Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT1100

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Evo ga i efekat nakon keramike. Dovoljno je samo da ga ispuškiram bez ikakve hemije i ostaje čist kao suza.

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT

Kao prvo da se javno zahvalim @Mr_Wolf za pomoc koju mi je nesebicno pruzio. Kako zivim u Podgorici, zamolio sam Vuka da mi pomogne da mi Seba napravi crash bar. Vuk  je odvezao, i pored svih svojih obaveza, svoj motor kod Sebe da ovaj uzme mere i napravi mi crash bar. Pri tome se Vuk i ja ne poznajemo, osim razmenjenih par poruka na ovom forumu. Vuče ljudino, hvala ti jos jednom, od srca!!!

Seba je, ocekivano, odradio dobar posao i napravio mi svoju verziju H&B crash bara koji sam sám postavio, kada mi je konacno stigao u Podgoricu. Postavljanje nije lagano kao na NC750, ali nije ni raketna nauka. Malo je pipavo kada se postavlja gornji crash bar jer je mali manevarski prostor, a ja imam saketine, ali je na kraju sve bilo manje/vise ok. Postavih odmah i maglenke sacuvane sa NC750.

 

Kupih i gume Michelin PR6GT i posle predjenih 200-300km, prvi utisci su da mi je guma legla kao budali pljuska. Bilo je malo oklevanja i straha prvih 100km dok ih razgazih (Dubrovnik-Budva), ali onda uzbrdica i krivine od Budve ka Cetinju i dalje ka Podgorici... motor ide kao da sam ga u šine stavio. Odusevljen sam. Osecaj je malo drugaciji u pocetku, zbog oblika gume, jer je PR6 zaobljeniji od Dunlopa, pa imas osecaj da ces propasti kada ga spustas u krivinu, ali posle 100km se navikoh i posle je sve bilo uzivanje.

 

Usput, cena guma sa postavljanjem, u Dubrovniku, €415. Za €40-60 vise, sam u CG mogao da dobijem Pireli Angel GT, i to meksu varijantu (ne a-spec, koja je pandan GT kod PR6 i T32). Plus 30-40€ za montazu. Plus cekanje, jer nemaju zadnju gumu u mojoj velicini, pa mora da se poruci.

Vulkanizer iz Dubrovnika, za svaku preporuku. Ako kome zatreba, neka se javi na pm da podelim detalje.

Detalj koji me je zabrinuo je to sto mi, kad se vratih kod vulkanizera  da preuzmem motor, majstor rece da mi je zadnji tocak bio postavljen krivo (ne mnogo, pa nije bilo ni stete) i pitao me je da li sam nesto dirao, obzirom da gume nisam menjao jer su na njemu bile fabricke. Naravno da nisam dirao te mi rece da su ili u fabrici lose postavljene, ili su dileri koji su mi prodali motor nesto tu lose odradili. Znam da u transportnom pakovanju makar jedan tocak ne bude postavljen na motor, da bi motor zauzimao manje prostora, ali nisam siguran koji i da li su oba skinuta. Ispada da su u salonu u Bg i u Pg napravili istu gresku i tebi i meni (setih se tvoje muke oko lupkanja i krckanja u zadnjem tocku), jer mi nekako ne biva da su Japanci zajebali. Ili mozda jesu....

Cekam lep vikend da odem na neku voznju, pa cu i da ga slikam i postavim ovde. Za sad toliko....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Odrađen 3. redovan servis na 19000.

 

Informacija za sve koji održavaju u Delti - digli su cenu radnog sata na 5760.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja