Jump to content

Moto Zajednica

Poštovanje svima...

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Poštovanje bajkeri,motoristi,motoraši,motordžije i motociklisti... Zovem se Zoran,imam 37 godina i odnedavno sam rešio da najzad uđem u svet motora,koje inače volim od kad znam za sebe. Za sad ovako "virtuelno" a čim položim vozački i uživo:moto2:. Trenutno ne posedujem makinu ali planiram da pazarim  nešto u dogledno vreme. Moje iskustvo sa motorima i poznavanje istih je veoma skromno pa se unapred izvinjavam zbog glupih pitanja kojih će sigurno biti( nemojte da bude da vas nisam upozorio:rolleyes:). Za sad toliko od mene,"daviću" vas u narednom periodu mnogo više :)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Bolje vas našao i hvala na dobrodošlici:).

Što se tiče motora,za početak sam razmišljao o nekoj CBR 600,a kad malo "navežbam" onda bih verovatno uzeo neki Crossrunner koji mi se mnooogo dopada:ooo:. Inače mi je ideja da pravim neke veće ture tipa do Slovačke ili Austrije pa bi mi udobnost bila bitan faktor a CR mi deluje kao neki bajk koji bi zadovoljio te zahteve. Dodao bih samo da sam visok 185,oko 80 kg. Naravno saslušaću svaki savet i sugestije iskusnijih kolega:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
Pre 2 sati, Disko Nindža je napisao:

Dobro nam dosao :zdravo:  i smanji malo kubikazu, nije CBR600 za pocetnike nikako

Hvala:). Možda ovaj moj izbor deluje previše agresivno za početnika,nije mi baš namera da divljam ali bih želeo uzeti motor kojim bih mogao sa suvozačem i prtljagom na neki duži put. Vozio sam CBR 125 nešto malo sa suvozačem moje težine i čini mi se da na uzbrdicama baš i nema previše snage a o brzim putevima da i ne govorim. O šaltanje po gradu priča za sebe:D. Zbog toga bih uzeo bajk koji ne bih morao da šaltam svaki čas i koji bih vozio duže vreme. To su neki moji razlozi zašto sam izabrao taj bajk...

Promenio član Grunff
Pogrešio sam slovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

cbr 600 i neki duzi put nisu bas u ljubavi... Moze ali, moze i prst u oko ali boli...

 

Dobrodosao na ove stranice :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Oko ne boli, ali zato ruke i guzica, ali izvodljivo je, govori mazohista u meni :D

 

Zato sam na moj montirao heble sa VFR-a ,drasticno poboljsanje.20170906_144620_HDRljgg.thumb.jpg.6d3f222f958dd86ba0e49105d8636f4a.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
Pre 10 sati, alexanto je napisao:

cbr 600 i neki duzi put nisu bas u ljubavi... Moze ali, moze i prst u oko ali boli...

 

Dobrodosao na ove stranice :takoje:

Hvala,bolje vas našao:)

Kažu da sve može sem drvenog šporeta...

A i to može ako ga ne pališ:D.

Za CBR 600 sam se odlučio po preporuci mog prijatelja koji se kune u Hondu  zbog kvaliteta i performansi. Lako se nalazi po oglasima, prilično je jeftin i mislim da se može kasnije lako prodati kad poželim da ga menjam. Za sad je to neka ideja,još uvek razmatram opcije...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svakom svoja zabava :takoje:

 

Mozda da uzmes u obzir i CB500/F Mnogo pitomija masina, pogodnija za pocetnika, Honda je - neces kalirati u kvalitetu i takodje se lako proda kad dodje vreme...

 

Srecno u potrazi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Dobro došao! :) 

Meni je prvi veliki i pravi motor CBR 600 F4i, ništa pre toga nisam vozila na brzine, samo skuter 50 i 150cc automatik (nećemo da računamo 1 krug sa apn4, mnogo odavno).

Mislim da taj tip nikako nije za duži put, ja posle 1h stanem negde da ga odmorim i ispravim se malo. Ruke i zadnjica tu stradaju najviše. :lol2: Za živo čudo leđa su sasvim ok. 

Mala doza straha je uvek dobrodošla, taman toliko da voziš opušten (da se ne grčiš), a da isto tako uvek budeš spreman da odreaguješ.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
pre 56 minuta, alexanto je napisao:

Svakom svoja zabava :takoje:

 

Mozda da uzmes u obzir i CB500/F Mnogo pitomija masina, pogodnija za pocetnika, Honda je - neces kalirati u kvalitetu i takodje se lako proda kad dodje vreme...

 

Srecno u potrazi.

Hvala:)

Razmišljao sam i o 500 ccm, zavisi od ponude u datom trenutku. Ne žurim sa kupovinom, razgledam ponude i trudim se da prikupim što više informacija od iskusnijih vozača. Za CBR su mi rekli da nema promašaja,zbog toga mi je to neka polazna tačka. Kontam da Super Sport nije baš putnički motor i zbog toga je CR neki dugoročni plan ali mi teško bih sebi oprostio da ga očukam za te pare:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
pre 48 minuta, Alexandra995 je napisao:

Dobro došao! :) 

Meni je prvi veliki i pravi motor CBR 600 F4i, ništa pre toga nisam vozila na brzine, samo skuter 50 i 150cc automatik (nećemo da računamo 1 krug sa apn4, mnogo odavno).

Mislim da taj tip nikako nije za duži put, ja posle 1h stanem negde da ga odmorim i ispravim se malo. Ruke i zadnjica tu stradaju najviše. :lol2: Za živo čudo leđa su sasvim ok. 

Mala doza straha je uvek dobrodošla, taman toliko da voziš opušten (da se ne grčiš), a da isto tako uvek budeš spreman da odreaguješ.

Hvala, bolje vas našao:)

Glavni krivac moje ideje o CBR je tip koji u svojim šezdesetim godinama zajaše CBR, sa sve prtljagom i suvozačem, i iz Vojvodine zapuca na more :D. On je "popljuvao" moj dečački sam o Harliju nazvavši ga "šeprom" :grr:. Posle toga sam ugentno morao da pogledam "Easy rider" da bih došao sebi:D .

Ma bitno da leđa ne bole,za guzicu ćemo lako.:lol2:Za ruke ne brinem,dugo sam vozio "brdski" bicikl na kom je korman bio nisko a sedlo visoko pa težina padala na ruke. Mada,dok ne probam bajk ne mogu ništa pričati .

Što se tiče straha,postoji. Svestan sam da sam ranjiv i nezaštićen u odnosu na ostale učesnike u saobraćaju. Nisam baš napaljenik na velike brzine,motor gledam kao izvesnu dozu slobode i način da se provučem negde gde autom ne može. Naravno i kao na način uživanja:vlajko:.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Pozdrav i dobro dosao. Izbor motora je potpuno individualan. Za ove moje godine sam isprobao svasta i na svim me boleo vratni prsljen, na 150km sam morao da stanem a na 300 ili 500 sam mislio da ce glava da mi otpadne. Poslednji R (cbr900rr) mi je pruzio nevidjeno zadovoljstvo i relaksaciju. Tank torba, legnem, upravljam kolenima i posle  600km se kupam i nista me ne boli, mislim da bih mogao i nazad. Da napisem, ja sam 177cm i 70kg to ima ozbiljan uticaj. Moto sport kao hobi nije lak za visoke i deblje. Te uzmi veci, produzi vizir, smeta mi ovo. Kao mladji smo govorili, ako ti smeta igraj basket ili na rvanje. A sto se tice cestog menjanja brzina, moje misljenje je, ako zelis to da izbegnes, jedina varijanta je VFR a i za tvoju visinu i putovanja sa saputnicom zavrsava sve. 

Promenio član Zoltan
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао Зоки и са срећом прво положио категорију а онда себи изабрао мотор.

Генерално и са макси скутером можеш сасвим лепо путовати и то врло удобно.
И ја се од пролећа враћам мотору после 30 лета, тренутно први избор због мојих кракатих ногу ми је Yamaha Tricity 300 а нешто ми је запао за око Honda Rebel 500 или 1100 ал на то прво морам да седнем да видим да ли ми паше уопште ... па можда да размислиш и у том правцу око избора мотора, али само полако и без журбе.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
pre 40 minuta, Zoltan je napisao:

Pozdrav i dobro dosao. Izbor motora je potpuno individualan. Za ove moje godine sam isprobao svasta i na svim me boleo vratni prsljen, na 150km sam morao da stanem a na 300 ili 500 sam mislio da ce glava da mi otpadne. Poslednji R (cbr900rr) mi je pruzio nevidjeno zadovoljstvo i relaksaciju. Tank torba, legnem, upravljam kolenima i posle  600km se kupam i nista me ne boli, mislim da bih mogao i nazad. Da napisem, ja sam 177cm i 70kg to ima ozbiljan uticaj. Moto sport kao hobi nije lak za visoke i deblje. Te uzmi veci, produzi vizir, smeta mi ovo. Kao mladji smo govorili, ako ti smeta igraj basket ili na rvanje. A sto se tice cestog menjanja brzina, moje misljenje je, ako zelis to da izbegnes, jedina varijanta je VFR a i za tvoju visinu i putovanja sa saputnicom zavrsava sve. 

Pozdrav, hvala i bolje vas našao:).

Slušao sam i čitao po forumima da visoki ljudi imaju poteškoća pri izboru motora, naročito sa novijim modelima koje ,kažu,prave manjih dimenzija od starijih modela.

Često šaltanje mi se pokazalo kao problem u gradskoj vožnji,možda je to zbog nedostatka iskustva. Prilikom skretanja moram da se koncentrišem na ostale učesnike u saobraćaju i još da se borim sa mašinom,dok mi sapitnica vrišti na uvo:lol2:

Koji VFR mi savetuješ,neki stariji model ili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Nisam ja neki strucnjak ali na osnovu licnog iskustva V agregat zahteva manje promena brzina. Moj bi savet bio neki RC 36 ili mozda i stariji Rc 24, uljno kvacilo. Jedino sto sto su meni bili teski, ako se zeznes i parkiras ga, da mora unazad za isparkiravanje, eto drame. Probaj, polako, neki od nas traze motor za sebe decenijama.

Promenio član Zoltan
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
pre 39 minuta, ПИпезос je napisao:

Добро нам дошао Зоки и са срећом прво положио категорију а онда себи изабрао мотор.

Генерално и са макси скутером можеш сасвим лепо путовати и то врло удобно.
И ја се од пролећа враћам мотору после 30 лета, тренутно први избор због мојих кракатих ногу ми је Yamaha Tricity 300 а нешто ми је запао за око Honda Rebel 500 или 1100 ал на то прво морам да седнем да видим да ли ми паше уопште ... па можда да размислиш и у том правцу око избора мотора, али само полако и без журбе.

Hvala, bolje vas našao:).

Bajk planiram tek početkom sledeće godine da uzmem,ne žurim. Za redosled ne garantujem;). Mislim, čitao sam kolike su kazne za vožnju bez dozvole. Par puta sam rizikovao,po nagovoru pomenutog suvozača. Prvi put kad sam izašao na ulicu,nekih pedesetak metara od kuće me pretekne prvi auto... Policijski, naravno. Ja sa kacigom ona bez,milimo nekih 40 km/h,srećom nisu nas zaustavili ali je bila dobra opomena.... Posle toga sam kupio još jednu kacigu:jee:...

Šalu na stranu,nije vredno rizikovati kaznu i zabranu polaganja vozačkog.

Što se tiče maxi skutera verujem da je udoban kao fotelja ali ne vidim sebe na njemu. Sama pomisao da je nastao od Vespe,koja je po mom mišljenju tipično žensko prevozno sredstvo,me sprečava da ga uzimam u razmatranje:lol3:

Što se tiče Honde Rebel,deluje mi gotivno kao i Shadow. Možda prelomim i krenem na tu stranu,zavisi od ponude na tržištu i od toga kakav utisak će ostaviti kad zajašem bilo koji bajk. Ako mi je neudobno i nezgodno kad prvi put sednem,šta će tek biti posle nekoliko sati vožnje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
pre 10 minuta, Zoltan je napisao:

Nisam ja neki strucnjak ali na osnovu licnog iskustva V agregat zahteva manje promena brzina. Moj bi savet bio neki RC 36 ili mozda i stariji Rc 24, uljno kvacilo. Jedino sto sto su meni bili teski, ako se zeznes i parkiras ga, da mora unazad za isparkiravanje, eto drame. Probaj, polako, neki od nas traze motor za sebe decenijama.

Ja poštujem svačiji savet koji proizilazi iz ličnog iskustva. Najbolje zna onaj ko je probao,sve ostalo su nagađanja.

Gledam oglase lagano,pravim neki uži izbor modela koji mi zapadnu za oko pa se trudim da saznam što više o njima. Što naravno ne znači da će mi odgovarati motor koji mi se vizuelno dopada. Treba probati što više motora pa videti šta najviše odgovara.. Za početak nešto jevtinije, kasnije ćemo videti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Jednom sam sa nekog nejkeda ili ko zna cega rekao, sad cu da kupim kruzer i kada su me pitali koji, odgovor je bio xx

Promenio član Zoltan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Grunff to sto si rekao/napisao za skuter za srce si me ujeo :Bokilic::)
Em vozim skuter em imam 3 tocka :jee2:,

neki misle da je transformes, neki su u fazonu “sa toga ne moze da se padne” (ja pao 2 puta i to dok sam stajao), neki bajkeri su u fazonu da to nije motor… a meni leeeeepo, vozam se, uzivam i boli me uvo za druge, srdacno to i tebi savetujem, gledaj ono sto ti odgovara a ne sta drugima odgovara

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

@Zoltan mislim da bi trebalo probati što više motora da bi se našao onaj koji najviše odgovara. Za sad znam šta mi se dopada i za šta mi treba. Koliko ću uspeti da uskladim ta dve stavke, to je već pod znakom pitanja.. Možda se na kraju pronađem na nekom sasvim drugačijem motocikli od onih koje trenutno simpatišem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

@Sharky - Alex pa taj sa duplim prednjim točkovima i deluje malo kao Transformers:),viđao sam ih u DE i uopšte mi ne deluje loše,čak mi izgleda zanimljivo u krivinama. A što se tiče padanja sa njega,možda je malo stabilniji od dvotočkaša ali je ipak previše malo rastojanje između prednjih točkova da ne bi mogao pasti. Inače mislim da mnogi "podcenjuju" skuter,može se pasti sa njega sasvim pristojno,kao sa "pravog";). Za čas se oni točkići izmaknu kontroli.. Video sam tipa koji je na sred ulice ljosnuo iz čista mira,nisam video kako ali kad sam se okrenuo na zvuk njegovog pada,imao sam šta i da vidim. Nije znao šta pre da sakuplja po ulici,skuter ili narandže koje se rasule iz kese... Da ne pominjem slučajeve sa težim posledicama.

Ne bih želeo nikoga da uvredim,naravno,bez obzira šta vozi. Poštujem svakog,na dva ili tri točka od trotineta pa do najstrašnijih zveri. Sve je to stvar izbora i mogućnosti,bitno je uživati u slobodi koju pružaju. 

Meni su bitna tuđa iskustva jer je moje poznavanje motocikala skromno a nije se lako snaći u tolikom moru raznih modela i napraviti neki barem uži izbor. Onda sledi potraga,proba pa tek onda odluka. 

Naravno da ću na kraju sam izabrati ono što mi odgovara. Ili mi se sviđa (pa ću posle da stiskam zube):oda2:.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja