Jump to content

Moto Zajednica

Идеалан сервис/гаража

Recommended Posts

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Неки су се удаљили од теме. Овде нас не занимају мајстори, сервисери и њихово знање. Знамо сви какви су мајстори, ако се не варам има тема и за то :jee1:.

Мене чисто занима простор као простор остало ако буде биће :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Idealno bi bilo kad bi na jednom mestu moglo sve da se odradi .... mehanika, elektrika, gume, limar. farb. radovi.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ostao mi je u sjećanju vulkanizerski servis Goran Pardon u Čepinu kod Osjeka. Sjećam se da je imao veliku recepciju gdje se prijaviš, možeš da popiješ sok - kafu, posjediš dok čekaš. Ne sjećam se da li je bio skup ili ne ali sam stekao utisak da je dobro organizovan i efikasan.

Po meni servis treba da ima dovoljan i funkcionalan prostor, dobro organizovanog majstora (ili više njih) a samu estetiku bih stavio na treće mjesto po važnosti.

Volim da gledam i zapitkujem dok majstor radi ali apsolutno razumijem ako mi kaže da mu to smeta i da treba da se odmaknem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 23 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ne treba on meni za lektora nego za skuter.

Ceo post na mestu ali me i nasmeja lepo

 

Sve potpisujem. Ja za kola (Mitsubishi) idem u Jakovo s Labudovog brda, kažu ljudi da je daleko, kažem ja nije ako na vreme krenem. Nije najbrži, ponekad i pogreši, ali uvek prizna grešku i ispravimo na kraju i to ne naplati. Više puta mi davao polovan deo na probu, idi provozaj par dana, ako nije do toga vraćamo i tražimo dalje. Ovo se posebno odnosi na delove trapa, aj ga znaj koji deo meni zvecka jednom u nedelju dana pa mi smeta... Rođaci mi održavali kola pre toga, po sistemu menjaj Mile redom... Ne hvala više, skupa igranka.

 

Da se osvrnem na temu, radionica taman da stane auto i da se prođe sa strane, ali zato kanal dubok i širi unutra nego što je "razmak" odozgo, mesta da se radi ozbiljno. Kako neko reče organizovani haos. Ali se vidi da se tu radi a ne slika se za izložbu.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
3 hours ago, Мали Ћаћа said:

Неки су се удаљили од теме. Овде нас не занимају мајстори, сервисери и њихово знање. Знамо сви какви су мајстори, ако се не варам има тема и за то :jee1:.

Мене чисто занима простор као простор остало ако буде биће :)

E, izvinjavam se, ja sam najgori od sve dece, po obicaju :jee3: Smajli koji se stidi.

Doduse, napisao sam ja u prvom postu - moze on u spajzu da popravlja, sto se mene tice. Hteo sam samo da naglasim da ja izgled servisa i servis cenim 1%, a majstora 99%.

 

Da ostanem u temi, sto se kola tice, postoji Kiler Auto u Tosinom Bunaru (mada, bio onaj momak i za motore tamo).

Sve picnuto, sve na jednom mestu... Ne zalazim tamo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Idealan servis je servis gde ostavim motor/auto, kažem šta je na redu/treba da se uradi ili šta je problem. Servis odradi šta treba ili detektuje problem, proveri i ostalo i javi šta još treba da se radi, kaže cenu i odradi sa krštenim / izabranim delovima, jave mi kad da dođem i preuzmem motor/auto. Ne zanima me da sedim u servisu, volim pošten odnos sa međusobnim poverenjem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Да возим машину за стазу или неку другу специфичну машину, мом егу би пријао сервис сав од стакла и хрома. Да има леп поглед на радионицу из удобне фотеље и уз кафицу коју је донела прелепа плавуша. Тако би изгледао идеалан сервис за мене. Али пошто возим крш, таквих сервиса се плашим. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 13 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Неки су се удаљили од теме. Овде нас не занимају мајстори, сервисери и њихово знање. Знамо сви какви су мајстори, ако се не варам има тема и за то :jee1:.

Мене чисто занима простор као простор остало ако буде биће :)

Covek pita za prostor, ne za majstore...  Lokacija mu stoji Vankuver.

Koliko vas je bilo u Vankuveru? Grad je skockan kao apoteka, ako i servis nije isto tako skockan, niko zivi nece ni da udje.

Kod nas je upravo suprotno, apoteka servis asocira na "Dobardan - 100 evra". Tamo ulazim samo na prepuruku.

Kao sto je vec receno, nikog ne interesuje prostor, moze da radi i napolju ispred kuce ako hoce, mastan prljav i nepismen, samo da zna sta radi i da ne koristi visak ili tablu za prizivanje duhova za dijagnostiku i da postuje moje vreme.

 

A za vankuver? samo fensi, nula pristupa sevisrima, doterana sekretarica sa G6 osmehom, kafic bar da se ljudi opuste dok cekaju. Bar da bude tematski naravno, puno slika motora, i blokva motora, lanaca, lancanika koji vise negde sa tavanice,..

 

e da,.. i tematska oprema kafica,... znaci soljice za kafu, tanjirici...itd.. podmetaci i tanjirici u obliku lancanika... na primer..

Nasloni stolica od kormana od harlija,.... mislim,.. lupam sad mozda, al pustite masti na volju... taj posao se tamo tako radi.

Promenio član lesorsier

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 2 sati, lesorsier je napisao:

Covek pita za prostor, ne za majstore...  Lokacija mu stoji Vankuver.

Koliko vas je bilo u Vankuveru? Grad je skockan kao apoteka, ako i servis nije isto tako skockan, niko zivi nece ni da udje.

Kod nas je upravo suprotno, apoteka servis asocira na "Dobardan - 100 evra". Tamo ulazim samo na prepuruku.

Kao sto je vec receno, nikog ne interesuje prostor, moze da radi i napolju ispred kuce ako hoce, mastan prljav i nepismen, samo da zna sta radi i da ne koristi visak ili tablu za prizivanje duhova za dijagnostiku i da postuje moje vreme.

 

A za vankuver? samo fensi, nula pristupa sevisrima, doterana sekretarica sa G6 osmehom, kafic bar da se ljudi opuste dok cekaju. Bar da bude tematski naravno, puno slika motora, i blokva motora, lanaca, lancanika koji vise negde sa tavanice,..

 

e da,.. i tematska oprema kafica,... znaci soljice za kafu, tanjirici...itd.. podmetaci i tanjirici u obliku lancanika... na primer..

Nasloni stolica od kormana od harlija,.... mislim,.. lupam sad mozda, al pustite masti na volju... taj posao se tamo tako radi.

Нажалост тако је увек било код нас. Сећам се својевремено су се сви у граду спадали са једним мајстором јер је скидао ципеле и обувао папуче кад је улазио у свој сервис.

Желим да напишем одговор, али не желим да те увредим или било ког ко чита ову тему! 

Док год било ко живи у уверењу да је тамо негде ( сад причамо о Ванкуверу)  боље. Тај исти боље да се мало преслушавш свако јутро. Једно је увек сигурно да су људи људи без обзира којој заједници припадалу. Веома мало друштвено уређење макар овде у Северној Америци утиће на изглед нечијег сервиса. Те холивидске а сад бајке са нетфликса су за оне који лажу себе по цео дан...елем то је тема за неки други подфорум или тему... 

 

Желео сам овом темом да видим како вам машта рада, а не где је боље и ко је бољи. Веома добро знам одговоре на све то. Рецимо ово је као кад би уређивали стан,  кућу и правили неки распоред у великој дневној соби :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 1 sat, Мали Ћаћа je napisao:

Нажалост тако је увек било код нас. Сећам се својевремено су се сви у граду спадали са једним мајстором јер је скидао ципеле и обувао папуче кад је улазио у свој сервис.

Nije majstor, to je bio Stevo Zigon u Pricama iz Radionice

 

Pre 1 sat, Мали Ћаћа je napisao:

Желим да напишем одговор, али не желим да те увредим или било ког ко чита ову тему! 

Док год било ко живи у уверењу да је тамо негде ( сад причамо о Ванкуверу)  боље. Тај исти боље да се мало преслушавш свако јутро. Једно је увек сигурно да су људи људи без обзира којој заједници припадалу. Веома мало друштвено уређење макар овде у Северној Америци утиће на изглед нечијег сервиса. Те холивидске а сад бајке са нетфликса су за оне који лажу себе по цео дан...елем то је тема за неки други подфорум или тему... 

Ovo te nista shvatio nisam, malo zvuci ko pokovareni google translate. (a mislim da nisi ni ti mene) Niko nije rekao da je negde bolje ili losije, samo kako jeste. I kakve bajke i netflix? niko to ne placa ovde, svi skidamo torrente :) ... tako je i sa servisima. I ne pricam napamet. Obisao sam selu zapadnu obalu, od vankuvera do Santiaga, i istocnu od Toronta do Buenos Airesa. Ako hoces i po sredini, Motreal, Cikago pa dole Texas,..Mexico City... itd..

Elem, ako ti je garaza hobi, onda si u pravu, drustvno uredjenje ti ne odredjuje nista.

Ako ti je posao, onda nisi, drustvno uredjenje ti odredjuje sve.

 

Pre 2 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Желео сам овом темом да видим како вам машта рада, а не где је боље и ко је бољи. Веома добро знам одговоре на све то. Рецимо ово је као кад би уређивали стан,  кућу и правили неки распоред у великој дневној соби 

Rekoh ti gore za tematski deo, a masta,... vidi ovako

Prostor gde staje najmanje 3 dizalice gde 3 majstora radi 3 motora isovremeno. U istoj prostorji je i sank, masina za italijanski espreso, sirok dijapazon alkohola, i separe. Gde ja sa druga dva pacijnta raspravljamo na temu "kolaga kako napreduje vas slucaj"... e da, moze i video bim, i da je kamerma pokriveno, da gledamo sta majstori rade,.. kao u operacionoj sali,...

Drugim recima da zaboravim da sam kod mojstora...:)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Možda je poteklo sa foruma, a možda sam i u nekoj svojoj večernjoj pretrazi...naleteo na jednog japanca, koji otprilike živi moto priču, na način kojibih rado primenio.

Neću da kačim linkove...naslov je nešto "46 workshop"...ili ako nešto.

Da ne objašnjavam, to je to.

JA to radim za tebe, a i SEBI. Ako hoćeš nešto da ti pravim, doći ću ili donesi...ostavi i ODJEBI.

Kakvi kafići, hostese i gledanje kroz prozor.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 Moja radionica iz mašte bi izgledala ovako:

 

Najviše moguće prirodnog svetla, dakle velike staklene površine, a ako je moguće da dnevno svetlo dolazi i sa tavanice, koja bi trebala da bude visoka.

Prirodno svetlo ne može da nadomesti nikakva veštačka rasveta.

 

Pod mora biti neke svetle boje od materijala koji se lako održava, tipa epoksi premaz i slično.

Svetla boja pomaže da se lakše nađe nešto kad ispadne na pod.

 

Alat koliko je moguće organizovati u kolicima za to koja se mogu odgurati u neki budžak kad smetaju.

 

Imati neku dobru muziku koja prija čoveku dok radi, kao i neki udoban komad nameštaja da spusti kosti kad se umori ili kad mu "ne ide".

 

I neka lepa biljka ili više njih da prave društvo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 2.12.2021. at 3:18, ParadajzTurista je napisao:

E, izvinjavam se, ja sam najgori od sve dece, po obicaju :jee3: Smajli koji se stidi.

Doduse, napisao sam ja u prvom postu - moze on u spajzu da popravlja, sto se mene tice. Hteo sam samo da naglasim da ja izgled servisa i servis cenim 1%, a majstora 99%.

 

Da ostanem u temi, sto se kola tice, postoji Kiler Auto u Tosinom Bunaru (mada, bio onaj momak i za motore tamo).

Sve picnuto, sve na jednom mestu... Ne zalazim tamo ;)

Само опуштено. Килер ауто још постоји?  Они раде више од 30 година. Сећам се љих кад сам ишао код мојих у блокове са 45-ом :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 17 sati, lesorsier je napisao:

da gledamo sta majstori rade,..

Vidi ovako,kurseve drzim utorkom i cetvrtkom od 11-13 i cena je 100e po satu :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
5 hours ago, Мали Ћаћа said:

Само опуштено. Килер ауто још постоји?  Они раде више од 30 година. Сећам се љих кад сам ишао код мојих у блокове са 45-ом :aha:

Davno je cale saradjivao sa Kiler autom.(jako je dobar prijatelj sa vlasnikom)
Nisam bio odavno,ali ostalo mi u secanju da je sve po PS-u..Ima poseban deo za musteriju,gde mogu da se osveze dok cekaju popravku auta(ne secam da li je bio video nadzor ili ne,da moze musterija da posmatra sta se radi oko auta)

Imao je par "odvojenih"radionica,jedna za limariju,elektriku,mehaniku,auspuhe..Jedan od boljih servisa u kom sam bio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
2 hours ago, Nele11 said:

Davno je cale saradjivao sa Kiler autom.(jako je dobar prijatelj sa vlasnikom)
Nisam bio odavno,ali ostalo mi u secanju da je sve po PS-u..Ima poseban deo za musteriju,gde mogu da se osveze dok cekaju popravku auta(ne secam da li je bio video nadzor ili ne,da moze musterija da posmatra sta se radi oko auta)

Imao je par "odvojenih"radionica,jedna za limariju,elektriku,mehaniku,auspuhe..Jedan od boljih servisa u kom sam bio.

Kakvi li su onda ti gori.. kad je KA bolji... :/

 

Pre neku godinu odem ja autom kod njih, tehnicki. Ne valja rucna. Ok, sredice, da dodjem sutra, prvo u servis, posle tehnicki. Ne budem ja lenj, posle njih, ja u drugi tenhicki. Isto kazu rucna ne valja. Kul.

Sutra, servis rucne 50 evrica (za mene su ovo doooobre pare). Tehnicki prodjem, nalepnica, sve kul.

Odem ja ponovo do onog drugog servisa - samo kazem da sam radio servis rucne. Niti pominjem da sam prosao tehnicki, niti sam stavio nalepnicu.

Kazu rucna ti je ista kao juce - ne valja nista.

 

Toliko o Kiler autu ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Да се врстимо на тему. Нешто по мом укусу :na_glavi:. Слажем се да је увек простор проблем и да се увек мора прилагодити могућностима власника истог 

20211206_122712.jpg

20211206_123844.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh.

Gledajuči onu tvoju drugu temu, stekao sam utisak da kao i mnogi drugi, imaš više problem da skladištiš motore pre i posle intervencije, nego što je sam prostor za rad problem. Radio sam na nekoliko mesta sa takvom problematikom i uvek mi je išao na živce večiti saobraćaj pre i posle rada. Moraš svašta da izbaciš da bi mogao da radiš, pa posle vraćaj...i tako svaki dan.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 23 minuta, pronto je napisao:

Uh.

Gledajuči onu tvoju drugu temu, stekao sam utisak da kao i mnogi drugi, imaš više problem da skladištiš motore pre i posle intervencije, nego što je sam prostor za rad problem. Radio sam na nekoliko mesta sa takvom problematikom i uvek mi je išao na živce večiti saobraćaj pre i posle rada. Moraš svašta da izbaciš da bi mogao da radiš, pa posle vraćaj...i tako svaki dan.

 

Јутарња и попдневна фисклултура јер свакодневна у сваком сервису у ком сам радио овде у Канади. Моја радионица је око 130 квадрата и треба ми још толико само за складиште :). Зато кажем све у својим могућностима 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 52 minuta, Мали Ћаћа je napisao:

Да се врстимо на тему. Нешто по мом укусу :na_glavi:. Слажем се да је увек простор проблем и да се увек мора прилагодити могућностима власника истог 

20211206_122712.jpg

20211206_123844.jpg

Alpha Racing?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 51 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Alpha Racing?

Да, имају много уредану радионицу 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 12/6/2021 at 9:40 PM, Мали Ћаћа said:

Да се врстимо на тему. Нешто по мом укусу :na_glavi:. Слажем се да је увек простор проблем и да се увек мора прилагодити могућностима власника истог 

20211206_122712.jpg

20211206_123844.jpg

Koji ekonomski plan opravdava ovoliki prostor Nikola?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 3 sati, Mediterraneo je napisao:

Koji ekonomski plan opravdava ovoliki prostor Nikola?

Ово је Алфа рајсинг који спремају само Бемвеје за стазу. Они понекад имају и више мотора да раде истовремено. Економско оправдање је да је веома тешко да се ради у неких 20-30 квадрата, а да при том имаш све шта ти треба. Рецимо ја радим све сем машинске обраде, браварије и фарбања. Али само на три марке као што много знају. Овај горе сервис је баш огроман и верујем да је магацин макар за пола величине од сервиса. Некада кад уђеш у закуп немаш избора, а некада ти баш толико треба док не схватиш да то је и то мало. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 6.12.2021. at 21:40, Мали Ћаћа je napisao:

Да се врстимо на тему. Нешто по мом укусу :na_glavi:. Слажем се да је увек простор проблем и да се увек мора прилагодити могућностима власника истог 

20211206_122712.jpg

20211206_123844.jpg

Preveliko za jednog coveka,al kao sto kazes za vise motora i vise majstora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja