Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2022

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nešto sam čačkao po MotoGP sajtu i vidi vidi ko drži rekord  staze na Sepangu :D 

 

Sepang.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dame i gospodo, sprdali ste Desmo Dovija i bili ste tužni kada je otišao iz Ducatija, ali imam lepe vesti za sve vas. Došao nam je BAUCATI!

Pogledajte natpis na kombinezonu.

 

DCR61290_UC354549_Mid.jpg

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

A zuta boja kombinezona je u cast penzionera ili da navijaci ne budu na trosku pri promeni boja zastava, majica, kacketa...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam jel' postoji english...mada ima sigurno informacija i na nekim drugim portalima. Elem..

Po pravilima, uzima se prosek iz dva merenja (dva sata razlike od jednog do drugog)...i došlo se do cifre od (oko) 455 km/h, iako je mašina dostigla čak 470, ali to nije validan rezultat.

Ono što je interesantno i na šta bih da skrenem pažnju, je rezultat koji je postignut sa istom spravom, ali bez aerodinamičkog oklopa. On iznosi (oko) 370 km/h.

Znači, oko 100km/h razlike.

Zato ne treba da čudi, iako ume užasno da izgleda, sva pažnja timova u GP vezana za aerodinamiku...krilca, deflektori, trte mrte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Ne znam jel' postoji english...mada ima sigurno informacija i na nekim drugim portalima. Elem..

Po pravilima, uzima se prosek iz dva merenja (dva sata razlike od jednog do drugog)...i došlo se do cifre od (oko) 455 km/h, iako je mašina dostigla čak 470, ali to nije validan rezultat.

Ono što je interesantno i na šta bih da skrenem pažnju, je rezultat koji je postignut sa istom spravom, ali bez aerodinamičkog oklopa. On iznosi (oko) 370 km/h.

Znači, oko 100km/h razlike.

Zato ne treba da čudi, iako ume užasno da izgleda, sva pažnja timova u GP vezana za aerodinamiku...krilca, deflektori, trte mrte.

Negde sam imao zapisana koeficijente otpora vetra u zavisnoti od čeonog profila motocikla. Možda bi @abarth_maniacmogao nešto više da kaže na tu temu. Uglavnom, kako brzina raste, povećava se koeficijent i tu oblik oklopa preuzima ogromnu ulogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Otpor vazduha raste eksponencijalno, ne linearno. I to je najveci problem. 

Otpor oblika je ozbiljna nauka, a na motociklu jos teza jer ima dodatnu nepoznatu. A to je vozac, koji menja "oblik" pa se aerodinamika radi sa vozacem. A onda vozac kaze da mu ne odgovara polozaj i posle 3 trkale se pomeri 3 cm u nazad. Odma zajeb.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 37 minuta, to crank je napisao:

Ludost. Nema neko mlađi da sedi na toj bušilici?

Ja se dobrovoljno prijavljujem. Ne treba ništa da mi plate. Samo troškove puta/smeštaja. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

WWW.CRASH.NET

Factory TeamsRepsol Honda:Marc Marquez (End of 2024)Pol Espargaro (End of 2022)Monster Yamaha:Franco Morbidelli (End of 2023)Fabio Quartararo (End of 2022)Lenovo Ducati:Jack Miller (End of


Vecina grida ima ugovor do 2022. Imajuci u vidu nove trendove potpisivanja unapred verovatno nas ceka zanimljiva postsezona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Rekao je da nema nameru, bar još dve godine. Takođe je rekao da nije ljubitelj MotoGP atmosfere (i sve u vezi toga) i da je WSBK mnogo bolje i mirnije mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja