Jump to content

Moto Zajednica

Идеалан сервис/гаража

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, ivica744 je napisao:

Preveliko za jednog coveka,al kao sto kazes za vise motora i vise majstora.

Можда тај мајстор после радног времена држи шипку :haha1:

Шалу на страну... за једног мајстора превише 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Овакав простор може за све :)

Screenshot_20211209-075815_Instagram.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Или можда овако нешто :jee:

20211211_095049.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo su bahanalije...deluje da je prostor rezervisan samo za rad na agregatu....a gde je ostalo. Mislim..ovo je idealno, a češće je da u ovoliko prostora stane SVE.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 4 sati, pronto je napisao:

Ovo su bahanalije...deluje da je prostor rezervisan samo za rad na agregatu....a gde je ostalo. Mislim..ovo je idealno, a češće je da u ovoliko prostora stane SVE.

Да само кад се склапа агрегат ништа више. Остатак сервиса је са друге стране зида :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Или можда овако нешто :jee:
20211211_095049.thumb.jpg.912cd9b8c5cd1574795affa397368ca0.jpg

Ovi servis bi se sa pravom triba zvat Moto klinika.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Још једна слика по мом укусу 

FB_IMG_1639460283578.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 3 sati, el classico je napisao:

A nu poda, moš ist s njega…


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Под за све паре. Такав остаје само ако се премаже посебном заштитом и ако се редовно одржава 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, Blaza je napisao:

U ovom servisu je "dobar dan, 100 evra".

Izgleda fantastično.

Можда је и 200, али то нема везе :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zaista se na netu mogu naći predivni ambijenti i servisa i ličnih garaža, prosto da se čovek razboli i naravno da to mora da košta. Iz moje mladosti, vrhunska mašinska obrada sklopova se radila kod braće Đorđević u Malom Mokrom Lugu u Beogradu, recimo, dobiti radilicu sa apsolutno jednakim hodovima, uglovima i izbačajima je jako teško, a radionica bila ko kovačka radnja. Majstor Rile je bio godinama najbolji mehaničar u tadašnjoj ex Jugoslaviji, sklapao je takmičarske i šampionske agregate radeći u -2 etaže,  u podrumu svoje stambene zgrade od 2 kvadrata. Hoću da kažem,  sve treba nečija ruka da sklopi, klip koji govori o načinu razmišljanja i dovitljivosti, istorija, od 5.30 :

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 12 sati, đunta je napisao:

Zaista se na netu mogu naći predivni ambijenti i servisa i ličnih garaža, prosto da se čovek razboli i naravno da to mora da košta. Iz moje mladosti, vrhunska mašinska obrada sklopova se radila kod braće Đorđević u Malom Mokrom Lugu u Beogradu, recimo, dobiti radilicu sa apsolutno jednakim hodovima, uglovima i izbačajima je jako teško, a radionica bila ko kovačka radnja. Majstor Rile je bio godinama najbolji mehaničar u tadašnjoj ex Jugoslaviji, sklapao je takmičarske i šampionske agregate radeći u -2 etaže,  u podrumu svoje stambene zgrade od 2 kvadrata. Hoću da kažem,  sve treba nečija ruka da sklopi, klip koji govori o načinu razmišljanja i dovitljivosti, istorija, od 5.30 :

 

 

 

Сећам се мајстора Риле. Ови моји из гараже РТС-а су се зезали на његов рачун због женских чарапа 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Rile je voleo da milo pogleda suknje. Dobio je nagradu "Narodne tehnike", na beogradskom Ušću se održavala "Letnja liga", trke četiri nedelje za radom u sred leta, takvih takmičenja nigde nije bilo u svetu, možda ni sada. Samo u nacinalnoj klasi 785, bilo je po 4 grupe za kvalifikacije, preko 100 takmičara u klasi, a propusnost staze je bila 20 ili 25 Fića, skoro da nije bilo takmičara kome Rile nije pomogao na neki način, a bilo nas je iz cele ex Jugoslavije. Sve se to spremalo po dvorištima i kojekakvim garažama, svi majstori od ugleda, ala Rile, radili su isto kao i on. ( On je krivac što sam se ja latio mehanike). U Beogradu u Kumodraškoj ulici, blizu kružnog toka Autokomanda sa leve strane, među tim straćarama je radio Aca Martinović, zemljano dvorište i prilaz popločan daskama, kad obradi blok sa 4 cilindra i sa pomeranjem osa hilzni u pravcu okretanja radilice, da subitor kom zna da meri li on premerava. Sva 4 ciindra se mere po dubini,  na vrhu, sredini i pri dnu, potom isto ali pod 180°, znači 24 premera, igla ne mmrda, ko da se instrument zaglavio, apsolutno tačno ko nacrtano. Tražio se i dobijao kvalitet, a ne vizuelni efekat kome se danas pridaje previše značaja, a i plaća se. Lepo je imati fin ambijent, ali on ne znači sam po sebi kvalitet. Ja sam svoje  sticao po kojekakvim katakombama i ne pridajem ambijentu neki naročit značaj, ali to ne znači da sam u pravu, a i planirao sam da nekad napravim sebi duplu garažu, recimo 7x7 plus nus prostor, sa izlazom na obe strane i dosta visokih prozora, ali, ali,...  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@đunta слажем се, али ја ипак видим чист и уредан сервисни простор као одраз дотичног мајстора како је васпитан и какво је благостање у његовом животу. Тешко је упоређивати блокове мотора који су природним путем старили и ове нове који старе на вештачки начин (читај убрзаним процесом). Али то можемо у некој другој теми.  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uredan i čist, nije isto što i besan, a bojim se da se sve više daje akcenat na drugom. Naravno, stari i odležali blok nije isto što i sveži i ubrzani. Aca je najbolje bušio i honovao, na honerici je bio blok skoro ceo dan, ima mrežu a karika kliza ko da je polirano. Jedan moj, instruktor Fiata i Iveca, dok je radio u garaži svoje kuće, savršeno, sad ima baš ozbiljan servis, ali više nije to to, čim je otvorio, odma je pao nivo.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ово је радионица од човека који ради сам и има огромну подршку фирме из Болоње. Они који га знају кажу да је нешто посебно не само са агрегатима него и са електроником 

FB_IMG_1589902614678.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 18.12.2021. at 15:05, el classico je napisao:

Auuuu, brate mili!!!


Poslato priko Ténéré

Неки други свет :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E zaista, čujte ovo.

Odlazio sam nakon redovnog posla kod tipa u motoservis, da pomognem i naučim naravno....a on, bolesno pedantan.

Ok. Za ovaj posao to je svakako plus. Ali šta se dešava. Tamo je bilo i polovnih motocikala (i novih) za prodaju, pa bi s' vremena na vreme prisustvovao i nekoj poseti potencijalnih mušterija...u tom smislu prodaje. Dolazi jedan tip, koji je inače odrzavao motor tu...ali je poveo i gospođu, jer su tražili nešto za putovanje udvoje, pa i ona to da aminuje jel'. Gospođa je prvi put došla, ali zna za priču očigledno, šeta se, gleda, u istom nivou i salon(čić) i radionica, dele ih jedna vrata. Ja nešto šrafim, još neki momci razgledaju...par lokalnih zgubidana u prolazu uvek svrate, muvaju se oko nekog rasturenog motora, vikend je u pitanju svraćaju znani i neznani...redovna atmosfera.

I ona sad, verujem da joj nije prvi put da je u nekoj radionici, kaže onako nekako, ne obraćajući se nikome posebno. "Ko održava ovako ovaj prostor?" I vidiš, kao po komandi ovi momci prstom u ovog lika čija je radnja (znaju se bez malo ceo život). Pride komentar da je poznat po tome da je ozbiljno pedantan i ona odlazi prilazi mu i pita dal' je on zaslužan za ovakav izgled radionice...svega. Normalno dobija potvrdan odgovor i kaže....sad ne znam jel' u šali ili ne.."ti i ja bi trebalo da razgovaramo". Svi se odjedared zasmejaše...jer šta se ispostavi, to su možda neki i znali, malo je mesto u pitanju. Gospođa je klinički psiholog...

  • Hvala 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 1 sat, pronto je napisao:

E zaista, čujte ovo.

Odlazio sam nakon redovnog posla kod tipa u motoservis, da pomognem i naučim naravno....a on, bolesno pedantan.

Ok. Za ovaj posao to je svakako plus. Ali šta se dešava. Tamo je bilo i polovnih motocikala (i novih) za prodaju, pa bi s' vremena na vreme prisustvovao i nekoj poseti potencijalnih mušterija...u tom smislu prodaje. Dolazi jedan tip, koji je inače odrzavao motor tu...ali je poveo i gospođu, jer su tražili nešto za putovanje udvoje, pa i ona to da aminuje jel'. Gospođa je prvi put došla, ali zna za priču očigledno, šeta se, gleda, u istom nivou i salon(čić) i radionica, dele ih jedna vrata. Ja nešto šrafim, još neki momci razgledaju...par lokalnih zgubidana u prolazu uvek svrate, muvaju se oko nekog rasturenog motora, vikend je u pitanju svraćaju znani i neznani...redovna atmosfera.

I ona sad, verujem da joj nije prvi put da je u nekoj radionici, kaže onako nekako, ne obraćajući se nikome posebno. "Ko održava ovako ovaj prostor?" I vidiš, kao po komandi ovi momci prstom u ovog lika čija je radnja (znaju se bez malo ceo život). Pride komentar da je poznat po tome da je ozbiljno pedantan i ona odlazi prilazi mu i pita dal' je on zaslužan za ovakav izgled radionice...svega. Normalno dobija potvrdan odgovor i kaže....sad ne znam jel' u šali ili ne.."ti i ja bi trebalo da razgovaramo". Svi se odjedared zasmejaše...jer šta se ispostavi, to su možda neki i znali, malo je mesto u pitanju. Gospođa je klinički psiholog...

Неће она код мене у радионицу :popovanje:

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Primecujem jednu stvar. Mnogi servisi su bez dnevne svetlosti. Znam da nemci tako prave hale, da bi uvek imali jednako svetlo i jednak elan za rad. Ali mnogi servisi su takvi.

Ja sam grunuo prozore na svaku povrsinu koja je bila "slobodna" za staklo. 

Em zbog prirodne svetlosti em zbog ventilacije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja