Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbr 900rr zveckanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
On 10.12.2021. at 14:11, ser je napisao:

sve ti je isto i sc28 i 29 i 33

Ma joj nije bas isto, gledam zbog ulja, a i da mogu ostalo pogledat. Btw..gleda sam za iberlauf na goglu, vjv je to sve isto ko i s autom, na yugu se skida ta cjev da dobije na snazi, jedino vracaju kad idu na tehnicki da mogu proc eko test

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Eto mozda nekom i pomegnem ako mu motor malo vise trosi i teke slabije vuce. Mislim da cu samo uzet neko crivo spojit ga na iberlauf i spustit ga doli, samo da nebi stetilo za zadnju gumu kad budu te pare izlazile... Hmmm mozda bi bilo bolje nedi drugdi provest to crivo sa strane mozda... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Eto mozda nekom i pomegnem ako mu motor malo vise trosi i teke slabije vuce. Mislim da cu samo uzet neko crivo spojit ga na iberlauf i spustit ga doli, samo da nebi stetilo za zadnju gumu kad budu te pare izlazile... Hmmm mozda bi bilo bolje nedi drugdi provest to crivo sa strane mozda... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma kakav gubitak snage, pa nije to Yugo od 45ks. A taj cbr ti ne trosi nista kad se krstari sa njim u 3-4-5000 rpm.

Isti ti je manual, veruj mi. 28 i 29 su ti isti agregati, samo sto je ovaj drugi pravljen za francusko trziste, pa je bio limitiran na 100ks. A 33 ti je 919ccm, al je sve apsolutno isto na njemu sem dekli koje imaju samo drugaciji izgled i prozorce za ulje (verovatno je tu stala ta razlika od 26ccm).

Ulje sipaj 15w50, zbog leta i temperatura koje idu preko 45°C.

3.7l staje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Iberalauf je odušak motora.Kad para izađe, uđe malo vazduha da se nestvara vakum.Kad na iberlauf izlazi ulje, u motoru je zapušen kanal ili je pohaban totalno.Crevo koje viri zbog ulja, je znak poslednjeg pozdrava.Motori pred smrt rade najbolje, ali jako kratko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 16 sati, Racer01 je napisao:

Eto mozda nekom i pomegnem ako mu motor malo vise trosi i teke slabije vuce. Mislim da cu samo uzet neko crivo spojit ga na iberlauf i spustit ga doli, samo da nebi stetilo za zadnju gumu kad budu te pare izlazile... Hmmm mozda bi bilo bolje nedi drugdi provest to crivo sa strane mozda... 

Kao nekada na lanac direktno i resavas dva problema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 12.12.2021. at 8:13, ser je napisao:

Ma kakav gubitak snage, pa nije to Yugo od 45ks. A taj cbr ti ne trosi nista kad se krstari sa njim u 3-4-5000 rpm.

Isti ti je manual, veruj mi. 28 i 29 su ti isti agregati, samo sto je ovaj drugi pravljen za francusko trziste, pa je bio limitiran na 100ks. A 33 ti je 919ccm, al je sve apsolutno isto na njemu sem dekli koje imaju samo drugaciji izgled i prozorce za ulje (verovatno je tu stala ta razlika od 26ccm).

Ulje sipaj 15w50, zbog leta i temperatura koje idu preko 45°C.

3.7l staje.

A bas cu probat stavit na usis da vidim ima li razlike, pa javim.

Primjetija sam to da ne trosi kad ga laganini vozis, ne ide priko 5ipo 6l, a opet ide lipo, al zato bogami kad ga stisces oce da ide i priko 15l hahah, al bmk za potrosnju, naravno da ce trosit ne ide na zrak heh

Ma ima razlike u manuelu od 919 pise da ide 10w40 ulje i 4.4l ulja sa izmjenom filtera, a cita sam na forumu za 893 model ide 3.5l 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 12.12.2021. at 17:27, icecool je napisao:

Iberalauf je odušak motora.Kad para izađe, uđe malo vazduha da se nestvara vakum.Kad na iberlauf izlazi ulje, u motoru je zapušen kanal ili je pohaban totalno.Crevo koje viri zbog ulja, je znak poslednjeg pozdrava.Motori pred smrt rade najbolje, ali jako kratko vreme.

Motor je cist ko suza nema nidi ulja nit je masana masina tkda sigurno ne curi ulje na iberlauf i motor ne trosi ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma ne bre, 4.4 ide kad je suv agregat, posle sklapanja... A 3.5 ide bez zamene filtera.

3.6 ili 3.7 sad ne mogu tacno da se setim kad menjas i filter.

Ja kad sam menjao, uzmem 4l, napunim plasticnu flasicu od onih baby 0.33l voda, ostatak u agregat.

10w40 ide po uputstvu, al neces nista pogrestiti ako sipas 15w50. Zbog visokih temperatura u letnjem periodu (po naglasku pretpostavljam da si pored mora) ti je bolje to

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Aha u redu, a nista onda cu tako probat, hvala tii. Jesam heh iz splita sam 

A reci mi kad si provjerava ulje jel bi onu sipku od ulja za provjeru zavidava do kraja navoja il samo onako stavija bez zavidavanja da provjeris nivo ulja. Ja samo stavim tu sipku i onda izvucem ne zavidavam u navoj. Sad ne znam kako je pravilno, ne mogu nidi nac kako bi tribalo bit pravilno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
31 minutes ago, Racer01 said:

Aha u redu, a nista onda cu tako probat, hvala tii. Jesam heh iz splita sam 

A reci mi kad si provjerava ulje jel bi onu sipku od ulja za provjeru zavidava do kraja navoja il samo onako stavija bez zavidavanja da provjeris nivo ulja. Ja samo stavim tu sipku i onda izvucem ne zavidavam u navoj. Sad ne znam kako je pravilno, ne mogu nidi nac kako bi tribalo bit pravilno...

Verovatno se ne zavrce, tako je na VFR-u. Potrazi manual pa proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 26.12.2021. at 18:59, Motorcyclist je napisao:

Verovatno se ne zavrce, tako je na VFR-u. Potrazi manual pa proveri.

Ma trazija sam, al nema. Reka mi je i mehanicar da bi se tribalo tako gledat, bez zavidavanja u navoj. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

E i da vam kazem sta je na kraju bilo sa onim zveckanjem s live strane. U pm cili dan smo izgubili ja i mehanicar. Covik je dosa kod mene kuci s alatom. Rastavili smo po motora digli glavu provjerili ventile, fazni lanac, bregastu itd. Sve je u top stanju i sad gledamo sta moze bit upalimo motor opet i sve gledamo slusamo i na kraju otkrijemo da se cuje kod lanca, lanac je bija mali labav pa je zvecka nedi sa strane od vibracija, malo ga zategli i rijesili problem, bem ti. Al aj neka bolje i to nego nesto vece, al opet izjebali se da bi na kraju bila ta sitnica hahah. Mislim na pogonski lanac kotaca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 29.12.2021. at 7:21, Disko Nindža je napisao:

Ne kapiram kako može biti do pogonskog lanca kad se čuje zveckanje kad motor stoji u mestu :zbunjen: 

A eto vidis sve je moguce. Btw. Sretna Novaa Godina svima!! puno zdravlja i srice, ostalo ce sve nadocii :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja