Jump to content

Moto Zajednica

Koji lap-top d'uzmem?

Recommended Posts

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Sto se tice notebook-ova sa preinstaliranim OS, on se nalazi na skrivenoj particji na disku i kada nekada pozelis da reinstaliras sistem iz bilo kog razloga, pokrenes boot sa te particije i sve ide po automatizmu...e sad, da li vredi dati koju hiljadu vise, ako mene pitas, ne :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo sam baš hteo reći da je zbog te originalne instalacije na particiji ta instalacija Windowsa praktično neuništiva. Kad se nešto sjebe može sam da se oporavi ili restoruje ili šta već. Nisu baš bačene pare ali mislim da dolazi vreme Ubuntua.

Svojevremeno sam naručio bateriju sa aliexpresa i ona je nadživela laptop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Najbolje da gledas kod onih BCGroup, kod njih imas opciju da ponudis cenu ako ti se trenutna ne svidja, ja sam tako dobio laptop 8000 jeftinije od redovne cene a takav isti je u ovim velikim lancima bio 5000 skuplji od njihove redovne cene, kum nedavno isto tako "iskukao" 4000 nizu cenu za laptop a i ja detetu pametni sat 2000 dinara.

Takodje naglasavam da niti radim u toj firmi niti znam ko su i sta su, ne znam ni gde su, sve do sad narucio online i stiglo mi kuci....

Promenio član Mc SREMac
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
5 hours ago, Mc SREMac said:

Najbolje da gledas kod onih BCGroup, kod njih imas opciju da ponudis cenu ako ti se trenutna ne svidja, ja sam tako dobio laptop 8000 jeftinije od redovne cene a takav isti je u ovim velikim lancima bio 5000 skuplji od njihove redovne cene, kum nedavno isto tako "iskukao" 4000 nizu cenu za laptop a i ja detetu pametni sat 2000 dinara.

Takodje naglasavam da niti radim u toj firmi niti znam ko su i sta su, ne znam ni gde su, sve do sad narucio online i stiglo mi kuci....

Napisah i ja gore. Slično iskustvo i ubedljivo naj bolja cena je bila na tržištu čak i pre popusta. Ne radim ni ja za njih ali cenim da kad je neko poslovan treba ga javno pohvaliti i uputiti ljude koji kupuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja nisam hteo da spominjem BC, privatno nisam kod njih pazario, ali sluzbeno godisnje bar 20-ak kompova, nesto projektora i pratece opreme. Od mene sve preporuke za njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 10 sati, shoyyka je napisao:

Hvala kolege...nego recite vi meni,nikad nisam kupovao sa instaliranim OS-om,šta se tu dešava?Dobijem šta,samo neku šifru i dok radi,radi...instalaciju ne dobijam,naravno?Na kraju opet ću ja,nekada instalirati OS,zar ne?Znam za foru UEFI-Legacy,da bi instalirao nazovi free sistem...Da poentiram,što bi davao par hiljada za OS,bolje je uložiti u konfiguraciju,zar ne? Ne znam,ako daju instalacioni disk,plus licencu...onda OK?Mada sumLJam...ispravite me?!?

Win 10 Pro optrećuje mašinu sa cca 110-120 € dok Win 10 Home učestvuje sa cca 70 €. Ako kupuje firma (ili fizičko lice preko firme) onda bi računar morao da ima licencni Win 10, jer ako nema može biti kažnjena u slučaju inspekcije. Fizička lica ne moraju da imaju licencni OS (jer niko ne može da ih kontroliše) pa je bolje te pare uložiti u hardver (memoriju ili HDD), a instalaciju OS ti može uraditi neki lokalni servis ili omladinci koji se bave tim stvarima. Cena bi trebalo da se kreće oko 20 evra. Ako dolaziš u NS javi se pa ću ti naći nekog ko će ti to uraditi za "DŽ"...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa ne opterećuje ga baš toliko. OEM licence su jeftinije je opštih licenci, pa sve to na količinu, ispadne upola od navedenog, ako i toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, vasa.93 je napisao:

Pa ne opterećuje ga baš toliko. OEM licence su jeftinije je opštih licenci, pa sve to na količinu, ispadne upola od navedenog, ako i toliko.

Kada se kupuju zasebne licence cena im je oko 140 € za Pro verziju i oko 100 € za Home (End User cene bez PDV-a). Kada se uzimaju modeli koji ih imaju preinstalirane na mašinama onda utiče otprilike onoliko koliko sam naveo. To se dobija jednostavnom računicom i cenovnom razlikom kada imaš dva modela iz iste serije (naravno isti brend) iste konfiguracije i razlikuju se samo u OS. Radim u prodaji računarske opreme i Microsofta već skoro 20 godina , koristio sam HP konfigurator XX puta pa te cifre ne izbacujem napamet....:dil:

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Po mom iskustvu, ta razlika je manja, ali ako je situacija takva kakva kažeš, hajde da ti verujem. :)

 

Imaš li neke primere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 3 minuta, vasa.93 je napisao:

Po mom iskustvu, ta razlika je manja, ali ako je situacija takva kakva kažeš, hajde da ti verujem. :)

 

Imaš li neke primere?

Naravno, ali hajde da se prebacimo u PP da ne davimo ostale i da ne ostavljam poslovne podatke ovako javno...:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 8 sati, ZoraNS je napisao:

Ako dolaziš u NS javi se pa ću ti naći nekog ko će ti to uraditi za "DŽ"...:)

Ne...nisi pratio na času:),ja tražim bez OS-a...nisam laik,ja ću to...Pitao sam samo informativno,nikad nisam kupovao sa OS...:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Baš tako. Sad sam menjao SSD na Elitebooku kog sam uzeo, instalirao W10 sa MS sajta, povukao je sam licencu čim je bootovao sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja