Jump to content

Moto Zajednica

OD KINESKOG PRAVIM AMERICKi CHOPERR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ja bi promenuo taj oblik toga na rezervaru da ne ide u spic. nego da prati liniju rezervara, i popunio bi recimo, ovakvim zicama, da lici na paukovu mrezu, da ne bude prazno, a od mreze ce biti samo lepse. tako isto i mrezom da popunim rep nazad, milim razmak izmedju tih cevki.

 

http://www.scooter-manufacturer.com/mini_chopper/imagepages/mc_g14.htm

 

nesto na fazon toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

OK je to, ja i planiram kad upotpunim koncepciju rama da ga onda "kitim" raznim dodacima. Interesantno je i ovo sa mrežom. Nabavio sam prohromske imbuse pa ce svi spojevi biti kao prošrafljeni (naravno prvo zavareni). Šta mislis za kombinaciju boje? rama? i Ostalog? Potrebno je nesto svetlije da bi motor delovao veće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Nisam smeo da te pitam danas bio si u kreativnom ludilu ocu moci ja od  onedeljka da dobijem nazad SVOJU radionicu  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Гледам нешто ово све што си радио сам металом и питам се што се ниси одважио да направиш сам читав рам? Чини ми се да би могао то да доведеш до краја и добијеш нешто баш, баш уникатно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Mogao sam da pravim i ceo ram al ovaj kinez mi je uz prepravke bio solidna osnova za igranje i nadogradnju. Ideja mi nije bila da napravim motor vec da ga prepravim u neko manje konvencionalno sokoćalo :) Evo slika koju su kvalitetnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Навијам да ти макина остане једносед.

 

А ауспуси/ауспух? Јеси ли решио шта ћеш?

 

Мени се "јавља" да би пар (или само један) неких кратких, дебелих, што иду у конус, па постављених да бију укосо, били лепо избор за ово "прометало".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kako se zavrsavaju ove lucne cevi kod zadnje viljuske. Da li se spajaju sa viljuskom ili ne-odnosno da li je hard ili softail?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Drago mi je da vam se svidja al od ovog oblika vise nema nista, tačnije, danas je radila brusilica po ramu pa je odleteo crash bar i doslo je do totalnog obrta i potpune promene plana. Rastavio sam ram ispod agregata i umesto jedne pustio dve cevi tako da je sve ispremestano i vise nema krash bara samo ram u drugom obliku. Ovako mi se vishe svidja nekako je kompaktniji. komande sam opet preradio tako da je sad sve drugacije. Planiram da ostane soft varijanta ali cu modifikovati zadnju viljušku, ne svidja mi se ovakva. Što se tiče jednosed ili dvosed, ne znam još lepši je jednosed ali mora se nekad i povesti neka radoznala pripadnica lepšeg pola  :) Ram će biti prošrafljen prohromskim imbusima. O izduvu razmišljam ima više varijanti, imao sam nešto u glaviali mašina koju imam ne može da savija cevi preko 50 mm pa sam prinudno promenio plan. Videćemo šta će ispasti, ovo je već treća opcija  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Pamtno sto si ukinuo one siljke pored masine. Pade mi na pamet sta se sve moze desiti ako neko, ne daj Boze, padne pa ga stigne motor...A i ljepse je ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

a da tebi bata da svoju Betu i da ti batalis ovu gimnastiku a kako si kreno da kasapis cevi stradace nam i ograda oko kuce  :) shalim se brate  znas da te ja podrzavam skroz !!! E sutra je moj red za radionicu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...i najbolje je tako, tek "u hodu" vidiš šta treba prepraviti i ispraviti...

 

(tebe neće da "zakrpi" još kilometar cevi ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ne znam, videcemo sta ce ispasti :)

 

To je umetnost. Cista improvizacija ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А на крају ће бити то да ће човек да направи оно што је неко поставио у теми за Кинезе, она два комада "Кинроуда" - бацио кофере и креш-барове, подцвикао блатобране и још пар ситница и - voila!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja