Jump to content

Moto Zajednica

Silent kaciga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
8 minutes ago, zika56 said:

Zalepio sam sunđeraste trake na spojevima gde se spaja Donji i gornji deo kacige, čak sam za probu debljom lepljivom trakom potpuno zatvorio sve proreze (i pretvorio je u ful-face) i ništa nisam postigao oko smanjenja šumova.

E jbg. A pomislio da sam bolji od Nemaca. :) Hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 5 sati, godovic je napisao:
Pre 14 sati, el classico je napisao:
Koji god te volja ugradi


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Ok, jer sada imam HJC 17 i u nju moze samo neku senu 10U pad. Nema prostora za zvucnike

Imaš rupe za zvučnike. Ja sam ugradio Lexin ET Com
bJ9Zc99fUwmCklw_G9GObIPpZyICopXRqvRzIU0rT_X0n5qDYrD2yvlXnb5iS5Z_JcM1JcOIkDXS3GtoQ7t_taQLLWtkCFKLZLFYOVGgPMLfLLRBEXY3J4kHVG6r9OiX70VK4K-ruM0zaF-bYuHZMX-t2ZrV1blXKGLOCvll7sF5Tr1WSLpeaLVRxS676-sep7pNr4S2CWlZuFAeGGqxPA6T-aIZ4sDQQ3s_ARZeXMohQfMNK1tpdyBMeOnXJk2R4vMp8mA7QPVQmU9sq7y4pIS84-GiZVn0ZrP6d2wVPTDEJngZDollVFvL1SFoNO7jLFUqRj-HNUVptipivAGlKcMjTvlUGt74W8DKEetu2mDSOUm_JNIPctxgTlSbjojJ_BIcpmi5dwc1aW1YGIU0ulNUmu5QZ2RcpfgtDDRGsUS1UcTfOOsj2gNlRaepElUYLNng6pmKCfPUtQR1gOiq_KqIEKv648SjFhlhGNg7mI996ydTcheMnpbZk71BV-vqePfLK1cjQnfahmuD8RVO4rX0okL94z9LizR-usx3K-YaQziQeDEpgTRn8UJL9vOZlKxYmT4aKWjnai_KIiYK3aS8rsCD4zTTdWLv--PgVoK6ym0DGDokclawL4U1uoclctSF1XWrswDFBVgvckSmSXg-asmkp78VuhVhqtcupCJ45YWOHCknuirpACrmVr0ezDq8RFJgYs3AuvOMnN5kO5AP4g=w1258-h943-no?authuser=0

 


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Probao sa izolir trakom, zika56 je u pravu. Gurao ruke oko kacige u voznji i "trazio" gde je problem. Stavio maramu na vrat i mislim da je bolje.

Inace, na ovoj temperaturi, 2-4 celziusa, ni m od magle na viziru. Odlicno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Možda nije relevantno za ovu diskusiju zbog cenovnog ranga, ali u Motolandu sam isprobao nekoliko Shoei i HJC kaciga i ubedljivo najtiša je bila Shoei GT Air 2. Naravno, ona ima i cenu koja to prati, ali recimo u poređenju sa NXR je nebo i zemlja, NXR deluje kao da sam stavio kofu na glavu posle GT Air 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, blackmore je napisao:

Možda nije relevantno za ovu diskusiju zbog cenovnog ranga, ali u Motolandu sam isprobao nekoliko Shoei i HJC kaciga i ubedljivo najtiša je bila Shoei GT Air 2. Naravno, ona ima i cenu koja to prati, ali recimo u poređenju sa NXR je nebo i zemlja, NXR deluje kao da sam stavio kofu na glavu posle GT Air 2.

Izvini moram da pitam...na koji način si došao do zaključka da je kaciga tiha u prodavnici? Jedno je udobnost što se može primetiti, opipati, proveriti u prodavnici ali potpuno je druga stvar ''tišina''. Prosto to ne možeš znati dok ne sedneš na motor, izađeš na autoput/magistralu i ne opleteš iznad 80kmh. Sve ostalo je paušalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
4 minutes ago, mick said:

Izvini moram da pitam...na koji način si došao do zaključka da je kaciga tiha u prodavnici?

Mislim da je za nivo buke jako bitno kako ti kaciga paše. Džaba i najtiša i najskuplja kaciga, ako ne naleže svuda kako bi trebalo - jer će tebi biti bučna, a nekom drugom tiha.


A konkretno da li je moguće zaključiti koliko je kaciga tiha u prodavnici - ja mislim da je moguće. Zato što kad sam probao kacige u prodavnici - jedna mi je legla neverovatno dobro, kao da je pravljena za moju glavu. U pitanju je bila MT Synchrony Duo-Sport, kaciga od stotinak evra. A konkretno - bukvalno sam jedva čuo prodavca pored mene kad spustim vizir. Kad otvorim čujem ga mnogo bolje. Oseti se razlika - mnogo je tiše kad se stavi kaciga. Na drugim kacigama koje sam tada probao, a i na mojoj sadašnjoj - skoro i da ne postoji razlika kako čujem zvuke bez kacige ili sa, takođe nebitno da li je vizir otvoren ili zatvoren - isto je.

Inače uzeo sam drugu kacigu, LS2, koja izgleda dosta kvalitetnije i na papiru je bolja, ali i dalje mi je krivo što nisam uzeo tu MT, jer verujem da bi bila mnogo tiša u vožnji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 15 minuta, mick je napisao:

Izvini moram da pitam...na koji način si došao do zaključka da je kaciga tiha u prodavnici? Jedno je udobnost što se može primetiti, opipati, proveriti u prodavnici ali potpuno je druga stvar ''tišina''. Prosto to ne možeš znati dok ne sedneš na motor, izađeš na autoput/magistralu i ne opleteš iznad 80kmh. Sve ostalo je paušalno...

Pa slažem se da je najrelevantnije na motoru, ali osetna je razlika u nivou eksterne buke i u samoj prodavnici (koja je bila krcata u tom trenutku). Jednostavno liner je mnogo kvalitetnije odrađen, ima bolji "seal" da tako kažem, osetno je tiša u odnosu na NXR. Sa NXR i spuštenim vizirom sam opušteno mogao da ćaskam da drugarom sa kojim sam došao, sa GT Air 2 to nije bilo ni približno lako, čak ga i sa podignutim vizirom nisam čuo najbolje.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pazi to što govoriš jeste na mestu ali tu je i caka :) buku izaziva strujanje vazduha kroz donji deo kacige, vizir i eventualno gornjh flapsova ili krilaca na kacigi. A to ne možeš proceniti dok se ne zalaufaš :D 

Ovako može kaciga da odaje utisak tihe ali sve to pada u vodu kad se krene na put...realno svaka kaciga je bučna i ako misliš na svoj sluh čepići ili neki vid zaštite za uši je neophodan.  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 18 minuta, antir3ality je napisao:

Mislim da je za nivo buke jako bitno kako ti kaciga paše. Džaba i najtiša i najskuplja kaciga, ako ne naleže svuda kako bi trebalo - jer će tebi biti bučna, a nekom drugom tiha.


A konkretno da li je moguće zaključiti koliko je kaciga tiha u prodavnici - ja mislim da je moguće. Zato što kad sam probao kacige u prodavnici - jedna mi je legla neverovatno dobro, kao da je pravljena za moju glavu. U pitanju je bila MT Synchrony Duo-Sport, kaciga od stotinak evra. A konkretno - bukvalno sam jedva čuo prodavca pored mene kad spustim vizir. Kad otvorim čujem ga mnogo bolje. Oseti se razlika - mnogo je tiše kad se stavi kaciga. Na drugim kacigama koje sam tada probao, a i na mojoj sadašnjoj - skoro i da ne postoji razlika kako čujem zvuke bez kacige ili sa, takođe nebitno da li je vizir otvoren ili zatvoren - isto je.

Inače uzeo sam drugu kacigu, LS2, koja izgleda dosta kvalitetnije i na papiru je bolja, ali i dalje mi je krivo što nisam uzeo tu MT, jer verujem da bi bila mnogo tiša u vožnji.

Odmah da ti kažem...MT nije toliko tiha kaciga :D jedino je moguće da ti kaciga pritiska uši koje su moguće maalo veće (ne zezam) pa ih malo začepi jer moguće da nema ostavljen prostor za komunikaciju. Onda ti se čini da je sve tiše...ekvivalent čepova :) 

 

Inače pre neki dan sam uzeo LS2 Chalenger F...opasno lakša od MT Blade2 čekam sezonu da ih uporedim. Ne očekujem ništa spektakularno što se tiče buke...čepići ostaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 31 minuta, blackmore je napisao:

Pa slažem se da je najrelevantnije na motoru, ali osetna je razlika u nivou eksterne buke i u samoj prodavnici (koja je bila krcata u tom trenutku). Jednostavno liner je mnogo kvalitetnije odrađen, ima bolji "seal" da tako kažem, osetno je tiša u odnosu na NXR. Sa NXR i spuštenim vizirom sam opušteno mogao da ćaskam da drugarom sa kojim sam došao, sa GT Air 2 to nije bilo ni približno lako, čak ga i sa podignutim vizirom nisam čuo najbolje.

To što je neka kaciga "tiša" u prostoriji u kojoj je buka (ili što se sa njom na glavi slabije čuje sagovornik), uopšte ne znači da će isto tako da bude i u vožnji. 

Problem je u tome što tokom vožnje buka ne dolazi od okoline, nego se stvara upravo zbog kretanja kacige kroz vazduh. Pri tome strujanje vazduha može već pre dolaska do kacige da bude "poremećeno" delovima motora koji se nalaze ispred kacige (što može da smanji, ili da poveća buku). 

Kaciga koju koristim (Nolan N90-2), mi idealno "pasuje" na glavu, nigde me ne pritiska, nigde nema "lufta" (kao da mi je izlivena na glavi), a ipak svira k'o mlaznjak? A stara Shoei TXR (koja se tokom godina "razgazila" bar za dva broja), je ipak tiša tokom vožnje?

Kada vozim zimi, nosim šal oko vrata (do kacige) i čini mi se da je buka znatno manja. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
49 minutes ago, mick said:

Odmah da ti kažem...MT nije toliko tiha kaciga :D jedino je moguće da ti kaciga pritiska uši koje su moguće maalo veće (ne zezam) pa ih malo začepi jer moguće da nema ostavljen prostor za komunikaciju. Onda ti se čini da je sve tiše...ekvivalent čepova :) 

 

Pa  znam, košta samo 100 evra, zato sam i napisao. Verovatno si u pravu za ovo ostalo, ali na kraju nije ni bitno - ne žulja me nigde, a ako stvara efekat kao čepići još bolje :)
Generalno se slažem sa ovim što Žika piše, ni ja ne mislim da je 100% sigurno da bi ta kaciga bila tiša u vožnji, ali mislim da je ovo pri probi dosta dobar pokazatelj.
Ja sam tada čak razmišljao da kupim i tu MT da probam, pa da jednu odmah stavim na oglas, ali na kraju nisam. I sad će uvek da me kopka da li bi bila tiša :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 48 minuta, zika56 je napisao:

To što je neka kaciga "tiša" u prostoriji u kojoj je buka (ili što se sa njom na glavi slabije čuje sagovornik), uopšte ne znači da će isto tako da bude i u vožnji. 

Problem je u tome što tokom vožnje buka ne dolazi od okoline, nego se stvara upravo zbog kretanja kacige kroz vazduh. Pri tome strujanje vazduha može već pre dolaska do kacige da bude "poremećeno" delovima motora koji se nalaze ispred kacige (što može da smanji, ili da poveća buku). 

Kaciga koju koristim (Nolan N90-2), mi idealno "pasuje" na glavu, nigde me ne pritiska, nigde nema "lufta" (kao da mi je izlivena na glavi), a ipak svira k'o mlaznjak? A stara Shoei TXR (koja se tokom godina "razgazila" bar za dva broja), je ipak tiša tokom vožnje?

Kada vozim zimi, nosim šal oko vrata (do kacige) i čini mi se da je buka znatno manja. 

 

Pre sat vremena, mick je napisao:

Pazi to što govoriš jeste na mestu ali tu je i caka :) buku izaziva strujanje vazduha kroz donji deo kacige, vizir i eventualno gornjh flapsova ili krilaca na kacigi. A to ne možeš proceniti dok se ne zalaufaš :D 

Ovako može kaciga da odaje utisak tihe ali sve to pada u vodu kad se krene na put...realno svaka kaciga je bučna i ako misliš na svoj sluh čepići ili neki vid zaštite za uši je neophodan.  

Pretpostavio sam, zato sam i napomenuo da moje impresije možda nisu relevantne za ovu diskusiju. U svakom slučaju, gledajući recenzije po internetu, rekao bih da ipak ima istine u ovome što sam napisao, e sad... ja stvarno nisam testirao nijednu od ovih kaciga na motoru, pa ne bih mogao sa sigurnošću tvrditi kakve su u vožnji. Shoei sam uglavnom isprobavao jer planiram da kupim X-Spirit 3 kog nigde kod nas u radnjama nema, pa ću morati na slepo da ga kupim (probao više Shoei kaciga, isti broj mi je uvek odgovarao).

 

Sledeći put da kažem drugaru da ponese ventilator neki da testiramo to u radnji kako valja :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ključno je ono što je Vlada rekao na početku diskusije...

"Sto vise luftera to vise buke. Nivo buke se dosta redukuje koriscenjem chin curtain-a jer mnogo manje vazduha ulazi sa te strane".

Ja sam to osetio u toku vožnje. Pri većoj brzini (i buci) samo sam podmetnuo jednu ruku pod bradu kacige da zaustavim ulaz vazduha i buka se prepolovila...

Druga stvar koja takođe jako utiče na buku je visina vozača i vizir motora jer on određuje gde će da tuče vetar . Kada sam stavio dodatak vizira (kog sam privremeno skinuo) i podigao ga na maksimum buka je delimično pala, ali još uvek ima buke. Vetar udara u vrh kacige i kada se sagnem samo 4-5 cm buka osetno padne zato što vetar tada ide iznad kacige. Zbog toga planiram da dam da se uradi novi vizir malo većih gabarita i povoljnije aerodinamike.

Tako da, istina je što kažu kolege, dok se ne provoza kaciga malo većom brzinom teško je odrediti koje je "tiha"...:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Dali je neko, ovde, vozio motor u JNA? Dali se secate kaciga i koznog "okovratnika" koji se prikopcavao?  

Mada, u tim godinama, nista mi nije smetalo. :) 

PS

potsetili me na Kraljevo i Ribnicu

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ja sam bio instruktor na motoru 92/93 ali sam koristio jednu od dve kacige od americke policije. Sto @Petre kaze, tad mi mi sneg nije smetao a kamoli buka.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
 
PS
potsetili me na Kraljevo i Ribnicu


Ribnica kod Kočevja??
Tamo sam 1986. vodio pekaru u vojarni.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Buka u kacigi, to može da kaže samo neko ko vozi naked, ili čoper, bez parčeta vizira. Po meni je to merodavno. Ne mislim na brzine od +200 km/h. 

Kada sam išao za BL, mali vizir, pokriva samo grudi, vetar me non stop tukao u kacigu...ni čepići za uši nisu pomogli.

Pre toga, na putu za Trebinje, veliki vizir, ista kaciga, druga priča...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 2.12.2021. at 9:31, mick je napisao:

Izvini moram da pitam...na koji način si došao do zaključka da je kaciga tiha u prodavnici? Jedno je udobnost što se može primetiti, opipati, proveriti u prodavnici ali potpuno je druga stvar ''tišina''. Prosto to ne možeš znati dok ne sedneš na motor, izađeš na autoput/magistralu i ne opleteš iznad 80kmh. Sve ostalo je paušalno...

Ja sam dobio Shoei GT Air u Motolandu da probam, čak nisu tražili ni ovac, ali sam ja insistirao i ostavio pun iznos. Moram da kažem da u odnosu na jeftinije brendove, nije uporediva. Skupa je, za naše prilike, ali vredi svaki dinar. Onaj ko čuva kacigu, može da bude siguran da će mu trajati godinama, jer je kvalitet izrade takav, da evo, posle nekoliko godina korišćenja, nema nikakvih tragova. Kome odgovara oblik, ne treba da žali pare.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 Izmenjao sam brendova i to samo da bi nasao kacigu koja me ne zulja, pritiska, skripi. O buci nisam ni razmisljao.

Sa C4 sam izbegao sve to a dobio extra udobnost i ventilaciju.

Nisam imao prilike da koristim C3 za koju se tvrdi da je veoma tiha ali C4 nije tisa od naprimer  SHARK S7 a cetri puta je skuplja.

Duva kroz nju i pisti vise ili manje u zavisnosti od jacine i smera vetra. Cepici kad si na autoputu a ostalo je deo uzivanja.

Gledaj da ti ti je udobna.

Prethodnu kacigu sam hteo da sutnem na sred puta koliko me je zuljala. meni nije pasovala a kome sam je dao pase ko dupe na nosu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Vremenom postava kacige propada i gubi na svom prvobitnom obliku. Samim tim vremenom postaje bucnija. Kada potedite vasu staru kacigu sa novom, imajte i to na umu.

 

Sto se tice buke, ljudi, nije samo bitna udobnost u voznji. Mnogi kazu da im buka ne smeta, da mogu da voze, pustaju muziku da "prevlada" nad bukom. Mnogi zanemaruju mogucnost trajnog ostecenja sluha.

Cepici za usi su nezamenjivi  (ili vata, kao sto neko napisa gore :) ).

 

Takodje, jeftinije je uzeti najbezbedniju kacigu (dobar sharp rating) + cepice nego juriti neku super izolovanu kacigu (ako postoji takva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Kursulla je napisao:

Vremenom postava kacige propada i gubi na svom prvobitnom obliku. Samim tim vremenom postaje bucnija. Kada potedite vasu staru kacigu sa novom, imajte i to na umu.

 

Sto se tice buke, ljudi, nije samo bitna udobnost u voznji. Mnogi kazu da im buka ne smeta, da mogu da voze, pustaju muziku da "prevlada" nad bukom. Mnogi zanemaruju mogucnost trajnog ostecenja sluha.

Cepici za usi su nezamenjivi  (ili vata, kao sto neko napisa gore :) ).

 

Takodje, jeftinije je uzeti najbezbedniju kacigu (dobar sharp rating) + cepice nego juriti neku super izolovanu kacigu (ako postoji takva)

Pa sad...pitanje je i koliko dati za kacigu koju koristimo max 3 sezone? Ja se ipak vodim spoljnom izradom nego testovima. Radije uzimam kvalitetnije materijale nego zvezdice...recimo carbon ili fiberglass u odnosu na čistu plastiku.

A oko unutrašnjosti (ne postava već sigurnosni deo) si u pravu, ona vremenom degradira kao i spoljni deo kacige i unutrašnjost ima rok trajanja. 

 

A realno da postoji silent kaciga ne bi svaki vozač moto trka gurao čepove u uši :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam tek sad prvi dan vidjeo koliko znaci laka kaciga , cini se covjeku 200gr razlika nije nista a bgmi uz konstantnu borbusa vjetrom i nije zanemarljiva razlika ni malo .


Ps. Nikad mi nece biti jasno sto se toliko stedi na sundjeru i platnu na ove jeftinije kacige , sami sundjer i platno kvalitetnije ne moze uvecati cijenu par dolara … al ocigledno hoce tako da postave neke granice izmedju nize , srednje i visoke klase


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja