Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CUSTOM CM 125-PROBLEM SA AMSS!

Recommended Posts

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 12.1.2022. at 22:29, bdada je napisao:

@draza pa Dekra ima bazu podataka i ako je vozilo u bazi izdaju potvrdu, bilo je slucajeva da predstavnik proizvodjaca nema a Dekra ima, a i kada predstavnik ima a trazi 100€ opet se obratimo Dekri.

Neka proba covek pa neka javi . I mene to ceka . u sustini probacu i ja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 13.1.2022. at 7:41, stari roker je napisao:

Broj jedan kad se kupuje iz uvoza, a nema homologaciju :

Uzeti broj sasije i raspitati se u CMV sta moze a šta ne. 

Broj jedan je da kada se kupuje iz uvoza sve ima homologaciju a nasi govnari useru i upropaste sve sta moze . Ovo je motor koji je godinama kod nas i neko je greskom upisao 12ks koji niko nije hteo da pretvori u kw . A agencija nema podatke o takvom voxzilu . Pa kako ih onda rade prilkom uvoza . A rade jer smo skoro carainili istu takvu ( samo se far razlikovao ) Smisljeno je kao sve da nas pljacka pogotovu sto niko ne zna sta da radi . Do duse iz agencije su rekli da mozemo da piimo sta god hocemo jer nikad ne mogu da posalju inspekciju jer nemaju za sta da posalju jer i nemaju podatke za sta da ih kazne . Ali govnari + govnari i naprave ti sranje u zivotu . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kolega @Darko Floyd radi u Dekra, slikajte VIN i plocicu, posaljite mu i imate info iz prve ruke, ako dobijete potvrdu trazite UTK pregled na teh. (pre registracije, uputice Vas kome da se obratite) da za produzenje imate sve spremno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Kolega Darko je na bolovanju :) 

 

Slobodno nek pošalju na e-mail: automotive.rs@dekra.com  , kolege će proveriti i javiti da li je moguće izdati sertifikat.

 

@bdada koliko nam radiš promociju trebalo bi da si na platnom spisku Dekre, ili bar na spisku za godišnje bonuse :)  

Mogao bi da se prevaris pa da malo svratiš da te ugostimo i ja da te malo davim sa novim HI-TEC spravicama :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, draza je napisao:

Broj jedan je da kada se kupuje iz uvoza sve ima homologaciju a nasi govnari useru i upropaste sve sta moze . Ovo je motor koji je godinama kod nas i neko je greskom upisao 12ks koji niko nije hteo da pretvori u kw . A agencija nema podatke o takvom voxzilu . Pa kako ih onda rade prilkom uvoza . A rade jer smo skoro carainili istu takvu ( samo se far razlikovao ) Smisljeno je kao sve da nas pljacka pogotovu sto niko ne zna sta da radi . Do duse iz agencije su rekli da mozemo da piimo sta god hocemo jer nikad ne mogu da posalju inspekciju jer nemaju za sta da posalju jer i nemaju podatke za sta da ih kazne . Ali govnari + govnari i naprave ti sranje u zivotu . 

Ne mogu nista da kažem sad ovako napamet. Ako hoćeš da ti to proverim, da vidimo da li može da se promeni podatak i na koji način. imam ja koga da pitam iz prve ruke pa da te uputimo na pravi put. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Ne mogu nista da kažem sad ovako napamet. Ako hoćeš da ti to proverim, da vidimo da li može da se promeni podatak i na koji način. imam ja koga da pitam iz prve ruke pa da te uputimo na pravi put. 

Druze , moze da se promeni nema problema nikaaavih . Ali kazem na spisku na tehnickom je bila samo Honda Srbija e sad pravi naziv ne bih da iznosim ali nije gore pomenuti sigurno . Uvek moze da se pozove i vidi koliko to kosta . Ali nije problem u tome . Problem je sto nas ta agencija koja se smatra da se bez nje ne moze samo peljesi za novac a nista niti rade niti znaju . Ako nemaju podatke o tom motoru i ne mogu da posalju tj. nisu mogli da posalju da to prepravim , kako su onda dozvolili uvoz iste takve honde i napisali onu potvrdu ??? 

Sto kaze moj drug koji je extra advokat da ih lepo tuzimo i teramo na sudu . Dobijamo spor sto posto . Znaci ako za nesto nemas podatke kako si dozvolio uvoz i napisao neke podatke tj. proverio u tvojoj bazi da je to to i da se sve slazi i izdao potrvrdu . LOPOVI druze i nista vise . Kad resim to da radim zvacu redom . ALi klinac takoozi za sada ga niko nije dirao . Sledece godine ide na vecu kategoriju tako daa nece ni da mu treba . Jedino sledecem vlasniku . Ili da spustim cenu pa neka se zeza ili da ja to odradim ( sto naravno nije nikakv problem jer su potrebne samo pare da im se plati )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 12 sati, draza je napisao:

Sto kaze moj drug koji je extra advokat da ih lepo tuzimo i teramo na sudu . Dobijamo spor sto posto .

 

Ajd nek proba pa javite kako je proslo, to bi bilo bas zanimljivo videti.

Taman od tih dobijenih para mozete da sredite motor a mozda i kupite nov ako je vec toliko dobar advokat. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 15.1.2022. at 3:57, Darko Floyd je napisao:

dobar advokat. 

 

Pre X godina kad su se pojavile dacije logani,pa je u jednom slucaju doslo do problema u servisu i nekih reklamacija i kupac pretio tuzbom itd.Tad se zadesio neki od glavnih mudo*a za Reno i kaze "slobodno tuzite al imajte na umu da Reno ima bolje advokate".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovde se ne radi o dobijenim parama jer nam nista nisu ni uzeli . Da naravno da ce svaki advokat da im jebe mater . Ne direktno ali sigurno ce da izvuce bar promenu podataka badava . Niko nije reko da ce neko da se obogati . Ali ako je agencija poslala dopis da nema podataka o tom motoru i da mozemo da radimo sta hocemo . Kako ta agencija daje potvrdu za carinjenje tj. onu kako se vec zove ne znam koja je obavezna pri registraciji ?????? Znaci kada treba nesto da im se plati onda moze i ako nema u bazi a ovako ne . 

Ja sam u sporu sa jednim preduzecem tj.drzavom koja je odradela nesto na isti nacin . Dala je dokaz da to nije tako a posle sam utuzen suprotno . Dobio sam spor za oko 1 000 000 din kao naknadu . Pitanje je kad i da li ce da mi to isplate ali teracemo ih na sudu dokle god mozemo . 

 

Znaci ovde se na radi da ce neko da dobije pare vec papir da tehnicki to prepravi ili nema uvoza takvog motora i cao........Zakon je za sve valjda isti ??????

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@drazaPozdrav kolega, u pravu si potpuno i podrzavam te.... Neko, mozes li da mi das neki link, broj telefona ili sta god, da stupim nekako u kontakt sa proizvodjacem? Ja ne znam kako, pa ako bi mogao da mi pomognes, bio bih ti jako zahvalan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 3 sati, DRCvetko je napisao:

@drazaPozdrav kolega, u pravu si potpuno i podrzavam te.... Neko, mozes li da mi das neki link, broj telefona ili sta god, da stupim nekako u kontakt sa proizvodjacem? Ja ne znam kako, pa ako bi mogao da mi pomognes, bio bih ti jako zahvalan....

Upisi u google Honda Srbija i sto ti izadje to je . Ako se ne snadjes javi pa da odem to tehnickog kada budem imo vremena da vidim sta pise koje potvrde priznaju . Ali mozda je bolje da TI odes do TVOG tehnickog i pitas koju ce potvrdu da ti prznaju i da onda njih pozoves . Da ne bude posle zasto si ovo kada si trebao onu drugu . Ja bi ti tako predlozio . Tako bi ja bar odradeo jer bi ih posle pobio ako ne prapreve a rekli su da mogu od tog proizvodjaca . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, draza je napisao:

Ovde se ne radi o dobijenim parama jer nam nista nisu ni uzeli . Da naravno da ce svaki advokat da im jebe mater . Ne direktno ali sigurno ce da izvuce bar promenu podataka badava . Niko nije reko da ce neko da se obogati . Ali ako je agencija poslala dopis da nema podataka o tom motoru i da mozemo da radimo sta hocemo . Kako ta agencija daje potvrdu za carinjenje tj. onu kako se vec zove ne znam koja je obavezna pri registraciji ?????? Znaci kada treba nesto da im se plati onda moze i ako nema u bazi a ovako ne . 

Ja sam u sporu sa jednim preduzecem tj.drzavom koja je odradela nesto na isti nacin . Dala je dokaz da to nije tako a posle sam utuzen suprotno . Dobio sam spor za oko 1 000 000 din kao naknadu . Pitanje je kad i da li ce da mi to isplate ali teracemo ih na sudu dokle god mozemo . 

 

Znaci ovde se na radi da ce neko da dobije pare vec papir da tehnicki to prepravi ili nema uvoza takvog motora i cao........Zakon je za sve valjda isti ??????

Ja se iskreno nadam da ce se sve resiti u  rvoju korist,i da ce se taj motor voziti 

Samo da ti napomenem nesto u vezi carinjenja.U momentu carinjenja,motor je za njih roba koja se carini.Carinu ne zanima da li ces da ga registrujes,vozis,rasturis u delove ili okacis kao ukras.Znam da su neupuceni ljudi ovim osteceni ali to je trenutno tako.To je odgovor na pitanje "zasto su ocarinili ako ne moze da se registruje"?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 23 sati, ivica744 je napisao:

Ja se iskreno nadam da ce se sve resiti u  rvoju korist,i da ce se taj motor voziti 

Samo da ti napomenem nesto u vezi carinjenja.U momentu carinjenja,motor je za njih roba koja se carini.Carinu ne zanima da li ces da ga registrujes,vozis,rasturis u delove ili okacis kao ukras.Znam da su neupuceni ljudi ovim osteceni ali to je trenutno tako.To je odgovor na pitanje "zasto su ocarinili ako ne moze da se registruje"?.

Moj motor je ocarinjen i registrovan ovde pre 20 godina . Kod mene to nije slucaj mozda si pogresio . Ali u staroj dozovli je pisalo 12ks a oni su napisali 12kw . Zato sam trazio podatke od AGENCIJE koja je odgovorila da ih nema . A onda drugu izdaje uverenje za registraciju sa nekim drugim podacima tj. onakvim kakvim treba ( u mojoj nisu bili upisani kw uvezen je iz Svajcarske gde verovatno to nije trebalo bar tada u to vreme ) . I sta sad ????? Odakle znaju da su to dobri podaci ? Samo prepisuju ? Samo naplacuju ??? A kada treba da nesto odrade kako treba kao u mom slucaju onda nemaju podatke . Zasto su  zvolili uvoz takvog motora ako nemau podatke ???

Jebu nas rodjaci kako hoce a mi im nista ne mozemo !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja