Jump to content

Moto Zajednica

Идеалан сервис/гаража

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Сви знамо да нема ништа идеално у животу, па тако можда ни не постоји идеалан сервис или вам гаража. Отворио сам ову тему јер ме занима ваше мишљење како ви замишљате идеалан сервисни простор у које би желели да се поправи баш љубимац. Дали је у питању ваша визија или нешто шта сте видели на интернету или уживо . Поделите ваше мишљење и визију овде са нама. Замолио би све чланове да изоставр негативне коментаре прена било ком, а сви који се удаље од теме коментари ће бити уклоњени. Хвала вам на пажњи! 

 

може и слике да се окаче ако сте негде видели :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Prvo, mehaničar. Neko poput tebe, da u sitna crevca poznaje marku/motore koje radi. Uredan i čist servis se podrazumeva. Da ima sav specijalni alat koji je potreban za marku kojom se bavi. Ako ima i nešto više, tim bolje, ko zna kad može da zatreba.

 

Lokacijski... da je fizički na sto metara od savršeno snabdevenog centralnog magacina delova te marke. Da bude nemoguće da deo koji je potreban ne bude dostupan u roku od pet minuta. Da u svom sklopu ili najbližem susedstvu ima matorog metalostrugara, glodača i zavarivača tako da svaki deo može da se stručno obradi, napravi.

 

Prostor: da je staklenom pregradom odvojena čekaonica i jedan isto tako dobar majstor prisutan da objašnjava šta mi onaj tamo radi na motoru. Ili, da mogu da zevam majstoru preko ramena i zapitkujem ga, a da majstor ima toliko jake živce da mi odgovara i ne ajsne me čekićem u glavu, samo da mu ne smetam :D .

 

Da svaki kvar bude momentalno uzet u rad, da svaki popravak bude gotov dok sačekam malo. Realno, da se vreme čekanja ne oduži preko neophodnog. Da ne zavlači sa "biće sutra, u utorak..." Jednostavno da je majstor od reči.

 

Teško da bi sve to moglo osim ako ne nađem zlatnu ribicu, ali zaista smatram da je izvodljivo da servis bude lociran u nekoj vrsti zanatskog centra gde bi svi potrebni majstori mogli da funkcionišu kao jedna celina. 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ne verujem majstoru koji pise "dali"...:PUredan servis, ljubazan i elokventan majstor,brz rad, cene u skladu sa trzistem... Nikad se nisam vratio kod majstora koji ima price tipa "Ko ti je to radio". Mislim da svi treba da se ugledaju na naseg Vuka(Barel), nase elokventno dete puno znanja, fin i kulturan, sto bi rekli vaspitan, a o servisu(njegovom) da ne pricam... Tako treba da izgleda servis i serviser. I da, da nam nije majstor u Britanskoj Kolumbiji...

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

@misa-pei onda kod takvih majstora sat košta cca 100e? :)

Mene iskreno briga da li jeste ili mu nije uredan servis, bitno mi je da je majstor potkovan znanjem, da ne bude, e možda je ovo, ili ono ili možda čak i ovo,pa te ovaj senzor pa ovaj itd, a ja da kupujem delove i bacam pare za delove na koje majstor sumnja. Da radi samo jednu, dve marke vozila(znači da može da ima neke rezervne delove sa kojima moze da proba na šta sumnja ) da stoji iza onoga što je uradio, da ne krade, da zameni ono što je dogovoreno itd... Da poštuje moje vreme, a ne da me zavlaci (Limari su posebna prica)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

A zaista, vidjao sam vrhunske majstore kome je radionica organizovani haos

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Meni je bitno :

*prvo i osnovno da zna svoj posao

*svojim izgledom i stavom da uliva poverenje

*ne podnosim kad bilo ko i bilo za šta pravi nauku i pretvara u nuklearnu fiziku

*da za svaki problem, ako se pojavi ima rešenje(mislim u okviru svoje struke)

*na "normalno " pitanje da kratko i jasno da odgovor

*da su normalne cene i "stalne" a ne da se izmišlja ,ko što ima, da je šraf zapekao pa je više potrošio WD-a,i da naplaćuje stezanje kleme na akumulatoru.

*da ima uvid u stanje vozila i šta treba da se uradi sledeće

A voleo bi kad bi moglo:

*da mi je servis u kraju ili da ima šlep od -do za pristojnu cenu

*da je prodaja potrošnog materijala povoljna da ne moram ja da tražim povoljnije

*da postoji mogućnost da se sitnica neka otkloni "odmah"

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
1 hour ago, Darko 012 said:

A zaista, vidjao sam vrhunske majstore kome je radionica organizovani haos emoji38.png

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

I moja je katastrofa..A doduse,nisam ni vruhnski majstor :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

0. Da je voljan priznati svoju gresku. Odmah da kazem, ovakvog ne da nikad u zivotu nisam sreo, nego nisam ni cuo da takav postoji.

 

1. Moze on da popravlja u spajzu ili na lusteru sto se mene tice - bitno da uradi kako treba.

2. Da je cena razumna. Desavalo mi se da mi jedan trazi 40e, drugi 200e za istu stvar. Jedan 150e, drugi 250e. Jedan za radilicu rekao (tvrdio vrlo ubedljivo) da je nemoguce srediti (popraviti), drugi mi uradio i ja presao evo 28,000km.

3. Da isto trazi i meni koji se razumem i onom ko nema pojma. Da hoce da pomogne i savetom, a ne da docekuje 'na noz' (onaj sujetni) svaku licnu inicijativu uz obavezan podsmesljivo-potcenjivacki stav.

Ovo je vrlo bitna stavka.

4. Iskustvo me je naucilo da picnuti servisi i prepedantni majstori nemaju mentalni sklop kakav meni odgovara, a obicno su bar 60% skuplji od nekog kome je servis u neredu. Kvalitet uopste nije obavezno u relaciji sa cenom.

Ima dobrih majstora koji se procuju, ali vremenom im kvalitet opadne ili uzmu pomocnike koji im nisu ni do kolena. Jedna znanja su potrebna da bi se nesto popravljalo, a sasvim druga da bi se vodio biznis automehanicarske radionice.

5. Uopste me ne zanima da li je majstor polupismen ili poluusmen, zanima me da zna da popravi motor (ili kvar, ako pricamo uopste). Ne treba on meni za lektora nego za skuter.

6. Tacno je da mi je jedan stari zidar jos davno rekao - Majstora ces poznati po alatu (u smislu urednosti, cistoce..), ali nekako sam ja formirao neke svoje metode za procenu.

7. Iskustvo me je naucilo da se cuvam arogantnih, prepotentnih i preterano samouverenih majstora jednako kao i onih koji su skloni suvisnom filozofiranju da bi prikrili svoju smanjenu strucnost.

 

Imam vrlo specifican, cak mozda i cudan odnos sa majstorom koji mi odrzava kola, ali sam njime zadovoljan.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 3 sati, ParadajzTurista je napisao:

0. Da je voljan priznati svoju gresku. Odmah da kazem, ovakvog ne da nikad u zivotu nisam sreo, nego nisam ni cuo da takav postoji.

2009-10 sam imao Skodu Feliciju 1.9 dizel. Pocne da pusta gorivo na pumpi visokog pritiska, popularno zvanoj Boš pumpa, samo je ova moja bila Lukas proizvodnje. Majstor uradi, semering je bio u pitanju, naplati 30 e, auto prede, posle godinu dana desi se isto. Odvezem auto opet kod njega, zove me sutradan da je zavrseno.

Odem po auto i pitam koliko kosta?

Kaze nista.

Kako nista? 

Lepo ne kosta nista, moja greska pre godinu dana, suvise sam nagurao prasinar blizu semeringa i on ga zapalio.

Jedva sam ga ubedio da uzme makar 1000 din. Nije morao da mi kaze nista i naplati punu cenu.

Tako da ima majstora koji priznaju svoju gresku. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

@Fredi

Izvinjavam se ako sam bio nedorečen, i onako pišem dugačke postove.. 

Prvo, upravo sam ja negde pisao, skoro su mi uvažili reklamaciju na aku, rekli da je greška do njih (aku). Ladno su mogli da me otkače, ništa im ne bih mogao. 

Sećam se jednog momka, davno. Ugrađivao gas, Mirijevo. Zove ga čovek sa Petlovog, stao. Ostavlja dva auta, u kola.. Loše je stegao šelnu na crevu. On mi priča, otkud bih inače znao. 

 

Dakle, pod onim grešku nisam mislio na nešto tipa takvih elementarnih propusta i previda, nego na neznanje

 

Znaš ono kad lekar pogreši, pa neko umre, al' ne zato što je zaboravio gazu u stomaku nego jer mu je loše obavio operaciju. Čak ne ni odstranio pogrešan bubreg. Nego baš iz neznanja pogrešno povezao crevo, kost.. Pustio ga kući uz aspirin, a ovaj umro od sepse. E, to. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
I moja je katastrofa..A doduse,nisam ni vruhnski majstor :jee:
Nemoj da zezas tvoja je skroz ok, moze da se udje i kolima . Mislim na majstore kome je pun radni sto alata, alat svu da po podu ali on zna tacno gde je sta i to sad da uzme da pospremi mnogo bi teze nasao sta mu treba.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre sat vremena, Fredi je napisao:

2009-10 sam imao Skodu Feliciju 1.9 dizel. Pocne da pusta gorivo na pumpi visokog pritiska, popularno zvanoj Boš pumpa, samo je ova moja bila Lukas proizvodnje. Majstor uradi, semering je bio u pitanju, naplati 30 e, auto prede, posle godinu dana desi se isto. Odvezem auto opet kod njega, zove me sutradan da je zavrseno.

Odem po auto i pitam koliko kosta?

Kaze nista.

Kako nista? 

Lepo ne kosta nista, moja greska pre godinu dana, suvise sam nagurao prasinar blizu semeringa i on ga zapalio.

Jedva sam ga ubedio da uzme makar 1000 din. Nije morao da mi kaze nista i naplati punu cenu.

Tako da ima majstora koji priznaju svoju gresku. 

koji ti je taj majstor? meni negde curi sa bosh pumpe... satro pola motora mora da se rastura da se zameni taj neki semering. BWM 320d je u pitanju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ako sam dobro razumeo,ti bi da malo renoviras "radionicu".Meni se svidja onaj "americki" izgled cekaonice sa raznoraznim memorabilijama koje se mogu razgledati,a radni prostor iza zatvorenih vrata.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 28 minuta, ivica744 je napisao:

Ako sam dobro razumeo,ti bi da malo renoviras "radionicu".Meni se svidja onaj "americki" izgled cekaonice sa raznoraznim memorabilijama koje se mogu razgledati,a radni prostor iza zatvorenih vrata.

Ја имам неки своју визију како моја радконица треба да изгледа. Увек ме је занимало како други замишљају тај сервисни простор 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Idealna radionica treba da mirise na ulje, da ne bude ledeno u njoj kao u grobu i da na zidovima ne vise slike golosisih i gologuzih teta.

Bas nisam zahtevna :lol2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Iskreno, treba da se TI osećaš tu zadovoljno, ti provodiš gomilu vremena, ne ja, ja ti doteram motor i dođem kad bude gotov.. Ali mi je lep detalj neka čekaonica, negde gde mogu da prisednem, da sačekam, a da te ne ometam, u nekom tvom stilu. Neko je spomenuo memorabilije, eto tako neka prostorija, ugao, koja je naš kontakt sa tvojim servisom,. A sam servisni prostor prema tebi, to nas ne treba da se tiče, tu si ti maestro, mada uvek mi je lepo kad vidim pristojan prostor (da nije sve razbacano, novine od ulja svuda, i krš, opet je to neko ogledalo majstora, mora se nekad radionica i počistiti, majkamustara). Podržavam, donekle, "organizovan krš".

Nadam se da se @abarth_maniac neće ljutiti (znam da neće ;) ), možda me malo i dopuniti, ja sam ovakav utisak stekao kod njega:
Kad je bio u jednoj garažici, kad smo se upoznali (bukvalno malo veća podzemna garaža, uvek neko društvo, svi tu ispred sede, galame), radni deo, koliko god to bilo skučeno, je bio svetinja, tu sam se ja motao jer je moj motor bio na operacionom stolu pa zagledao i zapitkivao, i Ranko i Jovan koji šrafaju. Ostatak društva, 2m majstorsko-socijalna distanca, nema "samo da uzmem čekić", "dodaj mi šrafove, tu iza su".

Slično i sad kad sam bio na servisu u Horgošu, mogu u kancelariji da sedim, čaj, kafa, upaljena klima (bilo ladno to jutro) -> briga o mušteriji, mogu kroz vrata da gledam majstora ako oću, al nema da stojim pored ili da ulazim u radni deo servisa (sem na poziv ako je potrebno moje prisustvo).
Eto, meni je taj pristup skroz ok, družba je družba, služba je služba. Sad isto taj način povlači dosta dobrih i loših stvari, ali koliko sam shvatio da to sad nije tema, pa se nadam da nisam skrenuo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo, da se Caca ne naljuti sto mu malo offujem. Hvala Stefane na lepim recima.

Servis koji je u izgradnji trenutno, ce imati galeriju od 10ak metara kvadratnih za kanc i za musterije kad se radi njihov motor... na 2.2 m visine odakle ce moci da se gleda dole, a ispred servisa prostor za "cekanje" iz kog ne moze direkt da se gleda unutra iz sedeceg polozaja jer su prozori na 1.6m visine pa se protezu gore. 

Takodje, u radni prostor nece moci da se prilazi, ne fizicki, nego je to jednostavno prostor za onog koji radi i to mora da bude slobodno i da se postuje.

Ja drustvo volim i ne smeta mi nikada. 

Sa kim se dogovorim da sam malonradi oko svog motora uz asistenciju, imace svoj prostor. Skucen doduse i nece biti u "sukobu" sa mojim prostorom.

Muku mucim i dalje sa izvodjacima radova, ali sam uredio na papiru prostor onako kako mislim da je najprakticnije. 

Bitna mi je dnevna svetlost, bitan mi je mir kad radim (iskljucim se i nije mi bitno da li je neko napolju i pece rostilj, dokle god nisam jako gladan :jee1:) i bitno mi je da me musterija razume. Kako? Ako radim nesto za sta mi je potrebno mnogo umne snage, trazim strpljenje za pitanja i odgovore. A uvek sam spreman da dam odgovor, samo je pitanje da li mogu to da ucinim tog momenta ili za 15-20 min.

Izvini Nikola. :neznam:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, abarth_maniac je napisao:

Muku mucim i dalje sa izvodjacima radova.

 

Kad ne daš meni da nadgledam majstore, znaš da imam strpljenja.

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja