Jump to content

Moto Zajednica

Od 1. Januara 2022 novi poreski sistem na vozila i motore

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 3 sati, Jupiter je napisao:

Znači platio sam registraciju za 800ccm 2011. godište 31.000 rsd. Pre dva dana. Prošla je sa tablicom i saobraćajnom bila manje.

ovo ti je fazer na slici? bas taj planiram da pazarim ako me neko ne ubedi u suprotno. 31000 za njega mi zvuci kao pljacka,... toliko placam za kola (BMW 320d)

 

Sto se tice pomenute takse, ona je za male kubikaze zanemarljiva, cak i za ovaj bmw od 2000 kubika nije nesto strasno.

 

Ali, u trenutku kad predjes 2000 kubika, pocinje bezobrzluk. Za ovaj dzip (2500 kubika) sto sam pomenuo da su me terali da poliram farove, registracija je godinama ista. 65000 do 70000 sa zelenim kartonom,.. i ove godine je bilo isto 65. Od te cifre, 35000 je ova taksa.

Promenio član lesorsier

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Čin ličnog protesta - ja, STARI ROKER nisam registrovao jedan od dva motora koje registrujem. Verovatno cu to uraditi na proleće, ali sad sam ostavio osiguranje , državu i tehnički pregled uskraćene za moj novac. 

Eno sinisa mali sedi u ministarstvu finansija i leci tugu uz stari konjak zbog tvog motora :)

Ne zameri na sali.

Ova vlast je naucila sve na greskama svih bivsih vlasti. Zadnji put smo se kao pojedinci skupili i skini slobu 2000 god. I to uz pomoc zapada. Te price da svi kao pojedinci uradimo nesto vise ne pije vodu. Pola naroda je potkupljeno sa 86g kafe, litrom ulja a oni skuplji sa 1000dinara. Nije problem vise ni sto su potkupljeni nego sto je narod zaglupljen katastrofa.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, lesorsier said:

ovo ti je fazer na slici? bas taj planiram da pazarim ako me neko ne ubedi u suprotno. 31000 za njega mi zvuci kao pljacka,... toliko placam za kola (BMW 320d)

Jeste, FZ8. Odličan motor, preporučujem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
7 hours ago, Sharky - Alex said:

Pola naroda je potkupljeno sa 86g kafe, litrom ulja a oni skuplji sa 1000dinara.

Jedva pola naroda i glasa. Dakle četvrtina naroda kroji sudbinu ostalima. Jbg, sad je moderno bojkotovati izbore, a to što je to besmisleno, to je druga pesma.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 13 sati, Sharky - Alex je napisao:

Eno sinisa mali sedi u ministarstvu finansija i leci tugu uz stari konjak zbog tvog motora

Upravo to i radi, samo bez konjaka!

 

Zbog dosta manjih prihoda i priliva u drzavnu kasu od registracija samo je poslata naredba da se do kraja godine nadje resenje i promeni sistem naplate i oporezivanja. Ni oni jos uvek ne znaju kolko ce sta da kosta... Vec imaju rok da do kraja novembra iznesu nacrt koji ce posle da ide u skupstinu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Jedva pola naroda i glasa. Dakle četvrtina naroda kroji sudbinu ostalima. Jbg, sad je moderno bojkotovati izbore, a to što je to besmisleno, to je druga pesma.
Jeste da polovina glasa i matematički četvrtina odlučuje ali sve se to može smatrati da je uz odobrenje onih koji su bojkotovali izbore.Bpjkot može imati smisla ako 60+ procenata glasača bojkotuje a ovako samo "pucanj sebi u nogu"
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Manje para neće ići u kasu, pa nisu valjda ludi...ako krenemo tom logikom registracija za auto od recimo

3.000 cc je do sada bila 130.000 din.

a do 2.000cc je bila cca 35.000 din.

 

da bi isto para otišlo u kasu i jedni i drugi bi trebalo da plaćaju prosek i to po cca 82.500 din..

pa sad će verovatno novija godišta i plaćati toliko, dok će auti stari par godina ići ispod <82.500 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa da li je to baš tako? Plaćaš manje nego što si plaćao do sada, ili plaćaš manje nego za starije vozilo? Između ova dva postoji razlika, i to ne baš beznačajna. Tabela iz prvog posta dosta govori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

A za motore braco moja cutimo?Parcijalna registracija ne da nema smisla vec je kako sam razumeo glupost zesca, preskup tehnicki kao i registracija niko nista ne spominje?Jos mi cutimo...

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 3 sati, Motorcyclist je napisao:

Izaslo na N1

 

Za vozila od 5 do 20 god jeftiniji porez. 

 

Preko 20god ostaje isto. 

Video sad,... pogledao malo tabele,...

Ovaj porez generalno kaci ove sto voze preko 2000ccm, za manje kubikaze je podnosljiv.

Preko 20 godina ostje isto posto je preko 20 godina taj porez i ovako skinut za 80%.

 

Ne bih da budem Nostradamus ali ideja je sledeca, vecini da bude stvarno jeftinije, a drzva da uzme isto ili vise.

 

Stradace vlasnici novih vozila sa malim kubikazama. Ostalima ce verovtno biti nesto jeftinije, Jedini koji ce stvarno da osete razliku su vozaci starih vozila od 2500ccm pa na gore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Sve te tabele su stare tj trenutne vazece. Nove tabele ne postoje zato sto se jos nisu ni dogovoili kako ce izgledati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koliko sam shvatio sve ostaje isto osim sto ce porez na vozila preko 2000ccm i starija od 5 god biti jeftiniji. Takvih vozila ima i najmanje kod nas, zato sto se nije isplatilo registrovati ih. Drzava je tu iskusno smanjila porez kako bi ih ljudi registrovali i uvozili, ta vozila logicno trose vise pa ce drzava zaraditi na porezu i akcizama na gorivo i eto balansa. Vuk (tigar) sit a ovce na broju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozila preko 2000 ccm ima dosta ali stoje neregistrovana i prodajna cena im je bila mala. Imao sam Corollu Verso 2,2 sa malo km za smesne pare... sada će poskupeti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

Nece za motore nista specijalno da se promeni.

Najskuplja taksa je bila 13000.

 

Za kola je raspon od 1300 do 243000... tu ce da se desi magija. tih 200 hiljda mozda vise nece postojati a nema ni veze posto ih nije puno. Ali ovi sa kubikazama do 1600 koji su do sad placali par hiljda taj porez sad moze da se desi da placaju i par desetina hiljada....

...nadam se da gresim,.. posto ce ljudi opet da se vrate na krseve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
22 minutes ago, srbac said:

Realno je da treba da plati onaj koji ima vredno vozilo...

Realno je da je ovo zemlja čuda...

Ja mog oca oduvek smatram za pametnog čoveka.. i uvek pamtim jednu njegovu kad sam se ja čudio događajima u ovoj "teritoriji" (država nismo jer je država uređen sistem):

"Ne traži logiku gde je nema. Gubiš vreme. Traži rešenje."

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

objavili su ovaj predlog,.. nigde nema motora, samo automobili iznad 2000ccm

Vozila od 5 do 8 godina starosti:

Kubikaža: 2.001 - 2.500 ccm / Stara cena: 49.512 dinara / Nova cena: 43.687 dinara
Kubikaža: 2.501 - 3.000 ccm / Stara cena: 100.334 dinara / Nova cena: 88.530 dinara
Kubikaža: preko 3.000 ccm / Stara cena: 207.374 dinara / Nova cena: 182.977 dinara.

Vozila od 8 do 10 godina starosti:

Kubikaža: 2.001 - 2.500 ccm / Stara cena: 43.687 dinara / Nova cena: 34.950 dinara
Kubikaža: 2.501 - 3.000 ccm / Stara cena: 88.530 dinara / Nova cena: 70.824 dinara
Kubikaža: preko 3.000 ccm / Stara cena: 182.977 dinara / Nova cena: 146.382 dinara.


Vozila od 10 do 20 godina starosti:

Kubikaža: 2.001 - 2.500 ccm / Stara cena: 34.950 dinara / Nova cena: 20.387 dinara
Kubikaža: 2.501 - 3.000 ccm / Stara cena: 70.824 dinara / Nova cena: 41.314 dinara
Kubikaža: preko 3.000 ccm / Stara cena: 146.382 dinara / Nova cena: 85.389 dinara.

nisu se nesto pretrgli al bolje ista nego nista.. bar nista nije poskupelo,, za sad default_0a-smiley.gif


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 hours ago, lesorsier said:

objavili su ovaj predlog,.. nigde nema motora, samo automobili iznad 2000ccm

Vozila od 5 do 8 godina starosti:

Kubikaža: 2.001 - 2.500 ccm / Stara cena: 49.512 dinara / Nova cena: 43.687 dinara
Kubikaža: 2.501 - 3.000 ccm / Stara cena: 100.334 dinara / Nova cena: 88.530 dinara
Kubikaža: preko 3.000 ccm / Stara cena: 207.374 dinara / Nova cena: 182.977 dinara.

Vozila od 8 do 10 godina starosti:

Kubikaža: 2.001 - 2.500 ccm / Stara cena: 43.687 dinara / Nova cena: 34.950 dinara
Kubikaža: 2.501 - 3.000 ccm / Stara cena: 88.530 dinara / Nova cena: 70.824 dinara
Kubikaža: preko 3.000 ccm / Stara cena: 182.977 dinara / Nova cena: 146.382 dinara.


Vozila od 10 do 20 godina starosti:

Kubikaža: 2.001 - 2.500 ccm / Stara cena: 34.950 dinara / Nova cena: 20.387 dinara
Kubikaža: 2.501 - 3.000 ccm / Stara cena: 70.824 dinara / Nova cena: 41.314 dinara
Kubikaža: preko 3.000 ccm / Stara cena: 146.382 dinara / Nova cena: 85.389 dinara.

nisu se nesto pretrgli al bolje ista nego nista.. bar nista nije poskupelo,, za sad default_0a-smiley.gif


Sent from my iPad using Tapatalk

Mani ti to. 

Mene interesuje šta će biti sa onima ispod 2000cc koji su sad većina!!! 

Tu je problem!

Isto ali isto se desilo da motorima. Motori preko 1000cc su pojeftinili 10% a svi ostali poskupeli 50%

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja