saobracajnu u SUP kad registruje motor...
 

WWW.OSIGURANIK.COM

Online kupovina osiguranja i najpovoljnije cene na tržištu. Uporedite ponude, odaberite najbolju, uštedite i vreme i novac! Sva osiguranja na jednom mestu.

Sta sad ciniti? Da li da trazim tablice i saobracajnu da ga odjavim ili da potpisem ovlascenje kupcu da to sam ucini?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ne razumem... Ja sam kupio 2 komada sa važećim registracijama a iz drugih gradova. Pri kupovini odradio prepis i platio porez. Po isteku oba, plan je bio da 1 registrujem i to je dozvoljeno, valjda, od kad je korone da kupac može da "odjavi" prilikom registracije. A za drugi sam slao nazad saobraćajnu i tablicu na odjavu jer mi to bez procesa registracije ne dozvoljavaju.
Jedini je rizik ako na istu tablicu bude pravio prekršaje, a prepis nije validno urađen i sačuvana dokumentacija.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Do govoriš se sa njim da uradite kupoprodajni ugovor i to overite kod notara. Ti možeš u tvom mestu, pošalješ mu postom, on overi u svom. Onda odeš u mup da odjavis tablice i da probusis saobracajnu. Odatle u poresku da ti procene porez. Kad to platiš dobiješ potvrdu sa kojom on registruje,vadi novu saobraćajnu i tablice. 

Može i ugovor o poklonu. Sve isto, samo što se porez placa u mestu kupca. Može on da vrati tablicu i saobraćajnu kod njega u mupu. 

Mislim da nisam ništa zaboravio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U Ljermontovoj BG prihvataju da novi kupac može vratiti tablice i odjaviti vozilo iz drugog grada, ako ima ugovor od notara i plaćen porez. Kao navodno je to zbog pandemije. To sam čuo pre neki dan. Može se nazvati i pitati. 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 6 sati, srbac je napisao:

U Ljermontovoj BG prihvataju da novi kupac može vratiti tablice i odjaviti vozilo iz drugog grada, ako ima ugovor od notara i plaćen porez. Kao navodno je to zbog pandemije. To sam čuo pre neki dan. Može se nazvati i pitati. 

Upravu si sto se tice prenosa,skoro sam pazario motor koji je bio u registraciji jos uvek,otisao sam u mup sa ugovorom,potvrdom da je porez placen i reg. listom,i bez problema odjavio stare tablice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Katamaran je napisao:

Hvala svima. Ja sam iz BG, kupac je van BG. Zvacemo  MUP pa cemo videti...

Pre par meseci sam tako prodao kupcu iz BG. Napravili smo kupoprodajni ugovor i overili kod notara, a onda je on platio porez u BG i vratio tablice u svom MUP-u. Jedino što je dugo čekao na plaćanje poreza i potvrdu.

E sad, to sve lepo funkcioniše u većim gradovima, "umreženi" su BG i KG, a službenici su obavešteni i obučeni. U manjim mestima, sve je moguće, falabogu - da tetka na šalteru nema pojma o čemu se tu radi, da im je "pao sistem" i razne druge komplikacije su moguće...

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Prodao auto na BG tablice letos kupcu iz Valjeva, napravili ugovor o poklonu, on sve odradio u Valjevu, mislim na plaćanje poreza na prenos, odjavu tablica itd.
U Beogradu samo overilil ugovor o poklonu kod notara, sve ostalo kupac sam uradio u Valjevu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja sam sada kupio registrovan motor u Jagodini, napravio ugovor o poklonu, overio kod notara i dosao u Beograd. Koji je sledeci korak? Gde idem sa tim ugovorom da mi odrede porez? Da li prvo ide porez pa odjava tablica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, salem je napisao:

Ja sam sada kupio registrovan motor u Jagodini, napravio ugovor o poklonu, overio kod notara i dosao u Beograd. Koji je sledeci korak? Gde idem sa tim ugovorom da mi odrede porez? Da li prvo ide porez pa odjava tablica?

Ideš kući i završavaš sve u poreskoj kod tebe. Dok ti ne stigne rešenje o porezu tablice skineš pošalješ u LE da ih prethodni valsnik odjavi. Vraća ti se probušena saobraćajna koju nosiš u MUP sa rešenjem o plaćenom porezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Koliko se sećama kada sam ja prošle godine pravio taj ugovor o poklonu, išao sam u poresku da podnesem zahtev da se plati neki porez. Oni su mi to nešto izračunali i zvali me da uplatim a rešenje sam dobio za par dana. Posle sam sa time otišao na šalter za registracije i uplatio promenu tablica i saobraćajne a stare sam im vratio jer su takođe bile od drugog grada. Polisa osiguranja mi je ostala ona stara do isteka registracije. To je onako po sećanju, ne verujem da se bitno razlikuje ni u tvom slučaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Upravo sada, mick je napisao:

Ideš kući i završavaš sve u poreskoj kod tebe. Dok ti ne stigne rešenje o porezu tablice skineš pošalješ u LE da ih prethodni valsnik odjavi. Vraća ti se probušena saobraćajna koju nosiš u MUP sa rešenjem o plaćenom porezu.

Ja nisam moje tablice slao bivšem vlasniku već sam ih predao na šalteru. Možda ima razlike prilikom kupoprodajnog ugovora ali prilikom ugovora o poklonu završavaš sve sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Bojssa je napisao:

Ja nisam moje tablice slao bivšem vlasniku već sam ih predao na šalteru. Možda ima razlike prilikom kupoprodajnog ugovora ali prilikom ugovora o poklonu završavaš sve sam.

Kad si u istom gradu da..ali dva različita grada mora da se odradi odjava u gradu koji je izdao tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ne mora, napisao sam da sam kupio auto u drugom gradu, u Subotici. Sam sam ih na šalteru u Beogradu predao, službenica sve završila sama u redovnom postupku. KAda si u istom gradu onda ne menjaš tablice, samo saobraćajnu.

Promenio član Bojssa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ja nisam moje tablice slao bivšem vlasniku već sam ih predao na šalteru. Možda ima razlike prilikom kupoprodajnog ugovora ali prilikom ugovora o poklonu završavaš sve sam.
Razlika je samo ta da, ako se produžava registracija, prethodno kupljenog registrovanog vozila u drugom mestu, onda kupac to radi bez problema u svom mestu (naravno sa svom potrebnom dokumentacijom i tehničkim pregledom). A ukoliko je vozilo kupljeno registrovano i samo odjava je cilj (u mom slučaju je bio jer sam morao i ovaj motor imati), onda se odjava vrši u mestu iz kojeg je vozilo i vrši je prethodni vlasnik - tj onaj čije je ime na saobraćajnoj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ako se ja ne varam, to je bilo tako do korone... Od tada je moguce vratiti tablice bilo gde (pa ih oni dalje salju sluzbenom postom).

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 53 minuta, MilanS je napisao:

Ako se ja ne varam, to je bilo tako do korone... Od tada je moguce vratiti tablice bilo gde (pa ih oni dalje salju sluzbenom postom).

U stvari tablice ostaju a dosije vozila se salje tj stize u maticni SUP kupca i objedinjuje se.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova

Mogu se odjaviti i u mestu kupca. Ja sam kupio motor u Bg, registrovan do maja ove godine. Ugovor overili kod notara, porez plaćen u Bg, rešenje i potvrdu mi po dogovoru poslao prodavac, i ja pre neki dan u mom gradu odradio odjavu tablice, vratio saobraćajnu i odmah dobio novu tablicu, nalepnicu i čekam da mi stigne nova saobraćajna. Malo sam špijunirao na šalteru, to sa odjavom rade sve preko portala "e uprava".

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Kad prodas registrovan motor, to sve moze kupac da odradi u svom mestu prebivalista, ne mora znaci biti isti grad i slicno.
Cak ne mora ni kod notara da idete zajedno. Ja sam svoj prodao u maju iz Mionice u Indjiju tako da ovo sto Mick prica nije istina, voli on tako da lupa po forumu :D

Dosao momak, probao motor, dao kes i odvezao se na istom.
Sutradan poslao meni mailom ugovor, istampam i odem kod notara i overim svoj deo ugovora.
Posaljem brzom postom ugovor njemu u Indjiju, on preuzme i ode kod njegovog notara i overi drugi deo ugovora.
Plati porez na prenos, uplati novu saobracajnu i tablice, sa uplatnicama i placenim porezom u sup i tamo predas staru saobracajnu/tablice i dobijes nove.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Zna li neko da li postoji rok od overe ugovora do predaje za placanje poreza? Prodavac i ja smo overili ugovor 5. Januara a ja jos nisam otisao da predam za porez. Gde se to u stvari predaje? Ako neko zna konkretno za Zemun?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
 Zna li neko da li postoji rok od overe ugovora do predaje za placanje poreza? Prodavac i ja smo overili ugovor 5. Januara a ja jos nisam otisao da predam za porez. Gde se to u stvari predaje? Ako neko zna konkretno za Zemun?
Ne znam za Zemun. Bolje je ne čekati previše... Ali ja sam pre nekih 8 meseci rešio porez za 2 motora, 2 godine posle kupovine. Tako da, verovatno trenutno još nije problem ali ko zna šta se u zakonu može promeniti...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 23 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Ne znam za Zemun. Bolje je ne čekati previše... Ali ja sam pre nekih 8 meseci rešio porez za 2 motora, 2 godine posle kupovine. emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png Tako da, verovatno trenutno još nije problem ali ko zna šta se u zakonu može promeniti...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Hvala. 

 U svakom slucaju ne mislim da cekqm dugo, samo da se otopi led da mogu da odem do opstine :) 

  Kupio motor u sred zime i vec mi se u kola ne ulazi  A znate i sami da je obicno oko zgrada opstina nnemoguce naci parking

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 5 sati, salem je napisao:

 Zna li neko da li postoji rok od overe ugovora do predaje za placanje poreza? Prodavac i ja smo overili ugovor 5. Januara a ja jos nisam otisao da predam za porez. Gde se to u stvari predaje? Ako neko zna konkretno za Zemun?

Zakonski rok je 30 dana. Bar je tako bilo pre ovih izmena koje su najavili

 

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja