Jump to content

Moto Zajednica

Kamion pokosio 2 policijska motocikla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Kamion sa srpskim tablicama srušio dva hrvatska policajca

 

NOVA.RS

Saobraćajnu nesreću u kojoj su na autoputu kod Novske teško povređena dvojica policijskih...

do nesreće je došlo kada se 48-godišnji državljanin Republike Srbije, teretnim vozilom sa prikolicom kretao u smeru Zagreba. On je započeo da pretiče više vozila, a da se prethodno nije uverio da to može učiniti bez opasnosti za druge učesnike u saobraćaju, usled čega je udario dva službena motocikla kojim su upravljali policijski službenici

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Na auto putu se ne pretiče nego se vozi u istom pravcu različitim brzinama.Možda uopšte nije kriv,a možda je i kriv ako je saobraćaj bio regulisan

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Pretiče se itekako. Uvek se vozi krajnjom desnom trakom dok se ne naiđe na vozilo koje vozi sporije. Tada se prestrojava u prvu levu,vrši preticanje i vraća u krajnju desnu. Ali, ko još poštuje saobraćajna pravila puta na kojem se nalazi, gleda u retrovizor, uključuje migavce, poštuje ograničenje i tako dalje. To je sve za ičke. Tako ne voze pravi muški vozači.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, bdada je napisao:

IMG_20211020_122900.jpg.7114c59d3ddb4d8ab0e008e67515aaa4.jpg

Da dodam, izuzetak kada se pretiče sa desne strane je samo u slučaju kada vozilo koje pretičemo u raskrsnici skreće levo, u svim ostalim slučajevima se pretiče sa leve strane. Na auto putu leva traka služi samo za preticanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35
Pre 3 sati, JevtaNS je napisao:

Na auto putu se ne pretiče nego se vozi u istom pravcu različitim brzinama.Možda uopšte nije kriv,a možda je i kriv ako je saobraćaj bio regulisan

Ovo kretanje u istom pravcu različitim brzinama, važi samo u naseljenim mestima, na saobraćajnicama sa više od jedne trake u smeru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Gde piše kako je udario? Jel se zna koja je firma??

 

Edit:

Sad sam zvao ovog mog što je putar u S. Brodu... 

Kolega mu je bio 200m iza njih kad se to dogodilo. Momci su "Kobre" vraćali se za ZG, terali levom trakom, vozač kamiona se prestrojio u njih, udarili u zadnji levi kraj... Putar je jednom čupao jezik.. navodno živi ali ne dobri...

Šta budala uradi...

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Joj mila mati ko sve danas vozi kamione i autobuse. Gotovo svakodnevno sam na putu i šta sve viđam čudo da nema više ovakvih slučajeva. Pre dvadesetak godina retka pojava bila greška nekog teškaša ili autobusa, danas ove nove generacije ne jebu, znaju da su veći i teži i samo peglaju.

Ono što je sigurno kriza u kadru, na žalost ne samo u transportu, već i u svim zanatskim poslovima. Svi hoće u menadžment i IT, a posle ih svrbi po ušima kad im majstor zameni prekidač u kuhinji.

Odoh široko u pi.ku materinu, al' sve nekako ima uzročno posledičnim reakciju.

Promenio član shlem
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

A normalno druže kad se od tih poslova ne može leba jesti. Uzmeš lopatu i zamaneš u centru Novog Sada, šansa da ne udariš u programera je baš mala.. 

A svi 1000e plate i onda kreće na gore.

Svaka čast. Poštujem. I treba.

Ali je problem što drugi nemaju ni 600-700e.

Mehaničara nestaje pogotovo za teretni program, munjevito. Stara garda ide u penziju, a klinaca nema... Klatno će sad u drugu stranu da krene.

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Gde piše kako je udario? Jel se zna koja je firma??
 
Edit:
Sad sam zvao ovog mog što je putar u S. Brodu... 
Kolega mu je bio 200m iza njih kad se to dogodilo. Momci su "Kobre" vraćali se za ZG, terali levom trakom, vozač kamiona se prestrojio u njih, udarili u zadnji levi kraj... Putar je jednom čupao jezik.. navodno živi ali ne dobri...
Šta budala uradi...
A kojom brzinom su se kobre kretale? Jel kamion dao žmigavac a oni nisu mogli da zakoče jer su išli prebrzo? Kad idem u pravcu Niša na autoputu kad kamion da žmigavac da pretiče on nejebe živu silu, zaleteo ga i krene u obilazak pa to traje. Onaj kamion u desnoj vozi 105 km/h ovaj gapretiče sa 112 km/h a nervozni stranci se samo gomilaju iza njega i pravi se kolona. Kad god vidim konvoj od 2 ili više kamiona očekujem da je neko od njih "nervozan i sportski radpoložen". Doduše da su Kobre vozile i 200 ništa neće spasti vozača kamiona. On i da ih je video u retrovizoru nije mogao da predvidi da će se ovi pojaviti pored kamiona za 2 sekunde.
Sve u svemu teško je ovako bez ikakvih informacija reći ko je kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ovde u stvari vas bode sto je kamiondzija Srbin, a panduri Hrvati koji su navodno bahato vozili autoputem. Jel ste vi bre normalni?

Aloo! Zna se kako se prestrojava u drugu traku i kad se i kako daje migavac!

Isli ste u auto skolu na obuku... Ili ste polagali u Pancevu, Novom Pazaru?

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
17 minutes ago, ser said:

Ovde u stvari vas bode sto je kamiondzija Srbin, a panduri Hrvati koji su navodno bahato vozili autoputem. Jel ste vi bre normalni?

Aloo! Zna se kako se prestrojava u drugu traku i kad se i kako daje migavac!

Isli ste u auto skolu na obuku... Ili ste polagali u Pancevu, Novom Pazaru?

Upravo tako. 

Ja ovo gledam kao bajker a njih kao ljude.

Jebe mi se ko je koje nacije, za mene je to geografska greška, ili si čovek ili ne.

 A to nas i (naša) pravoslavna vera uči, samo su ljudi veru u boga sveli na folklor, nije u dušu ušla...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kobre su otrovne zmije. Kad se spremaju za napad glava im se nekako spljosti. Vrlo su popularne u filmovima. U nasem podneblju ih nema, nisu zastupljene osim ako ih neko uveze.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ovde u stvari vas bode sto je kamiondzija Srbin, a panduri Hrvati koji su navodno bahato vozili autoputem. Jel ste vi bre normalni?
Aloo! Zna se kako se prestrojava u drugu traku i kad se i kako daje migavac!
Isli ste u auto skolu na obuku... Ili ste polagali u Pancevu, Novom Pazaru?
Ne rode, bode nam oči što su panduri, pa još kobre. Jel su bili u preticanju već, il pod rotaciom, ko ovi naši kad jezde autoputem sa rotaciom, a ako si u preticanju kamiona ti sa 140 oni sa 200 možeš samo pod kamion il da skočiš na bankinu. Ako se vozi desnom stranom autoputa, a pretiče levo onda su bili u preticanju, il su se bahatili jel im ne može niko ništa? Ko što rekoh na osnovu malo podataka gde su bili u odnosu na kamion, kojom brzinom su se kretali, dal su bili u preticanju il su malo dali po gasu, saznaćemo ako istraga bude objektivna. Ko što si rekao vozač je Srbin, a naslov u novinama da je "pokosio" policajce na motorima ne zvuči obećavajuće za fer i poštenu istragu. Žao mi ljudi, al ko je kriv videćemo. Možda vozač kamiona nije pogledao u retrovizor u šta mi je teško da poverujem jer pretpostavljam da je profesionalac, a oni posebno vode računa kad su u inostranstvu zbog visokih kazni.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

  A da,istraga će se voditi prema naslovima iz novina jer ipak je to Hrvatska.Da je u Srbiji vozač Hrvatski državljanin "pokosio" Srpske policajce dali bi isto postavljao pitanje objektivnosti istrage?

  Malo je smešno diskutovati o odgovornosti na osnovu podataka koji su prezentovani.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

A dam se kladiti da je istina i A i B.

I oni su ga sigurno mazali auto putem ("nek baci kamen ko je bez greha"), ali znam i vozače kamiona jako dobro, non stop telefoni, viber, ćakulaju ko snajke dan i noć, dovoljno je da nije dobro procenio da su motori u pitanju i eto ti sranja.. oni peglali on nije dobro procenio.. ali opet, lupamo gluposti, niko od nas ne zna šta se dogodilo a po najmanje novinari.

Da, ne bi mu bio u koži.

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

Komsija umesto u Pancevu ,mogli ste da kazete da su polagali u Grockoj recimo,blize vam je.

Te kobre ?ko su to?

U Grockoj si mogao da polozis za pare samo ako si clan Blazine lokalne stranke (vlasnik AMD Grocka).

Dok je u Pancevu i NP trziste bilo otvoreno za sve.

 

pre 34 minuta, stilgar je napisao:

a ako si u preticanju kamiona ti sa 140 oni sa 200 možeš samo pod kamion il da skočiš na bankinu

Kamion ne moze vise od 90. Verovatno je vozio 87-88 jer ona 2-3 cuva za preticanje drugog kamiona.

Drugo, kamion ima retrovizor od pola kvadrata i moze u njemu da vidi bukvalno  kilometar iza njega sta se dogadja, tako da ima vremena i da oceni ako neko nailazi sa 300, a ne 200!

Kao profi vozac, treba sa lakocom da proceni brzinu vozila iza sebe u roku od 5sec ili 2-3-4-5 puta da baci pogled na isti pre nego sto krene u obilazenje vozila (koje ne ide vise od 85 na sat, cim ga obilazi) kome se priblizavao verovatno dobrih minut-dva, dok nije zapoceo preticanje...

 

Jednostavno, nije gledao ili nije obracao paznju

 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

Ja doživeo udes,   tako sto sam se kretao kombijem krajnom levom trakom brzinom od 130km/h,kamion je ušao u moju traku tako naglo kao da je zid ispred njega,u tom trenutku ja na pola prikolice.

Skakutao sam od prikolice do ograde i nazad večnost,samo me je visina kombija i jačina ograde spasla izletanja i tezis posledica.

Niti je stao a milicija me pitala da li sam video tablicu(nisam video ni boju…)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Meni je pre dve nedelje isto tako kamion uleteo u levu traku na autoputu ka BG kada sam taman stigao do prikolice....jedva sam uspeo zakočiti i izbeći sudar.  Još mi je uredno pokazao srednji prst kada sam prolazio pored njega minut kasnije kada je napokon obišao drugi kamion. Zabole njih većinom q*rac jer su jači i računaju da ćemo mi da kočimo. Ja sam srećom bio u autu sa odličnim kočnicama....a koliko sam jako kočio se "osetilo" i po ABS-u koji je mleo par sekundi jer sam ja išao oko 130 a on možda tih 90.

 

Nego...

Žalostan je ovaj forum jer čim se spomene da je policajac pa još i Hrvat, odmah su krivi "oni"...pa još i kobre majku ti je*em. Da su srpske kobre nebi bio problem, al hrvatske majku im....to 100% krivo. A kamiondžija Srbin 100% dobar momak...nebi on to jbga.

Al da je na motoru bio Srbin pa još imenom Živorad, e ondak bi i kamiondžija na*ebao jer sad više nebi bilo drugih opravdanja.

 

Al što kaže neko, ne znamo mi ni šta se tu ustvari desilo pa ne možemo da sudimo jel!? A onda opet...ako je na autoputu u srednjoj traci u kamionu koji ide 90kmh, a nekim čudom u levoj traci "lete" ludaci sa 130+...pa onda baš i ne može postojati opravdanje za to što ih je "izgurao" u ogradu dok se prestrojavao. Realno, koliko su se brzo POLICAJCI na motorima mogli kretati na autoputu pa da ih nije mogao primetiti?! Kviz pitanje.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja