Jump to content

Moto Zajednica

I opet PESCARA Nedelja 02.11.2008.

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Nepripremljenost i neiskustvo.

 

Sledeći put dobro razmislite da li ste dorasli takvim naporima i da li imate dovoljno znanja za ovakav ozbiljan off-road...inače su povrede teške i bolne.

Dok neko ne oseti sta je off ne moze da zna dal je spreman ili ne.

Probas pa vidis,jesi li za to ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nepripremljenost i neiskustvo.

 

Sledeći put dobro razmislite da li ste dorasli takvim naporima i da li imate dovoljno znanja za ovakav ozbiljan off-road...inače su povrede teške i bolne.

Dok neko ne oseti sta je off ne moze da zna dal je spreman ili ne.

Probas pa vidis,jesi li za to ili ne.

 

Da ali....kad vas ima puno na istom mestu sa različitim znanjem, niko neće da se bruka i pažljivije da vozi nego srlja nepripremljen...jedan slomio nogu, drugi uganuo članak, izgrebali se do kostiju njih još nekoliko...

 

Da li je to pravi put za učenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Debeli off:

[...jedan slomio nogu, drugi uganuo članak, izgrebali se do kostiju njih još nekoliko...

Da li je to pravi put za učenje?

Ja mislim da je to pravi put za ucenje! Nema ni jednog ozbiljnog takmicara da nije slomio vecinu kostiju u telu. E sad pitanje je kome to zapravo treba, niko se ovde nece takmiciti, retko ko ima odgovarajuci motor, gume pogotovo, ali da je navlaka, verujem da jeste..... cross je prljav i naporan sport, nema napretka bez bola  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Nepripremljenost i neiskustvo.

 

Sledeći put dobro razmislite da li ste dorasli takvim naporima i da li imate dovoljno znanja za ovakav ozbiljan off-road...inače su povrede teške i bolne.

 

moram da se slozim sa arakisom, ali mislim da niko nije ocekivao da ce toliko ljudi hteti da ide kroz pesak pa smo malo zakazali u organizaciji

od sredine je nekako bolje bilo jer smo se podelili u dve grupice i bar u nasoj grupi je pravljen mnogo veci razmak ali na zalost opet je pala zrtva (johann)

definitivno kad sledeci put budemo isli moramo se mnogo bolje pripremiti pa cak i napraviti neke putokaze da bi se ljudi lakse snasli jer je jedno pogresno skretanje dovoljno da se izgubis totalno i obavezno da dogovorimo ko ce ici poslednji, neko iskusan, da pomogne ako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na to sam mislio Johny, na mnogo bolju organizaciju i procenu znanja svakog učesnika.

 

Ova slomljena noga (mesec dana nošenje gipsa, dva meseca rehabilitacije, koliko još vremena da noga ojača i potpuno ozdravi?)  mora da bude nauk i upozorenje svim rekreativnim endurašima a i drugarima organizatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Bilo bi zgodno imati radio vezu u šlemovima...

 

Ili videti koliko kosta hitna pomoc da bude prisutna....

Na 30-40 ljudi to ne bi trebalo da bude mnogo... Valjda.

Mogu se desiti i gore stvari.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bilo bi zgodno imati radio vezu u šlemovima...

 

Ajd' probaću sad preko zime da smislim i sprovedem u delo neku dobru a jeftinu vrstu stalne bežične komunikacije za potrebe ovakvih akcija, a i vožnje u grupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Bilo bi zgodno imati radio vezu u šlemovima...

 

Ajd' probaću sad preko zime da smislim i sprovedem u delo neku dobru a jeftinu vrstu stalne bežične komunikacije za potrebe ovakvih akcija, a i vožnje u grupi.

e sada vec pricamo  ;D

ja trenutno prodajem neke motorole koja imam da bi kupio neke koje mogu da koristim i an snegu i na motoru jer da bi ove koje imam koristio moram da narucujem iz USA dodatnu opremu sto mi nije neko resenje, tj nije brze resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Bilo bi zgodno imati radio vezu u šlemovima...

 

Ajd' probaću sad preko zime da smislim i sprovedem u delo neku dobru a jeftinu vrstu stalne bežične komunikacije za potrebe ovakvih akcija, a i vožnje u grupi.

 

Ja imam one male toki-vokije...kostali su oko 50e par sa slusalicama...mada nije ovde bio problem komunikacija...jednostavno, ljudi su bili razlicitih nivoa znanja i vestine...e, sad, neko ovde pominje da je na organizatoru to da proceni...Pa ovo nije placena tura, pa da ti je neko odgovoran...iskljucivo je dobra volja lokalaca sto su nas proveli onuda...mi smo se skupili kao grupa motorista preko foruma da vozimo, svako za sebe odgovara i procenjuje sta moze, a sta ne. Nije sad duzan "organizator" da o tome misli...

 

Iskreno mislim da na turu ne treba da krece onaj koji ne moze da isprati bar 80% brzine kojom bi se grupa kretala (toliko ima smisla usporiti zbog nekoga...sve ispod toga je nekorektnost te osobe koja zadrzava grupu (pogotovo ako je to jedna/dve osobe naspram 50)...ako zaista mnogo odskaces, nije ti mesto tu, potrazi drugu grupu ili vezbaj jos pa dodji dogodine, nemoj ljudima kvariti uzitak...nisu oni dosli tu da nekome budu baby-siteri...i oni bi ljudi da se provozaju...)

 

Ko hoce zdravstveno osiguranje, hitnu pomoc i instruktora/vodica, nek' plati pa nek' se vozi...ja sam iskreno mislio da ce vecina foruma ici sa TA96, a ja i par drugara smo se pridruzili lokalcima na full-crosevima. Kad je nagrnuo citav buljuk buseva od 200 i kusur kila za nama, iskreno sam se iznenadio...ko bre jos moze da ocekuje da na onakvim gumama i motorima prati full cross od 90kg?! I kud su posli?!

 

Jos jednom ponavljam, iskljucivo individualna odgovornost u ovakvim slucajevima...nisu vam ovo organizovane/placene turist ture...Sta sad znaci, ja kazem vozice se tuda i tuda, i ponudim ko hoce da ide samnom, jer znam teren, i sad sam ja kriv ako neko dodje nepripremljen/neiskusan na teren gde mu nije mesto sa nedgovarajucim motorom... ??? Ako je tako, onda nikad vise nikog ne smem zvati da se vozi samnom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

    Neverovatno koliko neiskustva a mogao bih reci i naivnosti je juce bilo u Deliblatskoj pescari. Nisam siguan uci li neko po nesto i onako uz put. Odmah po dolasku pre nego sto smo se smestili u onaj "Devojacki cafe" videli smo ekipu bajkera sa kros motorima ili vec necim sto je pripremljeno za voznju u postojecim uslovima. Samo nekoliko slicnih ili takvih motora je stiglo sa nama iz BG, PA ili vec. Ostalih recimo 30-tak motora je u svom opisu imaju rec "eduro" sto u ovom slucaju bar nije sto i "kros". Povremeno sam bio veoma zacudjen  decijom naivnoscu pojedinaca koji su cini se mislili da su bas rodjeni za ovakvu voznju bez obzira na mogucnosti svojih masina.

  Cudno je kako u nasim postovima trazimo dlaku u jajetu razlikujuci motocikle a u praksi (bar juce) malo je falilo da i cruseri krenu u off. Jos jedna stvar koja nije uopste sitnica. Ne bih nikome preporucio da se proglasi organizatorom ovakvih voznji jer samom  tim preuzima odgovornost za sve sto se moze desiti. A kao sto znamo jako je tesko obaviti takvu organizaciju na profesionalnom i zadovoljavajucem nivou.

    Da ne duzim i da mladi momci ne pomisle da zavidim na njihovim bajkerskim mogucnostima. Dobro je proslo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Narode, sta reci.....

 

Predhodnu noc sam slabo spavao rano ustao, vozio nekih stotinak km do mesta susreta, nakon odmaranja u Devojkinom caffeu krenuo sam na pesak (prvi put sam na pesku i nisam mao pojma sta to znaci) kad sam prvi put pao zamalo da me abdullah pregazi, prvo sam mu video oci kako su mu izletele iz kacige trenutak posle poceo je da pravi lupinge po pesku, ja sam sam podigao motor i nastavio voznju, do drugog pada tu mi je mikulanac pomogao. Cim sam se dokopao asfalta stigao sam u Susaru i pitam jednog na cvaji de dalje on mi pokaze rukom i ja nastavio tuda malo sam zastao da napravim pauzu ekipa je pocela da krece ja sam mozda min kasnije krenuo za njima i pratio tragove u pesku ( ispostavilo se da su to tragovi cvaja )  A ja umoran ko pas posle par kilometara pao i tom prilikom mi noga ostala zaglavljena ispod motora. Bol je bio ... stopalo mi je bilo okrenuto za nekih 150 -  160 stepena u odnosu na normalan polozaj, ni sam nemam  pojma kako sam je izvukao namestim se da me najmanje boli i cekao sam jedno 15 min jer sam ocekivao one cvaje koje su ostale u selu . I poceo da psujem samog sebe sto nemam ni jedan telefonski broj organizatora, zovnem moj kuma Frica da iskopa nekog sa foruma a on iskopo Struju i tu je bio pocetak akcije potrage zamnom, nakon milion poziva sa pitanjima de sam i kako sam ekipa sa cvajama me nasla, tu je pocela imobilizacija na celu sa Goranom tu je bilo i komicnih scena ja onako bespomocan ko pi*kica neko donese grancugu, u tom silnom magnovenju mi neko zakaci nogu  :o :o sve sam zvezde ponovo video,nakon extra odradjene imobilizacije , Goran je uzeo na sebe da prebaci moj motor do Fufujeve vikendice a zatim je neki lik ( cijeg se imena ne secam) sa renom 25 se slucajno naisao i odvezao me do Susare gde me je cekala Goranova supruga Saska koje me je prebacila do glavne bolnice u Pancevu gde me je cekao  Sale TA 69.Sale je  sve vreme bio uz mene dok su me krpili nakon nekog vemena dolazi moj kum Fric po mene i vodi me u NS Motor mi veceras stize prikolicom dovozi ga Fufi iz Vrsca sto se motora tice u pitanju su samo kozmeticka ostecenja (popucala plastika). Konacan rezultat mojih povreda cetvorstruki prelom potkolenice i prelom jednog rebra na spoju grudnog kosa.

 

Ovim putem zelim svima da se zahvalim na nesebicnoj pomoci !                                                                                                     Posebno Saletu TA 69

             Goranu

             Saski

             i Saletovom drugaru nemogu imena da se setim

             

 

I molim da svi kojima sam pokvario uzitak na Pescari prime moje izvinjenje.

 

Zakljucak platio sam danak neiskustvu i sam sam kriv za svoje povrede koje su se desile.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh!

 

Druže, što pre da nam ozdraviš i ponovo da zajašeš ljutu makinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

nema potrebe da se izvinjavas jer ne mozemo da kontrolisemo ama bas svaki detalj

 

ti se lepo oporavi i potrudi se da ojacas dobro tu nogu za sledecu sezonu pa da idemo opet u neku voznju, ne mora po off-u

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Kad god vidim Abdullaha njemu KAMA u ruci.  ;D  ;D  ;D  ;D

Narode el ona bakica ziva?  ???

 

P.S. Abdullah sta je bilo sa vizirom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Auuu prijatelju, gde postavi ovu dvojicu, taman sam ih potisnuo iz secanja ;D

Abdula je inače majstor čakije, seče štrudlu rutinski iz zgloba, milina gledati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Kad god vidim Abdullaha njemu KAMA u ruci.  ;D  ;D  ;D  ;D

Narode el ona bakica ziva?  ???

 

P.S. Abdullah sta je bilo sa vizirom?

 

Xaxxxaxxaaaa sta da radim kad rezati se mora  ;D

 

Vizir je... polupan, srecom imam i onaj kraci pa sad nemam vise utisak da vozim stritfajtera  ;D

 

Hteo bih da se zahvalim ljudima koji su bili na ovoj sjajnoj voznjici, posebno Saletu TA69 i momku sa subarom kojen nisam ni ime upamtio (bas sam seljo) a prosao je samnom one zahebane delove, kao i decku koji je sjajno vodi grupu do Devojackog bunara asvaltom, ljudi ispali ste bas kako treba, sledeci put idemo na tjeps da probam da se revansiram kako dolikuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja