Jump to content

Moto Zajednica

Pravljenje peskare (kabine za peskarenje)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Zdravo svima, nakon ručnog šmirglanja par seta felni kawasakija, dosao sam na ideju da napravim peskaru za fino peskarenje delova i pre svega felni. Nakon višesatnog guglanja nisam mogao da nadjem konkretne mere. Nacrtao bih sve u cad-u i poslao na sečenje kasnije da moze da se vari, spaja šrafovima ili nitnama. Sama konstrukcija sam mislio da bude od kvadratnih cevi 30x30x1,5 a lim debljine 0.8mm ili 1mm. 

Zanima me jel ima neko peskaru da odvoji par minuta svog vremena da mi izmeri neke osnovne dimenzije?

Kako napreduje projekat ubedjen sam da cu imati još neke nedoumice, ali otom potom.

Šta mislite o ovoj ideji? Peskaru pravim za sebe i drugove, da nam olakšam malo život. 

Pošto kod nas u blizini nema finog peskarenja a i skupo je :D  pravim sam. 

Ps: storytime , nosio sam tu u jednom selu pored Jagodine da peskarim alu felnu auta. Pre dolaska ja pitao jel nece da je unisti, da napravi rupice itd.... dobio sam odgovor da nece i da je cena 500din :D  da ne duzim, felnu sam na kraju morao da šmirglam sa p220, potom bacio tečni kit, pa smirglao tečni kit, pa još jedna ruka tog kita, pa opet smirglanje, pa spric kit i tek onda boja i lak. Veca dara nego mara.

Eto, nadam se da ima jos zaludjenika koji bi voleli da prave ovako nešto pa da možemo da se pomažemo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Cuo sam od drugara za dobru ideju za komoru. On je svoju prije x godina pravio od starog zamrzivaca. Koristio neko vrijeme pa prodao. Par rupa za odvod, dovod, ruke... i staklo na poklopac. Ne znam kako je to bilo u praksi ali zvuci kao zanimljiva ideja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW 1200 gs

Ne znem kako je kod vas na oglasima, ali koliko se isplati cimati sa pravljenjem, je upitno,...za malo vise novaca ima i veca

Nadam se da link ne krsi neka pravila reklamiranj

WWW.OLX.BA

Kabina za pjeskarenje - GUDE GSK 110 - 23615, Cazin, 369 KM, 1

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Veruješ da će te pravljenje koštati značajno manje od toga? Ja mislim da neće... Sve što si izračunao pomnoži sa najmanje 2, dodaj vreme, gorivo, račun za telefon, živce, klopu i piće što ćeš platiti pa onda opet lepo razmisli. 

 

Inače ti podržavam ideju 101% i da si bliže dao bi koji dinar u tu svrhu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Skupio gvozdje po dvoristu i palo čišćenje garaze, ukupno 240kg metala, placaju 30din ukupno 7200din. Tri table 1mm od 2 kvadrata oko 9000din, L profili 12m 2400din. Aparat pun sa žicom i gasom. Kupio ploče za rezanje 4kom i za brusenje 2, pistolj za peskarenje u woby  izaslo oko 2400din. Dve sarke i dve kao bravice 300din. Danas sam dobar posao uradio, saljem slike čim budem na kompu. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Blizi se izrada kraju. Ostalo mi je staklo da rešim, farbanje i naravno abrazivni materijal da kupim. Pricao sam sa likom iz Paracina sto prodaje te materijale i rekao mi je da kvarc nije za felne i tako te stvari vec Garnet mesch. Jel ima neko da preporuci nešto? 

Ovo je opis njegovog oglasa:

Pesak za peskarenje i abraziju materijala. 
Više vrsta u ponudi: 
- kvarcni pesak 0,1 do 0.6mm; 
- kvarcni pesak 0.3 do1.2mm; 
- GARNET mesh 80, granulacija: 0.1 do 0.35mm; 
- GARNET mesh 30/60, granulacija 0.25 do 0.60mm: 
- GARNET mesh 20/40, granulacija 0.35 do 0.80mm; 
Po porudbžini možemo Vam dobaviti I sledeće vrste abrazivnih materijala: 
- čelični grit; 
- čelična sačma; 
- staklene perle; 
- aluminijumska sačma; 
- aluminijum oksid- korund- beli, braon i crni; 
- Cerium oksid- Cerium oxide; 
- Black silicon carbide- SIC- mohs Hardness: 9.5

Promenio član Djole Rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Palo je prvo testiranje. Zadovoljan sam kabinom, nigde ne pusta, usidivac sa kantom radi posao, sva prasina ostaje u kanti. Sta bi moglo biti bolje, pistolj sa ova dva creva je jako krut i nezgodan, ako neko zna da preporuci neki bolji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja