Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbr 900rr zveckanje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema na cemu, 

bendiks (frailauf) je dole nisko, na ledjima magneta, ne cuje se on... Ako ti je za utehu ja sam sa cbr1000f kojoj zvekece lanac presao preko 100000km!

Jeste drugaciji tip spanera i centralno postavljen lanac ali zvuk je isti. Menjao sam spanere, klizace, nije pomoglo, prozvrci se posle par hiljada.

 

Prva pomoc je da se sipa gusce ulje, prekine li zveckanje kada se zagreje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

Nema na cemu, 

bendiks (frailauf) je dole nisko, na ledjima magneta, ne cuje se on... Ako ti je za utehu ja sam sa cbr1000f kojoj zvekece lanac presao preko 100000km!

Jeste drugaciji tip spanera i centralno postavljen lanac ali zvuk je isti. Menjao sam spanere, klizace, nije pomoglo, prozvrci se posle par hiljada.

 

Prva pomoc je da se sipa gusce ulje, prekine li zveckanje kada se zagreje?

Al zvuk ne dolazi sa desne strane, svakako moram to jos provjerit onako kako si reka sa kacavidom(sarafcigerom). Mislim da se zvuk smanjiva kad se malo zagrije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Slusam sad onaj snimak... Korpa nije, radilica nije, verovatno je ono sto ti kaze nfs.

Ali, uzmi baci pogled i na izduvnu granu, gore negde na pocetku, kod agregata, da nema neku rupicu. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Pre 5 sati, ser je napisao:

Slusam sad onaj snimak... Korpa nije, radilica nije, verovatno je ono sto ti kaze nfs.

Ali, uzmi baci pogled i na izduvnu granu, gore negde na pocetku, kod agregata, da nema neku rupicu. 

E sad sam lud.... I gleda sam jos neki video tu na forumu, da se zna desit da bude na grani nesto neka rupica, al kazem opet ma nije culo bi se to malo drukcije onda,a znas sta su mi radili kad su mi minjali gume na motoru, nisu imali prednji stender za moj motor i digli su prednji kraj dizalicom posebnom nije bas obicna nego bas ona za enduro motore, posto se bas bave s motorima i inace se prave servisi, al eto specijalci nisu imali stender prednji... Digli su motor na sredini flanđe ispod kartera doli di je katalizator,  i pitam ih moze li sta bit tako, kaze ovaj ma nece nista 100% vec smo to radili, a sve mi u glavi desit ce se neko sranje, al ajd kazem ako i bude sta popravit ce to svakako napravija bi scenu tamo dok nebi popravili...  nista kad uvatim vrimena prigledat cu s kacavidom(sarafcigerom) dolazi li zvuk iz masine il grane, a kako da prigledam grane? Mislim da bi bilo najbolje pospricat s necim po granama, ako promini zvuk postoji rupica il nekako drukcije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Evo da javim kakva je situacija. Provjerava sam sarafcigerom odakle dolazi zvuk i nista bez uspjeha ne cuje se nista u masini. Odveza sam motor kod majstora, nije ima vrimena da pogleda motor odma i dobro ostavim mu motor kad bude ima vrimena pogledat ce. I sutra mi javi da ne moze nista ovako rec dok ne skine masinu doli i rastavi ju cilu, to mi nekako bas i ne drzi vodu i mislim da nije bas strucan za to. Odusta sam od toga i mislim da cu trazit dalje drugog majstora, ako ne uspijem sam sredit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Prvo imam u planu da prominim ulje, jer prijasnji vlasnik kaze da je liva 15w 50, a to mi se cini malo gusto ulje zar ne? Trazija sam manual servis na googlu, al nikako da nadem za svoj motor.  893 pc28

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav forumasi, evo ovako otkrija sam mali detalj u vezi kvara, ako i je uopce kvar. Znaci sad u ova hladnija vrimena dok je motor hladan, odnosno dok je ulje hladno, ne cuje se nista a cim se malo zagrije znaci nekih 1 min rada u leru pocne se cut kao neku lupkanje, dok su bila toplija vrimena cim bi ga upalija culo bi se.. Al kako da opisem to, to uopce nije ni lupkanje nego nesto tiho tiho kao da ne znam ni sam kako bi opisa, al uglavnom svakako ima video snimak.  https://youtu.be/Noa_AA3mnrw Znaci kad stojim uspravno na motoru jedva da se cuje to, nego tek kad se sagnem kod masine cuje se, s live strane. Svaki savjet je dobro dosa, a kod majstora necu ic dok ne nadem nekog ko radi samo motore... Hvala unaprid 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Mani po snimku ne deluje našto baš zabrinjavajuće,samo jedna napomena,jesi li kontrolisao ventile.Meni vuče da zvrcka neki ventil:labav ili pretegnut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Pre 2 sati, Surla85 je napisao:

A koliki su ti obrtaji u leru kad je vruc ?

Da probas malo podici ler.

Jesam pokusa sam kad dignem ler gas to kao zveckanje prati okretaje koliko dignem sta vise dizem jace se cuje, al opet ne cuje se bas jako ni kad dignem na 3k obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Pre 2 sati, gebee&co je napisao:

Mani po snimku ne deluje našto baš zabrinjavajuće,samo jedna napomena,jesi li kontrolisao ventile.Meni vuče da zvrcka neki ventil:labav ili pretegnut.

A mislim da je drukciji zvuk ventila, jednom mi je na autu ventil popustija i culo se bas udaranje, a ovo je vise kao neko priskakanje. Kao da se bendiks cuje il nes kod bendiksa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Odagnaćeš svaku suknju ako jedno po jedno proveriš,zazore ventila ,bendiks,anlaser,sve što može da se proveri.Ovako na pamet i pretpostavkama ode u nedogled.I niko ovako preko snimka i preko foruma ne može da pomogne.Nego zasuči rukave pa provera jedno po jedno.Za gomilu stvari ne mora da se vadi agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 4.12.2021. at 14:25, gebee&co je napisao:

Odagnaćeš svaku suknju ako jedno po jedno proveriš,zazore ventila ,bendiks,anlaser,sve što može da se proveri.Ovako na pamet i pretpostavkama ode u nedogled.I niko ovako preko snimka i preko foruma ne može da pomogne.Nego zasuči rukave pa provera jedno po jedno.Za gomilu stvari ne mora da se vadi agregat.

U pravu si. A jel mozda znas cemu sluzi na glavi kao neki odusak, jel bi tu tribalo bit neko crivo il? Posto kod mene nema nikakvog criva na tom odusku il sta je vec to s desne strane glave tj. Na poklopcu od glave motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
On 11/21/2021 at 2:25 PM, Racer01 said:

E sad sam lud.... I gleda sam jos neki video tu na forumu, da se zna desit da bude na grani nesto neka rupica, al kazem opet ma nije culo bi se to malo drukcije onda,a znas sta su mi radili kad su mi minjali gume na motoru, nisu imali prednji stender za moj motor i digli su prednji kraj dizalicom posebnom nije bas obicna nego bas ona za enduro motore, posto se bas bave s motorima i inace se prave servisi, al eto specijalci nisu imali stender prednji... Digli su motor na sredini flanđe ispod kartera doli di je katalizator,  i pitam ih moze li sta bit tako, kaze ovaj ma nece nista 100% vec smo to radili, a sve mi u glavi desit ce se neko sranje, al ajd kazem ako i bude sta popravit ce to svakako napravija bi scenu tamo dok nebi popravili...  nista kad uvatim vrimena prigledat cu s kacavidom(sarafcigerom) dolazi li zvuk iz masine il grane, a kako da prigledam grane? Mislim da bi bilo najbolje pospricat s necim po granama, ako promini zvuk postoji rupica il nekako drukcije?

 

To se meni desilo, evo snimak kako je izgledalo tj. čulo se

 

 

Ja sam isto posumnjao na lanac jer baš podseća na to, ali sam osluškivanjem šrafcigerom na uvo utvrdio da lanac nije.. posle par dana sam isto tražio kvar ali je bilo veče i mračno, pa sam primetio varnicu koja izlazi kroz nagorelu rupicu na izduvnoj grani. Skinuo, zavario je, i evo i danas nema problema. Izduvna grana najčešće progori odmah na prvoj krivini po izlazu iz agregata, tu je najveća temperatura a i krivina je na udaru.

 

Pozajmi i neki stetoskop od mehaničara pa probaj njime da lociraš izvor lupkanja.

 

Ovo što pokazuješ na slici ti je jedna od bobina i kablovi za dve svećice, kao što je kolega već i rekao. U pozadini između dva kabla vidim da ima jedan sisak na koji bi trebalo da je navučeno neko crevo, ali ne mogu sad da se orijentišem šta je i gde ide, morao bih da proverim kod mene na motoru.

 

Možda ti pomogne i service manual, evo linka pa preuzmi ako ga već nemaš, svakako jako korisna stvar

https://www.manualslib.com/download/792826/Honda-Cbr900rr.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Kod mene isto na prvoj grani, provalio kad prolazim pored zida ili bankine, odbija zvuk. Posle u mraku video gde varnici.

A to crevce sto fali ide u filter vazduha sigurno, samo ne mogu da se setim dal ide sa strane (desne) ili na sredini u onu malu kutijicu. Al pre bih rekao da je sa strane.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 6.12.2021. at 8:35, AndjeoPakla je napisao:

 

To se meni desilo, evo snimak kako je izgledalo tj. čulo se

 

 

Ja sam isto posumnjao na lanac jer baš podseća na to, ali sam osluškivanjem šrafcigerom na uvo utvrdio da lanac nije.. posle par dana sam isto tražio kvar ali je bilo veče i mračno, pa sam primetio varnicu koja izlazi kroz nagorelu rupicu na izduvnoj grani. Skinuo, zavario je, i evo i danas nema problema. Izduvna grana najčešće progori odmah na prvoj krivini po izlazu iz agregata, tu je najveća temperatura a i krivina je na udaru.

 

Pozajmi i neki stetoskop od mehaničara pa probaj njime da lociraš izvor lupkanja.

 

Ovo što pokazuješ na slici ti je jedna od bobina i kablovi za dve svećice, kao što je kolega već i rekao. U pozadini između dva kabla vidim da ima jedan sisak na koji bi trebalo da je navučeno neko crevo, ali ne mogu sad da se orijentišem šta je i gde ide, morao bih da proverim kod mene na motoru.

 

Možda ti pomogne i service manual, evo linka pa preuzmi ako ga već nemaš, svakako jako korisna stvar

https://www.manualslib.com/download/792826/Honda-Cbr900rr.html

Dada vidija sam taj video, al nije kod mene takav zvuk, a i kod mene se nista ne cuje dok je ulje skroz hladno. Ma ne mislim na bobinu, to sam drza prst da maknem kabele da se bolje vidi taj kanal bez criva. Hvala za manual, al meni triba za 893ccm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 6.12.2021. at 8:53, ser je napisao:

Kod mene isto na prvoj grani, provalio kad prolazim pored zida ili bankine, odbija zvuk. Posle u mraku video gde varnici.

A to crevce sto fali ide u filter vazduha sigurno, samo ne mogu da se setim dal ide sa strane (desne) ili na sredini u onu malu kutijicu. Al pre bih rekao da je sa strane.

 

Hmm ne kuzim zas bi islo u filter? Cini mi se kao da je neki odusak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja