Jump to content

Moto Zajednica

Macro

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kapljice. Od prvih 50ak pokusaja najbolje sto sam uspeo je ovo radjanje krunice. Nisam nesto puno pripremao, cisto da pokusam. Valjalo bi jos malo da se spustim, nego nesto mi se ledja ukocila. Nastavicu da vezbam ovo

post-1915-12879016868511_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Muljaz alal vera.... :o

 

Ne isprskash aparat jer je sve u dubljoj posudi, providnoj,  ili ide drugo staklo ispred obkjektiva.

 

Ili u krajnjem slucaju filter preko objektiva (uv providan) a kesa tj. najlon preko aparata i blic glava/e;)

 

To je u sustini jedna kap koja pada a ovakav efekat nastaje zbog povrsinskog napona vode, koji popusti pri odredjenom pritisku;)

 

Muljaz daj nam opis opreme i postavke koju si koristio ako te ne mrzi, tako svo ovde mogu ponesto i da naucce;)

 

Evo kako se neslavno zavrsio moj pokusaj pre 2 godine da slikam kapljice ;D

post-100-1287901693913_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Pa kad sam vec poceo ajde da se prikacim i na ovaj makro. Nisam bas neki strucnjak u ovoj sveri al se trudim.

 

  Prolece u najavi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E ja se malo nasalio a vi me nehvaliste toliko. Hvala.

Prprema jednostavna. Lavabo pun do vrha, jedna stona lampa sa onim tanjirom + blic, neki cvrst oslonac posto treba drzati aparat jedno 100 okidnaja, voda sa slavine da povremeno kaplje taman toliko da se smiri u lavabou izmedju okidanja, UV zbog objekiva, krpica za brisanje istog, 1/1xx do 1/500 sa blendom od 4 do 11. Najbolji rezulktati su mi bili na 1/250 i oko 7 blenda.  Videcu dok jos malo budem eksperimentisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

E ja se malo nasalio a vi me nehvaliste toliko. Hvala.

Prprema jednostavna. Lavabo pun do vrha, jedna stona lampa sa onim tanjirom + blic, neki cvrst oslonac posto treba drzati aparat jedno 100 okidnaja, voda sa slavine da povremeno kaplje taman toliko da se smiri u lavabou izmedju okidanja, UV zbog objekiva, krpica za brisanje istog, 1/1xx do 1/500 sa blendom od 4 do 11. Najbolji rezulktati su mi bili na 1/250 i oko 7 blenda.  Videcu dok jos malo budem eksperimentisao

 

Ko pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Kapljice. Od prvih 50ak pokusaja najbolje sto sam uspeo je ovo radjanje krunice. Nisam nesto puno pripremao, cisto da pokusam. Valjalo bi jos malo da se spustim, nego nesto mi se ledja ukocila. Nastavicu da vezbam ovo

 

Ja sam stigao do ovde.

post-2536-12879017549679_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Kako 1/4 ka, te kapljice je nemoguce uhvatiti sa  jednom cetvrtinkom sekunde....?

 

Kada sam to slikao iskapirao sam da mi je dubinska oštrina premala te sam postavio aparat u aperture priority i zatvarao blendu korak po korak i slikao sve da vidim šta dobijam. Tek kada sam pogledao exif fotografije koju sam objavio jer mi se dopala shvatio sam koja je kombinacija blende i ekspozicije, i ja sam iznenađen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ako je radjeno sa blicem onda je moguce i 1/4s. Ali ako se vec radi sa blicem onda na M i stavis 1/160 ili 1/200, ISO 100-200  i blenda koja ti odgovara ;)

 

Mene mrzi da probavam ali ako se nakanim jedan dan odradicu sa dva-tri blica i folijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ako je radjeno sa blicem onda je moguce i 1/4s. Ali ako se vec radi sa blicem onda na M i stavis 1/160 ili 1/200, ISO 100-200  i blenda koja ti odgovara ;)

 

Mene mrzi da probavam ali ako se nakanim jedan dan odradicu sa dva-tri blica i folijama...

 

Neznanje je ponekad baš kreativno. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja