Jump to content

Moto Zajednica

50cc skuter i 140kg vozac

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Govorim o razlici od 3 kmh sa dodatnim opterećenjem. I ne verujem da serijski Fri može da zakuca skalu osim ako njie mnogo lažan. Zakucavo i moj al nizbrdo niz Bubanj potok. I bez teške budževine se sigurno ne može dostići stotka, tako da 110 je verovatno uobrazilja sa serijskih 50 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ode rasprava u jagode. :zbunjen:

 

Ono što je čoveku bitno, jeste kako bi skuter sa agregatom 50cc kretao opterećen njegovom težinom, tj. kakvo mu je ubrzanje. 2T skuteri od 50cc mogu pristojno da se pokreću sa semafora sa takvom težinom, i da normalno ubrzavaju do neke gradske brzine od 60-tak na sat. Preko toga - ne očekuj previše.

 

Eto osnovnog razloga zašto je možda najbolje da odmah uzmeš malo jači skuter - već prve nedelje ćeš možda poželeti da odeš malo van grada i neće ti biti prijatno dok te na putu budu prešišavali kamioni.

 

Ukoliko su ti zaista svi prohtevi vožnja od kuće do posla kroz centar, okej, ali 50cc skuteri su pravljeni samo za to, ništa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Covek pitao o dva konkretna modela, a vi opalili po cajgeru na freeju. Aj se malo saberite ne bi li nekako pomogli coveku. Toliko ste u autu da ja sad ne znam sta je pitao na pocetku :)

Ne znam kakva je situacija sa CPI posto njega nisam vozio, ali DNA mi se ne svidja samo iz jednog razloga. Mnogo je mali i ruzno se sedi na njemu. Ako si visine 160cm i manje ok, a ako si visi onda trazi nesto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa Fri je refernca za 50 kubika i sve drugo je lošije u serijskoj izvedbi. A sebe smatram merodavnim jer sam ko sa slike ove teme (sad 125).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

занимљива дискусија ... мада ми незначе нешто скраћенице и називи модела скутера јер тек сам почео да их разликујем по типу макси итд и кубикажи, а о моделима треба још да се уходам

 

Она два сам ставио чисто расправе ради јер ми се највише свиђају у некој прихватљивој цени половњака у категорији до 50куб

али ако је та позиција седења зезнута за град онда ипак класични облик скутера има своје предности ...

 

оно што ми је жеља је неки чопер или ендуро али у скоријој будућности тешко да ћу моћи то да си приуштим тако да остаје дилема који скутер 50куб за мојих 122кг и 193 цм ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

malo si nizi, i tezi od mene...a mene je gilera runner 50 vukla 80-85po satu, uz extra ubrzanje do 60-70, tako da moj predlog ide za neku piaggio masinu sa vodenim hladjenjem...ima PM od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ОК,

да не тупимо даље на овој теми : колико видим из ваших искустава сви ти скутерчићи су оптимизовани за неке килаже између 100 - 150 кг (двоје тинејџера)тако да се избор своди на стандардну причу цена, трошкови одржавања, квалитет модела/марке и лични укус око дизајна и облика моторчета ...

 

Поздрав свима :zdravo:

прелистаћу друге теме на форуму па ако запне негде питаћу шта ме мучи ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne valja, mali oni pomoćni.

 

Au, šta je ovo. Daj neki detalj, baš zanimljivo. Al bi ovo bio prevoz za Beograd, bežali bi svi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Imam drugara koji je jako tezak, mislim da ima 140 kila a mozda i vise. Da li postoji neki skuter od 50cc koji moze da ga vuce. On ne trazi da bude najbrzi u gradu vec samo da se ne desi da na uzbrdici stane, recimo penjanje po nadvoznjaku na Banovo Brdo.

 

Voleo bih da mi neko ko ima iskustva kaze nesto vise. Recimo kakva su vasa iskustva sa penjanjem po uzbrdicama kad vas je dvoje na 50cc skuteru?

 

Hvala!

 

neka kupi piaggo freeja u dobrom stanju i ima da ide uz svako brdo 20, 30, 40 kmh, zavisno od uspona... ja imam 75 kila, moja devojka 50 pa nas je vukao, a vukao je i mene i isto toliko teškog ortaka uz mnogo veću uzbrdicu nego što je nadvožnjak za banovo brdo... Ti koji pričaju da ne može verovatno voze ove kineze... Naravno, svakako da mu je bolje da uzme nešto jače... recimo, super teneru 750 cc :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imam drugara koji je jako tezak, mislim da ima 140 kila a mozda i vise. Da li postoji neki skuter od 50cc koji moze da ga vuce. On ne trazi da bude najbrzi u gradu vec samo da se ne desi da na uzbrdici stane, recimo penjanje po nadvoznjaku na Banovo Brdo.

 

Voleo bih da mi neko ko ima iskustva kaze nesto vise. Recimo kakva su vasa iskustva sa penjanjem po uzbrdicama kad vas je dvoje na 50cc skuteru?

 

Hvala!

 

neka kupi piaggo freeja u dobrom stanju i ima da ide uz svako brdo 20, 30, 40 kmh, zavisno od uspona... ja imam 75 kila, moja devojka 50 pa nas je vukao, a vukao je i mene i isto toliko teškog ortaka uz mnogo veću uzbrdicu nego što je nadvožnjak za banovo brdo... Ti koji pričaju da ne može verovatno voze ove kineze... Naravno, svakako da mu je bolje da uzme nešto jače... recimo, super teneru 750 cc :D :D :D

 

Reci narodu čiji sdi Free vozao. (Đuntin :care:, vuko mene i suprugu uz Kneza Višeslava a to je jedna od najvećih i najdužih uzbrdica u gradu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zbir je dvonogi. sad ozbiljno, Fri je optimalna kupovina samo ako je u dobrom stanju. Ide još lepo Peda H2o i naravno Gilera al je isto tako vrh Liberty 50 i Beneli Pepe sa velikim16" točkom. Sve ostalo je vrlo,vrlo sporo i neubedljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Zbir je dvonogi. sad ozbiljno, Fri je optimalna kupovina samo ako je u dobrom stanju. Ide još lepo Peda H2o i naravno Gilera al je isto tako vrh Liberty 50 i Beneli Pepe sa velikim16" točkom. Sve ostalo je vrlo,vrlo sporo i neubedljivo.

 

Slažem se, mada je optimalniji liberty... jes da ima više kuba i da mora da se polaže a, ali možeš da ga uzmeš za skoro iste pare kao i frija, a motorče je vrh (za te manje skutere), četvorotaktni, lepo brunda, solidno ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma 50 i 125 nije za poređenje, pogotovu 14 cola na Friju i 16 na Libertiju, dva različita sveta. Al kad je u pitanju pedesetica, mislim da Friju nema ravnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Procitao sam naslov i prvi post,bilo mi mrsko da citam sve redom,jbg :zvizduk: .

napisacu moje misljenje a ako je neko vec napisao nesto slicno,izvinjavam se.

 

Vozio sam dosta skutera sve italijanske proizvodnje od 50-200ccm,po mom misljenju svako ko ima do 200kg moze lagano da se vozika na ITALIJANSKOM skuteru od 49ccm,naravno ako je masina dobra,prenos i karb ustelovan i nece biti problema sa kretanjem ili penjanjem uzbrdo,sigurno.Jos ako ima neki dobar kit malossi,polini onda EXTRA :care:

 

Topla preporuka Italjet Formula 49-125ccm (izbacuje kao iz pracke) ili neka Gilera Runner.

Dosta lose iskustvo imam sa Benelli 491 (da li zbog prenosa ili sta vec,ali strasno koliko mu treba da krene,a kad krene,krenuo je dobro :aha: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

sa runnerom 50 sam ja od 113kg izasao uz cestobrodicu sa 45-50...ko zna o kom se brdu znace zasto sam ovo napisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja