Jump to content

Moto Zajednica

Rizik ili ipak ne?

Recommended Posts

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sta da ti kazem, onda kupi sa aliekspresa.
Ima dosta ADV motora koji mogu da se voze sa A2, samo nema sa tolikom snagom.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Zamisli koliko su ljudi sveta proputovali nekad bez youtuba. Budale nisu ni znali u kakve se serpentine upustaju. Nije za tebe motor druze moj ako se ti cimas gledanja videa na yt. Sta bi bilo da odes na Stelvio, kakve su tek tamo serpentine, san snova. Mani se corava posla.

 

i promeni nick, ne ide ovaj uz tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Da da, ja tek sad izvalio nick, iskteno vise mu prilici nick Subscriber

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

A dobro ljudi sto ste napali momka , svi smo mi nekad bili pocetnici i kretali u ovo . Sta vise ko odavno vozi nije imao internet i sve sta je dostupno danas, no se isprobavalo , uciko na svojim greskama.


Motor je jedna vrsta sporta , ne mogu reci luksuza ali jel potrebno para za sve ovo jeste . Pricam pored kupovine motora dosta kosta i oprema ali ako je kvalitetna ta ista oprema dosta i traje . Ako nemas para za opremu kupuj polovno , neki ce ovdje skociti dza bu , ali bolje kupiti polovne pantalone i jaknu nekog normalnog proizvodjaca nego novu kinesku . Jedino sto polovno nebih kupio nikad je kaciga , nekako mi nije higijenski a i malo je sujevjerje tu.


Takav put jednostavno bez opreme ne mozes voziti, ne mozes voziti ni tuda u lokalu . Sad je zima pa hvataj popuste , ja sam bas prije neki dan kupio pantalone na 30% popusta . Brdo kaciga sam vidjeo na 30-40% popusta i fino jedan mjesec kacigu , drugi pantalone i tako redom ili se odlucis za polovno sve zavisi od budzeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

a pustite decka da vozi.... jednom se zivi... jedini eventualni problem je sto je decko mlad.... da nikad seo na motor nije,.. polako i stici ce,... ali (ne)iskustvno u saobracaju je problem... te serpentine se nauce  brzo,... ali ako ne zna da ce bus sa druge strane da zauzme obe trake, i eventuano stane, i da iza ide gomila nervoznih koji se guraju da ga obidju...to je problem... ako ne zna da je prvih nekoliko minuta kise extra klizavo,..ono jeste mokro nije mokro,...e to je jos veci problem...

...cak i da ispravi krivinu, to su male brzine,.. nista nece da mu bude,...(ko onaj na videu gore).. autoput gde se vozi brzo je mnogo opasniji. A nema opciju da vozi sporo, ubice ga neko otpozadi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Zamisli koliko su ljudi sveta proputovali nekad bez youtuba. Budale nisu ni znali u kakve se serpentine upustaju. Nije za tebe motor druze moj ako se ti cimas gledanja videa na yt. Sta bi bilo da odes na Stelvio, kakve su tek tamo serpentine, san snova. Mani se corava posla.

 

i promeni nick, ne ide ovaj uz tebe

Nekada nije bilo mobilnih telefona, zivelo se mnogo sporije i opustenije, bez stresa, bilo je bar 3-4 puta manje vozila na putevima koja su bila dosta slabija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 minutes ago, Sharky - Alex said:

Nekada nije bilo mobilnih telefona, zivelo se mnogo sporije i opustenije, bez stresa, bilo je bar 3-4 puta manje vozila na putevima koja su bila dosta slabija

Tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Lijep pozdrav svim ucesnicima u temi i veliko hvala pokretacu teme…citajuci njegove “muke” sad i ja imam “putnu groznicu”.

 

Dosta toga je vec napisano ali evo i par mojih misli na temu :

 

Istra je po meni najpitomiji dio Hrvatske tako da po pitanju nacionalizma tamo nema straha, ali kako budala nazalost ima svagdi, nastoj parkirat motor da ne strci tablica, da se ne vidi sa puta, mozda kakva cerada za motor ili samo tablicu da pokrijes, cisto da si miran po noci ako maligani prorade kod slucajnog prolaznika debila ;)

 

Tehnicki, za motor je puno vece gazenje svakodnevna voznja po gradu (1.,2.,3., kreni stani) nego lipi duži djir na otvorenoj cesti, tako da tih 600km za motor nije nista, dapace, samo pomalo i uzivacete obojica.

 

Autoput je sigurniji od lokalnih cesta, u smislu da je promet u jednom smjeru (nema nadolazecih auta u tvom smjeru) a u slucaju nepovoljnih vremenskih prilika (snijeg,odroni) autoceste se bolje odrzavaju od lokalnih puteva i u tom smislu su daleko sigurniji…s druge strane, autoput je za motocikl zadnja opcija jer je uzasno monotono, nista ne vidis osim benzinskih pumpi, jako malo ljudi u tome uziva, tako da je autoput OK samo kad moras doc od tocke A do tocke B u sto kracem roku sa sto manje iznenadjenja. 

 

Za put od 600km meni bi trebalo cca 10 sati na motoru (lokalnim cestama), putna brzina mi je najcesce 50km/h jer moram stat barem natankat, zapalit, protegnit se, opalit koju slicicu, pojest nesto, popit vode. Dan nije bas najduzi u martu, kreni sto ranije iz Kule, da te ne uhvati mrak pred kraj puta kad si najumorniji. Tako da racunaj i da pauze radis prije nego osjetis da “zulja” a sto si blize cilju pauze su uglavnom sve cesce. Meni je vazno napravit pauzu prije posljednjih 50ak km jer sam tad najumorniji, pada koncentracija a ulazim u zonu gusceg prometa. 

 

Sto se tice tvog konkretnog puta u 3. misecu za Istru iz Kule mislim da je tad jos prehladno za ic motorom preko Dinarskog pojasa. Bez kisnog odijela ne pomisljaj na put. Ako sam dobro shvatio, ides u martu, odradis sezonu i nazad u augustu?

 

Ja bi onda do Istre radije na auto-put - stisnes zube istrpis dobijes i to iskustvo, a na povratku u augustu mozes kuda hoces lokalnim cestama, dan je ljeti dug mozes si isplanirat da usput nesto i vidis.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
Pre 3 sati, overtone je napisao:

Lijep pozdrav svim ucesnicima u temi i veliko hvala pokretacu teme…citajuci njegove “muke” sad i ja imam “putnu groznicu”.

 

Dosta toga je vec napisano ali evo i par mojih misli na temu :

 

Istra je po meni najpitomiji dio Hrvatske tako da po pitanju nacionalizma tamo nema straha, ali kako budala nazalost ima svagdi, nastoj parkirat motor da ne strci tablica, da se ne vidi sa puta, mozda kakva cerada za motor ili samo tablicu da pokrijes, cisto da si miran po noci ako maligani prorade kod slucajnog prolaznika debila ;)

 

Tehnicki, za motor je puno vece gazenje svakodnevna voznja po gradu (1.,2.,3., kreni stani) nego lipi duži djir na otvorenoj cesti, tako da tih 600km za motor nije nista, dapace, samo pomalo i uzivacete obojica.

 

Autoput je sigurniji od lokalnih cesta, u smislu da je promet u jednom smjeru (nema nadolazecih auta u tvom smjeru) a u slucaju nepovoljnih vremenskih prilika (snijeg,odroni) autoceste se bolje odrzavaju od lokalnih puteva i u tom smislu su daleko sigurniji…s druge strane, autoput je za motocikl zadnja opcija jer je uzasno monotono, nista ne vidis osim benzinskih pumpi, jako malo ljudi u tome uziva, tako da je autoput OK samo kad moras doc od tocke A do tocke B u sto kracem roku sa sto manje iznenadjenja. 

 

Za put od 600km meni bi trebalo cca 10 sati na motoru (lokalnim cestama), putna brzina mi je najcesce 50km/h jer moram stat barem natankat, zapalit, protegnit se, opalit koju slicicu, pojest nesto, popit vode. Dan nije bas najduzi u martu, kreni sto ranije iz Kule, da te ne uhvati mrak pred kraj puta kad si najumorniji. Tako da racunaj i da pauze radis prije nego osjetis da “zulja” a sto si blize cilju pauze su uglavnom sve cesce. Meni je vazno napravit pauzu prije posljednjih 50ak km jer sam tad najumorniji, pada koncentracija a ulazim u zonu gusceg prometa. 

 

Sto se tice tvog konkretnog puta u 3. misecu za Istru iz Kule mislim da je tad jos prehladno za ic motorom preko Dinarskog pojasa. Bez kisnog odijela ne pomisljaj na put. Ako sam dobro shvatio, ides u martu, odradis sezonu i nazad u augustu?

 

Ja bi onda do Istre radije na auto-put - stisnes zube istrpis dobijes i to iskustvo, a na povratku u augustu mozes kuda hoces lokalnim cestama, dan je ljeti dug mozes si isplanirat da usput nesto i vidis.

 

Da sve ste dobro shvatili. Znao sam da ce tako biti, planirao sam i da narucim ceradu za motor. Da to cu i ja da radim... Tj sad nemam opremu, ali takav komentar sam i cekao da mi kaze da bez opreme nema hleba... Jer tamo je jos hladnjikavo, ali preko leta ove godine nije bilo prepuno kise pa nisam znao kako je pocetkok godine sa vremenom. I da to sam i planirao da kad se vratim iz hrvatske da onda uzmem opremu i motor jos da skockam i onda bi planirao na neki manji put prvo. 

 

P. S. Svim iskusnijim vozacima samo ovo da kazem... Ja znam da ste vi iz drugog doba, i da nije bilo interneta, videa, foruma itd... I morali ste sami da se snalazite. Ja bi rekao da je to ljubomora na to sto nama trenutno internet pruza. Ne kazem da je najbolja stvar na svetu. Ali mnogo pomaze ako zna kako da se koristi. Dali ocekujete i od drugih da rizikuju kao sto je jedan kolega rekao da jeste rizik? Nisam plasljivac ili ne znam ili ja sta. Samo razmisljam da sebi ne ugrozim buducnost jer sam hteo da budem pametan...Nego hteo sam da pokrenem temu da vidim misljenja, hteo sam do povecam svest vozaca da ne treba misliti da i sa km, sve znamo... znao sam da ce biti negativnih komentara jer je put dug za moje iskustvo, a i opremu nemam, ali sam bas to hteo i da cujem od nekog starijeg vozaca dali je imao slucaj da je otisao posle samo toliko km na dug put. Ali ako vas je tema uvredila, onda ja se iskreno izvinjavam... Onda necu pokretati teme i jednostavno dok naucim nesto vise o motorima pomagacu drugima kao sto sam i rekao, a o zabavi na forumu necu ni razmisljati i tjt. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Druze ja jesam iz doba kao ti manje vise, mozda sam malo stariji, internet i forum i yt je postojao i pre nego sto sam seo na moj prvi motor i otisao u saobracaj sa 14 godina starosti. Pratim i ja neke yt kanale i to konkretno 3: FortNine, Motorcycle Adventures (koga bih ti i predlozio da pogledas jer je lik poprilicno u realnosti i ima stvarno dobre savete a pri tom je obisao ceo svet) i Voju i Platisu - Mudrolije o Motorima. Naprimer od Pavlina iz Motorcycle Adventures sam cuo mnogo korisnih saveta ali i sa njim se ne slazem bas oko svega. Svako ima svoje vidjenje motora, nekom je to prakticno prevozno sredstvo, neko voli jaku sportsku masinu izmedju kolena, neko voli dugacka krstarenja autoputom, a nekom autoput i ne pada napamet, neko voli da smirgla fuzastere u krivini a neko voli zvuk brundanja V2 masine, vetar u kosi i lagano kruziranje, neko vozi samo stazu a neko voli da putuje a pri tom i istrazuje. A ti ga druze bre mnogo filozofiras. Ne moze sve odmah i sad, neke stvare dolaze vremenom. Znam neke ljude iz mog kraja i rado volim da slusam njihove price kako su pre 40 godina sa guzzijima falkoncima i MZovima obilazili celu bivsu Jugu, Italiju Austriju, Nemacku... Od opreme kozna jakna za grad, farmerke i jedva neka kaciga. Od navigacije papirna karta i znakovi. Bilo im je ekstra i nisu znali za bolje. Preporucio bih da procitas putopise kolege Stampar. Mi sad imamo sve i sve nam je pristupacno i sve bre pravimo neku filozofiju. Te ovaj motor ima slabu zastitu od vetra, ovaj ima uze sediste, ovaj ima vibracije...
Kao sto rekoh motor pod dupe i sedi i vozi, tako ces najbolje da naucis da vozis, da vidis sta ti odgovara a sta ne, i sta ti treba a sta ne. Ako sedis kuci i gledas jutubere neces daleko da stignes.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 3 minuta, Darko 012 je napisao:

Druze ja jesam iz doba kao ti manje vise, mozda sam malo stariji, internet i forum i yt je postojao i pre nego sto sam seo na moj prvi motor i otisao u saobracaj sa 14 godina starosti. Pratim i ja neke yt kanale i to konkretno 3: FortNine, Motorcycle Adventures (koga bih ti i predlozio da pogledas jer je lik poprilicno u realnosti i ima stvarno dobre savete a pri tom je obisao ceo svet) i Voju i Platisu - Mudrolije o Motorima. Naprimer od Pavlina iz Motorcycle Adventures sam cuo mnogo korisnih saveta ali i sa njim se ne slazem bas oko svega. Svako ima svoje vidjenje motora, nekom je to prakticno prevozno sredstvo, neko voli jaku sportsku masinu izmedju kolena, neko voli dugacka krstarenja autoputom, a nekom autoput i ne pada napamet, neko voli da smirgla fuzastere u krivini a neko voli zvuk brundanja V2 masine, vetar u kosi i lagano kruziranje, neko vozi samo stazu a neko voli da putuje a pri tom i istrazuje. A ti ga druze bre mnogo filozofiras. Ne moze sve odmah i sad, neke stvare dolaze vremenom. Znam neke ljude iz mog kraja i rado volim da slusam njihove price kako su pre 40 godina sa guzzijima falkoncima i MZovima obilazili celu bivsu Jugu, Italiju Austriju, Nemacku... Od opreme kozna jakna za grad, farmerke i jedva neka kaciga. Od navigacije papirna karta i znakovi. Bilo im je ekstra i nisu znali za bolje. Preporucio bih da procitas putopise kolege Stampar. Mi sad imamo sve i sve nam je pristupacno i sve bre pravimo neku filozofiju. Te ovaj motor ima slabu zastitu od vetra, ovaj ima uze sediste, ovaj ima vibracije...
Kao sto rekoh motor pod dupe i sedi i vozi, tako ces najbolje da naucis da vozis, da vidis sta ti odgovara a sta ne, i sta ti treba a sta ne. Ako sedis kuci i gledas jutubere neces daleko da stignes.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Slazem se sa tim i stojim iza toga i planiram da praksiram, ali nisam ocekivao od pojedinaca da ce bas kritikovati taj moj stav da proverim, da se uverim, da saznam i da ne rizikujem... Posto sam izgubio par drugova i jos vise imam koji imaju povrede bas zbog toga sto se nisu obrazovali malo vise o par stvari pre puta. A ja sam medzu najvecim baksuzima tako da bas da rizikujem da budem u kolicima do kraja zivota nemam nameru, ali ta ljubav ka motorima mi neda da ostavim motore... Tako da vec moram da kombinujem... Ali za sada sam se dobro snalazio... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Naravno da cemo kritikovati kad si presao ukupno 500km, planiras put od 600 i govoris kako se bojis serpentina u Hrvatskoj. A pri tom hoces da kupis opremu sa aliexpressa, sta si ocekivao da ti kazemo? Prodaj motor i idi biciklom. Ja imam veliko strahopostovanje prema motoru ali nemam uticaj na druge u saobracaju i to je fakat za sve. Od gledanja videa na yt nema vajde dok probleme sam ne iskusis na svojoj kozi. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
4 hours ago, Speedrunner02 said:

Ja bi rekao da je to ljubomora na to sto nama trenutno internet pruza.

Pa evo vidi se šta vam pruža na žalost. Pruža vam to da sve što pogledate ili pročitate uzimate zdravo za gotovo. "Pratite" jebene Youtube-re i od njih skupljate celu mudrost ovog sveta ne znajući da polovina njih pojma nema o temi kojom se bavi nego da to radi da zaradi neku paricu.

 

P.S. Ako je 02 u tvom niku skraćenica od godine rođenja 2002. da znaš da imam sina godinu dana mlađeg od tebe i veoma dobro znam o čemu pišem. 

 

P.P.S. O računanskoj pismenosti i upotrebi računara nemoj da gajiš iluzije vezano za nas "starije" jer besomučno gledanje Youtube-a i drnadanje po forumima sa smislenom upotrebaom računara nema ama baš ništa.

 

Nemoj da se uvrediš jer mi to stvarno nije namera nego uzmi lepo to motorče i na proleće vozi. Samo tako ćeš steći potrebno iskustvo za svaki put i svaku krivinu i uzbrdo i nizbrdo na kugli zemaljskoj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma ja mu kazem samo kednu malo duzu turu da napravi, nece da filozofira ovako nego ce da cita putopise i da se raspituje o sledecoj destinaciji.
Vozi uvek u granicama svojih mogucnosti i tako si se bar 70% zastitio da ne budes u invalidskim kolicima, a cim pocnes malo vise da se vozos prestaces da razmisljas sta sve moze da ti se desi dok vozis motor. Koliko pesaka je poginulo dok je samo islo svojim putem trotoarom.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Otiđi do Novog Sada jedan dan i vozi Frušku goru gore-dole i rešio si problem serpentina. Nećeš mnogo naučiti, ali ćeš saznati šta je to serpentina i da li je ona za tebe. Popodne odeš kući, prespavaš i sutra znaš dal ćeš u Istru ili u Budimpeštu, do tamo sve ravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja