Jump to content

Moto Zajednica

Идеалан сервис/гаража

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 6 minuta, Мали Ћаћа je napisao:

ово се мени десило и морао сам да платим фарбање. Све остало је тачно 100%. ТИ као послодавац мораш да платиш све по цени по којој ти они кажу, а не по којој ти можеш да нађеш све то исто

Drugar kupi Horneta. Spusti cenu 150 eura jer su losinsemerinzi vila i lezaj kormana. 

Prodavac kaze spusta 100 eura ali ce biti nedostaci sredjeni.

Mi odemo po motor, rezervoar sveze ofarban. 

Pao sa dizalice. Pokazao nam slike i kao jbg. Mi poludeli. Tek kvrcnut, nigde farba pukla samo malo ulubljenje. 

Pa covece sto nisi rekao, pa da ti kazemo da ne farbas, sjebao fabricku boju zbog 2cm2 ulubljenja. Spustio cenu jos malo, i uzmemo motorin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1887 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam ukopao dizalicu. Od nivoa betona ukopan prostor je oko 30 cm. U donjem uglu je slivnik, zbog pranja. Provučeno par kablova, jedno šuplje pvc crevo, i crevo za vazduh. Dizalicu sam pravio sam. Prvo na 4 noge, na izvlačenje. Onda sam uvideo da izvučena gornja platforma izađe u stranu skoro pola metra. Prepravio na makaze, da gornja prati donju... 2230 mm x 750 mm. Diže je vazdušni klip od 15 tona. Jbga, takav sam našao, tj. dobio. Dugo je radim, od betona do varenja, skoro godinu dana. Nije mi to jedini "projekat", nema se vremena. Završena 90 %. Biće slike kad završim.

Poenta je da može da bude i radni sto, a moći će mislim i auto da digne, bar da se točkovi skinu. 

Da mi sad neko predloži da to radim, ne bih sigurno. Šta će mi, nisam majstor, samo želja da je imam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, đunta je napisao:

Sve stoji, nego ja čisto volim da razgraničim bitno od manje takvog. Ima godina, jedan servis nekih komponenti u Zemunu, bio je skroz u belom, ko da je poplavljen belom bojom, gazda i još neko, uvek u čistoj beloj odeći, ali to što su radili nije bivalo dobro, ja nisam bio al su mi pričali da je vauuu utisak kad se uđe. Da, što se tiče opšte beznednosti, malo ko vodi računa, sećate se da je zapaljena radionica Labaratorija pre x godina, izgorelo 18 motora, Porše i nekoliko manje vrednih auta te sijaset specijalnih alata u radionici do. Na žalost, kod nas je previše uzdanja u sreću, ono, "ma valjda neće", a đavo stalno vreba, na Zapadu se skroz drugojačije razmišlja i u tim fabričkim zahtevima sigurno stoji niz sigurnosnih uslova koji se ne vide na slici.

из мог искуства на западу све се ради јер постоји закон. А закон се само посштује ако ти неко дође и каже мораш то да урадиш или ти пишемо казну. Упротивном нико ништа не ради у то смислу, поготово азијати и индуси!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1887 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 13 minuta, abarth_maniac je napisao:

Pravim prostor o kom sam mastao od kad sam bio dete. Uradjeno je tako da svako jutro kad udjem u Servis, razvucem osmeh na lice. A to nema cenu!

E, ovo je najlepše što sam danas pročitao ! Svaka čast !

To ne može svako razumeti...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 7 minuta, abarth_maniac je napisao:

Drugar kupi Horneta. Spusti cenu 150 eura jer su losinsemerinzi vila i lezaj kormana. 

Prodavac kaze spusta 100 eura ali ce biti nedostaci sredjeni.

Mi odemo po motor, rezervoar sveze ofarban. 

Pao sa dizalice. Pokazao nam slike i kao jbg. Mi poludeli. Tek kvrcnut, nigde farba pukla samo malo ulubljenje. 

Pa covece sto nisi rekao, pa da ti kazemo da ne farbas, sjebao fabricku boju zbog 2cm2 ulubljenja. Spustio cenu jos malo, i uzmemo motorin. 

јели мотор неки музејски експонат па је фабричка фарба толико вашна

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, pronto je napisao:

Idealna radionica..

Pa eto, u svetlu pređašnje priče, radionica bi trebalo da bude...sigurno mesto. Koliko je to moguće...a negde boga mi i propisano. U njoj postoji sijaset stvari potencijalno opasnih. Opasnih po opštu bezbednost, po naše zdravlje, ali ako ćemo pravo i za zdravlje i dobrobit drugih u socijalnom i ekološkom smislu. Naravno da se podrazumeva da bi svaka radionica trebalo da ima ispravne instalacije, dobru rasvetu, dobru provetrenost, grejanje...itd, itd. Ima li ih svaka?

Onda, upotrebom određenih alata može se naneti sebi, drugima, objektu koji se popravlja...povreda, oštećenje, šteta do neupotrebljivosti. Kada smo kod toga, tek nakon što sam prošao kroz sistem rada van naše zemlje, skrenuta mi je pažnja na izuzetno loš uticaj buke, raznih hemikalija po koži, u vazduhu, na zemlji. Kod nas se na mnoge ove stvari gleda sa podsmehom. Za to često nije potreban novac.

Ovakvo zanimanje sa sobom nosi i određene rizike po zdravlje i mogućnost razvoja specifičnih oboljenja. Od, da kažemo bezazlenih (?) povreda i stanja, do onih akutnih i na kraju dugoročno opasnih po život. Radionica bi trebalo da je, imajući sve ovo u vidu, mesto koje i kao izvor svih tih opasnosti, mora da bude uređena tako da se sve to dovede na minimum. U skladu sa time ide i ponašanje, onoga ko tu provodi...pa, dobar deo svog života.

Немам шта да додам :takoje::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 4 sati, Мали Ћаћа je napisao:

јели мотор неки музејски експонат па је фабричка фарба толико вашна

Da i ne.

Ja (kao i on) volimo da je motor u prvoj boji. Razlog je prost. Kod nas ako je motor farban, 99% da je polupan pa zato farban.

Ako je kvrcnut pa farban, ok. Ali daj fotke kakav je bio. Ako je farban estetike radi, opet volim fotkane dokaze da nije bio polupan.

Znas i sam Nikola, da se kod nas pakuje sve i svasta. Moze, ok, ali zelim da znam na cemu sam i sta da ocekujem.

Edit:

Tako se postavljam i prema musterijama, prijateljima, porodici. Transparentno.

Volim da se tako i prema meni ljudi postave. Nista vise, nista manje.

Promenio član abarth_maniac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

473479f9932ab7307c9c177beac4d1b6.jpg
Ovako izgleda radni prostor u BMW Motorrad, imaju 5 oli 6 ovakvih dizalica, kroz staklo se može gledati unutra kako meštri rade.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Na zavidnom nivou, nema šta. U Nišu ima BMW-ov servis gde obećavaju da se može pratiti rad majstora tokom celog servisa, iako to nije praksa u ostalim servisima, što mislim da je lep potez za jedan servis u našoj zemlji.

 

U pitanju je BMW Mitić, ako je reklama problem, neka je izbrišu admini.

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 31 minuta, milomir22 je napisao:

Na zavidnom nivou, nema šta. U Nišu ima BMW-ov servis gde obećavaju da se može pratiti rad majstora tokom celog servisa, iako to nije praksa u ostalim servisima, što mislim da je lep potez za jedan servis u našoj zemlji.

 

U pitanju je BMW Mitić, ako je reklama problem, neka je izbrišu admini.

Дали може неке слике ако није проблем 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nemam svoje slike, samo sa neta, kad budem u prilici, sledeći put, ću uslikati neku, verovatno u maju-junu 2022. 

 

U priči sa njihovim dilerom mi je rečeno da vlasnik može gledati motor sve vreme dok se servis radi na istom, a i nekako je sveopšti utisak bolji nego kod dilera u Beogradu. Deluje mi da se bore za posao i mušterije, vreme će pokazati kakav im je kvalitet rada.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

mislim da je posmatranje servisiranja nemerljiva stavka

naravno podrazumevaju se kvalitet i originalni delovi kao i sirok izbor ulja i filtera a ne samo dve vrste koje servis namece

po komentarima koliko nas voli svoj motocikl i sve u vezi njega tipa sedenja u garazi i samo gledanja a da ne pricamo o glancanju ovog dela ili onog i da ne opisujem sta sve vec u odnosu na automobil koji je potreba

ipak govorimo o jednoj vrsti ljubavi koju samo mozemo razumeti mi

motoristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 41 minuta, cr4zyzola je napisao:

mislim da je posmatranje servisiranja nemerljiva stavka

naravno podrazumevaju se kvalitet i originalni delovi kao i sirok izbor ulja i filtera a ne samo dve vrste koje servis namece

po komentarima koliko nas voli svoj motocikl i sve u vezi njega tipa sedenja u garazi i samo gledanja a da ne pricamo o glancanju ovog dela ili onog i da ne opisujem sta sve vec u odnosu na automobil koji je potreba

ipak govorimo o jednoj vrsti ljubavi koju samo mozemo razumeti mi

motoristi

Овде се не прича о врсти услуга него о самом сервисном простору / објекту. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 9 minuta, Мали Ћаћа je napisao:

Овде се не прича о врсти услуга него о самом сервисном простору / објекту. 

htedoh da naglasim da staklo nije na prvom mestu u odnosu na drugu recenicu

ali ako je tema bukvalno pitanje o izgledu onda

na prvom mestu ubedljivo posmatranje servisiranja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Slabo tko ima toliko vremena na pretek da bi mogao live pratit servisiranje svog motora.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj prijatelj, kog sam spominjo i koji je obrio kvalitet nakon otvaranja pravog servisa, odmah je uz radni prostor odvojio staklom deo za sedenje i piće i vrlo brzo je to preraslo u pravi restoran koji mu je supruga vodila, upravo zahvaljujući mušterijama koje su kibicovale. Znatiželja i ljubopitljivost su sasvim ljudske osobine, al šta ima ko da gleda ako se ne razume, a i da ima pojma, sa ko zna kolko velike udaljenosti ne može ništa da vidi, ajd, osim da mu neko ne šutira ljubimca. Ja lično radim sam, retko kad se neko tu zadesi, smeta mi, a sem toga, jedino ću da firam nešto što nije za pokazivanje, ali umesto toga, sve slikam i kad je opsežan servis i koji traje više dana, bude i više od 400 fotki na Viber i posle odštampano po 36 na A4 formatu, uz preciznu radnu listu sa budićim planom i opštim zaključkom sa preporukama šta, kako, zašto. Što reče el classico, ko može da provede dan ili više, gledajući nešto što se objektivno ne može videti, tako da takav neki prostor je diskutabilan, a svako ko radi, ni ne voli da mu se neko mota oko njega, sem toga je to i opasno, postradavale su mušterije ispod auto dizalica.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

eh sad

vi  pomesaste sve babe i sve zabe

ko je pominjao stradanje musterija i ometanje servisera

kao prvo pricamo o staklu pregradjenom prostoru za servis gde nema ometanja od strane musterije

kao drugo ne pricamo o celodnevnom sedenju u servisu vec

ako je kratki neki servis ugovoren i traje 2-3-4 sata zasto ne popiti kafu i sok i pratiti rad majstora

ako je duzi servis od par dana zasto ne svratiti do servisa na sat-dva popiti kafu i ispratiti radove

i kao trece ono glavno

pre cu odvesti motor kod malog cace koji ima staklo nego kod vas dvojice

prosto rečeno zdrava konkurencija

Promenio član cr4zyzola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisi razumeo, da bi baš video dobro šta i kako se radi, mora budeš blizu, znači da se motaš oko nekog, a to retko ko da mu ne smeta. A rašomonisanje kroz staklo ne omogučava nikakav vidik, osim ko što rekoh, da neko ne šutira ljubimca. Na vazdušnom BMW ja menjam ulje oko 3 časa, to ne branim da iko gleda, čak dam u kafu, nema nekog iole servisa za 2-3 sata, a mušterija može da dođe kad god, al tad se pauzira. Ja u glavnom svaki dan uveče referišem o urađenom tog dana putem slika i objašnjenja, što nema veze sa kibicovanjem kroz staklo sa više metara. Al ko što rekoh, znatiželja je normalna osobina, moj otac je recimo voleo da gleda, a razumeo se u tehniku tek toliko da je umeo samo da otvori čep rezervoara, ništa više, ni ulje da premeri nije znao, al se trtio de mu nije mesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ih bre, pa to gledanje radove ne čini neki servis ili majstora idealnim...
AUTOSTAD u Čačku to imao 2011.godine, dok sam još vozio Forda i održavao kod njih kao ovlašćenog servisa.
Dodjem na redovan servis u zakazanom terminu, preuzmu mi auto zapisnički, stave navlake na sedište i volan, mene upute u kafe da čekam i popijem sok i tamo mi pokažu monitor gde mogu da gledam radove na svom vozilu. Sasvim dovoljno meni bilo, ne moram da se podvlačim pod dizalicu...

Za neki veći (dugotrajniji) posao ne bi mi na pamet palo da zevam tu satima, niti imam kad...

Htedoh reći da ih to nije činilo idealnim servisom....

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
eh sad
vi  pomesaste sve babe i sve zabe
ko je pominjao stradanje musterija i ometanje servisera
kao prvo pricamo o staklu pregradjenom prostoru za servis gde nema ometanja od strane musterije
kao drugo ne pricamo o celodnevnom sedenju u servisu vec
ako je kratki neki servis ugovoren i traje 2-3-4 sata zasto ne popiti kafu i sok i pratiti rad majstora
ako je duzi servis od par dana zasto ne svratiti do servisa na sat-dva popiti kafu i ispratiti radove
i kao trece ono glavno
pre cu odvesti motor kod malog cace koji ima staklo nego kod vas dvojice
prosto rečeno zdrava konkurencija


Pa tko ima 3-4 sata vremena za bečit kroz staklo u nekom servisu?
Mislim stvarno.


Poslato priko Ténéré
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, cr4zyzola je napisao:

eh sad

vi  pomesaste sve babe i sve zabe

ko je pominjao stradanje musterija i ometanje servisera

kao prvo pricamo o staklu pregradjenom prostoru za servis gde nema ometanja od strane musterije

kao drugo ne pricamo o celodnevnom sedenju u servisu vec

ako je kratki neki servis ugovoren i traje 2-3-4 sata zasto ne popiti kafu i sok i pratiti rad majstora

ako je duzi servis od par dana zasto ne svratiti do servisa na sat-dva popiti kafu i ispratiti radove

i kao trece ono glavno

pre cu odvesti motor kod malog cace koji ima staklo nego kod vas dvojice

prosto rečeno zdrava konkurencija

Ја сам старомодан мајстор који воли тишину и стопостотну концентрацију ( чак и музика је тиха). Немам стакло и како сад размишљам никада то неби ставио у мој сервис.

 

Ово се односи на све који овако размишљају:

Власник ако не жели да остави мотор, може да потражи неког другог, то важи и ако мисли да ћу га покрасти у било ком смислу те речи. Мој став је, ако ми не верујеш немој ни да долазиш :)

Можда мало грубо звучим, али некада мора тако 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нема то толико везе са поверењем, колико са тиме да људи воле да им се остави могућност да гледају док радиш.

 

Преко 90% њих неће ни гледати, иако изаберу да попију кафу крај тог стакла. 

 

Тако рад делује још транспарентније, некако људима нуди ту "фенси" опцију, иако је заправо небитна.

 

Реално, ако хоће мајстор да их заврне, заврнуће их за нешто, па макар му они лично додавали инструменте при операцији. Тако да објективну вредност нема, али делује сервис некако "на ниво". 

 

Воле људи да гледају свог љубимца, шта ћеш? :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja ne volim da mi se neko "vrzma" dok radim. Ali dozvoljavam da se gleda. I primetio sam da to korisnici mojih usluga cene. Verovatno im uliva pocerenje to sto mogu da budu prisutni ako zele.

Da napomenem da je 99% njih bilo prosutno prvi put kad doteraju, na par minuta. I onda odu svojim putem jer imaju preca posla. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Baš ovo što @Zuba87 priča, a i još jedna stvar, na primer došao si iz Kragujevca u Niš da odradiš "mali" servis na motoru, to traje sat-dva, za to vreme popiješ kafu ili sok u kafiću koji ima "izlog" koji gleda na radionicu. Vrlo verovatno da se ništa neće videti od drugih motora i zbog daljine, ali je to neki trend, a i videće se urednost servisa, što je mnogima (meni i ne toliko) bitno.

 

Za neke veće zahvate, naravno da niko neće tu da sedi, leži, prenoći i sl.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 7 minuta, Zuba87 je napisao:

Нема то толико везе са поверењем, колико са тиме да људи воле да им се остави могућност да гледају док радиш.

 

Преко 90% њих неће ни гледати, иако изаберу да попију кафу крај тог стакла. 

 

Тако рад делује још транспарентније, некако људима нуди ту "фенси" опцију, иако је заправо небитна.

 

Реално, ако хоће мајстор да их заврне, заврнуће их за нешто, па макар му они лично додавали инструменте при операцији. Тако да објективну вредност нема, али делује сервис некако "на ниво". 

 

Воле људи да гледају свог љубимца, шта ћеш? :)

bravo

to je to

poenta cele price

ne znam zasto vecina pa i pokretac teme gledaju negativno da ce neko nekoga pokrasti

jednostavno vozim motocikl zato sto ga volim i preko zime odem do garaze samo da ga posmatram

izgleda je @el classico izgustirao svoje i zreo za penziju

postoji dosta ljudi koji odvezu auto u perionicu i stoje i gledaju kako se pere jer vole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja