Jump to content

Moto Zajednica

MV Agusta 9.5 Lucky Explorer

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4583 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Posle 5.5 Lucky Explorera (koji nije delo MV Aguste) stigao red da obradim i MV Agustu 9.5 Lucky Explorer. Deluje da je MV uložila dosta truda. Lepo su skockali agregat, dobro ogibljenje, masivan motor, još samo da vidimo kako će se pokazati u realnosti. Sve bitnije od podataka što sam našao, spakovao sam u tekst. Jedino mi je zasmetalo što nema podatka za potrošnju. Mislim da je to bitno da se uvek istakne kada je reč o toruing ili advendure motociklima.

 

BJBIKERS.COM

Na EICMA sajmu motocikala MV Agusta je prikazala potpuno svoj adventure motocikl koji nosi oznaku 9.5 Lucky Explorer.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najbolje grafike su bile dok su sponzori bili duvan i alkohol. 

 

Šikni neki tekst o naj wow grafikama :D

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ona sprava gore bi mogla da dobaci do polovine cene ove dole...možda nešto više u zavisnosti od opreme. Cenim da je to otprilike to...inače će teško da ide, kakvu god značku da okače. Ima toga već dosta, praktično svaka kuća ima neku svoju verziju moto SUVa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4583 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 29 minuta, Alekre je napisao:

Najbolje grafike su bile dok su sponzori bili duvan i alkohol. 

 

Šikni neki tekst o naj wow grafikama :D

Vidiš, nije ti loša ideja :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Svaka čast za text, već danima je gledam na netu, meni trenutno najlepši motor u klasi. Jedino što se ne bi složio sa konkurentima pre bih rekao da gađa Africu, Tenere i ekipu i snagom agregata i težinom, a i cenom verovatno

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1453 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Super je tekst, osim dela gde xtz 700 nazivaš "Tenera" :)
Motor u imenu nosi naziv pustinjske oblasti u Sahari , tj. nacinalnog parka, koji se zove Ténéré (muškog roda).
Kako i zašto je kod nas često prekršten u "Tenera" i šta to znači - uvek sam se pitao. Znam recimo da postoje pelene za decu Tenera, ali verovatno nije dobio ime po njima :D

Obično Accor borba tenera pelene 6 cena - knjigovodstveni-servis.com

Promenio član antir3ality
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ime je dobila upravo po toj oblasti, kako je bio običaj u to doba, da se sprave "krštavaju" po pustinjskim destinacijama...za koje su bile i namenjene (Africa, Djebel, Dakar..)

A mi smo majstori da prekrstimo onako kako nam odgovara, bez mnogo smisla. Često po Vuku, uglavnom posprdno, ali kada se odomaći...kraj, ne promeni ga niko više.

 

prim.

Tenero na italijanskom znači nežno, mekano. Pošto su pelene u pitanju, a pri tom ženskog roda, onde tenerE...mekane, nežne..

Ali ovo sa motorom nema nikakve veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dobar ovaj Lucky Explorer 9.5 ali je nešto mnogo težak. :stabre:

Moja GS krmača 228kg stara 20god i 1150ccm, ovaj 931ccm  220kg, mnogoooo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale
On 12/6/2021 at 4:55 PM, Jovan Ristic said:

Posle 5.5 Lucky Explorera (koji nije delo MV Aguste) stigao red da obradim i MV Agustu 9.5 Lucky Explorer. Deluje da je MV uložila dosta truda. Lepo su skockali agregat, dobro ogibljenje, masivan motor, još samo da vidimo kako će se pokazati u realnosti. Sve bitnije od podataka što sam našao, spakovao sam u tekst. Jedino mi je zasmetalo što nema podatka za potrošnju. Mislim da je to bitno da se uvek istakne kada je reč o toruing ili advendure motociklima.

 

BJBIKERS.COM

Na EICMA sajmu motocikala MV Agusta je prikazala potpuno svoj adventure motocikl koji nosi oznaku 9.5 Lucky Explorer.

 

Što se potrošnje tiče ako je kao kod ostalih MV Agusti onda će biti dosta velika. Moja Brutale 800 ide oko 10l/100km muške vožnje. Kada sam po stranim forumima gledao šta drugi kažu za potrošnju oduševio me je komentar: "Ako imaš para da voziš MV Agustu onda ne razmišljaš o potrošnji"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja