Jump to content

Moto Zajednica

Od 1. Januara 2022 novi poreski sistem na vozila i motore

Recommended Posts

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Mislim da se vrti oko tog da sve više ima vozila sa podosta snage a zapremine do 1600cm2 a onih preko 2000 nije baš toliko mnogo pa treba tu sad uzeti pare a postojeći sistem to baš i ne dozvoljava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Smanje porez i podignu jednu od X stavki prilikom registracije - izaći će na isto ako ne i više.

Opasna igra reči ovih novinara, neko će i da se upeca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

I sada se oporezuju prema godini, kao što je kolega postavio tabelu ali Mali to ne zna jer ni on ni brat nikada nisu sami ni platili ni registrovali vozilo.

Jedino što država (svaka) radi je preraspodela. Sada je pitanje samo kome su mislili da treba više dati, a kome uzeti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 3 sati, Sharky - Alex je napisao:

sada ce dati zadatak nekome ko zna matematiku

E, taj će nas usrećiti...

:(

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Na kraju mozda ce ovo biti porez na prenos apsolutnih prava za automobile. Ja nigde ne procitah da se ovo odnosi na godisnju registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Meni je auto jutros prošao na tehničkom i baš pričam sa njima kad smo završili. Porez na luksuz za moj auto od 1600cc iz 1994. godine je oko 1200-1500din, dok bi bio 7000din da je 2015. ili mlađi. Njihova pretpostavka je da će biti kontra ako usvoje taj predlog... Hoće samo da teraju narod da kupuje novija kola. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Sta god i kako god bilo jedno je sigurno - Budzet ce se vise napuniti sa novim sistemom. Novija kola veci porez. Za starija kola ce uvesti ogromnu eko taksu i svi ce placati vise nego sad.

Promenio član bopk
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Nece biti nista od nove godine najverovatnije, pa vec 10 godina se prica o tome i nista, sto mislite da ce nesto tek tako promeniti? 01.01. je za 2 meseca, treba tu dobro razmisliti i odraditi taj posao, nece se tek tako odreci dela novca koji itekako puni budzet....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa niko i ne očekuje da se odreknu bilo kakvog dela novca već se svi pomalo pribojavaju koliko su uplanirali da povećaju budžetski priliv po ovom pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ma jasno, ali ne moze samo neko da kaze ajmo od sutra ovako......svesni su da ce izgubiti deo novca tako, pa verujem da ce razmisljati i preracunavati malo duze......tamo negde oko 25. decembra ce reci odlaze se na godinu, pa na dve i tako......kao sto rekose pre 7-8 godina, platni razredi pa evo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ako bude po vrednosti (sto je najpravednije), onda ce se buniti ovi koji kupuju nova vozila, a drzava od njih ima vise para nego od prodatih 20 polovnih, ako starija vozila budu placala vise takse zbog ekologije i sta vec, onda ce se buniti vlasnici starijih, i zbog svega toga mislim da nece tek tako menjati nesto sto im donosi dobar deo budzeta......ne zaboravite da se nas budzet puni od akciza i poreza najvise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

idu izbori, a seseljeva taksa iz 98, jos uvek stoji… tih starih automobila sa velikim kubikazama skoro da i nema vise… posto registracija kosta vise nego sam auto, tu nece mnogo da izgube… sad je samo pitanje dal ce da udare na ove male kubikaze 20 godina stare… ili ce da pojure nove.. lako se to izracuna…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Kako god da bude ima da klimam glavom i da platim...

Jer borbu protiv vetrenjača kao mikro preduzetnik već sam se dosta napatio ...

Uvek se nekako prelomi preko nasih leđa, i ne vidim u ovim poskupljenjima trenutno da ce biti bolje od proleca.

Biće sto bi rekli ćuti kenjaj i brzine menjaj :takoje:

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

“bolje” nikad ne znaci bolje za sve….
… naravno da nece… ako je nekome za utehu, i dalje su te registracije i osiguranja, koliko god nama bile skupe, drasticno jeftinije nego na zapadu…
Na primer, nasledim pre 15ak godina neki Renault safran, 3000 kubika V.. dal 6 dal 8 ne secam se vise… stranac je bio… kod nas registracija preko 800 eura… reko neces majci, ne dam vam ni dinara.. oteram ga za italiju, imao sam papire tamo, mogao sam na sebe da ga registrijem… za tu kubikazu godiste itd… 2400 eura je samo osiguranje, plus tehnicki, takse, gluposti… tako da sam ga na kraju uvezao u srbiju, i sav sretan placao 800 eura kod nas… ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
4 minutes ago, lesorsier said:

“bolje” nikad ne znaci bolje za sve….
… naravno da nece… ako je nekome za utehu, i dalje su te registracije i osiguranja, koliko god nama bile skupe, drasticno jeftinije nego na zapadu…
Na primer, nasledim pre 15ak godina neki Renault safran, 3000 kubika V.. dal 6 dal 8 ne secam se vise… stranac je bio… kod nas registracija preko 800 eura… reko neces majci, ne dam vam ni dinara.. oteram ga za italiju, imao sam papire tamo, mogao sam na sebe da ga registrijem… za tu kubikazu godiste itd… 2400 eura je samo osiguranje, plus tehnicki, takse, gluposti… tako da sam ga na kraju uvezao u srbiju, i sav sretan placao 800 eura kod nas… ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

S obzirom na prosek plate pre 15 godina verujem da je 800 evra u Srbiji kao tih 2400 u Italiji tako da izadje manje vise na isto. Mada pre 15 godina bogme, mozda je bilo lakse platiti 2400 Italijanu nego 800e Srbinu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

Isto je… samo meni nije bilo isto, sto bih njima ostavljao hiljade evra, kad mogu kod nas stotine…

…. koliko god da sama registracija bude stvarno jeftinija… kako gomilu atomobila sad vracaju sa tehnickog za sve i svata… opet ce biti skuplje kad se sve sabere… mene su vratili da poliram farove.. menjam prednje gume.. (guma za dzipa 200 eura ako hocu nove da nisu kineski plastikaneri)… bio neki deda jadnicko ispred mene, rat i mir spisak mu dali sta sve da menja… a auto mu ne izgleda lose ovako spolja, megan neki… izaci ce ga sve ono skuplje nego auto…

na kraju cu za grad dualtron da kupim… nema registracije, tehnickog, tablica…kamere mogu do sutra da te snimaju… nema ni zakona jos po kojem mogu da kaznjavaju… teras po ulici, trotoaru, pakovima, preskaces lezece… itd… trenutno je to brza varijanta za grad od motora…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Ako ne gresim trenutno je veci problem cena tehnickog i osiguranja nego takse drzave i porez,po nekoj gruboj kalkulaciji ove dve stavke izadju 2/3 cene registracije.Ali taj lobi se ne dira,po meni je ovo samo mazanje ociju

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 6 sati, lesorsier je napisao:

mene su vratili da poliram farove..

Ovo moram prokomentarisati jer je izuzetno vazna stavka sa aspekta bezbednosti a ne estetike.

Kada plastika matira nepravilno prelama svetlost, nema vise usmeren snop i time zaslepljune druge vozace a Vi dobijete slabiju osvetljenost puta.

Ovo bi shvatili kada bi se momoisli sa svojim vozilom, takodje na regloskopu (heli) se jasno vidi kako se crta gubi i svetlost razliva dok ispred zida lici da crta postoji.

Far je jedan od malobrojnih delova na vozilu koji se homologuje, sto ce reci da mora zadovoljiti rigoroznije uslove koriscenja.

 

Pre 1 sat, Partiota je napisao:

Ako ne gresim trenutno je veci problem cena tehnickog i osiguranja nego takse drzave i porez,po nekoj gruboj kalkulaciji ove dve stavke izadju 2/3 cene registracije.Ali taj lobi se ne dira,po meni je ovo samo mazanje ociju

Ovo je takodje zlodelo drzave, sto se tice tehnickog nema tu nikakvog lobija, ucenjeni su kupovinom nove opreme i kao slag na tortu ponovnim otvaranjem/polaganjem koje kosta 1000€ + od trenutka polaganja do pravosnaznosti resenja linija ne moze da radi/doprinosi. Ista oprema, nacin rada, pravilnici ... a opet se polaze (placa), red velicina - kamiondzija kupi novi kamion i ponovo polaze vozacki.

Ovo ne pisem da pravdam cenu tehnickog nego da se ne nadamo bilo kakvoj pogodnosti jer sve stize iz iste kuhinje, pogodnost za narod "nije opcija".

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Opet da kažem, bezveze se ponavljam ali tako je. 

Sa svojim životnim i vozacko-motoraskim stažom mogu da se kladim da će ovo "pravednije" oporezivanje ići na korist države a ne njenih građana. Na prste jedne ruke može da se nabroji kada je nama država izašla u susret. 

Kada kažem država ne mislim na njive i livade, šume, potoke, moju ravnicu... Mislim na sljam koji sedi imenom i prezimenom u Vladi i smišlja kako od naroda uzeti što više para. To su ljudi koji ne znaju kako se živi od plate. Koji ne znaju koliko kosta litra benzina, kilo mesa, džak krompira, vekna hleba... Oni decenijama žive na našoj grbaci i uvek im je malo... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jel neko izašao da se buni?

Jel neka od čuvenih MOTO UDRUŽENJA asocijacija i šta sve ne izašla da postavi pitanje?  Iskaže nezadovoljstvo?!

Ne. Nije niko.

 

Znači svima lepo. 

Sve ovo je u fazonu kafanskih fudbalskih selektora. Bude jedan što sa tribine vikne "Santrače, pizdo" ali kad se ovaj okrene pravi se da nije on.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Jel neko izašao da se buni?

Čin ličnog protesta - ja, STARI ROKER nisam registrovao jedan od dva motora koje registrujem. Verovatno cu to uraditi na proleće, ali sad sam ostavio osiguranje , državu i tehnički pregled uskraćene za moj novac. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja