Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna krv za Jelenu Lazarevic

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Forumaši i forumašice, potrebna je krv za sestru mog dobrog prijatelja. Prema informacijama koje sam dobio od njega sve sto trebate da uradite jeste da odete u bilo koji Dom zdravlja i da naglasite da je krv za Jelenu Lazarević iz Leskovca.

 

Jelena treba da bude operisana u bolnici na Banjici na odijeljenju na onkologiji ali nece da je prime sve dok ne obezbjedi 5 doza krvi (bilo koje grupe). 

 

Kako je vec imala jednu operaciju prije 3 nedelje, niko od njene blize porodice nije u mogucnostii da donira kriv, te ovim putem, jos jednom, pozivam sve sa foruma, koji mogu ili poznaju nekoga ko moze da bude donor, da ode u najblizi dom zdravlja ili institut za transfuziju i donira dozu krvi. 

 

Za sve ostale informacije stojim na raspolaganju.

 

Hvala vam u ime porodice Lazarević i u moje licno ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Nije glupo pitanje, sta vise odlicno je jer nisam naveo tu informaciju. 

 

Moze u bilo kom dijelu Srbije samo je bitno da se naglasi da je za Jelenu Lazarevic za operaciju u klinici na Banjici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 2 sati, draki je napisao:

Nije glupo pitanje, sta vise odlicno je jer nisam naveo tu informaciju. 

 

Moze u bilo kom dijelu Srbije samo je bitno da se naglasi da je za Jelenu Lazarevic za operaciju u klinici na Banjici. 

Doniram sutra pre podne u Sv. Save u Beogradu.

 

Inače, lokacije na kojima se može donirati krv ove nedelje: 

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 4 sati, draki je napisao:

Moze u bilo kom dijelu Srbije

 

Pre 4 sati, draki je napisao:

bilo koji Dom zdravlja

da li su ovo sigurne info?
1) keva moja kad je trebala na operaciju, isto u Bg, na Zvezdari, moglo se dati samo u transfuziološkim zavodima u centralnoj i južnoj Srbiji, nije moglo u NS, i preporuka je bila da se da u Bg, jer im je tako najlakše, iz Bg su zalihe krvi.
2) u domovima zdravlja ja ne znam da može da se da krv, možda u nekim većim/centralnim..


Pitam kako bi bili efikasniji u pronalaženju donora, ne zameri Draki. Ja nisam donor, nažalost, ali radim na tome da dobijem zeleno svetlo za to. Raspitaću se kod drugara ko nije skoro davao krv, da svrati, uvek je to usput!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 8 sati, nafetS je napisao:

 

da li su ovo sigurne info?
1) keva moja kad je trebala na operaciju, isto u Bg, na Zvezdari, moglo se dati samo u transfuziološkim zavodima u centralnoj i južnoj Srbiji, nije moglo u NS, i preporuka je bila da se da u Bg, jer im je tako najlakše, iz Bg su zalihe krvi.
2) u domovima zdravlja ja ne znam da može da se da krv, možda u nekim većim/centralnim..


Pitam kako bi bili efikasniji u pronalaženju donora, ne zameri Draki. Ja nisam donor, nažalost, ali radim na tome da dobijem zeleno svetlo za to. Raspitaću se kod drugara ko nije skoro davao krv, da svrati, uvek je to usput!

Dobri moj, ne zamjerim apsolutno jer ja samo prenosim informacije kako ih dobijem. Bas zbog toga sto si napisao jos jednom cu da nazovem Jeleninog brata, pa cu da mu kazem kakav si ti slucaj imao. Moze da se desi da zbog same situacije ljudi ne cuju sve sta im iz zdravstvene ustanove kazu.

 

Sto se tice DZ na Novom Beogradu u Nehruovoj rekli su mi da oni vise nemaju mogucnost za transfuziju te su mi savjetovali jedan da idem u  KBC Bezanija i KBC Zemun i naravno u Institut u ul. Svetog Save. 

 

@.milke.veliki si! Hvala ti :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Mene odbiše zbog povreda koje sam imao u avgustu. Otišla je i moja sestra pa ako ona bude mogla bice prikupljene sve potrebne doze.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Sakupljene su potrebne kolicine krvi. Jelena ce sutra biti operisana. 

 

Hvala svima :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja