Jump to content

Moto Zajednica

A kategorija probna ili ne

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav polazem za motor za punu A.Dozvolu imam od 2010 godine polagao sam po starom i imao sam onu roze/crvenu papirnu staru dozvolu.Sada imam AM i ostale kategorije koje idu uz to.Zanima me da li dobijam odma A punu ili probnu?Da li dobijam probnu za A ili za sve?Imam 29 godina ako to nesto utice na sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

O Bože...

Ovo je stara stvar...
Da si malo čitao, našao bi.... Da si pročitao zakon, znao bi, da si pitao u Auto školi znao bi ...

Ako nisi imao nikad probnu ...
Guess what...

Sad hoćeš...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Upravo sada, TAZZ je napisao:

O Bože...

Ovo je stara stvar...
Da si malo čitao, našao bi.... Da si pročitao zakon, znao bi, da si pitao u Auto školi znao bi ...

Ako nisi imao nikad probnu ...
Guess what...

Sad hoćeš...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Da procitao sam to ali mi je nelogicno totalno.Drugar koji je iz drugog grada nema probnu polagao je tipa pre godinu dana.Da li to moze da zavisicod opstine gde izdaju itd.Opet kazem totalna nelogicnost da vozis AM i B 11godina i sada imas probnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Zakon nije rađen da bi tebi, meni, čiji bio logičan ...
Nego da bi propisao nešto.

Ja sa 46 godina imam još godinu dana probnu... A šta misliš koliko sam prešao kilometara na 4 točka i kad sam polagao? Pre nego si pošao u školu...

Ne lupaj glavu o tome, jer neka ograničenja i nemaš...
To što treba kući do 22-23h...
A koji ćeš qrtz noću na drumu na 2 točka?
To je jedino ograničenje...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Zavisi od opštine. Ja sam na primer dobio punu A u Leskovcu, iako nikad nisam imao probnu, a sve ostale kategorije imam već skoro 20 leta...
Dok kolege u Nisu, Bg i ostalim gradovima imaju probne.. što bi se reklo niđe veze...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, Catic said:

Opet kazem totalna nelogicnost da vozis AM i B 11godina i sada imas probnu.

A može i ovako: Sasvim je logično da dobiješ probnu dozvolu za kategoriju koju nikada pre u životu nisi imao. Pogotovo u slučaju kao što je tvoj, gde maltene dobijaš A kategoriju po prvi put. AM se tada upisivao maltene kao neka zamena za PSP, ali je realno da kada si dobio AM uz B, ti nisi prošao apsolutno nikakvu obuku za moped ili motocikl, što nas opet dovodi na isti zaključak - logično je. :D

 

Dakle, sve je do perspektive. Možda na slučaju nekog pojedinca to nema smisla i nije logično, ali se zakoni ne donose za pojedinca, već za kolektiv.

 

I kao što kolege rekoše - može, a i ne mora biti. E to nema baš logike, ali...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW




A može i ovako: Sasvim je logično da dobiješ probnu dozvolu za kategoriju koju nikada pre u životu nisi imao. Pogotovo u slučaju kao što je tvoj, gde maltene dobijaš A kategoriju po prvi put. AM se tada upisivao maltene kao neka zamena za PSP, ali je realno da kada si dobio AM uz B, ti nisi prošao apsolutno nikakvu obuku za moped ili motocikl, što nas opet dovodi na isti zaključak - logično je.
 
Dakle, sve je do perspektive. Možda na slučaju nekog pojedinca to nema smisla i nije logično, ali se zakoni ne donose za pojedinca, već za kolektiv.
 
I kao što kolege rekoše - može, a i ne mora biti. E to nema baš logike, ali...


Aaammmmmmm


Izvinjavam se što citiram, ali NE!

Ako si imao probnu pre 2 godine za B kategoriju...
Sada položiš za A....

NEMAŠ probnu... Po ovoj ujdurmi...

Dakle NEMA logike...

Dalje...
Vozač početnik sa 3 godine staža vozačkog, nema probnu na A recimo, a neko sa 30-40 godina sa AM, B, C, E i D kategorijom, položi za A, i ima probnu na A?

'ajde kolega objasni mi, prosvetli me... Molim te...
Priznajem da nisam baš toliko "open minded".

Jednostavno ...

Ja na ovo gledam odavno kao na Psiho-Andrago-Pedagološki eksperiment u poslednjih 10 godina...

Te sam prestao da se stresiram i ispravljam krive Drine i da tražim kosmičku pravdu posle infarkta koji je gle čuda, ničim izazvan...

Bolje po mene...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100
Quote

Te sam prestao da se stresiram i ispravljam krive Drine i da tražim kosmičku pravdu posle infarkta koji je gle čuda, ničim izazvan...

 

Oprosti mi sto primecujem, ali i ne izgleda bas kao da si prestao da se stresiras ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 5 sati, Catic je napisao:

Da procitao sam to ali mi je nelogicno totalno.Drugar koji je iz drugog grada nema probnu polagao je tipa pre godinu dana.Da li to moze da zavisicod opstine gde izdaju itd.Opet kazem totalna nelogicnost da vozis AM i B 11godina i sada imas probnu.

Ako nikad nisi polagao po novom zakonu, tj od nekog septembra 2014, onda ces sada po polaganju za A kategoriju ili B kategoriju dobiti probnu i to cini mi se na 2 godine. 

Kod drugara su mozda napravili propust, a mozda je polagao za B kategoriju nakon onog momenta izmene zakona. Zakon je menjan pre 2015 god. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja