Jump to content

Moto Zajednica

:) evo jos jednog clana POZDRAV

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Kada je vidite u retrovizoru zastanete da je propustite.

 

kdprV_afrikaveveretrovizortx4.jpg

 

Evo i BUSman je propustio :)

 

9MvwT_afrikavevebuszl0.jpg

 

Srecna ti bila i da te povede na mesta za koja nisi ni sanjao da ces obici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

Ljudi sta da vam kazem.....presrecan sam.... a i najiskrenije da vam kazem i da me ni malo ne bude srtamota.... danas kada sam vozio iz Novog Sada suze su pi posle od srece, plakao sam ko neko detence.... to je valjda taj osecaj kada nesto cekas da ti se desi ceo zivot, a neznas ustvari sta je to.... e pa to je TO....

 

Sinoc me je kontaktirao ZekaZmaj i ponudio se da mi preveze motor. Bio sam totalno nesiguran u svoje upravljacke sposobnosti, a ni polozeno nemam za A kategoriju tako da mi je njegova ponuda dosla kao melem na ranu. Dogovorili se mi da ako se ne snadjem da on dodje posle radnog vremena i prebaci je.

 

I tako.. nisam spavo cele noci od uzbudjenja. Mozda pred zoru nekih 2-3 sata... Rano sam otisao autobusom do Novog Sada gde me cekao clan bj bikersa  Zabac... inace zabac je kupio Afriku od Draze pre desetak dana, a ja danas od njega.... posto vecina zna koja je to drazina afrika nemam potrebe puno da pricam o njenoj ocuvanosti i performansama.... Odlicna je u svakom pogledu...

 

e sad malo detaljnije ... poslednji put sam vozio motor Tomos CTX... pre nekih 5-6 godina... tako da kada sam stao pored afrike WOW.... iskreno da vam kazem uplasio sam se... i pomislio u sebi... "brate.... ko ce ovo da vozi????" ... sednem ja na nju...pogubljen totalno......  Zabac me okrene jedan krug oko bloka. Onda sednem ja o okrenem jedan mali krug... Ide nekako... ali nemam osecaj za skretanje... ali NIKAKO.... vizir mi smeta, nista ne vidim... podjem ja jedan malo veci krug... udjem u neku jenosmernu ulicu i reko cek sada cu da ga okrenem ovde... al jedno je sta ja hocu a drugo sta mogu...  :) Afrika lezi na levom boku, a ja sto pre ustaj... podigao afriku i oet seo na nju... ETO moje prvo polaganje afrike posle 3 minuta na njoj.... ajd sad opet... shvato ja da mora malo veci luk da se pravi....

 

E dalje sta se desava... Drugar koji me je sacekao u Novom Sadu (Anaktor) mi je mnogo pomogao da se opustim... on je isao kolima ispred mene i obilazili mi tako grad dobrih 2 sata, mozda manje mozda vise.. vreme je tada jako relativan pojam i rasteze se u skladu sa osecanjima, a moja su bila haoticna. Ja pre 5 minuta polegao Afriku, a sada vozim u spicu guzve Novog Sada. Usrao sam se....Nisam vozio preko 50 a, drhtao sam ozbudjenja. I ja ovakav sada da vozim Auto Putem.... MA DAJ... Pozovem ti ja lepo Zeku Zmaja i dogovorim se sa njim da radimo po dogovoru od sinoc.Cekao ja neko vreme.. razgovarao sa Anaktorom i pogledao malo dublje u sebe i nasao neku snagu, ko zna odakle je dosla... Ali eto meni neke sigurnosti. Blage, ali sigurnosti. Isprati mene Anaktor do auto puta...

 

E sada pocinje druga prica... ajde necu ja brze od 80... ajde necu brze od 100... ma sto da ne idem 120.... e necu dalje da isprobavam.. vetar je bio dosta jak pa mi nije bilo bas sve jedno.... vratim ja na 100 i drzim tako celim putem.... u jebote... pa rekao ZekiZmaju da dodje po mene... stajem ja i zovem ga... dogovaramo se da me saceka kod naplatne rampe... nastavim ja da vozim... e sada valjda dolazi onaj deo odozgo kada sam zaplako.... ;D   prodjem ti ja naplatnu rampu i teram dalje mislim se ma nije to ta siguno ova je mnogo brzo dosla sigurno ima neka druga.... 

Pazi sad ovo... stanem ja opet.. izvatim telefon i okrenem ZekuZmaja i kazem mu da sam upravo prosao skretanje za Zemun... a on meni e znam vidim te... znaci ladno sam ga pozvao tacno u trenutku kada je bio na 50m od mene... :)

Odemo mi do ZekeZmaja ostavimo njegovu Afriku. On me odveze do kuce, pozajmi mi neke izuzetno korizne stvarcice... jednom recju ZEKO ZMAJU HVALAAAAAAAAA do neba..... stvarno si ZMAJ...

I sada malo Hvale:

 

prvo makins-u

da nije bilo njega sada ne bi bilo ni ove Afrike

Hvala Makins!!!

 

onda Anaktoru koji mi je sluzio kao masina za razbijanje leda... time sto je vozio ispred mene par sati po Novom Sadu...

Hvala Anaktore!!!

 

zatim ZekiZmaju koji mi se nasao u nevolji

Hvala ZekoZmaju!!!

 

zaim Miloske koji me je vozikao na svom SHADOW-u po gradu i pomogao mi da kupim neke neophodne stvari za motor

Hvala Miloske!!!

 

@all

hvala vam svima puno na lepim zeljama i recima

HVALA!!!

 

e a meni sada ostaje.. jedno po jedno.... lekarski, PSP, L-table, Voznja, Polaganje.... pa onda AVANTURA.....

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12213 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najbitnije u svemu što si pronašao nešto što je pobudilo "ono" u tebi da budeš srećan.

Ta se osećanja vrlo retko osete...trudi se da kod tebe što duže traju.

 

Srećno, mnogo km i pažljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Свака част ;)

Желим ти дугу, удобну и сигурну вожњу!

Видимо се на друмовима...

Срећно у авантурама!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Eeeeee... i moj bata postade sektas ... a bio je cool lik ...  ;D ...  ;)

a mogao si bre da kupis neki normalan motor , a ne taj kontinent ...  :D

 

Sad jos da je doteras u Krusevac , pa da zalivamo pivom ...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Takvo izvrtanje se i meni desilo kad se moja suvozacica nagnula malo vise na levo dok sam manevrisao. Sva sreca motoru nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Svaka cast, sad si dosao u svet motorista u dusom i telom  ;D Prelep je motor, a ONAJ osecaj je jos lepsi  ;)  Ajde pozuri sa polaganjem, mogu da ti preporucim autoskolu gde ces da zavrsis i testove i voznju za jedan dan. ako te interesuje, posalji pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Mozda nebi bilo lose da se nalazimo na forumu motoi pa onda Afrika Twin da se prebrojimo koliko nas ima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

:)

 

ostaje mi da vam se zahvalim na svim informacijama koje ste mi dali od samog pocetka... na svim hvalama i lepim zeljama...i  nadam da cemo voziti zajdeno i da cemo doziveti predivne trenutke obilazeci svet...

 

motor je 83. godiste.. ima mnogo toga od opreme i kostao me je 3400E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Da ti i ja pozelim dobrodoslicu.  :) 

 

Obzirom da smo mi (ljudi) takvi da ne prihvtamo odmah i u celosti iskustva drugih koji nam pricaju, tako si i ti uvideo sta i koliko znaci tezina

motorcikla. Tvoja iskrenost, a i ushicenje u celoj ovoj prici sigurno privlaci paznju i svima nam je drago sto si 'tu'.

Ne znam u kojem kraju grada zivis, ali imam prepruku za tebe (tj. za sve koji pocinju, ili ponovo pocinju da voze motore, ili menjaju klasu) da nadjes

"zgodno" mesto van saobracaja, gde ces se adekvatno upoznati sa svojim motorom. Ako ti nije daleko, na Adi Huji, bas uz reku iza Kartonke Avale imas dobre uslove za to. Pravac bez saobracaja i malo blize mostu jedan mali "kruzni tok". Za pocetak mislim da je idealno.

 

Zelim ti puno bezbednih kilometara !  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@ aleksandra

 

u pravu si, mislim 93.

hocu da stavljam stitnike za motor... al prvo moram da saznam sta su to stitnici za motor :)

 

 

@BusMan

Ma ja sam od onih koji uce na tudjim greskama. Cak sam i citao o tome ovde na forumu kako su daleko  iskusni vozaci polozili Afriku... Bas sam o tome razmisljao dok sam polazio kako moram da pazim da je ne polozim, ali avaj... previse mali luk sam poceo da pravim i prakticno sam stao, izradio sam se sto nisam dao gas da poguram tezinu napred nego sam oduzeo i pokusao da je misicima zadrzim... i drago mi e sto sam naucio sta je tezina :)

 

Pa zivim u Beogradu i hvala puno na savetu i preporuci puta za vezbanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Ljudi sta da vam kazem.....presrecan sam.... a i najiskrenije da vam kazem i da me ni malo ne bude srtamota.... danas kada sam vozio iz Novog Sada suze su pi posle od srece, plakao sam ko neko detence....

 

Veve care!

Dok sam čitao tvoj post i meni je nešto upalo u oko.  :D

 

Setih se kako sam pre par meseci dovezao svoju kamilu iz Pančeva, ponovo osetio kuvanje u stomaku, i sreću malog dečaka kad dobije veliki poklon, ponovo proživeh strah prvog susreta sa moćnim kontinentom... Kiša je lila a ja sam je zajašio i pošao u avanturu, srce mi je lupalo kao ludo a telom su mi prolazili talasi oduševljenja i  straha...

 

Drago mi je da sam bio od pomoći.

Da što pre rešiš to sa polaganjem, i nadam se nekoj zajedničkoj vožnji.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

:) drago mi je sto se saosecas i znas o cemu pricam.... mnogo je jak osecaj... cini te da se osetis zivim 100%  :) :) :)

 

i meni je takodje drago sto si bio od pomoci!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

:) drago mi je sto se saosecas i znas o cemu pricam.... mnogo je jak osecaj... cini te da se osetis zivim 100%  :) :) :)

 

i meni je takodje drago sto si bio od pomoci!!!

 

 

Cika Veve nemojte mi zameriti ali vidi se polako kako vas CEKTA uzima pod svoje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja