Jump to content

Moto Zajednica

Od 1. Januara 2022 novi poreski sistem na vozila i motore

Recommended Posts

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Od 1. januara porez na vozila po godištu umesto po kubikaži

Od 1. januara 2022. automobili će se prilikom registracije oporezivati prema godini proizvodnje, umesto po kubikaži, najavio je u Skupštini Srbije ministar finasija Siniša Mali.

On je tako odgovorio na poslaničko pitanje da li može da se prilikom oporezivanja vozila primenjuje pravedniji model umesto postojećeg zbog koga se dešava da visina poreza prevazilazi tržišnu vrednost vozila, jer se porez naplaćuje po zapremini motora.

Samo zakonsko rešenje omogućiće da se postupak završi mnogo brže i jednostavnije. Taj će problem biti rešen do kraja godine i od 1. januara 2022. godine počećemo da primenjujemo to rešenje - rekao je Mali.

Slika: trenutno važeća tarifa poreza za registraciju po kubikaži i procentualno umanjenje po starosti

Clip_24_resize.jpg.586f2e59a7673e5abf33eaccf8fcd996.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Priča se o tome i piše već nekoliko dana, a niko u stvari da kaže kako će biti. Baš dobro što je ova tabela ovde, da kada dođe trenutak, može da se uporedi sa novom.

Kako neko negde reče (volim da čitam komentare), ne brinite, bolje za narod sigurno neće biti.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Mozda i umanje porez ali ce zato ostalih 85 stavki na racunu za registraciju da podignu. Ova vlada ionako ne radi nista u interesu gradjana, vec sve dobija savrsen smisao kad se gleda kroz prizmu otimanja love. Neke mnogo kvarne chike po ceo dan sede u nekim podrumima i samo smisljaju na koju sad foru da nas zajebu.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa da, sada su se stvorili uslovi da se smanji porez za vozila kojih je sve manje i manje. Procenat novijih automobila sa litarskim motorom je mnogo veći u odnosu na "big block" automobile, tako da će država opet namiriti svoje apetite. Nemojte misliti da oni to rade da bi nama bilo bolje... 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
40 minutes ago, francuz69 said:

Mozda i umanje porez ali ce zato ostalih 85 stavki na racunu za registraciju da podignu. Ova vlada ionako ne radi nista u interesu gradjana, vec sve dobija savrsen smisao kad se gleda kroz prizmu otimanja love. Neke mnogo kvarne chike po ceo dan sede u nekim podrumima i samo smisljaju na koju sad foru da nas zajebu.

To je ono sto ja pricam vec godinama   :  racuni, posao, obaveze, deca, torte, organizacije, planovi, 1000 sitnica koje te svakodnevno stezu i stizu za realizaciju - a LOPOV , on samo sedi i gleda po ceo dan u jednu bravu i njegova celodnevna okupacija je kako da ti tu bravu obije . E zato ce lopov uvek biti 5 koraka ispred tebe. Zapamtite to

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 33 minuta, stari roker je napisao:

Pa da, sada su se stvorili uslovi da se smanji porez za vozila kojih je sve manje i manje. Procenat novijih automobila sa litarskim motorom je mnogo veći u odnosu na "big block" automobile, tako da će država opet namiriti svoje apetite. Nemojte misliti da oni to rade da bi nama bilo bolje... 

 

Тако је, апсолутно се слажем са тобом ... наравно држава неће сећи себи грану на којој седи, свако решење донеће некоме незадовољство, задовољних никад неће бити како год окренеш ... чекамо заседање скупштине и расправу по овом предлогу па да видимо ко ће ту надерати а ко неће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Zašto mi smrdi da ćemo još skuplje da plaćamo registraciju... :zbunjen: Ja sam pre 3 godine platila kompletnu registraciju i tehnički 20500din (sećam se jer sam ga registrovala bukvalno sa 500 dinara i 4 čeka :lol3:), prošle godine oko 22, ove će biti 23... U pitanju je benzinac 1600cc 1994 godina proizvodnje. :ups:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 11 minuta, Alexandra995 je napisao:

Zašto mi smrdi da ćemo još skuplje da plaćamo registraciju... :zbunjen: Ja sam pre 3 godine platila kompletnu registraciju i tehnički 20500din (sećam se jer sam ga registrovala bukvalno sa 500 dinara i 4 čeka :lol3:), prošle godine oko 22, ove će biti 23... U pitanju je benzinac 1600cc 1994 godina proizvodnje. :ups:

јој, то не да смрди на неку невољу по нас него ме тај први дим на вест о промени тарифе већ штипа за очи 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Interesantno je da nigde nisu napisali kako će se oporezivati, da li će biti novije - skuplje ili kontra (što je veća verovatnoća). Tražim i još nisam našla da je neko napisao zvanično, verovatno će biti tek kad donesu konačnu odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 29 minuta, Alexandra995 je napisao:

Interesantno je da nigde nisu napisali kako će se oporezivati, da li će biti novije - skuplje ili kontra (što je veća verovatnoća). Tražim i još nisam našla da je neko napisao zvanično, verovatno će biti tek kad donesu konačnu odluku.

Чека се само кад ће бити то заседање скупштине и та расправа.
У свету је уобичајено да иде по снази мотора ... само код нас морају да измишљају, сад ће да испадне како кажу по години производње у иста тарифа рецимо за нов ауто од 10.000€ и за ауто од 200.000€ 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Napisali su da je to samo predlog izmene i dopune zakona koji se treba naći pred poslanicima.... zapravo, za sada to je ništa :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 10 minuta, srbac je napisao:

Napisali su da je to samo predlog izmene i dopune zakona koji se treba naći pred poslanicima.... zapravo, za sada to je ništa :lol:

Dok se još iskalkulišu kako da nas ogule ko krastavce... :staa2: Evo ja idem sutra na tehnički, pa javljam sa terena.. :jee:

 

pre 14 minuta, ПИпезос je napisao:

Чека се само кад ће бити то заседање скупштине и та расправа.
У свету је уобичајено да иде по снази мотора ... само код нас морају да измишљају, сад ће да испадне како кажу по години производње у иста тарифа рецимо за нов ауто од 10.000€ и за ауто од 200.000€ 

Ja sam čula da je u Bugarskoj isto za sve, e sad ne držite me za reč, ali ako je istina tako je najbolje, neka simbolična cifra i ćao (kao da sve ostalo nije poskupelo pa sad udri i po registraciji)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Bio mi letos rodjak iz Amerike, igrom slucaja pricamo o registraciji i cenama iste. Covek umro od smeha. 

Na moje pitanje, koliko je kod vas registracija, dobijem odgovor: 45$. Isto za sve, bez razlike. Jedina razlika je cena osiguranja, jer nije isto za srebrni karavan i za crveni sportski auto.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa da, ako je 2.4 bilo 90.000, sad će biti 60.000. A 1.2 16V umesto 17.000, biće 26.000 jer je mlađi auto :)

 

Ja ne znam više šta treba da se desi da ovaj narod shvati neke stvari. Pa ja mislim, da jednom dnevno nekog zavežu na Autokomandi golog i izbodu ga u zadnjicu dildom sa nekom močugom, narod bi rekao, uuu dobro je, neće mene. 

 

Džabe sve, svaki vid da uštediš su unakazili. Pa i da na Puntu ugradiš gas, opet su smislili da te orobe. Narod ćuti. Ovo što sada plaćamo za vozila, je najjeftinije što će ikada i biti. Cene samo mogu da rastu. A to je benzin, cene delova, cene servisa i takse. Danas porodica ne može normalno da živi bez min. 1500 eura mesečno prihoda.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
51 minutes ago, francuz69 said:

Bio mi letos rodjak iz Amerike, igrom slucaja pricamo o registraciji i cenama iste. Covek umro od smeha. 

Na moje pitanje, koliko je kod vas registracija, dobijem odgovor: 45$. Isto za sve, bez razlike. Jedina razlika je cena osiguranja, jer nije isto za srebrni karavan i za crveni sportski auto.

I osiguranje od oko 1000 dolara godisnje, zavisno od toga koliko dugo vozis, da li imao prekrsaje, vrednost auta ....
kod nas je osiguranje uracunato u cenu registracije (jes da nema neke vajde od njega)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Meni ističe rega za auto 04. Januara. Ja uvek mesec dana ranije to obavim.

Šta sada da radim, da čekam novi zakon od ngd, ili po starom, pre ngd ?

Možda je bolje ipak, kao i do sada, na vreme, ranije...možda bude posle još skuplje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jedini pravedni porez je procenat od vrednosti vozila. 
do sada smo porez placali isto i ja koji vozim opel astru i onaj baja sto vozi bmw x6, po ovim pricama po godistu bice isto.

onaj ko kupi auto od 100-200k € ima da plati registraciju 1000€
Ali onaj ko je platio auto 5-10k € njemu je i 200€ mnogo.

Ako uvedu da registracija za novija vozila bude skuplja tek onda ce stimulisati uvoz krseva

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
pre 33 minuta, JoeD je napisao:

I osiguranje od oko 1000 dolara godisnje, zavisno od toga koliko dugo vozis, da li imao prekrsaje, vrednost auta ....
kod nas je osiguranje uracunato u cenu registracije (jes da nema neke vajde od njega)
 

Mnogo zavisi od toga sta vozis. Osiguranje kod njih varira od par stotina do puuuno hiljada.

A o domacem osiguranju i nasim osiguravajucim kucama ne bih trosio reci. Jajara do jajare sa cenkanjem gorim nego na pijaci. Razumem da oni uvek gledaju da budu u sto vecem plusu ali bre brate...

Promenio član francuz69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Valjda postoji negde u okruženju da se prepiše, nemoramo mi izmišaljti mobilni telefon, kad već postoji iPhone, samsung, xiaomi... I nesme biti jeftiniji bmw s1000rr od Drag stara 1100 pobogu. I da bmw x6 2.0 jefitija rega od tdm 850.
Al koga to zanima...
Poslato sa COR-L29 pomoću Tapatoka



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre sat vremena, idanijel je napisao:

Valjda postoji negde u okruženju da se prepiše, nemoramo mi izmišaljti ...

е па у томе јесте цела бит, ако препишу како то онда да наплате

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Reči ministra su čista demagogija, odgovorio je na pitanje ne odgovorivši na njega uopšte. Setim se uvek reči jednog od bivših ministara finansija kad su ga pitali nešto u fazonu kad će biti bolje: "U poslednjoj smo fazi pripreme da se osete prvi elementi boljitka." To su izjave za udžbenike. Ovo Sinišino nije u tom nivou ali je isto dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Dodao bih da na mene kao nekoga izuzetno ekonomski osvešćenog, ovo utiče na način da ću sa kupovinom motora sačekati sledeću godinu, jer ako promena u proseku bude nepovoljna po građane, siguran sam da će je primeniti i na motorcikle, što bajkeri da budu pošteđeni tamničkih muka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Drzava da hoce da pomogne gradjanima spustila bi akcizu i poreze, kao sto znamo to se nije nikada desilo. Neko je dosao na ideju da se malo promeni porez na registraciju zbog nezadovoljstva gradjana, Mali odmah istrcao sa idejom, sada ce dati zadatak nekome ko zna matematiku da izracuna ko je tu u plusu. U svakom slucaju ne ocekujte jeftiniju registraciju. 
izmedju ostalog doslo je vreme i kineski krediti da se vracaju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja