Jump to content

Moto Zajednica

Dolomiti, 06/21

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Kako @stari rokerreče trebao si svratiti u Pećince, imao bi te ko dočekati i uz neko pićence i klopicu malo okrepiti od dugog puta. Sledeći put računaj na to. Odličan putopis uživalo se čitajući, postavi i to brdo slika da uživamo još malo. :jee1:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Hvala, da, jedino treba da covek resi. Kladio bih se da svako ovde, na forumu, bi izvozao Alpe bez problema. Kad vidis prve vrhove i kako se "mnoze" motori... dobijes krila.   

Tamo, za mene, biciklisti su one prave "zveri". 

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Tacno tako, prelepa priroda i ne svakidasnje krivine koje dovode vozace u iskusenje, a ujedno i drukaju adrenalin. Ako ikada budem u stanju da biram ili ili isao bih ladno na vrhove Alpa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Cilj političara je do 2030 na Dolomitima smanjiti udio auta na ulicama sa 80 na 36%, motora sa 3 na 2%, znači da ih bude za trećinu manje. Već do ljeta 2022. bi se uvele neke od ovih mjera: ograničenje ukupnog broja auta i motora (što se na Sellajochu već desilo 2018.), uvođenje cestarine za proljeće i ljeto, kao i ograničenje brzine na 40 km/h

Dolomiti.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 11/21/2021 at 11:51 AM, Deki Katana said:

Tako je. :takoje:

Ko voli putovanja motorom taj je svestan da je sam put samo deo price. Planovi, pripreme, putovanje, belezenje, sabiranje utisaka i kasnija podsecanja su zapravo celokupan dozivljaj koji obogacuje celo bice.

U potpunosti se slažem sa ovim što je Deki napisao. Pripreme, pauze na putu, fotke motora koji kao da je prošao sito i rešeto, posle kiše na primer, upotpunjuju doživljaj. Vidiš da se nešto dešava, vidi se da ti je on kuća i sve što imaš na njemu je. Naravno da je bitno kako ko doživi te vrste fotografija, ali meni su one vredne koliko i priroda i zamenotisti.

 

Inače, jako lep putopis, uživao sam čitajući :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

"Loud is out" (glasno je van mode). To je ustanovio tim MOTORRAD-ovog magazina za putovanje motorima RIDE, nakon što je na trgu u Orgosolu napravio malu pogrešku.

 

"Oh, bajkerski kafić - odličan motiv za fotografisanje", prošlo je kroz glavu RIDE-ova fotografa Markusa Bierbrichera nakon što je ugledao naslikanu buku motora i mašine. Zato je postavio Afriku Twin i u tražilo fotoaparata usmjerio na trg Orgosola. No tad su se javile sumnje. Zašto majka sa bebom u naručju ima tako užasnut pogled? Zašto je kostur saputnik na skuteru? I šta je uopšte iznad napisano? "Orgosolo - oaza tišine i mira..." Ufff! Da li to znači da bučni motori više nisu tema ni na Jugu inače tako tolerantnom po buku? Na to u svakom slučaju ukazuju svojom izražajnom jednostavnošću koja podsjeća na Picassa zidne slikarije ovog sela na Sardiniji."

 

Tjah, bučni motori služe još jedino za prepadanje male djece i staraca

 

 

IMG_20220119_1629015 2.jpg

IMG_20220119_1629202~2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja