Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 271 postova

Mada sada kada malo bolje razmislim razlika izmadjeu forze 750 i x adv je samo u zicanim felnama? Ili ima jos neke razlike? A razlika je 1500e?

Ne znam cime mogu da opradvaju tu cenu za 350?

Ne znam sada mi je jako vruca glava :D 

Promenio član stikis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 317 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 13 sati, boza_kg je napisao:

Nisam još nigde našao zvanično cenu za ADV 350. Još uvek se priča o procenjenim i pretpostavkama, pa i na francuskim stranama. Gde si pokupio info o ceni u Frencuskoj? Na UK stranama pominju oko 6.000 funti, što je preko 7.000 €.

 

Pre 13 sati, stikis je napisao:

Upravu si, nije pouzdana ona slika sto sam je okacio, ne znam na netu sam negde naleteo kada sam trazio.
Ali postale su sulude cene, kapiram inflacija i sve ali ovo je bas otislo mnogoooo

Pa za te pare bih dosao jos malo i uzeo cb650r koja je ustvari moja bila prva zelja ali skuter mi je prakticniji zbog prostora za ostavu. Ali da ne idem sada sa teme.

Po meni ovo je mnogo para za 350, lep je sve super ali mnogo

To je zvanična cena na Hondinom sajtu za FR.

 

Az-Ww-Ap-No-Rp-G3-Ax-C76-RAEOQ.png

 

Mada, sad vidim dole "Turnkey price", što bi moglo da znači dosta toga (pogotovo sa lošim prevodom), ali ne verujem da bi uopšte stavljali cenu da nije to to.

Promenio član JunioR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Gledam cene i drugih motora od 200-300e su im nize cene nego kod nas... Jer je opste poznatno da prosecan francuz zivi bednije od nas pa im treba da im bude niza cena :na_glavi:
Sve sve i da je cak 500e skupolji od forze pa jos nekako da progutas pricu ali 1000e je kranji bezobrazluk po meni. Ali odavno je ovde nenormalno postalo normalano.
Meni je prelep motor ali ova cena za skuter od 350ccm mi je ipak prevelika.


Ispod svake cene i drugih motora stoje zvezdice, ali videcemo

Promenio član stikis
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne ide to tako. Francuzi naruče recimo 10.000 kom nekog modela motora, a Srbi 20 komada, i to verovatno iz treće ruke. Nisu isti uslovi. Plus imaju luke gde stižu kontejneri, verovatno manje administracije i sve drugo bolje organizovano, što utiče na cenu...

 

Ali polako, još je rano za zaključak da će kod nas biti 1.000€ skuplje. Videćemo, što bi rekli slepci :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Ma sve to stoji i da je vece trziste i veca konkurecija sve to mogu da razumem. 
Ali kako je onda razlika izmedju npr forza 5999 u fr a kod nas 6200, zasto tu nije razlika 1000e?
Veliki X adv je kod njih 12299 kod nas 12500.

Ali videcemo sta ce biti, ali cisto sumnjam da nece da drapnu cenu... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na onom klipu sa sajma, reče onaj direktorčić da će biti nešto skuplja od Forze.

U Italiji je "obična" Forza 6.100.

Pomenuo je još da će prvi primerci ADV biti sa originalnim top koferom. Za sada toliko, ne pominje se još cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kako zajeb. Zar nisi odgledao promo video? Za 4.700 evrića budeš baja do jaja, odvezeš se malo do plaže, malo procunjaš po gradu, laganica malo i po divljini, pokupiš plavojku sa extra pozadinom i odvezeš se u svetlu budućnos'. Šta tu ima nejasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Hahaha....a sve to ulazi u cenu...?

Onda ok...slazem se..korektno skroz.. :):):):):)

Inace taj na snimku deluje jace...a i oznaka je valjda 360..

 

Videh skoro...Aprilia nudi neki SR GT 200 za 4500...zato mi nine jasan Kymco 125 za 4700..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jeste, video je od 360-ice. A mislim da je šampion 125cc klase XMAX Tech, komentarisali smo već. 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XMAX 125 Tech - 62e/m, 2021. godište, Scooter, Beograd. Cena 5.340 € - Motori - Polovni Automobili

 

I to već neko vreme bogami. Ccc, greota, niko da smisli nešto skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Grešiš.

Na zapadu je dozvoljeno imaocu vozačke dozvole B kategorije, da vozi skuter (motocikl) 125ccm do 11kw. To je mnogima validna opcija za odlazak na posao. Uopšte, skuter kao prevoz, mnogima bude interesantan zbog gabarita, jednostavnosti, potrošnje, osiguranja...pa i cene. Nije to tamo tako nedostižno kao ovde.

Ima tu naravno i tržišne politike, u tom smislu su tako visoke cene, posebno za 125, jer je interesantan većem broju eventualnih kupaca. Na primer i motorići od 50, po meni koštaju jako puno....ali zato što je i želja velika da se poseduje. Mislim da je RS 50 nova negde oko 4000€.

To što je kod ekonomskog tigra 5 glava dobra plata....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam u stvari hteo da dam komentar na post pre tvog....na smisao skutera...ali dobro. Često mi se to desi kada se raskuckam, pišem, brišem.

Ljuta istina, što svežija, uvek najmanje boli. Uteha....eh, ako se već do nje dođe, znači da odavno nije valjalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ma to je vise bila ironija..

Skuter je itekako smislena sprava...i da su ljudi kod nas pametniji velika vecina bi imala po jedan bas za te stvari...posao-kuca..prodavnica...itd..da olaksaju sebi zivot u gradu..

Samo sto uz takve cene za nabavku skutera sve gubi smisao...na to sam mislio..

Eto jedan xmax..ili forza od 300ccm...koji su po meni prava mera za sve potrebe danasnjeg coveka..kostaju 6200e klot...

Po meni, nekom prosecnom coveku u ovoj zemlji moze biti samo u snovima..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja