Jump to content

Moto Zajednica

Put za Trebinje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Narode, postoji mogucnost da narednog vikenda odem u Trebinje na nekoliko dana. Dole nisam bio jako dugo, a nikad motorom. Moze li neko ko je bio dole u skorije vreme da mi da nekoliko korisnih informacija.

 

Kojim putem da idem?

Cega da se pazim?

Kakvi su saobracajci do dole?

Gde predlazete da prespavam ako budem hteo?

I sta god jos vi imate da dodate, svaka informacija je korisna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Kojim putem da idem?

 

Idi Ibarskom magistalom do Cacka pa na Uzice, Zlatibor, Mokra gora - ulazi u BiH, Visegrad, Ustipraca, Goazde, Foca-Srbinje, preko Tjentista do Gackog, Bileca - Trebinje.

Sve ukupno malo manje od 500 km. Put je uglavnom dobar mada sa tvojim motorom nebi trebao da imas vecih problema.

 

Ako si bas entuzijasta mozes da od Foce skrenes prema Crnoj gori pa da ides na Pivsko jezero - Pluzine. Tu postoji planinski dom gde sam spavanje placao 5e. Samo sto je put od Foce od granice sa CG los tj nema ga. Sama kaldrma - nekih 20-25 km.

Od grance CG do pluzina imas 52 tunela. Put je los ali moze se voziti njime. Predeli prelepi - vredi truckanja. Od Pluzina ides na Niksic pa odatle za Trebinje i dolazi sa strane Lastave tj mesta gde se odrzava skup.

 

 

Cega da se pazim?

 

Pazi se dela puta preko Tjentista i Cemernog - ovo je najgori i najzahtervniji deo. Na jednom mestu se put prekida i ide se obilaznicom.

Moj savet ti je da ne ides zaobilaznicom vec nastavi pazljivo delom koji je zatvoren za saobracaj. Ali pazi NA DVA MESTA FALI PO 5M JEDNE TRAKE PUTA I SAMO POLAKO TIH 10-AK KM. NAICICES NA DEO GDE NEMA PUTA oko 200m ali nemoj da te to pokoleba.

 

Pazi se kamiona koji prevoze drvenu gradju...

 

 

Kakvi su saobracajci do dole?

 

Uglavnom ok ako ne ludujes mnogo. Obavezno stani jer te u suprotnom ceka zatvaranje puta tj blokada. Ja licno nisam imao ni jedan problem sa njima ali imaj uvek 10e u djepu za mito!

 

Gde predlazete da prespavam ako budem hteo?

 

Da li pitas za spavanje u Trebinju ili usput?

 

Ako me pitas za Trebinje nemam pojma a za ovo drugo sam ti dao predlog Pluzine. Za spavanje u Bih usput neznam sta da ti kazem samo sac cuo da bas "vole" turiste.

 

viamichelin mapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ernesto hvala! Dosta si mi pomogao. Nisam dole bio od 1991 pa sam pretpostavio da se dosta toga usput promenilo. Sto se tice spavanja, mislio sam usput negde posto imam smestaj u Trebinju.

 

Idem sad polako da pripremam motorce za put ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Nema na cemu zato smo tu!

 

E da nesto jako bitno sam zaboravio:

 

pazi se krava u tunelu (ne salim se) koje se tu skrivaju od sunca.

 

Srecan put!

Slike naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Hvala Ernesto, nek se krave cuvaju mene :)

 

Vec sam napravo plan za odlazak a za povratak cu verovatno da planiram da idem preko Zlatibora pa cu tamo da prespavam. Jel imas mozda ideju kakva je situacija na Zlatiboru za smestaj? Ima li privatnog? Sta je najpovoljnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

I kad "pretices" kravu odmakni se jedno pola metra jer imaju nezgodan obicaj da manu glavom (jedna me je zamalo zakacila juce kad sam isao u jedno selo nego sam se nekako izvio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ti tuneli su stvarno gadni. Uvek kad idem kroz neosvetljene tunele vozim 10 na sat. Prosto bude neprijatno kako nemas osecaj u nekim trenucima da li si nagnut ili ne, da li skreces ili ides pravo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

preporucio bih put Pluzine - Niksic. Prosao sam tuda prosli vikend prvi put motorom i stvarno je fascinantno ( Piva. Brana, Pivsko jezero. tuneli itd...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Hvala Ernesto' date=' nek se krave cuvaju mene :)

 

Vec sam napravo plan za odlazak a za povratak cu verovatno da planiram da idem preko Zlatibora pa cu tamo da prespavam. Jel imas mozda ideju kakva je situacija na Zlatiboru za smestaj? Ima li privatnog? Sta je najpovoljnije?[/quote']

 

Privatnog smestaja narvno da ima i cene su u rasponu od 5-50e po lezaju.

 

Neznam da li proradilo Kustino etno selo posto nisam svracao tamo od prosle godine. Tada su mesta za spavanje jos uvek bila u izgradnji.

U svakom slucaju vredi svratiti gore ako nista dr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Neznam da li proradilo Kustino etno selo posto nisam svracao tamo od prosle godine. Tada su mesta za spavanje jos uvek bila u izgradnji.
Ima privatan smestaj po kucama u selu Mokra gora oko 10E po glavi... Etno selo ne radi za pojedinacan smestaj, bar nije do 1.Maja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ako nije kasno, put od Foèe do granice CG se radi i prije mjesec dana je bilo asfaltirano gotovo pola tog puta, a put od granice do Nikšiæa je odlièan. Takodje možeš iæi i kroz CG do Podgorice, a onda prema Nikšiæu, put je takodje odlièan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Hvala na informacijama. Nije kasno posto sam put odlozio za ponedeljak. Nazalost, jedino sto me sprecava da krenem je prokleti lanac koji ne mogu da spojim... radim na tome trenutno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Hvala na svima na pomoci oko lanca. Posto mi je pri ruci i drugi Translap prebacio sam njegov lanac i tocak kod mene. Odradice posao za ovaj put.

 

Sad je ponedeljak jutro, krecem. Mixa vidimo se najverovatnije u utorak na picence ;) Imam tvoj broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ajde samo polako,ako hoces da te sretnem usput prije Trebinja,samo mi javi malo ranije!!!

Vidimo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Da ne otvaram novu temu, krecemo u petak na motorijadu u Trebinje... Da li je neko skoro prosao preko Debelog Brda, kakav je put?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Ide i nekoliko Valjevaca istim putem,preko debelog brda i nije toliko loše,ima na mestima krpljeno, treba obratiti pažnju na klizav asvalt i na rizlu koje uvek ima na tom putu.Vidimo se u Trebinju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja