Jump to content

Moto Zajednica

I opet PESCARA Nedelja 02.11.2008.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Slika pre udesa. Vidim na slikama da si i pored nezgode ipak ostao pribran , jos i duhovit. Svaka cast imacemo jos prilika da se vozimo.

post-4634-12879009374594_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Varadero 1000

Ja sam prošao bolje nego Johann ali ipak nije naivno. Sve kosti su (Hvala Bogu) cele. Pukao mišić ispod kolena i istenuti ligamenti.

Stručnjaci kažu da ću posle 20-tak fizio terapija moći normalno da hodam.

Kad se oporavim provozaću istu ovu turu ali bez "vodiča" koje treba juriti da se nebi izgubio  u sred ničega.

Mislio sam da će ovo biti turistička vožnjica za razgledanje lepih predela, da sam znao da je trka poneo bih GPS pa polako.

Pozdrav svima i hvala na lepom druženju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Narode, sta reci.....

 

Predhodnu noc sam slabo spavao rano ustao, vozio nekih stotinak km do mesta susreta, nakon odmaranja u Devojkinom caffeu krenuo sam na pesak (prvi put sam na pesku i nisam mao pojma sta to znaci) kad sam prvi put pao zamalo da me abdullah pregazi, prvo sam mu video oci kako su mu izletele iz kacige trenutak posle poceo je da pravi lupinge po pesku, ja sam sam podigao motor i nastavio voznju, do drugog pada tu mi je mikulanac pomogao. Cim sam se dokopao asfalta stigao sam u Susaru i pitam jednog na cvaji de dalje on mi pokaze rukom i ja nastavio tuda malo sam zastao da napravim pauzu ekipa je pocela da krece ja sam mozda min kasnije krenuo za njima i pratio tragove u pesku ( ispostavilo se da su to tragovi cvaja )  A ja umoran ko pas posle par kilometara pao i tom prilikom mi noga ostala zaglavljena ispod motora. Bol je bio ... stopalo mi je bilo okrenuto za nekih 150 -  160 stepena u odnosu na normalan polozaj, ni sam nemam  pojma kako sam je izvukao namestim se da me najmanje boli i cekao sam jedno 15 min jer sam ocekivao one cvaje koje su ostale u selu . I poceo da psujem samog sebe sto nemam ni jedan telefonski broj organizatora, zovnem moj kuma Frica da iskopa nekog sa foruma a on iskopo Struju i tu je bio pocetak akcije potrage zamnom, nakon milion poziva sa pitanjima de sam i kako sam ekipa sa cvajama me nasla, tu je pocela imobilizacija na celu sa Goranom tu je bilo i komicnih scena ja onako bespomocan ko pi*kica neko donese grancugu, u tom silnom magnovenju mi neko zakaci nogu  :o :o sve sam zvezde ponovo video,nakon extra odradjene imobilizacije , Goran je uzeo na sebe da prebaci moj motor do Fufujeve vikendice a zatim je neki lik ( cijeg se imena ne secam) sa renom 25 se slucajno naisao i odvezao me do Susare gde me je cekala Goranova supruga Saska koje me je prebacila do glavne bolnice u Pancevu gde me je cekao  Sale TA 69.Sale je  sve vreme bio uz mene dok su me krpili nakon nekog vemena dolazi moj kum Fric po mene i vodi me u NS Motor mi veceras stize prikolicom dovozi ga Fufi iz Vrsca sto se motora tice u pitanju su samo kozmeticka ostecenja (popucala plastika). Konacan rezultat mojih povreda cetvorstruki prelom potkolenice i prelom jednog rebra na spoju grudnog kosa.

 

Ovim putem zelim svima da se zahvalim na nesebicnoj pomoci !                                                                                                     Posebno Saletu TA 69

             Goranu

             Saski

             i Saletovom drugaru nemogu imena da se setim

             

 

I molim da svi kojima sam pokvario uzitak na Pescari prime moje izvinjenje.

 

Zakljucak platio sam danak neiskustvu i sam sam kriv za svoje povrede koje su se desile.  

 

 

Ovo je jedino zdravo razmisljanje o proteklom izletu u Pescaru, cela varijanta je bila malo "Grlom u Jagode". Johann-u zelim brz oporavak , a takodje i BMW-u da ne bude da zapostavljamo ljutu mashinu.

 

:-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

svaka cast na voznji do pescare i svaka vam cast na pomoci coveku koji je polomoio potkolenicu!!!zao mi je sto nisam bio u mogucnosti da idem ovaj put sa vama ali obaveze su obaveze!!!pozdrav svoj bratiji znanoj i neznanoj!!!i kako ja uvek kazem!!!let there be brotherhood!!!

ps.daki nadam se da si mi sacuvo koju bananicu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

svaka cast na voznji do pescare i svaka vam cast na pomoci coveku koji je polomoio potkolenicu!!!zao mi je sto nisam bio u mogucnosti da idem ovaj put sa vama ali obaveze su obaveze!!!pozdrav svoj bratiji znanoj i neznanoj!!!i kako ja uvek kazem!!!let there be brotherhood!!!

ps.daki nadam se da si mi sacuvo koju bananicu. ;D

Brale da znas da si nam nedostajao. A ogovarali smo te za medalju. Nije bitno sta bitno je da ne odes u zaborav. ;D ;D Salim se naravno, ali steta sto nisi bio sa nama, mi smo iskulirali najbolje na svetu. Sunce, pivo, kafica, dobra ekipa, dobra zajebancija, ribe(babe).. ma svega je bilo.

Za bananice se ne sekiraj, to ti je ko pare u banci, sto ih vise ne dobijas veca je kamata, tj. sledeci put vise bananica za tebe i to sa kamatom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Danas sam docerao dorata kuci (da i ja njega malo vozim, a ne samo on mene)! Prikolica mala, ali problem resismo na brzinu, pa yamaha "preskoci stranicu i uzivancija od 35km do BG-a :D. Bilo je veselo kad sam je spustao preko stranice. Po onom silovanju u pescari ne puce, ali hard guma, pa ne voli asfalt :D. Juce je sve bilo super, ali je ipak bila suvise izazovna "trka" za pojedince, otuda toliko povreda i padova! Sledeci put se delimo na trkacku i "relax grupu, pa ce svi da uzivaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

U grupi koja se nije odvojila od mene i ljudi koje sam ja zamolio da nas pratii kroz Pescaru, je bila, Kalina, Abdulah, Sci, Michele i niko od njih ostao sam ni jednog trenutka. Ja sam sve vreme vozio na zacelju kolone kako niko ne bi ostao u nevolji ali nazalost imali smo puno zaustavljanja i nisam mogao da znam da si ti i jedan deo nase grupe pojurio za Cross ekipom koja nije imala nikakve veze sa nama niti je uopste krenula sa nama sa Devojackog Bunara.

 

 

 

Hocu da potvrdim da sto se tice organizacije, nasa grupa je bila sasvim ok, nije bilo nekog jurcanja, meni je skroz odgovarao tempo voznje i nadam se da nisam mnogo usporila ljude iz moje grupe.. A sto se tice padova, ja sam bila spremna na to od samog pocetka, jer pretpostavljam da su padovi deo off-road voznje, nije to ravan asfalt. Takodje se slazem da u principu svako odgovara sam za sebe i ne treba kriviti organizatore, jer oni ustvari vise pokazuju put i ne moraju da vode racuna o svakom ucesniku voznje.  Mozda jedina greska cele akcije je bila u tome da nismo se lepo dogovorili ko ce koga da prati i trebalo je naglasiti da je cross ekipa sama za sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Po mom kriterijumu junakinja dana

 

KALINA (svaka cast ! )

 

Tragicari dana

 

1. Ja

2.Rasha

 

Nemoj tako, nisam junakinja, svi su bili dobri, samo ste vi imali manje srece. u principu, to se moglo desiti svakom od nas. Zelim vam brz oporavak i da imamo jos off-road voznje. Samo jedno pitanje - da li si imao off-road cizme ili neke cizme za put? bilo bi lepo da napises i koji model. to me jako interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Po mom kriterijumu junakinja dana

 

KALINA (svaka cast ! )

 

Tragicari dana

 

1. Ja

2.Rasha

 

Nemoj tako, nisam junakinja, svi su bili dobri, samo ste vi imali manje srece. u principu, to se moglo desiti svakom od nas. Zelim vam brz oporavak i da imamo jos off-road voznje. Samo jedno pitanje - da li si imao off-road cizme ili neke cizme za put? bilo bi lepo da napises i koji model. to me jako interesuje.

 

Imam obicne putne cizme FORMA ne secam se modela kupljene u Markosu.

 

FUFI iz Vrsca mi je objasnio da ima dve kategorije cizama CROSS i CROSS/ENDURO

 

Inace Lesi (BMW) se vratio kuci..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

   Drugari , mislim da  ulazimo u pricu bez kraja . Niko nikoga nije terao da jurca . Svako je svojom glavom odlucio hoce li offovati ili ne i kojom ce brzinom to raditi  . Igrom slucaja Johan se povredio ali isto je mogao slomiti nogu igrajuci odbojku kod Devojackog kafea . Siguran sam da je ovo za njega veliko iskustvo ma koliko bilo gorko . Ko je bio smoren od offa  mogao je odustati u Susari ili Grebencu i vratiti se nazad asfaltom . Vidim da neki pitaju zasto su neiskusni krenuli da voze u pescari . A gde bi trebalo da vezbaju off ? Mozda na kompjuteru ili simulatoru kod kuce .

   Johane , drago mi je da si se javio i da si ostao vedrog duha uprkos povrede . Zima dolazi tako da imas vremena za oporavak . Zelim ti sve najbolje i na prolece jos mnogo lepih moto tura .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Vidim da ovaj community narasta i da ima sve više grupnih vožnji gde ima dosta motora a iskustva i neka pravila koja treba da se poštuju možda nedostaje. To nedostaje ponekada i kada se dvojica voze a da ne pričamo o velikoj grupi.

Da se padne uvek može da se desi tako da to ne treba komentarisati.

Ako pričamo o offroad nikada ne idi sam tamo gde nema ljudi, uvek moraš da imaš jednoga makar koji te vidi ili koji zna vaše kretanje.

Može da stane motor, pukne guma, padne motor pa do lake ili ozbiljne povrede.

 

Kada je velika grupa tada je treba deliti na manje grupe i u okviru manje grupe prvi i zadnji u grupi kontrolišu grupu i tada postoji samo mala delimičma odgovornost  (jer ipak svako vozi svoj motor) za pomoć ako je potrebna bilo kome u grupi.

Kada sam bio onaj prvi vikend u peščari koliko god ja išao napred ispred čoveka na XT660 sa kojim sam tamo došao nikada ne odmaknem toliko a da ga posle 1 min ne vidim makar u daljini da dolazi.

Sa obzirom da između nas postoji dogovor oko toga tu je i delimična odgovornost da moraš da znaš gde je i da ne smeš da ga ostaviš tako lako a da ne možeš da se brzo vratiš.

Ovi momci koji su pali verovatno nisu pravili dogovor sa bilo kim da mora da gledaju jedan na drugoga, grupa je bila veća i tako grupa ode.

Ne bih da pričam o iskustvima na asfaltu i pomalo na tourist offroad jer KLE je upravo to da samo malo siđe i da te doveze do neke tačke ali na offroad nikada ne idite sami.

Birajte društvo, ako ste spori pustite ove koji imaju motore za off ili kros neka uživaju u sportskoj vožnji jer su tamo zbog toga došli  a vi budite u grupi koja vama odgovara.

Ima ljudi koji čudno voze, naglo usporavaju bez razloga pa ubrzavaju, mogu da vas udare od pozadi itd.

Ako vam više odgovara birajte grupu i za off i za on road koja nije mnogo kompetitivna jer ako jeste a i sami jeste kompetitivni to može da bude problem jer ipak to nije staza, pogotovo se odnosi na on road.

Sve je super dok se nešto ne desi i ova priča odozgo izgleda smešna ali kada se desi onda je problem.

 

Još jedna korisna stvar koja bi ovde pomogla Johanu kada se već tako desilo pošto vidim da skoro svi koriste GPS ja i moj drugar koristimo Garmin koji ima opciju za traženje lokacije od nekoga preko SMS-a ili taj neko može da ti pošalje lokaciju i ti ideš pravo tamo u pet metara, naravno ako ima GSM signala.

Nije mi trebalo do sada fala bogu ali smo spremni i na to.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

   Drugari , mislim da  ulazimo u pricu bez kraja . Niko nikoga nije terao da jurca . Svako je svojom glavom odlucio hoce li offovati ili ne i kojom ce brzinom to raditi  . Igrom slucaja Johan se povredio ali isto je mogao slomiti nogu igrajuci odbojku kod Devojackog kafea . Siguran sam da je ovo za njega veliko iskustvo ma koliko bilo gorko . Ko je bio smoren od offa  mogao je odustati u Susari ili Grebencu i vratiti se nazad asfaltom . Vidim da neki pitaju zasto su neiskusni krenuli da voze u pescari . A gde bi trebalo da vezbaju off ? Mozda na kompjuteru ili simulatoru kod kuce .

   Johane , drago mi je da si se javio i da si ostao vedrog duha uprkos povrede . Zima dolazi tako da imas vremena za oporavak . Zelim ti sve najbolje i na prolece jos mnogo lepih moto tura .

 

Tako je druže, to je moglo svakom da se desi i iskusnom i onom sa menje iskustva i u Peščari i na asfaltu tako da ne treba pričati o tome zašto se desilo. Nije ni nas dvojicu neko terao da se vraćamo po Johana i da jedno vreme budemo dezorijentisani i pomalo zabrinuti, da guramo motore uzbrdo po pesku pod punom opremom i da rizikujemo da nam se isto desi što i Johanu, sami smo odlučivali.

 

Johanu želim brz oporavak, a motor će se srediti.

 

Nego, kad ćemo opet kroz Peščaru ?

 

Ja bih opet išao iako mi nije baš blizu, u nedelju sam prešao 550 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

ala su te opravili, svaka im cast

 

Vraga bi ga opravili tako da Šesti nije poneo plastične vezice... A i momci okolo su bili vrlo efikasni u nalaženju grana i sečenju istih na meru :) Ja sam se samo bojao da ga ne pretegnemo, ali izgleda da je bilo OK. Johann, da li je držalo dobro u transportu?

 

Perfektno su drzale sve vreme, trebalo bi zakonom propisati da treba imati vezice u prvoj pomoci u vecim kolicinama.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Perfektno su drzale sve vreme, trebalo bi zakonom propisati da treba imati vezice u prvoj pomoci u vecim kolicinama.  :)

 

 

Vezice i traku ( sivu - široku ) obavezno nosim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

ala su te opravili, svaka im cast

 

Vraga bi ga opravili tako da Šesti nije poneo plastične vezice... A i momci okolo su bili vrlo efikasni u nalaženju grana i sečenju istih na meru :) Ja sam se samo bojao da ga ne pretegnemo, ali izgleda da je bilo OK. Johann, da li je držalo dobro u transportu?

 

Bravo za rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: N.BGD

Ipak koliko ja znam organizator ili lokalci sa krosevima su lepo rezonovali da ce oko 70% ljudi otpasti na onoj prvoj uzbrdici.Ja licno sam se svesno zajebao za zadnju gumu koju cak i imam u podrumu ali je slepo cuvam za sneg.Moje magarence(zeleni klx 650)je sa lakocom izguralo pescaru navikao je  valjda na gore uslove po snegu .Malo me je kofer usporavao ali je bio pricvrscen na ram a rezervne majce jakne za kisu i dukserice su neophodne kada se ide u pesak i blato.

 

Par trikova za pocetnike:

1.  ispumpajte gume bar na 1.5

2.  skinite retrovizore ili ih dosta olabavite

3.  probajte da nadjete stitnike za ruke koji se kace na motor

4.  olabavite rucicu kvacila i kocnice da mogu da se malo okrecu

5.  nemojte da vozite po tragu motora ispred vas

 

I jos samo jedno: AJMO LJUDI NA SNEG TO JE TRI PUTA BOLJE(PADA SE TRI PUTA VISE ALI MANJE BOLI)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
1.  ispumpajte gume bar na 1.5

 

Ovo u svakom slučaju pomaže u vožnji kroz pesak samo što to ima i svoju drugu stranu, a to je mogućnost da se otkine ventil zbog malog pritiska, proklizne guma na felni i eto veselja. Zato cross motori imaju još jedan šraf koji drži spoljnu gumu, zaboravio sam kao se to zove.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

5.  nemojte da vozite po tragu motora ispred vas

 

 

 

zasto?? mislila sam da bas treba voziti po tragu motora ispred, to sam i radila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

 

5.  nemojte da vozite po tragu motora ispred vas

 

 

 

zasto?? mislila sam da bas treba voziti po tragu motora ispred, to sam i radila

 

moze da se desi da njega povuce negde pesak pa bi onda i tebe povukao njegov trag jer se desava da se tada ponasa kao da je na sinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja