Jump to content

Moto Zajednica

TDM ili V-Strom?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Nemogu se odluciti izmedju ova dva motora pa bih voleo neko iskusniji da mi kaze razlike i za i protiv.

Kupio bih polovan, nemam za novi, pa otprilike i odnos cena kvalitet

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kao da si znao sta da me pitas... Vozio sam TDM-a 850 `97. 4 sezone, a poslednje 2 sezone vozim Stroma 1000 `02.

Imao bih puno toga da ti napisem na ovu temu, mozda najbolje da me pozoves pa da se ispricamo. 063466403 Darko

A kao sto Kepo rece neces se zajebati ni za jedan. Najvise bih voleo kada bi postojao neki TDM ali sa mocnim agregatom kao na Stromu. Cekam neki imaginarni TDM 1000 vec par godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Stroma nisam vozio ali sa TDMom sam zadovoljan.Imao sam puno raznoraznih motora...Mozda za pocetak TDM jer moze za mnogo manje pare da se kupi pa posle ces videti,u svakom slucaju sa srecom,POZ ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nemogu se odluciti izmedju ova dva motora pa bih voleo neko iskusniji da mi kaze razlike i za i protiv.

Kupio bih polovan, nemam za novi, pa otprilike i odnos cena kvalitet

hvala

 

 

 

 

 

Po mom misljenju TDM je agilniji za voznju po gradu ,mislim i upravljiviji ,dalje prednji tocak mu 18 coli za razliku od Stroma koji imna 19 coli i s obzirom da ima 20 konja manje  ( 78 TDM a 98 Strom) odlicno se drzi u startovanju sa stromom ,jedino mozda posle 160 -170 dolazi do izrazaja tih Stromovih 20 konja vise sto jedino dolazi do izrazaja na autoputu kome su bitne putne brzine preko 160 kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Kakve su cene, odnos, ova dva motora. Kakve su cene registracije, uopste koji je isplativiji i sobzirom da imam preko 2m visinu, koji je za mene udobniji. Koji je vislji, visina sedista od zemlje...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Po meni je TDM čudo od motora iako sam fan suzukija!Vozio sam isti onaj koji je bio Doktorov iz Kraljeva!Prezadovoljan sam!fale mu 15-20 konja gore u kraju ali da zanemarimo kad vidimo potrosnju!Nije isao preko 5 litara na otvorenom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Malo bas sada gledam cene

tdm

92. 1700-2800e

94. 2500e

98. 2600e

99. 2700e

00. 3400e

06. 6700e

Relativno pristojne cene za TDM-a. Moze da se ustedi ako se uzme koju godinu stariji...

 

V Strom

03. 4300e

07. 5500e

08. 7300

Malo jake cene za moj budzet.

Od kada je poceo da se pravi V-Strom, sobzirom da u prodaji nisam nasao mladji od 2003.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

V-strom 1000 od 2003,a 600 od 2004.

Pogledaj cene Kawasaki KLV-a 1000,pravio

se do 2005.To ti je u stvari v-strom samo

se zove Kawa,potpuno su isti,razlika samo u boji.

Mozda ja jeftiniji...Sa srecom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

V-strom 1000 od 2003,a 600 od 2004.

Pogledaj cene Kawasaki KLV-a 1000,pravio

se do 2005.To ti je u stvari v-strom samo

se zove Kawa,potpuno su isti,razlika samo u boji.

Mozda ja jeftiniji...Sa srecom

auuu kakva makina. Al ne nadjoh ni jednu polovnu. Mozda za godinu-dve, malo da mu padne cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

E, Daki...

lepe li dileme  :)

nego, pretpostavljam da si mislio na V-Strom 650ccm, a vidim, svi se ovde raspisali o poredjenju hiljadarke... cccc  ;D

TDM nisam vozio, priznajem, ali sam cuo puno kako pozitivnih tako i negativnih iskustava, narocito u vezi potrosnje, delova... (a znam da si posebno alegican na visoku potrosnju! :D>:(8)).

sa obzirom na tvoje "gabarite", i neko moje vidjenje tvojih vozackih afiniteta (ispravi me ako gresim) zdusno ti preporucujem v-strom dl 650 ABS!

Iz vise razloga:

1. Potrosnja... ki upaljac! (pitaj Dark-a, VB), 3.5l/100km!!! :o

2. udobnost za duze ture, sediste, vrh, narocito za stokilase, a i za saputnicu!

3. troskovi registracije su manji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

Iz vise razloga:

1. Potrosnja... ki upaljac! (pitaj Dark-a, VB), 3.5l/100km!!! :o

2. udobnost za duze ture, sediste, vrh, narocito za stokilase, a i za saputnicu!

3. troskovi registracije su manji.

 

Pa jel moguce da trosi 3.5l ???

Pusti japanci bas se stekaju.  :D

EXTRA,ovaj kompliment za stroma jos

nisam cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sve ovo sto su ljudi rekli za TDM stoji! Cudo od motora. Potrosnja je meni malo veca na Stromu nego na TDM-u. Strom 1000 se pravi od 2002. sto je godiste mog Stroma. Potrosnja ulja je normalna kod TDM-a i krece se od 0,5-1,2l od menjanja do menjanja. I sto rece Vladica69, da je TDM-u samo nekih 15-20 konja... ;D

Samo moram da napomenem jednu bitnu stvar, TDM se mnogo lakse vozi u gradu od Stroma 1000 jer V agregat na Stromu jako neuravnotezeno radi ispod 3500-4000rpm i prilicno je grub. Mislim da je ovo mnogo bolje na malom Stromu. Opet, Strom ne skriva poreklo svog agregata kad se izadje na otvoreni put(motor iz Suzukija TL-a), u stvari to je cist sport-touring koji se samo krije u telu maxi-endura s kojim nema nikakve veze.

U sustini Strom ima mocniji agregat, ali TDM ima bolju ciklistiku i udobnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: FJR1300A

Sve ovo sto su ljudi rekli za TDM stoji! Cudo od motora. Potrosnja je meni malo veca na Stromu nego na TDM-u. Strom 1000 se pravi od 2002. sto je godiste mog Stroma. Potrosnja ulja je normalna kod TDM-a i krece se od 0,5-1,2l od menjanja do menjanja. I sto rece Vladica69, da je TDM-u samo nekih 15-20 konja... ;D

 

E, doktore, kriv si jer su tvoji postovi o TDM-u prilicno doprineli da od ove sezone i ja vozim jedan...

A za kaznu, moracemo na pivo  ;D ;)

 

Inace, ja nisam osetio za sada potrebu za tih 15-20 konja, ali jesam za boljom zastitom od vetra, sto mi je ujedno jedina zamerka za TDM...

Pricam o modelu 91-95, za novije ne znam da li je bolja zastita...

Potrosnja na zadnjem putovanju & letovanju: Becej-Sutomore-oko 600km vozanja dole-Becej = total 2019km, prosek 5,2lit.

Probao Strom 650, ali kratko, pa ne mogu za njega da komentarisem...

 

Malo si neodredjeno postavio pitanje (bar okvirno cenu, koji Strom(muski, zenski :P...)), ali mislim da si dobio odgovore za sve kombinacije :D

 

Pozz! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

...

1. Potrosnja... ki upaljac! (pitaj Dark-a, VB), 3.5l/100km!!! :o

...

 

da ne bude zabune, ta niska potrosnja je ostvarena, kako sam cuo, pazljivom touring voznjom NS-KG (ili tako nesto), znaci nije cimanje po gradu niti niti turaza na auto-putu, vec onako, fina voznjica. sasvim sigurno, da kombinovana voznja svega navedenog, podize potrosnju za 1-1.5 pa i do 2l vise na 100km.

E, da, cini mi se da je kod Suzukija bolja zastita od vetra, sto nije mala stvar, ali ni velika jer u aftermarketu mozes kupiti touring vizir za oba motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam vozio po sezonu TDM 850 i Strom 1000, ako je covek mislio na njih, TDM 900 i Mali Strom nisam.

Sto se tice prve dvojice, nekome ko je visok 2 m , ja preporucujem Stroma, vise ti prilici, krupniji je, TDM je nekako uzi i sitniji, a nije nesto laksi od Stroma. Ovaj novi 900 je nesto drugacija prica, sto se tice snage i tezine motora, ali je isto u odnosu na Stroma kao igracka ( mislim na utisak koji imas kad sa Stroma sednes na TDM, a daleko od toga da TDM-u nesto fali, cak po gabaritima  meni licno vise odgovara TDM ali ja nemam h od 2 m)

Pozdrav, ako sam nesto pomogao..... ??? !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Dakle, Daki...

kad pada cast?!  ;)

Pa u pregovorima sam za tdm-a. Zapravo da odem do kv-a i da ga vidim i najverovatnije se oprostim od mog KLEa, posto je neko djoranje u pitanju. Nego ove nedelje sam nesto sav kilav sa zdravljem, ovaj virus me ubi a rakija ne pomaze, a i neki haos na poslu i nikako da odavojim vreme da odem do kv-a. Dok mi se sve kockice sloze, pasce sneg kakve sam srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ne bih da ti sada kvarim dozivljaj "novog motora" ali samo jedna opaska....imam Tdm i stvarno je motor za sve....Strom ima veci prednji tocak ali mislim da za neki off road nije nista spremniji od TDMa jer je daleko robusniji i glomaziniji ali Strom po moni ima jednu veliku prednost u odnosu na vecinu motora a to je zaista raskosno (siroko) sjediste i za vozaca i za suvozaca!To je,  meni zbog tezine, veoma bitan momenat pri odabiru motora... TDM je opet prava pcelica i  veoma udoban motor ali Strom je tu kralj......... i zastita od vjetra mu je 100x bolja!Za onog Ko prelazi vece destinacije u cugu ove dvije stavke ce svakako imati znacaja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja