Jump to content

Moto Zajednica

skuter ne vraća ler gas dok ne začepim zrak

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav, imam problem sa skuterom Explorer Race GT 50. Problem je u tome sto skuter radi u leru na pola gasa i ne spusta nikako ispod, kad dam pun gas sve ide ko lud ali ne vraca gasa, skinem filter zraka i stavim ruku preko skroz nece da se ugasi al radi u leru kao sto bi trebao sa filterom. Skuter je radio do prije 10 dana sve normalno, bile su počele kiše i nisam ga vozao i jučer ga upalim provozati i to mi se pojavilo, da napomenem skuter je kitovan na 70cc i ima auspuh rezonantni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Pozdrav, imam problem sa skuterom Explorer Race GT 50. Problem je u tome sto skuter radi u leru na pola gasa i ne spusta nikako ispod, kad dam pun gas sve ide ko lud ali ne vraca gasa, skinem filter zraka i stavim ruku preko skroz nece da se ugasi al radi u leru kao sto bi trebao sa filterom. Skuter je radio do prije 10 dana sve normalno, bile su počele kiše i nisam ga vozao i jučer ga upalim provozati i to mi se pojavilo, da napomenem skuter je kitovan na 70cc i ima auspuh rezonantni
Ако је 2Т онда семеринг радилице.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, ElvisCPI je napisao:

Skuter je radio do prije 10 dana sve normalno, bile su počele kiše i nisam ga vozao i jučer ga upalim provozati i to mi se pojavilo

Ovde bi trazio problem.... kanda ti je usla voda, napravila malo hrdje pa se nesto (igla karba) ne moze vratiti u pocetni polozaj.

Za pocetak precesljaj sajlu gasa - karb.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ако је заглављена сајла кад поклопиш улаз за ваздух мотор угаси. Ти кажеш да ради, то значи да добија фалш ваздух. То што си скоро мењао семеринге не значи ништа ако делове на којих клизу ниси огланцао као "мачју гузу"(мислим на рукавце радилице). Још ако има неко оштечење све је џаба.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Значи фалш ваздух је сигурно, дали је грло цепнуто, означени семеринг пљунут према напољу, можда карбуратор испао са грла. Значи све се то мора добро проверити, одакле, како, што? А видео окачи па че "полажемо испит" из механике.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

И шта је било? Постављена питања, добијаш одговоре и на крају стандардно у великом Балканском стилу : Ко вас ј..е.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

nisam i dalje riješio problem, sve je po starom, upalim ga i ruku stavim na filter da spusti ler ako milimetar gasa dam odma se ugasi a ovako u leru sa rukom stavljeno pomalo radi nije kao normalno sto je bilo, radi na 200 obrtaja nize nego u normalnom leru kad je bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja