Jump to content

Moto Zajednica

TAKMICENJE NA TEMU "TRAGOVI"

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo i nastavka igre, nova tema je:

 

TRAGOVI

 

 

Opet je tema bas siroka, trag moze ostaviti svasta na ovome svijetu, nema izgovora za nedostatak inspiracije. Ako nista prospite vodu u hodniku zgrade i slikajte kapi vode... samo posaljite, bilo sta, onda cemo svi komentarisati sve slike i jedni druge na taj nacin inspirisati za dalje.

 

Rok za slanje je Subota 08.11.2008. tacno do 20:00.

 

Saljite, potrudicemo se da tema sa slikama bude ODMAH postavljena.

 

Sve je isto, saljite slike na mail bjb.photo@gmail.com i u Subject polju upisite: "Za takmicenje".

 

Molim vas, ovaj put se potrudite da vidite ovu temu i da posaljete radove u roku ;)

 

 

Da ponovimo i pravila:

1) Jedan učesnik = jedna fotografija. Koliko god fotografija da mi pošaljete, priznaću samo prvu u gomili.

2) Fotografija mora biti veličine tačno 650 x ... pixela (650 pixela po dužoj strani).

3) Fotografija mora biti u .jpeg formatu (molim vas bez preterane kompresije). Nikakvi gifovi, psd fajlovi, zip fajlovi, itd.

4) Obrada u Photoshop-u ili drugim programima mora biti minimalna.

Dozvoljeno je sledeće: levels, curves, contrast, brightness, shadow/highlights, korekcija boja, konverzija kolor fotografije u crno-belu, crop, resize, uoštravanje i sl. minimalne intervencije.

Nije dozvoljeno sledeće: fotomontaže, dodavanje ili uklanjanje objekata sa fotografije (recimo, nije dozvoljeno ukloniti nekog iz kadra, ili dodati neki predmet na scenu, ali jeste ok clone/heal tool prilikom uklanjanja prašine zbog senzora, sređivanja sitnica na koži i sl.), teška upotreba filtera, ekstremna korekcija boja i sl.

5) Fotografija ne sme imati ram, potpis, dekoraciju niti bilo šta slično.

6) Potrudite se da stvorite sveža rešenja, tj. da ne šaljete stare radove.  NEMOJTE SLATI RADOVE KOJE STE VEĆ POSTAVLJALI NA FORUM.

7) Fotografije i podatke šaljete na sledeću adresu: bjb.photo@gmail.com

Kao subject stavite "za takmicenje".

Uz fotografiju obavezno šaljete i sledeće podatke, napisane isključivo prema ovom template-u (copy/paste-ujte sledeće četiri stavke i dopunite vašim podacima):

- Ime i prezime:

- Username na BJB-u:

- Marka fotoaparata:

- Osnovne informacije o fotografiji: iso vrednost, otvor blende, dužina ekspozicije (ovo nije obavezno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Evo i nastavka igre, nova tema je:

 

TRAGOVI

 

 

Opet je tema bas siroka, trag moze ostaviti svasta na ovome svijetu, nema izgovora za nedostatak inspiracije. Ako nista prospite vodu u hodniku zgrade i slikajte kapi vode... samo posaljite, bilo sta, onda cemo svi komentarisati sve slike i jedni druge na taj nacin inspirisati za dalje.

 

Rok za slanje je Subota 08.11.2008. tacno do 20:00.

 

Saljite, potrudicemo se da tema sa slikama bude ODMAH postavljena.

 

Sve je isto, saljite slike na mail bjb.photo@gmail.com i u Subject polju upisite: "Za takmicenje".

 

Molim vas, ovaj put se potrudite da vidite ovu temu i da posaljete radove u roku ;)

 

 

Da ponovimo i pravila:

1) Jedan učesnik = jedna fotografija. Koliko god fotografija da mi pošaljete, priznaću samo prvu u gomili.

2) Fotografija mora biti veličine tačno 650 x ... pixela (650 pixela po dužoj strani).

3) Fotografija mora biti u .jpeg formatu (molim vas bez preterane kompresije). Nikakvi gifovi, psd fajlovi, zip fajlovi, itd.

4) Obrada u Photoshop-u ili drugim programima mora biti minimalna.

Dozvoljeno je sledeće: levels, curves, contrast, brightness, shadow/highlights, korekcija boja, konverzija kolor fotografije u crno-belu, crop, resize, uoštravanje i sl. minimalne intervencije.

Nije dozvoljeno sledeće: fotomontaže, dodavanje ili uklanjanje objekata sa fotografije (recimo, nije dozvoljeno ukloniti nekog iz kadra, ili dodati neki predmet na scenu, ali jeste ok clone/heal tool prilikom uklanjanja prašine zbog senzora, sređivanja sitnica na koži i sl.), teška upotreba filtera, ekstremna korekcija boja i sl.

5) Fotografija ne sme imati ram, potpis, dekoraciju niti bilo šta slično.

6) Potrudite se da stvorite sveža rešenja, tj. da ne šaljete stare radove.  NEMOJTE SLATI RADOVE KOJE STE VEĆ POSTAVLJALI NA FORUM.

7) Fotografije i podatke šaljete na sledeću adresu: bjb.photo@gmail.com

Kao subject stavite "za takmicenje".

Uz fotografiju obavezno šaljete i sledeće podatke, napisane isključivo prema ovom template-u (copy/paste-ujte sledeće četiri stavke i dopunite vašim podacima):

- Ime i prezime:

- Username na BJB-u:

- Marka fotoaparata:

- Osnovne informacije o fotografiji: iso vrednost, otvor blende, dužina ekspozicije (ovo nije obavezno)

 

Au bash si strog...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne nje, to je Hellena stroga, ja je samo trenutno mijenjam  ;D

 

;)

 

E, kakav si, samo li se docepas vlasti, odma` teror. Aj sad stisni, pa ne posalji sliku. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Onaj ko zadaje temu nema pravo taj put da ucestvuje, to ne bi bilo fer, tako da ovaj put od mene nista ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo sacu da ti objasnim, jako je logicno i jednostavno. Zamisli sada da ja u arhivi imam jednu fotografiju koja otkida i sada budem smrad i zadam bas tu temu dje ce ta fotografija da odigra svoje, to nije u redu.

Vidis, nije tesko ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A nije bas ni tako, jer ja uvek kad saljem neku fotografiju mislim da ona otkida i da ce da bude najbolja :D Svi mislimo da je nasa dobra, ali neka publike da odlucuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Evo sacu da ti objasnim, jako je logicno i jednostavno. Zamisli sada da ja u arhivi imam jednu fotografiju koja otkida i sada budem smrad i zadam bas tu temu dje ce ta fotografija da odigra svoje, to nije u redu.

Vidis, nije tesko ::)

 

Hmm...  mozda je malo preostro, obzirom da se mi samo igramo. :-\  Ja bi iskreno voleo da ne postoji takav nacin razmisljanja, tj. da budemo opusteni, cisti i liberalni u pristupu kompletnoj prici.  Ali, i za to ima leka. Predlazem da postavljac teme ipak posalje svoju fotografiju, a da za nju ne postoji mogucnost glasanja. Dakle, da bude prisutna u galeriji, ali odvojena linijom, recimo, pod rednim brojem "0" (ili "X", ili bilo kako), pa crta, pa ostale fotke za glasanje. Zaista mi je zao da ne vidim fotku pobednika predhodne teme i jos zalije da covek ne ucestvuje u igri samo zato jer je postavio novu temu. Cak bih rado, po zavrsetku glasanja, ukljucio tu "nultu" fotku u komentarisanje.

 

Moze?  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

busmene, preblag si u razmisljanju, pa zato mora neko da bude evil kao protivteza i sve ce biti ok :)

 

Mozda to samo tako izgleda. Poenta je u poverenju, makar medju nama.  ;)

 

Danas do 20h je krajnji rok za slanje fotki. Nadam se da smo bili vredni.  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Jes`  da nam se jos nije javila,  al`  dobro nam dosla Hellena.  :) 

 

Eto, mi smo prisutni i cekamo.  ;D

 

p.a.  Za utiske sa puta ocekujemo jednu lepu temu.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ćao drugari, vretila sam seeeeeeeeeeeee! ;D Tek ću da vam pričam kako je bilo, a sad da se vratimo na posao. Skidam slike, kačim glasanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ćao drugari, vretila sam seeeeeeeeeeeee! ;D Tek ću da vam pričam kako je bilo, a sad da se vratimo na posao. Skidam slike, kačim glasanje.

 

Bonasera Sinjorina...  jedva cekam da nam pricas.  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Ćao drugari, vretila sam seeeeeeeeeeeee! ;D Tek ću da vam pričam kako je bilo, a sad da se vratimo na posao. Skidam slike, kačim glasanje.

 

Bonasera Sinjorina...   jedva cekam da nam pricas.  :)

 

 

 

i ja jedva čekam palačinke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja