Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CUSTOM CM 125-PROBLEM SA AMSS!

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav ljudi,

 

Imam problem sa AMSS.

 

Naime, uvezao sam pomenuti motor iz Nemacke (preko prevoznika), koji ima sve potrebne papire jer se tamo vozio, a jos sigurnije je to sto sam ga preuzeo od svog dede. Kada sam se dogovarao sa prevoznikom i poslao mu sve podatke i papire o motoru dobio sam odgovor da je moguce da mi se sredi sve. Prevoz, carina, spedicija i amss potvrda,  tako da meni ostane samo registracija i sedi vozi. Od svega ovog uredjeno je sve osim amss potvrde. Ja sam dobio odgovor od prevoznika da ne moze da mi uradi amss potvrdu jer je moj motor "cipovan".

Kaze da u katalogu amss-a postoji ova Honda sa 7kW, a da moja Honda ima 10kW (To mi inace pise u Nemackoj saobracajnoj, da motor ima 10kW,  sve regularno tamo kod njih) i da ta sasija ne moze da podnese to snagu. 

Sad ja koliko znam i koliko moze da se vidi sa interneta pravljena je ta ista Honda sa 7 i 10kW, sto ne bi trebalo da predstavlja problem, ali u katalogu ima samo od 7kW. 

Prevoznik mi kaze dalje da postoje dve mogucnosti:

1. Da se trazi potvrda od proizvodjaca

2. Da se vrsi merenje snage (Kaze da se to radi u AMSS Borca)

Za prvu mogucnost kaze da je kontaktirao Hondu i da nije dobio njihovu potvrdu (Niti bilo kakav odgovor), a za drugu se jos ne zna da li je to zakonito i da li moze na osnovu merenja snage da se uzme potvrda. Da li neko moze da mi potvrdi to?

U svakom slucaju, ja sam kontaktirao jednog coveka iz BMW-a (dobio sam njegov kontak i ne bih da otkrivam ko je, ali kazu da je BMW zastupnik u Srbiji i da moze da mi nabavi potvrdu), slao sam mail sa objasnjenjem problema i nisam dobio odgovor.

 

Takodje sam dobio informaciju da posedujem neki veoma vazan papir koji u Nemackoj znaci da ko poseduje taj papir taj je vlasnik motora/automobila. U prilogu ima fotki papira, pa ako se neko razume voleo bih da moze da mi razjasni.

 

Da li zaista ne postoje te Honde od 10kW?

Da li ja sam mogu da odem sa svojim papirima u AMSS i resim to? Ili ako ne, da li treba da trazim potvru proizvodjaca ili mozda da odradim to merenje snage?

Ima li neko bilo kakva druga resenja?

Ima li neko bilo kakvih slicnih iskustva, sa istim ili nekim drugim motorm?
Zaista ne zelim da ovo motorce zavrsi samo kao eksponat.

 

Motor je trenutno kod mene ocarinjen na snagu iz saobracajne, zavrsena spedicija, sve, samo cekam sta da radim za AMSS.

 

Hvala!!

 

P.S.

Ne bih da crnim prevoznika i on se covek iscimao za dosta toga, ali takav sam ja skeptican i ne verujem bas svima koga upoznam prvi put.

 

 

1d3ac856-e049-4150-9b44-a19002631fb0.jpg

3d42be28-912e-4282-99b8-d6797ab1674c.jpg

4db6962f-2aca-480b-85a9-63a059735f74.jpg

55df6b33-7fde-4646-acbb-c24388ca3386.jpg

c225012e-dca2-48ed-acde-f93305e0fb2f.jpg

d71ac0f9-ec89-42bb-8dfa-371483be619e.jpg

e300a472-5bc0-41a9-84a6-cf38839a23a4.jpg

f037d556-d92a-40f0-b15c-87da90932aa8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Neko se tu zeznuo. Honda CM125 ima 7,3 kW ili ti 10 KS. Da nije neko permutovao KS i kW?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

 

pre 18 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Neko se tu zeznuo. Honda CM125 ima 7,3 kW ili ti 10 KS. Da nije neko permutovao KS i kW?

Nije brate, evo sad gledam saobraćaju. Piše 10kW na 10000rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Verovatno je proizvedena sa 7kw pa dignuta na 10kw zamenom karburatora i auspuha sto je upisano u saobracajnu (pogledaj dole napomenu) u tom slucaju nista od uverenja.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R
Pre 2 sati, OgnjenV je napisao:

 

Takodje sam dobio informaciju da posedujem neki veoma vazan papir koji u Nemackoj znaci da ko poseduje taj papir taj je vlasnik motora/automobila. U prilogu ima fotki papira, pa ako se neko razume voleo bih da moze da mi razjasni.

 

f037d556-d92a-40f0-b15c-87da90932aa8.jpg

Ovaj A4 dokument koji sam ostavio u tekstu je taj papir za koji pitas. Onaj ko poseduje taj papir je takoreci vlasnik vozila. Onaj manji zeleni papir je kao sto si i sam primetio nemacka saobracajna. 

 

Beli papir nije potreban za uvoz a to potvrda o uplati, kao priznanica, nije bitno u ovoj prici.

 

Od svih tvojih pitanja jedino ovo znam da odgovorim, a za resenje problema bih konsultovao amss u Borci. 

Uvezem poneki auto tako da stalno kuburim sa njima, automoto pregledaci se slepo vode pravilima i u strahu su da urade bilo sta mimo nijh, u prevodu natezu narod, trebalo bi da po meni imaju malo slobode u proceni sta je za saobracaj a ne da obaraju redom i prave se prosti... 

Bas me interesuje kako ce se resiti tvoj slucaj, nadam se da ces nas izvestavati o napretku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, MarkoT je napisao:

trebalo bi da po meni imaju malo slobode u proceni sta je za saobracaj a ne da obaraju redom i prave se prosti..

Nista oni ne procenjuju, njihovo je da prikupe dokumentaciju, pregledaju vozilo i prosledjuju na dalju obradu ABS-u koja aminuje, "terenci", pravila se slepo drze jer im ABS u svakom trenutku moze uzeti licencu, sto se i desi ako par puta posalju vozilo koje je mimo pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 8 sati, bdada je napisao:

Verovatno je proizvedena sa 7kw pa dignuta na 10kw zamenom karburatora i auspuha sto je upisano u saobracajnu (pogledaj dole napomenu) u tom slucaju nista od uverenja.

 

Nije brate. Doduše ja sam sad stavio malo veći karburator 24mm, a stari je 22mm. Hehe

Ali to nema nikakve veze sa celom pričom. U Nemačkoj je bio u fabričkom stanju, sve regularno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 7 sati, MarkoT je napisao:

Bas me interesuje kako ce se resiti tvoj slucaj, nadam se da ces nas izvestavati o napretku

Probaću u AMSS u Borči to da rešim. Znam da postoji priča da može da se ide na merenje snage i na osnovu toga da se dobije atest, i potvrda potom da mogu da registrujem. 

Hvala! 

Svakako javljam kako budem prošao, da ko god da se nađe u sličnoj situaciji zna kako da se iskobelja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja ne znam kako sve ovo kod tebe zavrsilo . Ali GOVEDA iz doticne agencije i amss su moju istu takvu kondu omesto 11ks upisali 11kw pa sad klinac sa prvom dozvolom ne moze legalno da je vozi . Slao dopis , mail , zvao i njihovo je NEMAMO PODATKE O TOM VOZILU . Znaci mogli smo da pisemo sta hocemo . Ali isto GOVEDA sa tehnickog su upisali sta su hteli . Tako da to uverenje ces samo da platis a ne gledaju nista jer su GOVEDA i PLJACKASI ovog napacenog naroda . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 5 minuta, MarkoMoto je napisao:

Sme da vozi 11kw.

 

"A1 kategorija vam omogućava da možete voziti motocikle čija radna zapremina motora nije veća od 125 cm3 i snaga motora do 11kw."

Izvinjavam se . Pisalo je 12 ks a oni su upisali 12kw . Znam da je taman za jedan ali dovoljan . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 40 minuta, draza je napisao:

Ja ne znam kako sve ovo kod tebe zavrsilo . Ali GOVEDA iz doticne agencije i amss su moju istu takvu kondu omesto 11ks upisali 11kw pa sad klinac sa prvom dozvolom ne moze legalno da je vozi . Slao dopis , mail , zvao i njihovo je NEMAMO PODATKE O TOM VOZILU . Znaci mogli smo da pisemo sta hocemo . Ali isto GOVEDA sa tehnickog su upisali sta su hteli . Tako da to uverenje ces samo da platis a ne gledaju nista jer su GOVEDA i PLJACKASI ovog napacenog naroda . 

Sta je pisalo u saobracajnoj stranoj, koliko kw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Pozdrav, to je upravo slucaj i sa mojim motorom, imam isti. Cale ga je uzeo letos od nekog lika. E sad, njemu u saobracajnoj pise CAK 13 kw, sto je suludo, i sada ja (koji sam polozio za a1) ne mogu da vozim njega jer je "suvise" jak.... Motor je dugo kod tog lika i ne znam da li je uvozen i kada....

Pa sad, da li postoji neka solucija da se resi takav problem uopste, da bih mogao njega da vozim, ili da prodajem to i da uzimam nesto sto je top u papirima. Jer izgleda da je i mojem motoru isto upisano 13kw umesto 13ks... Pls pomoc....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zaobidjite nase tkz dilere vozila i pisite direktno zastupniku marke vozila tamo gde je vozilo kupljeno. Nemacka, Svajcarska itd.

Ljudi su azurni , neoptereceni kao ovi nasi jadni, pa vam mogu izaci u susret sa CoC dokumentom.

S ovim nasim sam i ja imao problema, pa su mi resavali ljudi iz inostranstva.

Neki cak i kontaktiraju ove nase nabedjene dilere, pa ovi legnu na rudu. Tako vam je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 9.1.2022. at 22:35, bdada je napisao:

Sta je pisalo u saobracajnoj stranoj, koliko kw?

Nista . U toj koloni nema niceg ispisanog  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 22 sati, DRCvetko je napisao:

Pozdrav, to je upravo slucaj i sa mojim motorom, imam isti. Cale ga je uzeo letos od nekog lika. E sad, njemu u saobracajnoj pise CAK 13 kw, sto je suludo, i sada ja (koji sam polozio za a1) ne mogu da vozim njega jer je "suvise" jak.... Motor je dugo kod tog lika i ne znam da li je uvozen i kada....

Pa sad, da li postoji neka solucija da se resi takav problem uopste, da bih mogao njega da vozim, ili da prodajem to i da uzimam nesto sto je top u papirima. Jer izgleda da je i mojem motoru isto upisano 13kw umesto 13ks... Pls pomoc....

Mozes . Trazis potvrdu od proizvodjaca koliko je kw i resavas sve . Ali zasto postoji agencija ako ne zna da radi nista i kako treba . Taj iznos prepravke je oko 150e da dobijes novu saobracajnu . Bar u hondi . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@drazaPoz drugar, a da li postoji neki jednostavniji i malo jeftiniji nacin? I kako da kontaktiram, u mom spucaju, Hondu da mi to obezbede, sta da im kazem?

Promenio član DRCvetko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 1 sat, DRCvetko je napisao:

@drazaPoz drugar, a da li postoji neki jednostavniji i malo jeftiniji nacin? I kako da kontaktiram, u mom spucaju, Hondu da mi to obezbede, sta da im kazem?

Pozoves i cim krenes da pricas o cemu se radi on ce da te prekine i nastavice . Znaju oni unapred . Nisam ni krenuo da pricam on mi je reko znam sve desava se itd bas za taj motor........LOPOVI . Uverenje od njih mi je reko oko 100e ali je tada lik bio na odmoru , klinac polozio i nije hteo da ceka . Ipak radost je to . Jedino sto sada moram da menjam i saracajnu pa sam zato i napisao da je toliko . Znaci uverenje od proizvodjaca + tehnicki + nova saobracajna i ono se nakupi . Nadam se da ces da resis to . Javi se ovde sta i kako funkcionise jer ja tog lika sto to radi nisam dobio . Mozda to kosta i mnogo manje . Ja sam od njih tako dibio informaciju ali i ne sigurnu . Javi da znamo.....SRECNO

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@drazaHvala kolega. To je caletov motor inace....Ja bih ga vozio ali sam odlucio, i dogovorio se sa njim da Hondicu zadrzimo jer se njemu mnogo svidja, a ja cu da uzmem poseban motor za sebe (Yamaha TDR 125) tako da cisto sumnjam da ce ista da se resava po tom pitanju.....Barem za sada....Sve najbolje pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Ukoliko ga Dekra ima u bazi potvrda je 2800 din.

Nema . Na zalost . 

A kako mislis ima potvrda a nema u bazi . Za nekog drugog proizvodjaca ili???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@draza pa Dekra ima bazu podataka i ako je vozilo u bazi izdaju potvrdu, bilo je slucajeva da predstavnik proizvodjaca nema a Dekra ima, a i kada predstavnik ima a trazi 100€ opet se obratimo Dekri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Broj jedan kad se kupuje iz uvoza, a nema homologaciju :

Uzeti broj sasije i raspitati se u CMV sta moze a šta ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja