Jump to content

Moto Zajednica

Silent kaciga

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 3 minuta, mick je napisao:

Skuplja oprema nije garancija da ćeš preživeti recimo saobraćajku...trezna i hladna glava već daje šansu :) 

Slažem se, ali treznu i hladnu glavu ne možeš prosto kupiti, opremu možeš :) Ludoj glavi nema pomoći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, blackmore je napisao:

Slažem se, ali treznu i hladnu glavu ne možeš prosto kupiti, opremu možeš :) Ludoj glavi nema pomoći...

Hehehh nisam u tom kontekstu mislio ali može i tako da se formuliše. Ja sam više mislio u odnosu na ostale učesnike u saobraćaju. Ja sam u sličnom svetu poslovanja kao Puniša i vrlo dobro razumem njegove reči. Pre recimo 15 godina jaaako je teško bilo pronaći saobraćajku u kojoj je motociklista usputni povređeni a u stvari je primarni.

 

Danas je toliki procenat takvih saobraćajki da realno oprema spašava od slučaja do slučaja, ranije su saobraćajke bile jasne...odvrneš gas i ćao a danas imaš recimo našeg kolegu koji je motor vozio 80kmh, kog je pijani klinac u BMW-u stigao i brzinom od 160kmh ga bukvalno pokupio na putu i pri tome ga nije ni primetio. Takav vid saobraćajke ne ostavlja mnogo prostora opremi u smislu kvaliteta već govori o načinu nošenja i korišćenja iste. Na žalost sve je više takvih nesreća gde se motorista pretvori u saputnika.  

 

Hvala Bogu momak je dobro, u procesu je kopletne restauracije motora ali platio je danak svakako. A o ludim glavama na dva točka je zaista izlišno trošiti energiju i reči...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Po Beogradu više nema vožnje motora. Nekada se moglo praktično bez zaustavljanja voziti od Višnjice pa do NBG i nazad na drugu stranu unakrsno. Danas je sreća da ostaneš na točkovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 42 minuta, mick je napisao:

Po Beogradu više nema vožnje motora. Nekada se moglo praktično bez zaustavljanja voziti od Višnjice pa do NBG i nazad na drugu stranu unakrsno. Danas je sreća da ostaneš na točkovima...

Pa lepo sam našao kad ću da uđem u svet motora :D Pričam sa poznanikom, kaže u BG-u ne diraju nikoga ko nema preglasan motor a ima opremu... a ja svoj nisam ni iz garaže izvezao, nego čekam trenutak da položim. Sve to... da bi me pokupio neki pijani retard na ulici kroz par meseci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@blackmore Много пријатељу размишљаш. Извези га испред гараже и протерај по паркингу, чисто да те прође жеља. Овако си превише ушао у теоретску интелектуалну гимнастику. Што пре пракса на Зузукију и да те бог види.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 4 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

@blackmore Много пријатељу размишљаш. Извези га испред гараже и протерај по паркингу, чисто да те прође жеља. Овако си превише ушао у теоретску интелектуалну гимнастику. Што пре пракса на Зузукију и да те бог види.

Motor je na dijametralno suprotnoj strani grada kod drugara u garaži, sad će verovatno videti sunce kad ode na tehnički.

Ne bih ja pisao ovde ovoliko da sam više na motoru, znam i ja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Standard nam je los a da je srece nebismo vodili ove polemike no bi cesce mijenjali svu opremu .

Da nam je standard kao u srecne zemlje dje je plata 3000+ eura , to bi bio smijesan trosak


Ps. Nas narod josh nema preveliku svijest o opremi . Kod nas 70% ljudi vozi u sorc i majcu ljeti motor a ove 30% su uglavnom vozaci na putnim motorima . Mada sta ja da pricam kad sam se i ja isti tako ponasao sa 20godina , bilo mi je bitno da kupim motor i bilo koju kacigu samo da zadovoljim potrebe da me policija ne maltretira


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja