Jump to content

Moto Zajednica

Silent kaciga

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Imate li preporuku za dobru tihu kacigu a da nije Shubert u cenovnom rangu do 200 EUR?

 

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja do sad nisam naišao na kacigu dovoljno tihu da ti ne trebaju čepići za uši.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Nije da me ne interesuje, trebaju mi dve pa mi probija budzet.

@Mr_Wolf Imas nju?

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 1 minut, gebee&co je napisao:

Mora da duva pa kako god okreneš.

Sve zavisi od veličine vizira na motoru. Ako je veliki i prebacuje preko kacige (i glave) onda može bilo koja, po pitanju vetra. Ako je mali vizir...duva do 200 evra, posle manje...:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Već sam pisao jednom,da li ovde  ili na drugom mestu.Elem.u moto gp nose opremu porilično skupu,ali uvek stavljaju i čepiće za uši.Znači......Duva bre.Ako ne, svira ispod kacige i ramena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ma sve razume..čepići obavezno, koristio sam od voska, nisu dugotrajni al se cuje samo motor.

Flip up zvizde a fullface od slucaja do slucaja, uglavnom najebe suvozač, ja imam vizir pa se krijem.

Ako je neko kupio skoro nesto a da je zadovoljan nek pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 20 sati, SQTR je napisao:

koristio sam od voska, nisu dugotrajni al se cuje samo motor.

kolko dugotrajni ,piše za jednokratnu upotrebu, i jel može više puta bez pranja ili sa pranjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nisam neko ko smara sa gramatikom i srpskim jezikom ali sam ovog puta bio i sam zbunjen. Ušao sam da pročitam koja je to "Silent" kaciga. Za tu marku nisam čuo i onda vidim da je reč o potrazi za tihom kacigom. Boga mu, nemojte mešati jezike, molim vas! Ili tiha kaciga ili "silent helmet". Ovako je potrebno znati dva jezika kako bi se sporazumevali. I na kraju, proizvođači koji su uopšte uspeli da dostignu neki realno nizak nivo buke, to papreno naplaćuju. Ide to zadovoljstvo i do 700€ a kaciga nije trkačka.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Imate li preporuku za dobru tihu kacigu a da nije Shubert u cenovnom rangu do 200 EUR?
 

Za toliko para dobiješ vrhunske čepiće za uši.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Drago mi je da ima dobrostojećih bajkera na forumu. Smatram da je 200 evra razumna cena za integralnu kacigu. Ne merite svakoga i svaku reč, ima i drugih tema za čitanje ovde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Cena od 200€ je i više nego razumna ali ne i ako želiš posebne kacige. Bio sam u sličnoj situaciji, otišao u Luis koji ima vazdušni tunel za probu kaciga i na kraju kupio HJC i70 za nekih 220€ koja ima odličnu postavu, debelo je tapacirana i bolje i tiše nisam uklopio. Kompromis u svakom pogledu. Istina je da su Šubert kacige najtiše ali i najskuplje, nažalost. Veličina, model i oblik koji je odgovarao mojoj XL glavi je 750€. Manje me izašao servis motora sa novim gumama. Ne merimo reči, nije to ko se razmazio a ko nije, nego je tako. Nažalost. Puno sreće u potrazi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Izgleda da jedino Shubert ima aerodinamiku, svi ostali ti upakuju glavu tesno u sundjere pa nista ne cujes.

Uzeo sam od prijatelja skoro novu Shoei i osecam da ce biti znojenja letos.

Za HJC I70 sam citao da je medju manje bucnim a dobra.

Preko je jos jeftinija.

Kod nas je sve skupo a posebno polovni motori.

Promenio član SQTR
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Mozes pogledati ovde neke modele. Ima jos ovakvih slicnih testova, gde proveravaju npr ventilaciju i zvucnost pomocu uredjaja. Tako dobijes okvirna merenja, koja te mogu usmeriti i pomoci da suzis izbor.

 

Mogu se se naci i testovi sa drugim modelima. 

 

 

 

 

 

A na ovom sajtu mozes pronaci i opise modela kaciga i sve o njima. Kao i izvucena i sazeta iskustva ljudi, pa baci pogled. Samo filtriraj kacige po informaciji koja te zanima. 

 

BILLYSCRASHHELMETS.CO.UK

Looking for your next full face motorcycle helmet? Here you'll find all our reviews and articles...

 

Promenio član Tarmi636

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Nije da aerodinamika igra presudnu ulogu u bucnosti kacige. Race kacige su najaerodinamicnije i ujedno najbucnije. 

 

Presudna uloga za tisinu je koji je motor, kako se vozi, cak i gde se vozi. Da postoji univerzalni nacin da se izmeri buka onda bi proizvodjaci stavljali taj podatak (makar oni kojima bi o dobelo prednost).

 

Sto vise luftera to vise buke. Nivo buke se dosta redukuje koriscenjem chin curtain-a jer mnogo manje vazduha ulazi sa te strane

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Priča o tihoj kacigi na osnovu testova sa neta, tuđih iskustava i sl. je račun bez krčmara; kombinacija:  aerodinamička karakteristika kacige-motocikl(položaj sedenja)-vizir(oblik, visina) opredeljuje nivo buke u kacigi. Tu se može dodati i visina vozača.

 

Naravno, bolja zaptivenost u donjoj zoni kacige kao i pravilan izbor spram vrste motocikla važe kao bitan faktor pri izboru. Debljina stiropora i sunđera ne igra nikakvu ulogu za nivo buke. Buku proizvodi vrtloženje vazduha, a zvuk primamo i na druge načine sem ušnim školjkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Moje skromno iskustvo je da tišina zavisi mnogo više od čepova nego od kacige. Imam famozni Šubert i ja ne vidim da vredi te pare, naročito pored nekog HJC. 

Što se buke tiče, kaciga utiče možda 15-20% a ostalo zavisi od čepova za uši. 

Ako se u računicu ubaci i komunikacija, tu se već vidi razlika između jeftinijih i skupljih. Bolje je kupiti bolju (skuplju) zbog jačih zvučnika i mesh-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja nosim Šuberticu samo zato što mi ništa drugo oblikom ne paše a žulja-stišće.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja