Jump to content

Moto Zajednica

Naočare za vid i kaciga, problem zvani magljenje

Recommended Posts

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pozdrav poštovanom kolegijumu, 

 

Ne videh nešto konkretno pa da postavim pitanje kolegama koje nose dioptrijske naočare. Kako sprečavate magljenje naočara unutar kacige? Danas sam imao čas na poligonu i u jednom momentu probe radi spustio vizir. Ajde što se zamaglio on, zato služi pinlock (koji nemam ali vidim imaću) ali što su mi se naočare za vid isto zamaglile za manje od 5 sekundi. Vozao sam se i po hladijem vremenu sa fullface kacigom ali problem nije bio ovoliko izražen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pinlock odlicno zavrsava posao za vizir.

Sto se naocara za vid tice, ne nosim ih ali mislim da znam u cemu je problem, otvaranjem i zatvaranjem vizira menjas temperaturu. Ili vozis sa otvorenim ili sa zatvorenim vizirom. Ako je zatvoren cekas da se naocare malo ugreju.

Kada vozis sa otvorenim vizirom naocare i unutrasnjost kacige se hlade, zatvoris vizir unutrasnost kacige se brze zagreje od naocara i tada dolazi do magljenja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 2 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Pinlock odlicno zavrsava posao za vizir.

Sto se naocara za vid tice, ne nosim ih ali mislim da znam u cemu je problem, otvaranjem i zatvaranjem vizira menjas temperaturu. Ili vozis sa otvorenim ili sa zatvorenim vizirom. Ako je zatvoren cekas da se naocare malo ugreju.

Kada vozis sa otvorenim vizirom naocare i unutrasnjost kacige se hlade, zatvoris vizir unutrasnost kacige se brze zagreje od naocara i tada dolazi do magljenja.

O ovome sam razmišljao kao mogućem uzroku naglog i jakog magljenja. Vizir sam spustio nakon pola sata vežbanja na poligonu kad sam bio baš zagrejan a naočare ipak hladne. Hvala, verovatno si u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Kupi sprej K2 protiv magljenja soferke i naspricaj na naocare. Nece magliti par sati. Moze i sapun ali je vise posla i krace traje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Gordak985 

Ako nisi gadljiv, probaj sledeci put da malo pljunes na stakla, razmazes i posle obrises suvom maramicom. Koristimo to za ronjenje, mozda i ovde odradi posao dok ne resis na drugi nacin. 

 

Mozes probati i sa maramicama koje smanjuju / sprecavaju magljenje.

 

Treca varijanta da se namazu i izbrisu pastom, samo da se vodi racuna da nije ona sa mrvicama, da se stakla ne izgrebu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

imaju u plivackim prodavnicama  Anti fog sprejevi....ako ti treba na pocetku voznje

al stavis kacigu nekoliko minuta pre voznje...da se temperatura izjednaci...hladne naocare a topao dah...

 

znaci...ne kaciga ...pa odmah na motor....

stavi kacigu...spusti vizir...setaj...obuci jaknu...itd...nek prodje nekoliko min...provetri na sekund dva i  bice bolje

 

sociva su zakon

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Pisalo se o ovome, znam da jeste jer sam i ja u istom problemu. Ništa ne pomaže kako treba. Sva rešenja oko maglenja naočara su kratkotrajna toliko da sam ja već navikao da imam otškrinut vizir, ma koliko hladno bilo. Tek kada krenem znatno brže da vozim, onda spuštam vizir do kraja. Kupovao sam sprejeve, neke kreme koje koriste ronioci, maramice i ko zna šta još i ništa nisam uspeo. Ništa to ne pomaže, osim sočiva. Nema nam druge kolega.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja sam operisao oči pre 10ak godina, isključivo zbog magljenja naočara, a oko je odbacivalo sočiva...

Sada mi po ovoj hladnoći magle ugrađene naočare za sunce, a jako mi smeta, još ujutro nisko...  :tras2: :jee:

Promenio član QmBGD
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ne podnosim sočiva, kupio pre 10 godina dok sam igrao ragbi, bukvano ni jednom nisam nosio jer ne mogu. Do jaja stvar realno. Imao sam neku kremu protiv magljenja i radila je dobro prvih mesec po otvaranju, posle baš slabo do nikako. Probaću nešto od ovih stvari, trebaće sići s poligona ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ko što već napisaše kolege iznad. Probaj sve što misliš da će ti pomoći. Meni je najviše radila stvar pena za brijanje, ali i to smara da svakih dan dva, mažem. Vrmenom se navikneš na otškrinut vizir, otvoren na onaj prvi zub, kad je veća brzina zatvoriš vizir skroz i teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Pinlock za kacigu resava problem, a jedino stvarno resenje je kad zaustavis motor, dizi vizir da ne zamagle naocare. Isprobala sam dosta preparata, ali nista ne radi posao 100%.

Vecina njih pomogne da se brze odmagle stakla nego bez njih, ali sa svakim sredstvom bar malo magli.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Magli uvek kod razlike u temperaturi... Ja stalno otvaram i zatvaram vizir kad stanem, nema druge... Navikeš se brzo. A ventili su otvoreni, makar oni na prednjoj strani kacige, da se ne magli dok voziš.

Meni sad i potkapa pravi još veći problem, pa mi je nos uvek van potkape :D Šta ću kad sam ćorav...

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Pa ja dižem vizir i na jet kacigi na semaforu jer mi magli.
Inače tu mi pomaže kad nosim N95 masku sa filterom, ovako nešto

WWW.MILITARYSHOP.RS

Zaštitna maska sa filter ventilom KN95 štiti vaš respiratorni sistem posebnom filter tehnologijom. Zaštita od kapljičnih bacila, dima i smoga.


Ali za fulface kacigu bi možda pomoglo samo da je neka kros kaciga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja