Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas pokvarili (s.ebali) na svom skuteru/motociklu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ima ona tema, sta ste danas uradili.. Mislim da bi valjala i ovakva :) stavljam je u maxi skuter podforum, mozda ce moderacija da je premesti jer mogu i drugi da pisu, naravno.

 

Mnogo puta sam nesto zeznuo, ali mislim da je red da otvorim temu sa 'kapitalcem'. Da mi je ovo prvi post, verujem da biste mislili da sam trol, posto sam neko

vreme ovde, mozda mi se i poveruje. Ovo je prica iz Nepricave, ne znam ni hoce li tema zaziveti, ali ne verujem da ce me neko pobediti.

 

Kad sam pocinjao da cackam oko kineza (max sprint, 4T, 50ccm), jednom me mrzelo da vratim plastike oko termogrupe (nisam shvatao cemu sluze, a posto sam stalno nesto prckao, taj dan me mrzelo). Odem da vozim, Bg, Fruska gora, Ns, 250km za dan. Primetim da slabije vuce na suncu, bolje po hladu, ali vratimo se zivi i zdravi.

Majstor koga sam povremeno konsultovao kad zabagujem, kad je cuo, uhvatio se za glavu. 'to sluzi za hladjenje, ne sme ni jedan kilometar bez njih, kakvih 250?!?!'

:))

Posle nekoliko dana, skuter - naravno - vrisne. Kad sam otvorio, suknja klipa ne postoji.

Resim da ja uradim generalnu. Uz pomoc majstora, jutjuba.. Rastavim sve (rasturio sam i diferencijal, nisam znao da ne treba :) ) skinem radilicu, polutke..

I ok, stige kit, sklopim sve po redu.

Jedva upali. Lupa kao besan. Kontam, mozda treba malo da se uhoda..:zbunjen:

 

Tri sata gledam po netu.. U jednom trenutku, shvatim da se pominje da klipnjaca i radilica treba da imaju luft 5 hiljaditih. Ja se odlicno secam, drzao sam radilicu u ruci, to je klackalo, imalo je lufta 5-6 mm (MILIMETARA). shvatim ja da se ono 5 hiljaditih odnosi na 5 hiljaditih delova milimetra i soba pocne da mi se okrece..:jee1:

Zovnem ja ovog mog.. On kaze 'pa kako je moguce da TO!!!! nisi primetio'. Kazem, ja mislio da to tako treba :) Razumete, tu nije bio malo stradao taj lezaj, tu lezaja nije bilo!

[Za ljude koji se ne razumeju, to je kao da sam kupio kola bez ijednog tocka, onako na klocnama, upalio, krenuo da vozim i zalim se kako slabo vuce.]

 

Rasturim ponovo skuter, nova radilica, dve generalne za nedelju dana.. Dalje nije zanimljivo, jer je sve funkcionisalo.

 

===

Od skorasnjih stvari, pisao sam negde. Na pjadju mi pukli svih pet srafova zadnjeg tocka, ostavio me na Lisinama. Nekoliko meseci pre toga sam menjao zadnju gumu, nema sta drugo da bude nego da sam ja mentol pretegao srafove!

  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ovo bi zanimljiva opsta tema, i ja bi voleo da se premesti.
Ja juce polomio kiciste filtera vazduha na mom skuteru

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
On 29.11.2021. at 0:52, ParadajzTurista je napisao:

Ima ona tema, sta ste danas uradili.. Mislim da bi valjala i ovakva :) stavljam je u maxi skuter podforum, mozda ce moderacija da je premesti jer mogu i drugi da pisu, naravno.

 

Mnogo puta sam nesto zeznuo, ali mislim da je red da otvorim temu sa 'kapitalcem'. Da mi je ovo prvi post, verujem da biste mislili da sam trol, posto sam neko

vreme ovde, mozda mi se i poveruje. Ovo je prica iz Nepricave, ne znam ni hoce li tema zaziveti, ali ne verujem da ce me neko pobediti.

 

Kad sam pocinjao da cackam oko kineza (max sprint, 4T, 50ccm), jednom me mrzelo da vratim plastike oko termogrupe (nisam shvatao cemu sluze, a posto sam stalno nesto prckao, taj dan me mrzelo). Odem da vozim, Bg, Fruska gora, Ns, 250km za dan. Primetim da slabije vuce na suncu, bolje po hladu, ali vratimo se zivi i zdravi.

Majstor koga sam povremeno konsultovao kad zabagujem, kad je cuo, uhvatio se za glavu. 'to sluzi za hladjenje, ne sme ni jedan kilometar bez njih, kakvih 250?!?!'

:))

Posle nekoliko dana, skuter - naravno - vrisne. Kad sam otvorio, suknja klipa ne postoji.

Resim da ja uradim generalnu. Uz pomoc majstora, jutjuba.. Rastavim sve (rasturio sam i diferencijal, nisam znao da ne treba :) ) skinem radilicu, polutke..

I ok, stige kit, sklopim sve po redu.

Jedva upali. Lupa kao besan. Kontam, mozda treba malo da se uhoda..:zbunjen:

 

Tri sata gledam po netu.. U jednom trenutku, shvatim da se pominje da klipnjaca i radilica treba da imaju luft 5 hiljaditih. Ja se odlicno secam, drzao sam radilicu u ruci, to je klackalo, imalo je lufta 5-6 mm (MILIMETARA). shvatim ja da se ono 5 hiljaditih odnosi na 5 hiljaditih delova milimetra i soba pocne da mi se okrece..:jee1:

Zovnem ja ovog mog.. On kaze 'pa kako je moguce da TO!!!! nisi primetio'. Kazem, ja mislio da to tako treba :) Razumete, tu nije bio malo stradao taj lezaj, tu lezaja nije bilo!

[Za ljude koji se ne razumeju, to je kao da sam kupio kola bez ijednog tocka, onako na klocnama, upalio, krenuo da vozim i zalim se kako slabo vuce.]

 

Rasturim ponovo skuter, nova radilica, dve generalne za nedelju dana.. Dalje nije zanimljivo, jer je sve funkcionisalo.

 

===

Od skorasnjih stvari, pisao sam negde. Na pjadju mi pukli svih pet srafova zadnjeg tocka, ostavio me na Lisinama. Nekoliko meseci pre toga sam menjao zadnju gumu, nema sta drugo da bude nego da sam ja mentol pretegao srafove!

Који си ти краљ .... мада кад прочитах ове твоје јутјубе мајсторије сетих се себе кад напуних 18 и положих одмах за А (сад имам 57), купих неку половну ЈАВУ, нашто малко негде лупкало па ајд да ја то раставим ... два је мајстора то састављало :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ouuukej, niko nista nije sjebao :) Pa dobro, svaka vi cas' ;)

Aj pre nego sto teme potone i umre skroz, da napisem jos nekoliko stvari.

Nemam nista ni priblizno onako zanimljivo da kazem... Sa kinezom nema cega nije bilo, samo iskrcavanje Marsovaca me je zaobislo :)

 

1)  Jednom sam na kinezu pri sklapanju agregata, pretegao jedan od dva spoljna srafa koji glavu pritezu za polutku.. pukao sraf u polutki (bloku motora). Vrh :jee1:

Ja mislio kraj, gotovo.. ima neka prica ako malo viri srafa iz bloka, zavare, pa odvrnu.. kad sam rasturio, ono parcence srafa sa navojem je bukvalno bilo labavo, izvukao ga kljestima najobicnijim.

 

2) Riknu karike. Ja zamenim. Posle dva dana ponovo. Rasturim skroz i shvatim da je otisla pumpa za ulje.

 

3) Pri jednoj generalnoj, sve sklopim, upalim, curi ulje, nisam lepo spojio polutke, onaj centralni dihtung sam pokrivio. :jee3: gde sad sve ponovo:grr:.. uzmem kineski dvokomponentni lepak, A i B.. drzao kao zavaren. popravka od 5min i 20 din.

 

4) Godinu dana nije lepo palio na dugme.. nekad cakne i stane. Jebenisao ja sa aku, bendiksom, anlaserom.. Kurac.

Na kraju, povezem masu kako treba - i nikad vise problem. Znaci, godinu dana mi je trebalo da shvatim da strujno kolo treba povezati da bi radilo. Genijalno, zar ne?

 

5) Oblajznula svecica u navoju. (po mom misljenju, ovo je jedan majstor zeznuo, nisam ja, al' dobro sad).. Kupim polovnu glavu, rupe za brezone za auspuh nisu ok, kod strugara.. zezanje :)

 

6) Pukne mi kais na ulici. Ja da ga zamenim. Ranije sam radilicu cesto blokirao tako sto odsrafim svecicu i gurnem srafciger. E, tada je to bilo u  polozaju u kome su ventili bili otvoreni :))) pogadjate nastavak..

pokrivim ventile.:jee1: Zamenim, dakle, kais, al' sad nece da upali. Tad sam vec imao dovoljno iskustva, odmah sam znao sta sam sjebao. Na ulici sam ga popravio, zamenio glavu sa ventilima.

 

7) Kupio sam ga sa karbom koji ne palio kad je hladan. Nikad taj karb nisam posle uspeo da resim. A i inace, sa karburatorima sam imao najvise zezanja.

 

8.) Jednom zima, ja od Kladova hocu naokolo, Majdanpek i nazad Milanovac, Kladovo. U Boru slabije vuce, doglavinjam do Majdanpeka kroz one planine.. nece uzbrdo. 9h, stanem ispred zgrade, slajderi varijatora.

 

9) Jedno leto krenuo nesto do iza Beceja, ne secam se.. U Zrenjaninu stao. 4 (CETIRI) sata sam izgubio, a bila je svecica. Popizdeo sam. (nisam imao novu, samo polovne rezervne, prva nije bila ispravna(a nisam shvatio), ja odem dalje, karb, ..) i tek na kraju, stavim jos jednu. Bas sam se bio iznervirao.

 

10) Jednom u garazi, nesto prckao oko kvacila.. pukne glavna osovina kvacila.

Tri sata patnje, dok sam skinuo sa drugog skutera, montirao..:klovn:

Zasto je pukla? Pa jer tad nisam imao udarni odvijac, a bio se vec opustio jer sam sto puta skidao na blokadu zvona zicom.. i cvrc.

 

Jedino sto mi se nikad nije desilo je da se pokvari na Kucaju, tamo kad sam isao (a isao sam njime cesto), uvek sam gledao da sve bude pod konac jer me nije privlacila ideja da zanocim sam u sumi, 20km od prvog asfalta.

 

Mogao bih ovako dva dana..

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Bravo za temu, palo mi napamet odavno al si me preduhitrio...:care:

eh, da je otvorena pre, imao bih svasta da napisem:lol:

Da li ima tema sta sam uradio na svom automobilu,

racunam da je zima pa se auti vise voze od motora?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Sad mi pade na pamet, ne mogu da verujem da se ovim nisam pohvalio. Nisam ništa pokvario, ali mislim da je vredno pomena. 

 

Kada sam tek bio kupio pjađa, pokušavam da otvorim/dignem sedište. 

1,2, 5,7 minuta.. Oblećem, gledam, čačkam.. Ništa. 

Zovnem čoveka, kaže pa samo gurni kontakt bravu na unutra.. 

 

:jee1:

 

P. S. A da vam ne pričam kada sam kupio kineza, pitao me majstor koja marka, ja kažem - pajsadovo - IPON!! :sampion:

Bila nalepnica ipone na plastici.. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Čitam ovu temu, vidim klasičnu situaciju... niko ne želi da prizna da se zezn'o. Niko nije pao s motora, niko nije svojim budženjem ništa pokvario... 

 

Svaki rad sa sobom nosi pogrešeku. Tako se naqjviše i nauči. Kad bih pisao sve svoje gluposti, oko mehanike samo :D:D:D , forum bi mi bio mali. Praktično nema motora na kojem nisam nešto pokvario, pa popravio. Naučio. Shvatio koliko je brzanje i nerazmišljanje skupo. Jedan pogrešan pokret može da košta stotine evra, plus vreme. 

 

Bušio sam nove unutrašnje gume pri montaži, naopako montirao amortizere, klipove, ispadale mi iglice male pesnice u karter, dizne u usis, lomio karike pri montaži, fušerski farbao delove, otkidao šrafove (i pri stezanju i pri popuštanju jer me je mrzelo da ih našpricam), punio sam viljušku uljem "do čepa",  naopako vezivao i spaljivao reglere i kojekakve elektro delove, zaboravljao da stegnem osovine točka, lomio plastike jer nisam znao gde su žabice, pokušavao da otvorim karter koji ima skriven šraf koji ga drži...Nervirao se, plaćao, kukao drugarima da pomognu... Živ čovek greši, samo što neko sme da priča o tome (da se šali na svoj račun), a neko bi pre crk'o nego da prizna grešku a kamo li da javno priča o njoj. Tako je i u životu.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pre nekih 6-7g kad sam još uvek vozio AA500, otišao u garažu po njega a znao sam da mi je akumulator slabašan.

Otišli drugar i ja kolima, i pitah ja Satelisa je mogu da palim kablovima, kaže čovek nemoj, ja se naravno napravio pametan i ajmo, šta sad, to je samo da upali.

I tako je od pokojnog akumulatora postala pokojna i tabla, a tabla 200€.

Polovna.

I tako…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nikad ništa nisam sjebao ni na jednom motociklu. Samo sam ono što mi ne treba ili ne radi demontirao čekićima, sekirom, brusilicom, testerom za drvo. Palio, bušio, brusio. Jedino sam slomio blok motora na MBX čekićem, al to kad mi pukla opruga za kurblu unutra od čega sam dobio nervni slom.Desilo se malo posle generalne full. To se ne računa jer je bilo neispravno već:lol:

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Nisam nikad pokvario ja licno, ali mi je ova godina bas krenula lose sto se tice mog dvotockasa.

Upoznam jednog lika slucajno koji navodno popravlja motore i razumije se, pita me jesam li stelovao ventile na moj maxi, ja naravno nisam znao ni da treba jer mi je drugi skuter koji imam, ponudi on da mi nasteluje ajde ok, nasteluje on ventile, nego uzme karburator da mi steluje pa ga s*ebe totalno, motor nidje veze vise, cak je pocelo da se cuje neko kuckanje u prenos, ajde ok, posaljem ja skuter kod boljeg majstora 170km, covjek mi sredi komplet prenos, presteluje karb motor radi kao sad, krene da ga proba s*ebe kvacilo (lamela i ostalo sto ide pozadi) ja onda skuter kod treceg majstora, predlozi da mi reparira set jer je orginal ja prihvatim, odradi on to, i bude napokon ok. Ja kupio usb punjac na 12v i pitam zadnjeg majstora da mi prikaci to da mi radi kad dam kontakt i upalim motor, kaze nema problema to je 2 min posla, e sad kako je trazio struju i masu povezao spojio je nesto pogresno i s*ebe mi tablu, jos kaze njima je to bolest, nosio tablu kod raznih elektronicara ali niko nece da gubi vrijeme oko toga, tabla radi kad dam kontakt ali kad upalim motor poludi onda, probao sam drugu tablu radi normalno jer sam mislio da nije nesto do skutera.. i eto sad sam u potrazi za tablom, nova je 500 eura, a toliko mi se ne daje stvarnoo... pa ako neko zna nekog i slicno gdje bi mogao da nabavim tablu za kymco xciting 250cc 2008 godiste, tu sam. Hvala

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kawa mi ostala pre par nedelja u bloku 45 na starom mestu. I tako je stajala sve vreme. Da je upalim, kresne i ugasi se posle pola minuta i neće više. Sutradan je po danu spojim na kablove, vergla, ali ne sastavlja. I taman da upali, pukne mi ili se otkači, ne znam, sajla gasa. 

I sad mi ostaje kad se prolepša vreme ili tamo da je raskopusam na trotoaru ili da forumaše iz blokova pozovem da je dignemo i ubacimo u Navaru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja