Jump to content

Moto Zajednica

50cc skuter i 140kg vozac

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Tako Dobar Motor

prednost dajem enduri i brzincima a od tih malih skutera gilera stalker moj drugar ima a takih gabarita i to sa onim debljim gumama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U vezi skutera....

Skutercic iz metro-a, 50ccm, kinez, vuce suprugu i mene gde god da smo isli ( oko 150kg). 4t masinica koja voli samo najjeftinija ulja, sintetiku ili bilo sta kvalitetnije ne podnosi.

Nista nije radjeno oko masine odsecena je samo blokada (neka kockica kod varijatora, jedna zica), nikada nije vozio samo jednu osobu, zlostavljan je na sve moguce nacine (menjam samo ulje na svaka 3-4 meseca, manje od pola litra :)) i veselo pali / ide vec druga godina.

Toliko od mene...

 

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Iako stara tema, nekog će da interesuje. Moj bivši Fri sa mnom i suprugom, preko 200 kg išao je svudo po brdovitom Beogradu za razliku od mnogih Kineza koji vide brdo pre očiju. Sam 74, u dvoje 69 sa vizirom i običnim auspuhom. Sa otvorenim, 5 km više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovaj klip govori o ne prikosnovenoji univerzalnosti skutera. Nisam bio baš toliki, al ko da sam ja na Friju sa belim flip Nolanom. Nasmejo sam se za dobro jutro samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Поздрав свима, мучи ме дилема из наслова ове теме и поред килаже (коју ћу надам се смањити на двоцифрену ускоро) имам и дилему око избора адекватног скутера од 50 кубика за прво време јер сам искусан бициклиста, али А за мотор сам тек скоро положио ...

 

шта мислите о ова два модела у смислу трошкова одржавања и набавке делова :

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas522107/cpi_gtr50/

http://www.polovniautomobili.com/oglas691129/gilera_dna/ :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Uz rizik da me forumaši iskritikuju, savetovaću te da odmah razmisliš od malo jačem skuteru. 50cc skuter može mnogo toga - ako si neko kome treba jeftino prevozno sredstvo od kuće do posla par kilometara dalje možda će ti biti dovoljan, ali ako si već položio za A kategoriju, već u rangu 125-150cc imaš veliki izbor skutera, sportske (npr. Aprilia Leonardo ili Sportcity), klasične (razne Vespe), sa velikim točkom (Beverly, Liberty, Scarabeo), mini-maxije (Burgman, Pantheon, X9, X8), itd... Njihove cene, potrošnja goriva, troškovi održavanja nisu mnogo veći nego kod 50cc, ali daju mnogo više.

 

Što se tiče konkretnog izbora modela, svaki ima svoj specifičnosti, ali generalno pravilo je da većina majstora delove za italijanske skutere nabavlja jednom nedeljno. Za skutere sa dalekog istoka može da se desi da čekaš deo duže. Takođe, dobro je držati se skutera koji se kod nas dosta voze.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Po meni je takva koncepcija cist promasaj jer se gube prenosti skutera, ostajes sa necime sto izgleda kao mini motor samo sto nema brzine :neznam:

CPI ima CPI agregat i dostupnost delova je manja nego za Gileru DNA koja nosi stari Piaggio agregat.

Ima delova i za jedan i za drugi, sto fabrickih, sto tuning.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

evo da se javim ja koji posedujem maxi od 250 i skuter od 50...maxi je 4t a 50 je 2t...potrosnja su skoro iste, maxi trosi oko 4, a runner 50 ume ponekad i da ga prebaci, zavisno od nacine voznje...sto se tice odrzavanja, kod 2t imas ulje za mesavinu koje obicno ide na malo vise od 1000km, i kvaliteno ulje kosta oko 1000din, a kod 4t, se menja na 3000km (uzeo sam primer mog maxija) i ide 1l ulja, koje kosta oko 1500din...znaci voznja je jeftinija...nema da se umirises na mesavinu i sl...moj ti je predlog da zaobidjes leonarda sa rotax masinom jer trazi striktno odrzavanje, i ako jednom ne odradis na vreme moze svasta da bude...posto si poveci covek predlazem neki od maxi skutera, tipa atlantic, burgman, x8, x9 na kojima neces da izgledas smesno kad sednes...ja vozio 50ccm sa mojih 113kg i skoro 2m visine i motor se od mene ne vidi....upravljivost izmedju 50ccm i 250ccm je identicna, nisam imao nikakvih problema, prvo vreme malo po kraju dok ne osetis kako se ponasa i posle lagano...imas moju temu u kojoj sam predstavio moj model x9 250 sa hondinom masinom, ja sam za sad prezadovoljan....i jos nesto, razlika u cenama izmedju vecih kubikaza malo starijih (2000-2003) i ovih od 50 (2004-2006) je mnogo mala, tako da razmisli o opciji vece kubikaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

хмм, стварно занимљиве инфо ... нисам знао да је тако блиска разлика у ценама одржавања...

али цена регистрације онда доста убија те јаче машине ...

мени ће мотор требати баш за те мале раздаљине 3-7км свакодневно и можда викендом нешто даље по околини БГ-а ;)

 

и има нешто назовимо то неким предосећајем да за прво време неузимам ништа јаче од 50куб

чисто из предострожности док довољно уђем у штос у саобраћају ...

јер и онај Либерти 125 куб на ком сам положио знао је прилично добро да појури кад се одврне гас ... а о машинама са мењачем још нисам ни спреман да размишљам :D

 

од ова два незнам који је ређи јер преврнух цео форум, а ненађох ништа о њима ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

mala je razlika u cenam potrosnih delova, npr remen za 50 je oko 2000, a za 250 je oko 2600, rolnice je takodje mala razlika, to je potrosan materijal...a ako dodje do vecih kvarova masine e tu vec dolazi do velike razlike, ali ne daj boze da do toga dodje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO
:zvizduk: imao nekoliko skutera od 50 ccm,liberty-ja,4 kineza takodje od 50ccm itd.imam 110 kg i najbolji skuteri koji su se pokazali dobro su bili upravo liberty i piaggio nrg 50 mc2.nrg sam terao i do 110kmh,uzbrdo 70-80km/h sadvoje na njemu ,tako da slobodno uzmi nesto slicno nrg ,aprilija,gilera itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam prešao sa 50, Free na 150, Keeway Outlook. Nije za poređenje ni po performasnsama ni po stabilnosti zbog velikg točka, 14 naspram 16 cola. Liberti je dobar izbor al opet ne za krupne ljude plus što su svi starine i teško naći dobar. Ja sam zato otišo na ovog novog Kineza uz napomenu da je Beneli već nekoliko godina u njihovom vlasništvu. Skuter je veći za broj od Libertija, komotno se vozi dvoje, ja obišo dosta Srbiju. Jeftin ko nov, delovi isto, al da ne hvalim. Potrošnja 3,2-3,6. Postoji još sličnih kineskih al sa daleko manjom snagom iako 150 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa nema nikakve filozofije, što veći prečnik točka, to bolja stabilnost a manja upravljivost. Smatra se da točkovi 17-18 cola pružaju najbolji kompromis. Lično, nikad ne bi više na mali točak. Naravno, na sve se navikne živ čovek. Dalje, iako sam taze na dva točka, tek ove sezone na većoj kubikaži, već mi je i to malo i hoću jači skuter za grad plus motor za put. Tako da u svakom slučaju treba razmišljati o nečem jačem. Govorim o brdovitom Beogradu gde je potrebno snage za to a i oštrog starta na semaforima. Za ravničarsku mirnu vožnju, može bilo šta. 50 kubika prestiže gradski autobus na bilo kom brdu po Beogradu i to je opasno. Ne ide to ništa bolje ni sa lakšim vozačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Naprotiv tezina vozaca utice dosta na slabijim i laskim masinama.

Pogledajte samo na skuteri.org videe sa testovima ubrzanja i krajnje i videcete da razlika ume da bude do 20km/h (govorim o gps brzinama, fabricki cajgeri lazu).

50ccm ima prednosti svojih ali i mana.

Sve zavisi sta ocekujuete od njega.

Moj savet ti je da isprobas sto vise skutera pre nego sto se odlucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

100 nece ali 80 i mozda malo preko hoce sigurno.

Veca razlika se primecuje na tuning masinama koje rasterecenije jace krecu i mogu vise da postgnu.

Mada u slucajevima teskog tuninga se sama masina steluje prema tezini vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa teško da serijski Fri može osam banki po ravnom. Moj je je sa serijskim auspuhom išao 72 a zajedno sa suprugom, + 70 kg, 69, znači razlika svega 3 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Ne igra tu ulogu samo krajnja brzina, ubrzanje je dosta bitnije, i obrtaji pri manjim brzinama. Bitno je da masina vuce non-stop, da ima snage, sve se to da ustelovati.

Muka je to za 50 2T, mislim da tezinu vozaca, najbolje resenje, 125 4T

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Lazu i vise. Da li zaista mislite da serijski runner-i, nrg-ovi, speedfight-ovi mogu da idu 110 i vise koliko im cajgeri pokazuju ?

A serijski frijevi zakucavju skalu :zbunjen:

Al sigurno je da je za vecu tezinu bolja veca kubikaza i veci tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja