Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem 2 Tomos-a

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Kao sto naslov kaze, kupujem 2 Tomosa.

 

T14 ili T15.

 

Pratim oglase, sve sam video, javite ako imate nesto sto jos nije u oglasima.

 

Najbolje na viber, zbog bebca :)

 

Marko 0629212582

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ima u vojvodini lik koji sklapa nove tomos kross junior, ko iz fabrike al to je jedini tomos kog bih sad zeleo da imam. 15ca moze al elektronik plavi onaj prvi sa marcoki viljuskom napred, al to se tesko nalazi. Pogledaj oglase u sloveniji tamo ih ima dosta i u finom stanju.Cena je vesela, al ako te puca nostalgija :)

Promenio član stilgar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
pre 49 minuta, plumber.ns je napisao:

Koja petnaja ima sa strane usis? Ta je bolje išla...

sl ona je imala celicni ram. moja je bila ona zlatna, ni jedan motor mi nije toliko znacio ko ta 15ica, bio mi je drugi motor posle 12ce sa rucnim menjacem. 15 kupljena nova u robnoj kuci, danasnjoj beogradjanki. Kad je isterase iz magacina samo sto nisam pisno od srece ko pasce :) 15 godina mi bese tad.

 

7914-tomos-istorija.jpg

Promenio član stilgar
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
ima u vojvodini lik koji sklapa nove tomos kross junior, ko iz fabrike al to je jedini tomos kog bih sad zeleo da imam. 15ca moze al elektronik plavi onaj prvi sa marcoki viljuskom napred, al to se tesko nalazi. Pogledaj oglase u sloveniji tamo ih ima dosta i u finom stanju.Cena je vesela, al ako te puca nostalgija
Posle babete kros junior mi je bio prvi "ozbiljan" motor (to je značilo da ima menjač i kvačilo)!
Ljuta makina sa marcoki viljuškom...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

14-ticu sam uvek smatrao za izdrzljiviju zbog hladjenja. Sa 15-ticom sam dosta isao po makadamu i mislim da se na maloj brzini slabo hladi tako da je po meni to znacajna razlika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pazi kad se sada za tako nešto traže sumanute cifre. Ima primeraka koji su u originalnom stanju, ali su češći oni kao restaurirani...tu je tek haos. Ima problema i sa papirima, to je nešto što može da bude veći problem...tehnika je još uvek nekako rešiva.

Ako ne znaš ništa oko njih, informiši se i opremi alatom....ako bi da se voziš. Svi kao prave Tomose, ali je jako malo njih koji ga zaista poznaju u detalje. Interesantna je tehnika, jer tu svašta prolazi, kotrlja se, budži, krpi. Ako će više biti za ukras...onda ništa

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 hours ago, mradomir said:

@Markone88 ako nije tajna, šta će ti to, i to dva komada :)

Pomazem dobrom drugu za projekat, da nadje 2 valjana primerka po realnoj ceni. Jer oni sto valjaju po oglasima su oko 1000e hahahhaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
15 hours ago, stilgar said:

sl ona je imala celicni ram. moja je bila ona zlatna, ni jedan motor mi nije toliko znacio ko ta 15ica, bio mi je drugi motor posle 12ce sa rucnim menjacem. 15 kupljena nova u robnoj kuci, danasnjoj beogradjanki. Kad je isterase iz magacina samo sto nisam pisno od srece ko pasce :) 15 godina mi bese tad.

 

7914-tomos-istorija.jpg

Moj ćale u toj istoj robnoj kuci 88e godine kupio novu Jawu 350TS, vozio 3 meseca i poklonio kumu :D bila srecna vremena, kupio je od jedne plate :D bili dobri bonusi hehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

Svejedno, samo da je T14 ili T15 :D

Ako je T15 ili T14, znači trebaju ti prvi modeli koji su u ramu od presovanog lima. To je onaj iznad crveni sa niklovanim rezervoarom što postavi kolega iznad. Ima takva i 14-ska,ali dosta siromašnija sa opremom. 

Moram da kažem da znam gde ima jedna, ali ljubomorno čuvam to saznanje da pokušam da je ugrabim kad bude prilika. Ima covek 5-6 raznih Tomosa, BT mi je isto na nisanu.

Kada sam kupio Kawu mislio sam da je dosta motora, ali ne vredi... Jače je od mene... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Pomazem dobrom drugu za projekat, da nadje 2 valjana primerka po realnoj ceni. Jer oni sto valjaju po oglasima su oko 1000e hahahhaha
Svi valjani modeli sa papirima su ovde toliko, na avto.net su i po 2000-3000 al su ko čaša. Ko što rekoh nadji ovog u vojvodini za juniora, jes da je oko 2500 al je nov. Kolko shvatih kolegu koji mi reče za njega on je pokupovao sve što je bilo za njih kad je prestala proizvodnja tog modela. Video sam jedan u boksu kad su bile trke u batajnici. Došlo mi da ga "maznem" ovako nešto da nadje drugar i ne treba nikakvi projekti i muke
IMG_20130427_121837.thumb.jpg.c434274c6423783d2ca7ae4b60b96b7f.jpg


Promenio član stilgar
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovakvog Žuću ima moj drugar. 

Kolekcionar Tomosa. 

Nije na prodaju... 

To nećeš naći ni svećom da tražiš. 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Meni kod dede u garazi stoji pokriven od kad ja znam za sebe a to je 25god Tomos APS 3. Crven sa stitnicima nogu onim ogromnim. Jednom godisnje ako se seti ga istera, opere, upali, provoza krug i vrati u garazu. Zelja mi je da ga jednom restauriram.

 

A28-B8-DF5-7-E17-4-A07-8580-0-D8160-E1-D

 

To je ovo, sa kvacilom i menjacem na rucici, vozio ga dva puta. Cak ni slike ovog modela nisam nasao na netu.

 

morao sam malo da se ubacim drug @Markone88

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci
Pre 19 sati, stari roker je napisao:

Ovakvog Žuću ima moj drugar. 

Kolekcionar Tomosa. 

Nije na prodaju... 

To nećeš naći ni svećom da tražiš. 

Nešto od njegovih motora.. 

Screenshot_20211031_115831.jpg

Screenshot_20211031_115810.jpg

Screenshot_20211031_115757.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Moj prvi motor-Tomos 14 TL,plavi metalizirani model sa 4 brzine.Kupljen u robnoj kuci "Mercator" na N.Beogradu,  u mesecu Maju 1980.Nikad se nije pregrejavao,ali je voleo (ventilator)da guta pertle sa obuce.Fotografija je snimljena u Decembru 1980.Na 14-ici jet kaciga slovenacke prozvodnje "Veplas-Velenje".Naocare Carrera sam drpio(ne zamerite,bila je to opsta pojava) u "Beogradjanci",kostale su maltene kao pola motora.Rado se secam tog vremena, opojnih mirisa novih guma i sveze farbe motora.

tomos 14tl nas.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 10/30/2021 at 2:56 PM, stilgar said:

Svi valjani modeli sa papirima su ovde toliko, na avto.net su i po 2000-3000 al su ko čaša. Ko što rekoh nadji ovog u vojvodini za juniora, jes da je oko 2500 al je nov. Kolko shvatih kolegu koji mi reče za njega on je pokupovao sve što je bilo za njih kad je prestala proizvodnja tog modela. Video sam jedan u boksu kad su bile trke u batajnici. Došlo mi da ga "maznem" emoji3.png ovako nešto da nadje drugar i ne treba nikakvi projekti i muke emoji6.png
IMG_20130427_121837.thumb.jpg.c434274c6423783d2ca7ae4b60b96b7f.jpg

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Tomos Cross junior, 1978. godište, Oldtimer, vozilo prešlo 100 km, Subotica. Cena 3.350 € - Motori -...

 

3350e za kit...

Ex-Yu nostalgija ima dobru cenu.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Svi valjani modeli sa papirima su ovde toliko, na avto.net su i po 2000-3000 al su ko čaša. Ko što rekoh nadji ovog u vojvodini za juniora, jes da je oko 2500 al je nov. Kolko shvatih kolegu koji mi reče za njega on je pokupovao sve što je bilo za njih kad je prestala proizvodnja tog modela. Video sam jedan u boksu kad su bile trke u batajnici. Došlo mi da ga "maznem" ovako nešto da nadje drugar i ne treba nikakvi projekti i muke
IMG_20130427_121837.thumb.jpg.c434274c6423783d2ca7ae4b60b96b7f.jpg


Taki je bio moj, joj kakav motor!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ima jedan cikica u okolnom selu 15-ticu sa cevastim ramom, u originalnom stanju, malo zapustenu estetski. Pred pocetak sezone mi je rekao cenu 450-500e. Vlasnik, papiri uredni, odjavljen, kompletan po svemu. Cekam da prodje NG, pa da mu ponudim 350e, pa da ga dovezem kuci. Ukoliko budem uspeo da ga ugrabim, pasce pranje, glancanje (to mu je samo i potrebno), i izaci ce na oglas, prvo ovde, a kasnije i na PA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja